Şimdi Ara

Apple yenilik krizini aşmak için Ar-Ge'ye 10 milyar dolar harcayacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Yıllık geliri 220 milyar dolar olan bir şirket.

Sadece 1/20 sini ar-ge ye yatıracakmış. Kalanını 110bin çalışanına bölüştürse kişi başı 2 milyon dolar eder ki hiç sanmıyorum paylaştırıldığını.

1/20 'si ar-ge için, 1/20 maaşlar, 3/20 harcamalar, 15/20 cukka veya lüküs hayat

10 milyar dolar = 2 milyon mültecinin 1 yıllık ihtiyacı

cukkayı 1 yıl ertelese, mülteciler de 10 yıl rahat eder

ben gene hd7870 ekran kartımla oyun oynamaya devam edeyim. Zaten verdiğim vergilerle fazlasıyla yardım ediyorumdur mültecilere değil mi? İneğin yediği ot vergisi. Benim içtiğim süt vergisi. çöp vergisi. maaşlardan alınan vergi. O da cukkaya gitmez herhalde.

Amerikadan yola cikarak nasil kendi maasiniza bagladiniz hikayeyi merak ettim.

Amerika da mi yasiyorsunuz yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Yıllık geliri 220 milyar dolar olan bir şirket.

Sadece 1/20 sini ar-ge ye yatıracakmış. Kalanını 110bin çalışanına bölüştürse kişi başı 2 milyon dolar eder ki hiç sanmıyorum paylaştırıldığını.

1/20 'si ar-ge için, 1/20 maaşlar, 3/20 harcamalar, 15/20 cukka veya lüküs hayat

10 milyar dolar = 2 milyon mültecinin 1 yıllık ihtiyacı

cukkayı 1 yıl ertelese, mülteciler de 10 yıl rahat eder

ben gene hd7870 ekran kartımla oyun oynamaya devam edeyim. Zaten verdiğim vergilerle fazlasıyla yardım ediyorumdur mültecilere değil mi? İneğin yediği ot vergisi. Benim içtiğim süt vergisi. çöp vergisi. maaşlardan alınan vergi. O da cukkaya gitmez herhalde.

Amerikadan yola cikarak nasil kendi maasiniza bagladiniz hikayeyi merak ettim.

Amerika da mi yasiyorsunuz yoksa

10 milyar dolar ---> 1 yıllık mültecinin ihtiyacı ---> vergiler -----> maaş

ama konu maaşlardan açılsaydı aynı yoldan apple a ulaşamazdım herhalde.

Not: geçişlerde (--->) katalizör olarak "cukka" kelimesi kullanılmıştır çünkü geçişi bayağı kolaylaştırmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 14 Mayıs 2016; 22:12:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Saydam

quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Orijinalden alıntı: benhuraxu

Bir cihaz düşünün; -bluetoothu var fakat onunla bir dosya gönderemiyorsunuz-dosya yöneticisi yok-şarjı çok kötü-ekran kasa oranı 2-3 jenerasyon geriden geliyor-ve piyasadaki en pahalı telefonBir de diğer cihazı düşünün;-her türlü paylaşımı internete ihtiyaç duymaksızın yapıyor-şarjı 1 buçuk - 2 gün gidiyor-otg ile flash bellek, klavye, mouse, projeksiyon cihazı hatta konsol bile takabiliyorsunuz-farklı sistemlere kolayca entegre olabiliyor-her bütçye uygun modelleri var

Demek ki senin profiline uyan ürün android olmalı. Hepsi bu kadar. Ben de böyle düşünüyorum ama İpad kullanıyorum. Android telefona asla para vermem. İOS'u marketindeki takip ettiğim bir takım oyunları oynamak için kullanıyorum. İOS kesinlikle bir çokluortam platformu değil. Uygulama kullanım kolaylığı gibi öne çıkan yönleri var. Saydığın bütün özellikler aslında android'den çok Windows tabanlı bir sisteme işaret ediyor. Artık bugünlerde o da mümkün. Windows tabanlı telefonlar da yaygınlaştı tabletlerde çoğalmaya başladı. Ama iOS'u şununlu bununla kıyaslama. Uygulama platformu İOS ve kesinlikle bu anlamda rakipsiz ve çok kaliteli.

Ayrıca iOS daki FaceTime kadar kaliteli bir görüntülü konuşma uygulaması yok ve tabi arkadaşını bul uygulaması gibisi de yok

facetime benim için Blackberry telefonumdaki BBM mesajlaşmadan farksız. İkisini de hiç kullanmadım. İphone sahibi olanlarla bile kullanmadım. SKype kullanıyorum her cihazda bilgisayarda bile. Kendi mesajlaşma uygulamasını dayatan sistemleri sevmiyorum. Yoksa genele ulaşamıyorsun. İOS kullanmayan biriyle konuşamıyorsun mesela. BBM İOS'ta da android'de de var ama bir kere soğudum ikisinden de.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bir cihaz düşünün; -bluetoothu var fakat onunla bir dosya gönderemiyorsunuz-dosya yöneticisi yok-şarjı çok kötü-ekran kasa oranı 2-3 jenerasyon geriden geliyor-ve piyasadaki en pahalı telefonBir de diğer cihazı düşünün;-her türlü paylaşımı internete ihtiyaç duymaksızın yapıyor-şarjı 1 buçuk - 2 gün gidiyor-otg ile flash bellek, klavye, mouse, projeksiyon cihazı hatta konsol bile takabiliyorsunuz-farklı sistemlere kolayca entegre olabiliyor-her bütçye uygun modelleri var

Demek ki senin profiline uyan ürün android olmalı. Hepsi bu kadar. Ben de böyle düşünüyorum ama İpad kullanıyorum. Android telefona asla para vermem. İOS'u marketindeki takip ettiğim bir takım oyunları oynamak için kullanıyorum. İOS kesinlikle bir çokluortam platformu değil. Uygulama kullanım kolaylığı gibi öne çıkan yönleri var. Saydığın bütün özellikler aslında android'den çok Windows tabanlı bir sisteme işaret ediyor. Artık bugünlerde o da mümkün. Windows tabanlı telefonlar da yaygınlaştı tabletlerde çoğalmaya başladı. Ama iOS'u şununlu bununla kıyaslama. Uygulama platformu İOS ve kesinlikle bu anlamda rakipsiz ve çok kaliteli.

Ayrıca iOS daki FaceTime kadar kaliteli bir görüntülü konuşma uygulaması yok ve tabi arkadaşını bul uygulaması gibisi de yok

facetime benim için Blackberry telefonumdaki BBM mesajlaşmadan farksız. İkisini de hiç kullanmadım. İphone sahibi olanlarla bile kullanmadım. SKype kullanıyorum her cihazda bilgisayarda bile. Kendi mesajlaşma uygulamasını dayatan sistemleri sevmiyorum. Yoksa genele ulaşamıyorsun. İOS kullanmayan biriyle konuşamıyorsun mesela. BBM İOS'ta da android'de de var ama bir kere soğudum ikisinden de.

Valla benim çevremde android kullanan kimse olmadığı icin sorun yok. Ve hiç bir üçüncü parti uygulaması FaceTime kadar kaliteli degil dene ve gör.

• Geçen berberde sıra bekliyorum sarıgazide. iphone'u tartışıyorlar. "6'da tuş kalkacak, ön taraf komple cam olacak diyorlardı" diyor öbürü de " öyle bir şey yapsalar nasıl olacak ki" diyor. Diğer adam tekrardan " abi artık değişik bir şey yapmaları gerek" dedi. Ben de şok olmuştum yaptıkları muhabbete. İşleri güçleri yok iphone u tartışıyorlar diye. Ki bu muhabbet sarıgazi'de geçiyor ve adamlar keko :D Yani onlar bile farkına vardıysa size yuh artık sayın şirket yöneticiler :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla benim çevremde android kullanan kimse olmadığı icin sorun yok. Ve hiç bir üçüncü parti uygulaması FaceTime kadar kaliteli degil dene ve gör.

Kiminle deneyeceğim la sorun o işte :D

• 10 milyarın milyarda birini bana versin ben söyleyim daha ii giden pil daha ii kamera yap bakalım kaç satıcan Apple
    Elimdeki 6si sadece bunlar olursa satarım şahsen

• Ne kadar ar-ge yaparsa yapsın; ürünlerini, son kullanıcının tutup tutmayacağından endişe ettiği sürece, o ar-ge'nin hiç bir anlamı yok. Apple'ın en büyük sıkıntısı bu; bu sıkıntıdan da kolay kolay kurtulamaz. Çünkü, Samsung'un Note serisini çıkarmaya başladığından beri çok yok katedildi ve çok şey değişti ama Apple bir türlü bu değişime girmek istemedi. "Benim kullanıcım bunu istiyor" mantığı ile hareket ederek, çok fazla değişikliğe uğramadan aynı ürünü neredeyse aynı fiyatlara satmaya devam etti. Şimdi ise ar-ge yapacağım diyor, yani "Benim kullanıcım bunu istiyor" mantığını bırakacağım diyor, eğer bir iki denemesi başarısızlıkla sonuçlanırsa yatırımcılar Apple'ı acayip bir şekilde adam edecek.

• Bence sorun apple ın sağlamcı bir firma olması zaten adamlar yılda 1 telefon çıkarıyor eğer onuda kötü çıkarırsalar batmaları olasıdır ve bunun farkındalar.
    Bu yüzden telefon tasarımını, inovasyonu ya tutarsa tarzında koyup piyasaya sunmuyor.
    Samsung mesela egde yi ilk çıkardı tek, sonra farklılık yarattılar ve tuttu telefon daha sonra s6 -s7 lere yapıştırdılar.
    Eğer tutmasaydı yeni model çıkarmazlardı herhalde.
    Apple ın böyle bir şey yapacağını hiç sanmıyorum deneme yanılma yolunu tercih etmezler bence o yüzden geçmişte tutan modellerin azcık farklı hallerini çıkarıyorlar.

Eğer üzerlerindeki kabuğu kırarlarsa ya başaracaklar ya da dibi boylayacaklar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş muhabbet yapıyorsunuz her apple konusuna android i sokmak zorunda mısınız bırakın kıyaslama yapmayı bunun sonu yok ios un öne çıkan bir stabilitesi var iphone cihazların ele alındığı anda verdiği bir kasa kalitesi hissiyatı var androidde ise daha ucuza daha fazla özellik ama ios kadar uzun ömürlü olmayan cihazlar var. Herkes bütçesi ve tercihine göre bir cihaz alır kıyaslamaya lüzum yok hiçbiri babanızın firması değil 4 senedir htc android cihaz kullanıyorum artık ömrünü tamamladı ios a geçecem ama androide de çamur atmıyorum güzel ve özgür bir sistemi var. Konuları boş muhabbetlerle dolduruyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: viper17

Yenilikler 2011 de öldü.

Daha iyi bir yorum yapılamaz.Tebrik ediyorum.

• Firmanın aklı başına yeni geliyor galiba... Geçin şu Apple'ı eskiden di havası...
  • Derhal argeye daha çok para gömmeye başlamazlarsa sonları Blackberry gibi olacak . Bende 6s var 5in pili meftah olunca aldım ama bunlar bu kafa ile giderse bir daha telefon değiştiriken başka bir markaya geçebilirim. Bu paraya bilumum sensörlü bir makına olması gerekirken ncf yi bile +ına koyup normaline koymaktan imtina eden bir markaya döndü. Tamam işletim sisteminde kapalı sistem diretmen de haklı olabilirsin ama donanımdanda bukadar kısılmaz ki yahu. Geçen uzun zaman sonra çocuğuma lenova tablet aldım içinde barometre varmış anlık hava tahmini yapıyor tuturuyorda kerata.

• Apple'la ilgili her haberde illa "cupertino merkezli firma" ibaresini koymak zorunda misiniz

• E bir zahmet

• karşılık beklentili mahallelerin sipali takviyesi bitti, delhizlere dönüş başladı yeni iPhone 'u naapsınlar ?
  • dünden bugüne cydia da olan tweaklere bakması yeterli yazılımsal yenilikler için.öyle 10 milyar dolar harcamasına gerek yok."sana ne" "sen ne anlarsın" diyenler olursa onlara da şunu söyleyeyim "apple yıllardır cydiadaki tweaklerin ya çok benzerini yada birebrini kopyalıyor.

işin tasarım kısmı ise Steve jobs ölünce bitti gitti

• Her yıl bir birinin aynısı telefon yapıp nasıl olsa alacak enayi var diyip sattıkları telefonlarla hava atıp elit gözükmeye çalışan insancıklar var

Şu aralar bankalar çok kredi veriyor millet afyon 6s alsın diye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne cupertino imiş be arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 15 Mayıs 2016; 13:46:36 >
  • Koskoca Apple'ı Steve Jobs'tan ibaret sanan var. Steve Jobs'ta Steve Jobs ağızlarına laçka etmişler. Sanarsın Steve Jobs'un şirket üzerindeki tutumu hakkında çok hemfikirler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.