Şimdi Ara

Araba alirken renk onemli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dikkat ettim de, 2.el araba alirken renge hic bakmamisim. 5 aracimi da fiyat, donanim ve kasa ya bakip almisim. Sonra aksesuar isi sikintili oluyor.
    Herkes mi boyle acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• zevk sahibi insanlar için önemli. benim için rosso maranello kırmızısı vazgeçilmez bir renktir. hiç bir zaman bakmayacağım, ilgilenmeyeceğim renk beyazdır.
  • Kanaatimce renk önemli hem de azımsanmayacak seviyede. Aracım Fırtına grisi diye tabir edilen renk, en ufak bir yağmur/toz durumunda araba leş gibi oluyor. Ayrıca komşum beyaz arabasını 1 kova su + 1 bez ile temizlediğinde pırıl pırıl duruyor. Ben aracımı aynı yöntemle temizlediğimde her yeri çamur sıvamış gibi duruyor. En az 2-3 kova su ile ancak temizliyorum.

Aksesuar v.s. tarafını bilmem de temizlik yönünden muzdaribim.
  • al-sat yapanlar beyaz ve griye ağırlık verir.

alıp satmayı düşünüyorsan revaçta olan renklerden alman daha mantıklı.

kimi siyah renge tövbe çekerken kimide siyah benim zevkim diyor.

kullanıma göre değişiyor yani hocam.
  • mesela sicak memlekette koyu renkli araba alirsan yazları da araba kullanıyorsan senin icin cekilmez olur..
  • Buzdolabı beyazı hariç bakarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyaz ve sarı dışında rekleri tercih ediyorum.
  • Ben de renkli seviyorum

Profilimden anlaşılıyorduru

• Fakir beyazını sevmeyen biri olarak beyaz araç kullanıyorum.

Sıfır araç alıp da beyaz araba alacağımı hiç düşünmezdim ama bayide karşına kelepir son 1-2 tane kalmış araç çıkabiliyor fiyatı diğer yeni geleceklere göre 6-10k ucuz o zaman havada kapıyorsunuz fakir beyazını

ama arada 1-2k fark olsa beyaz kesinlikle almam siyahta almam farklı bir renk alırım o kadar para veren adam 1-2k boya farkını da vermeli bence

2 el de ise renge kesinlikle bakmam hiç önemi yok araba önemli benim için 2 elde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 22 Haziran 2017; 15:52:7 >
  • Siyah olacak araba dediğin kara yılan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opak beyaz, BUZDOLABI ARAÇLARDAN BIKTIK!!!

Opak beyaz dışında tonla renk var, boyanız metalik; yolunuz açık olsun.
  • Zevk meselesi... Estoril mavisi, gün batımı turuncusu bulursam başka birşeye bakmam. Piyasa kaygısı çok da önemli değil. Her aracın bir alıcısı vardır. Bu renklerinde özel seveni var.

• Bej,beyaz,metalik gri ve buz mavisi favorilerim bir önce ki aracım bordo renkliydi yıkadıktan 1 saat sonra araba leş gibi tozdan geçilmiyordu.
  • Kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsun diye bir laf vardır sanırım

• Siyah renk vazgeçilmezim hele yıkattıktan sonra o zengin görünüşüne bayılıyorum çok asil duruyor parlak siyah

• Buzdolabı beyazının güzel durduğu araçlar var ama ben de tercih etmem. Araçta önce kasa (yakışıklı olmalı) sonra da renge bakarım. Beyaz, siyah ve kahverengi dışında her renk olur. Ancak favorim mavi.

• Genel olarak mavi ve kırmızı birde mat siyah.

• quote:

Orijinalden alıntı: başaran

Siyah olacak araba dediğin kara yılan...

Araba alirken  renk onemli mi?

• Beyaz olmamasına dikkat ederim. Burda beyaz corolla görmekten gözlerim yoruldu, başka renk üretmiyorlar sanki.

• Günümüzde beyaz ve siyah renk dışında renklerde gayet moda, bu nedenle 10 yıl önce marjinal gözüken renkler bugün aracı sattırabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.