Şimdi Ara

Araba Bakmaktan Bıktım Bu İş Takıntı Olmaya Başladı!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
6.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Al benden de o kadar Zaten önümüzdeki 5-6 yıl içinde istesemde alamayacağım yinede fiyatları görünce deli oluyorum sanki alacakmışım gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bende de var. Neredeyse yaz başından beri araba bakıyorum.
    Bütçeyi sürekli artırıp tercihleri değiştiriyorum.
    Artık sıfır almakta karar kıldım ama şimdi de model konusunda karar veremiyorum.
    Tam Civic'i beğeniyorum, kötü birkaç yönü yüzünden Astra'ya kayıyorum.
    Bakıyorum Astra'nın istediği fiyat fazla i30 mu alsam diyorum.
    Öbür tarafta Golf 7'yi görmeden öven çok.
    Yeni Leon da güzel görünüyor. Ama işte Şubat gibi geleceğini söylüyorlar.
    Offf of. Ne zor şeymiş araba almak. Gerçi suç bende de var. Fazla inceliyorum ondan oluyor.
    Babam da diyor zaten sen böyle yok plastiğiymiş, bilmem neymiş incelersen alamazsın diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

Al benden de o kadar Zaten önümüzdeki 5-6 yıl içinde istesemde alamayacağım yinede fiyatları görünce deli oluyorum sanki alacakmışım gibi

aynen,işte ben:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Physio_

Arabalarınızda sorun yok beyler siz en iyisi bir doktora gidin.

O konuda hem fikiriz arabadan şikayetçi olan yok herkes kendinde şikayetçi zaten :))
    Bak sabah sabah yine forumdayim :)))

• Araba bakıyorum yine

• al benden de o kadar
  • Otomobillere hepimiz vakit ayırdığımız için forumun bu köşesindeyiz hep , ama hiç arabamı değiştirmeye niyetim yok yakın zamanda bi aksilik olmadığı taktirde tabi. Bugattiden , palioya kadar her türden araçla ilgili gördüğümüz konuyu okuyoruz, yorum yazıyoruz , gidip test ediyoruz edebildigimizi , bu hobi sadece . Ama araç değiştirme hastalıgı nedir bende çözemedim, bende de yok zaten :)
  • bunun adı tuketım cılgınlıgıdır ve hastalık halıne gelmıstır artık, bır urun alıyorsunuz sızın ıhtıyacınızı karsılayan o urunun bır ust segmentı cıkıyor sızın ıhtıyacınız olmadıgı halde dıyorsunuz kı en ıyısı en yenısı bende olsun, sonra gıdıp onu da alıyorsunuz bu boyle surup gıdıyor bılınclı tuketıcı cok cok az maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: kajmeran89

bunun adı tuketım cılgınlıgıdır ve hastalık halıne gelmıstır artık, bır urun alıyorsunuz sızın ıhtıyacınızı karsılayan o urunun bır ust segmentı cıkıyor sızın ıhtıyacınız olmadıgı halde dıyorsunuz kı en ıyısı en yenısı bende olsun, sonra gıdıp onu da alıyorsunuz bu boyle surup gıdıyor bılınclı tuketıcı cok cok az maalesef

Evet sorun zaten para kazanmaktan ziyade parayı harcayabilmektir.

• bende de aynı durum var. hevesimi aldım mı tamam sonra sıkılmaya başlıyorum. başka arabalara bakıyorum, bi sebeb çıksada şu arabayı bi değiştireyim diye iç geçiştiriyorum. sonrada vaz geçiyorum :)
    eskiden ne güzel kredi çıkmıyodu. gidip arabaları test ediyordum.çaylarını içip sohbet ediyoduk, tamam ben bunu alacam diyince ilgileniyorlardı. kredi başvurusu yapıyoduk çıkmıyodu. şimdi yapamıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

Gunun buyuk zamanını bu forumda gecırıyorum yıne zamanımı buyuk kısmında arabalarla ılgılı vıdeo ızleyıp her arac markasının sıtesıne gırıp fıyat teknık ozellık donanım bakıyorum.
    2010 model golfum var daha aracın kredısı bıtmedı bı ıkı ay kendımı sıkıp kredıyı kapayıp arabayı değişmeyi düşünüyorum.
    Kendımı genel olarak degerlendırdıgımde bu durumun cokta saglıklı olmadıgını dusunuyorum bı ınsan zamanının buyuk bı bolumunu net basında araba bakarak nıye gecırıkı ve daha yırmı kusurbın km olan arabasını nıye degısırkı? Sadece ben boyle değilim bır çok kişi aynı durumda bunu ıkıncı elde satılan aracların model ve km den anlaya bılıyorum.Sanırım bu takıntı halıne gelmıs bı durum olay ıhtıyactan gereksınımden cıkmıs farklı boyutlara yonelmıs durumda
    Forumdada aynı durumda olanlar varmı? ve bızım tedavımız ne çıldırdıkmı naaptık?

Merhabalar.
    2 aya önce araç aramalarına başlamıştım.
    4 gün önce müdürümün karısının arabasını almaya karar verdim.
    34 bin liraya anlaştık.
    araç 2008 model honda civic otomatik premium.15.000 km de.
    neyse bugün araç için bankaya evrakları gönderdim.
    sonrasında kaskoyu araştırmaya başladım.2500 liradan aşağı teklif alamadım.
    ayrıca arabaya lpg takacaktım.1500 liraya brc den lpg kiti takacaktım.
    sonra "sen napıyosun" dedim kendime.
    bukadar para harcayım araba alınır mı dedim.
    sonra senin bu başlığını gördüm.ve kendimle bağdaştırdım.
    inanır mısın haftasonu hanımla alışverişe çıktık.
    araç alacağım diye üstümüze başımıza birşeyler almadık.
    ne salakmışım ya.
    arabaya,yakıtına kaskosuna para vereceğim diye nelerden feragat ediyorum.
    araba almaktan vazgeçtim.
    şirketteki arkadaşlarla geyiğini yapıyorduk az önce.
    vazgeçtiğimi söyledim.
    nedenlerini sıraladım.
    herkes vay be resmen aydınlanma yaşamışsın diye makara yaptık.

• insanoglu doyumsuz oluyor, bende dahil bircok kisi boyle

2OO6 passat highline, 2012 320d bmw var, bende hemen hemen hergun bakiyorum ilanlara, form'a alacagimdan degil...

Ama halime herzaman sukur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi time is up -- 5 Kasım 2012; 17:58:51 >
  • quote:

quote:

bunun adı tuketım cılgınlıgıdır ve hastalık halıne gelmıstır artık, bır urun alıyorsunuz sızın ıhtıyacınızı karsılayan o urunun bır ust segmentı cıkıyor sızın ıhtıyacınız olmadıgı halde dıyorsunuz kı en ıyısı en yenısı bende olsun, sonra gıdıp onu da alıyorsunuz bu boyle surup gıdıyor bılınclı tuketıcı cok cok az maalesef

yazdıklarınızla yazdıklarım arasında pek baglantı kuramadım, ben olaya genel olarak baktım neden uzerınıze alındınız kı ve genel ıtıbarı ıle durum budur bana gore saygılarla.

• quote:

quote:

quote:

yazdıklarınızla yazdıklarım arasında pek baglantı kuramadım, ben olaya genel olarak baktım neden uzerınıze alındınız kı ve genel ıtıbarı ıle durum budur bana gore saygılarla.

İyide ben senin solediklerine ters bisey demedim ki aksine seni destekler nitelikte bisey yazdım tüketim çılgınlığından bahsetmişsin bende haklısın önemli olan parayı kazanmak deil mantıklı bir sekilde harcamak demisim yazdıklarımda ne gibi bı terslik gördüğünü gercekten merak ettim?

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyide ben senin solediklerine ters bisey demedim ki aksine seni destekler nitelikte bisey yazdım tüketim çılgınlığından bahsetmişsin bende haklısın önemli olan parayı kazanmak deil mantıklı bir sekilde harcamak demisim yazdıklarımda ne gibi bı terslik gördüğünü gercekten merak ettim?

kusurabakmayın o zaman hocam yanlıs yorumlamısım tı ye aldıgınızı sanmıstım, tesekkur edıyorum ıyı aksamlar dılerım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kusurabakmayın o zaman hocam yanlıs yorumlamısım tı ye aldıgınızı sanmıstım, tesekkur edıyorum ıyı aksamlar dılerım.

Yok sorun deil yanlis anlasilmayalim da iyi forumlar sizede

• quote:

Orijinalden alıntı: time is up

insanoglu doyumsuz oluyor, bende dahil bircok kisi boyle

2OO6 passat highline, 2012 320d bmw var, bende hemen hemen hergun bakiyorum ilanlara, form'a alacagimdan degil...

Ama halime herzaman sukur ederim

BMW yeni kasamı :)

• benimde kafa karışık astra mı juke mi qq jetta herşey var
  • Maalesef bu hastalık bende de var.bir araca en fazla 1 sene biniyorum sonra sıkılıp değiştirme yoluna gidiyorum.Şu an iki aracım var 2011 ve 2012 model ama hala arabalara bakıyorum.
  • aynı bn bi ara arkadaşar sahibinden üzerinden sınav yapıolardı beni
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.