Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Araba almaktan vazgeçtim, piyasa berbat.!

84
Cevap
0
Favori
6.037
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Araba almaktan vazgeçtim, piyasa berbat.!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3125 Mesaj
      08 Ağustos 2018 15:17:43 Konu Sahibi
      2007 honda civic aracım vardı, borçlarım yüzünden satmak zorunda kaldım...

20-23 bin tl arası bir araç alayım dedim.Malum siteden araç fiyatlarına baktım ankara şehrinde...Keşke bakmasaydım ! 3 sene önce 10 12 milyar'a satılan arabalar şu an 20 25 milyar olmuşlar.Kuş serisini hiç söylemiyorum.

-Sigortası Var
      -Vergisi Var
      -Yakıt'ı Var
      -Bakımı Var
      -Allah korusun kazası var
      -20 Yaşında araba alacaksın, motor masrafı VARDA VAR...

Araba almayacağım,param arkamda dursun gideceğim yere eğer acil ise taksi ile giderim.Bu piyasa bir daha zor düzelir.Benim gibi bu bütçelere araba arayan arkadaşlara sabır diliyorum alacağınız araca iyi baktırın çünki 15-20 yaşında bulacaksınız bu paraya...

Yukarıda yazdıklarım kendi fikrim, zaten artık araba almaktan soğudum zor olacak evet keşke 0 alabilsek ama maliyet ortada, aldığımız maaş'lar belli... 20 milyar'a 20 yaşında araba almaktansa hiç almam daha iyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GGR06 -- 8 Ağustos 2018; 15:19:16 >

|
      |

• Yarbay
      13206 Mesaj
      08 Ağustos 2018 15:27:08
      Paranız durdukça değer kaybediyor, araba almayacaksanız da yatırım yapın altın falan alın.

Ayrıca arabaya alişan biri için arabasızlık zor. Bu bütçeyle de tutulmayan araçlara bakılırsa güzel arabalar bulunabilir. Mitsubishi colt, carisma, nissan almera, primera gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 6 dakika kadarı kaldı.
      08 Ağustos 2018 15:28:28
      Aracınızı ne kadara sattınız hocam ?

2017 EGEA SEDAN 1.6 MULTIJET2 DCT URBAN-KURŞUN GRİ
    • Yarbay
      3125 Mesaj
      08 Ağustos 2018 15:33:57 Konu Sahibi

Araba bulunduğumuz zaman içerisinde gerçekten bir ihtiyaç, ve alışan birisi içinde olmazsa olmaz fakat şu anki piyasa ile zor.İlerde inşallah daha yüksek bütçe ile düzgün bir araç bulmak.

Söylediğiniz araçların örneğin carisma demissiniz neye güverek ben o aracı alacağım ? 2000 model 250 bin km carisma'ya 20 21 bin tl yazmışlar.

Durun size önerdiğiniz colt hakkında bilgi vereyim.Şu an ankara'da satılan colt serisi en düşük fiyatı 27.000 tl ile başlıyor. :)

Nissan almera :) 2001 model 250.00 km 22.000 tl

Yok dostum ben almayayım,alanada mani olmayayım...

@EPICA
      |
      |
      Bahsedilenler: EPICA

• Yarbay
      3125 Mesaj
      08 Ağustos 2018 15:34:38 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Aracınızı ne kadara sattınız hocam ?
      Merhaba,

36.000 tl'ye fazla bir zarar ile satmak zorunda kaldım.

• Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 6 dakika kadarı kaldı.
      08 Ağustos 2018 15:38:22

Sağlık olsun hocam, işinizi görsün de
      |
      |
      GGR06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2017 EGEA SEDAN 1.6 MULTIJET2 DCT URBAN-KURŞUN GRİ
    • Yarbay
      5051 Mesaj
      08 Ağustos 2018 15:49:40
      Birisi paramızın geçen seneye göre yarı yarıya değer kaybettiğini arkadaşa anlatabilir mi?

• Yarbay
      3125 Mesaj
      08 Ağustos 2018 15:54:12 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Birisi paramızın geçen seneye göre yarı yarıya değer kaybettiğini arkadaşa anlatabilir mi?
      Ben sana geçen seneden bahsettim mi kardeş ? İyi bu sene 20 yazanlar gelecek sene 30 yazsınlar sonra 40 sonra 50 5 sene sonra 98 model polo'ları 60'a görürüz artık kafaya bak.

• Yüzbaşı
      308 Mesaj
      08 Ağustos 2018 15:58:59
      Boşver arabayı napican Domates al,Almanyada sat orada domatesin tanesi 20 euro

Bulgur pilavı ve soğan yeriz, Ama Haram yemeyiz...
    • Teğmen
      131 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:07:06
      haklısınız, şu piyasada araç almak hiç mantıklı değil ama tl'de kalmayın bari, dolar alın, malesef göz göre göre kriz geldi, batıyoruz memleket olarak

yok ben dolar almam vatan hainimiyim diyen gerizekalaılara aldırmayın..
      gecen bir arkadaş diyordu 10bin tl kyk borcum vardı yıllar öncesinden, ödemedim imkanım da yoktu, dolar aldım, şimdi hem aslını hem faizini ödüyorum, artanla araba alacagım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3125 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:10:31 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: profpide

haklısınız, şu piyasada araç almak hiç mantıklı değil ama tl'de kalmayın bari, dolar alın, malesef göz göre göre kriz geldi, batıyoruz memleket olarak

yok ben dolar almam vatan hainimiyim diyen gerizekalaılara aldırmayın..
      gecen bir arkadaş diyordu 10bin tl kyk borcum vardı yıllar öncesinden, ödemedim imkanım da yoktu, dolar aldım, şimdi hem aslını hem faizini ödüyorum, artanla araba alacagım
      Bakalım hocam ya dolar ya altın...
      |
      |

• Binbaşı
      1245 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:21:47
      Ben de ev aldığm için sıfır aldığm arabayı sattım, 20-25'e araç baktm ama sizin gibi düzgün bir şey bulamadım. Biraz daha para denkleştirip 39bine 2013 model 1.0 motor Yaris aldım, yokuşlarda çekmiyor ama en azından modeli yüksek

|
      |

• Yüzbaşı
      362 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:37:25
      35 e aldığım aracı 43 e rahat sattım piyasa gerçekten çok fazla arttı. Zorlasam 46 ya da 47 ye satabilirdim.

|
      |

• Yarbay
      2949 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:41:19
      quote:

Orijinalden alıntı: GGR06

Ben sana geçen seneden bahsettim mi kardeş ? İyi bu sene 20 yazanlar gelecek sene 30 yazsınlar sonra 40 sonra 50 5 sene sonra 98 model polo'ları 60'a görürüz artık kafaya bak.

Alıntıları Göster
      Aracin parca fiyatlari bakim fiyatlari artiyor. İkinci el fiyatlari nasil ayni kalacak ? Adam 0 araba alip ikinci eli yari fiyatina koymuyor o yuzden fiyatlar gayet normal. Hatta 20-30 bin arasi cok fazla secenek var.

2001 model otomatik aracimi 4 yil once aldigim fiyat 17bin tlydi smdi ayni fiyata mi satayim ? Piyasasi olmus 30bin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3125 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:44:11 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

Aracin parca fiyatlari bakim fiyatlari artiyor. İkinci el fiyatlari nasil ayni kalacak ? Adam 0 araba alip ikinci eli yari fiyatina koymuyor o yuzden fiyatlar gayet normal. Hatta 20-30 bin arasi cok fazla secenek var.

2001 model otomatik aracimi 4 yil once aldigim fiyat 17bin tlydi smdi ayni fiyata mi satayim ? Piyasasi olmus 30bin

Alıntıları Göster
      Alıcısınada satıcısınada hayırlı olsun.4 sene önce 17 bin tl olan arabayı şu an 30 bin'tl ye almak benim için mantıklı değil, ben almıyorum arkadaş !

• Yarbay
      2949 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:48:53
      quote:

Alıcısınada satıcısınada hayırlı olsun.4 sene önce 17 bin tl olan arabayı şu an 30 bin'tl ye almak benim için mantıklı değil, ben almıyorum arkadaş !

Alıntıları Göster
      Piyasa bu sekilde adamlar zarar mi etsin? 4 yil once dolar 2tl civarindaydi suanda 5.30..

• Yarbay
      3125 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:51:45 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

Piyasa bu sekilde adamlar zarar mi etsin? 4 yil once dolar 2tl civarindaydi suanda 5.30..

Alıntıları Göster
      O zaman ben şimdi 20 bin'tl ye araba alayım, yıl sonu dolar 6 tl olur diyorlar yıl sonu 25'e satarım 5.000 tl kar teşekkür ederim. :)

• Yarbay
      2949 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:54:35
      quote:

O zaman ben şimdi 20 bin'tl ye araba alayım, yıl sonu dolar 6 tl olur diyorlar yıl sonu 25'e satarım 5.000 tl kar teşekkür ederim. :)

Alıntıları Göster
      Bilmiyorum yasiniz kac ama biraz dusunup olcup tartip biseyler yapmak gerekiyor. Piyasa sartlari degisiyor alim gucumuz azaliyor. Alim gucu azaldikca da bu fiyatlar gayet normal hatta ucuz bile. Teneke 2 hava yastikli polo olmus 110 bin tl. Manuel 1.0 araca o fiyatlari verecegime 6 hava yastikli 2001 model oturakli araca 5 de bir fiyatina binmeyi terciih ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2502 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:58:06
      quote:

Alma kardeş seneye 40 A alırsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Sometimes, it's better to be alone.
    • Yarbay
      5114 Mesaj
      08 Ağustos 2018 17:07:31
      eşime araç bakıyorduk bütçe 35 bin civarıydı.Denildiği gibi doğru düzgün araç yok piyasada, pert olmuşunu mu arasın, içinde nargile içilmişini mi ararsın. En sonunda bütçeyi yükselttik. 2014 model yeni kasa tam otomatik micra aldık 46 ya. şansımıza temiz kullanılmıştı.
      |
      |

Mid-tempo beats, soulful grooves and head nodding selections.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
paykasa
Paykasa
SEO
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.