Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (684. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.231
Cevap
141
Favori
835.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shifu oogway

ikinci el, garantisi bitmiş bir iphone x alarak aranıza katıldım. cihazda görünür bir sorun yok ancak garantisi bitmiş bir cihazın pil sağlığının %94 olması kafamda soru işareti. satıcı, cihazın açılmadığını, değişeni olmadığını söyledi. altta vidalarda da iz, bozulma yok. yardımcı olabilir misiniz?

edit: yurtiçi kayıtlı cihaz
    %94 ve garantisi bitmiş düşündürücü 🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu 13.4.1 ciddi sayıda bug ve sorunla dolu. Şarj performansı da bir önceki sürüme göre hatrı sayılır bir şekilde daha kötü. Geçmeyen varsa bence beklesin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • -tayfun- - kullanıcısına yanıt
    Pitakanın kılıflarını nerden alıyorsujuz? İnternet sitesinde pahalı gibi 60$ etiketi var

• bayfeynman B kullanıcısına yanıt
    Merhaba. iphone X kılıfı 40 dolar kodla 36 dolar civarına denk geldi. Kargo ücretsiz 30 dolar üstü. Kendi sitesinden aldım burada yok maalesef.
  • Arkadaşlar, deji marka batarya sizce nasıl?
    Bu bataryadan taktırsak, memnun kalırmıyız?
    Yoksa mutlaka orijinal batarya mı taktıralım

• Arkadaşlar öncelikle selamlar. İpone x kullanıyorum yaklaşık 2 yıl oldu. Cihaz daha önce ekran değişim programından ücretsiz değişim yapıldı. Gelelim soruma cihaz düştü ekran kırıldı. Bunu serviste ücretsiz yapmazlar sanırım. Özel servisler değişim için 1500 TL istiyor orjinal servis ekranı Apple onaylı servislerde 1900tl istiyor sormak istediğim şey bildiğim kadar Apple yedek parçayı sadece yetkili servise veriyor 1500 TL’ye yaptığını iddia eden yer sizce yaptırmalıymıyım

• Evren Evren PIKXR E kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle biliyorum hocam. Batarya olsun, ekran olsun orjinal parçalar sadece yetkili servislerde bulunuyor. Ekran koruyucu var mıydı üzerinde hocam?

• Shifu oogway kullanıcısına yanıt
    Evet vardı en dendiğinden spigen malum bulunmuyor. Bakalım yetkili servis için bakıyorum

• Evren Evren PIKXR E kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam

• Merhaba,
    iphone X KVK dan ücretsiz ekran değişimi yapmıştım. Değişim zamanı servisteki arkadaş kasko yapmamı tavsiye etmesi üzerine KVK dan bir yıllık kasko yaptırmıştım.

Ekran camı ufak çizildi çatlama gibi.

Direk KVK ya mı götürüyoruz yoksa öncesinde sigorta şirketini mi aramak lazım ? Daha önce kasko sigortayı kullanan varsa bilgi verirse sevinirim. Teşekkürler.

• Arkadaşlar garantisi 29 nisanda biten bir iphone x alıcam pil salığı yüzde 88 sizce normal mi satıcı hiç açilmafi pil degişmedi dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malahit -- 10 Mayıs 2020; 1:57:44 >
  • Sizce bu telefon hala alınır mı? Batarya 1 günü çıkarıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: malahit

Arkadaşlar garantisi 29 nisanda biten bir iphone x alıcam pil salığı yüzde 88 sizce normal mi satıcı hiç açilmafi pil degişmedi dedi
    iPhone X i neredeyse ilk çıktığında almıştım. Hala kullanıyorum. Pil sağlığı yüzde 90. İki gün rahat idare ediyor. Malum şarjının yetme süresi birazda kullanım şekline bağlı olarak değişiyor.

Referans olması için bildirmek istedim.
  • Arkadaşlar yakınım aradı az önce, bir arkadaşı telefonu satmak istiyormuş;

Iphone X 64gb siyah 4750 tl ye veriyor, dediğine göre 1 yıl TR garantisi varmış. Cihaz öyle köşede duruyormuş

Ne düşünüyorsunuz ? Bir de telefona bakmaya giderken nelere dikkat etmeliyim ? neleri sorayım ?
  • Bernoulli Denklemi kullanıcısına yanıt
    Merhaba, tamir görmediğinden emin olun, vidaları'na bakın herhangi bir aşınma var mı diye genelde aynı yöne bakar vidalar. Ekranı kontrol edin açıklık var mı oynama var mı diye. Ölü piksel kontrolü yapın, beyaz ekranda herhangi bir sararma var mı diye kontrol edin. Pil sağlığına bakın, Face ID kontrolü yapın, kamerayı kontrol edin, ahize ses kontrolü yapın, müzik açın hoparlörleri kontrol edin. Titreşimi kontrol edin sessiz ve cızırtısız olması gerekir ( darbe alınca kendini belli eder şekilde titriyor). Apple garanti sorgulayın içiniz rahat olsun. Düğmelerin işlevselliğini kontrol edin bir kez bastığınızda yanıt vermeli ve basışı rahat olmalı. Aklıma gelenler bunlar umarım faydası olur.
    Cihazı alırsanız da şimdiden hayırlı olsun, güzel haberler almanız dileğiyle.
  • CHNAKT C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

Bu arada YouTube ta 2.el iPhone almadan önce dikkat edilmesi gerekenler adlı başlık altında bir çok faydlai videolar var, onları da izledim.

Piyasa araştırması da yaptım, eğer dediği gibiise telefon 4750 TL normal diye düşünüyorum.

İyi yapmışsınız. Evet, cihaz temizse ve daha 1 yıl garantisi varsa gayet makul bir fiyat içinize siner umarım.
  • ikinci el ürünlerin %80'i sahte parçalar ile değiştirilmiş garantili bile alsanız satıcı orjinal parçaları söküyor dolayısı ile garanti dışı kalıyor
    Bu vakitlerde o bütçeye XR almanızı tavsiye ederim, 2 nesil önceki bir telefona o kadar para vermek siz bilirsiniz tabi.

Ayrıca 2. el'de ilk deneyiminiz ise bilen birisiyle gitmeniz lazım, birçok 2. el cihaz kullandım çok değişik cihazlar var.

Siz cihazı ne kadar inceleseniz de karşınızdaki insanı da incelemeniz gerekiyor, bilginiz olsun.

Konuşurken kurduğu bir yanlış kelime bile cihazın hatasının var olup olmadığını açıklayabilir size.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Nesin sen telefoncu falan mı?
  • 
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.