Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1028. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10261027102810291030
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim 5s de 6s de 9.3.5'te. Bu şekilde gittiği yere kadar götürürüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasanın üst tarafında hafif bir açılma oldu, daha önceki sony telefonum için bu açıklık için baya uğraştım ve tüketici hakem heyeti aracılığı ile ücret iadesi kararı çıkartmıştım.

içeri toz girmese sorun etmeyeceğim ama toz girince güneşteyken orası çok dikkat çekiyor. ne dersiniz sizce n'apmalıyım? cihaz 3 aylık

ben şöyle düşünüyorum 5S'de ekran esnemesi diye kronik bir sorun varmış, bu sorun çıkana kadar bekleyeyim ekran esnerse gider gönderirim. esnemez ise garanti bitimine 1-2 ay kala gönderirim. ne dersiniz? kasa açıklığına karşı bir fobim var gözüm ekrana değil oraya takılıyor.

edit: apple ile konuştum beni servise bekliyorlar :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 4 Mart 2017; 15:10:5 >
  • congenial_boy C kullanıcısına yanıt
    Telefonun ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr Chaos

Arkadaslar, yaklasik 4 aydir 5 s kullaniyorum

Surum 10.2

1 hafta once telefonu yarim metreden sert bir sekilde ekran ustune dusurdum

Elime aldigimda kapanmisti telefon

Actim parmak izi okuyucu hata verdi, touch id tanimlanamiyor diye.

Neyse dedim bozuldu heralde cok ustune dusmedim

Ardindan 1-2 saat gecti telefon u masaya biraz sert biraktim sarsacak kadar telefon kapandi

Tekrar acti yine ayni sertlikte biraktim yine kapandi

Yani anlayacaginiz telefonu hafif bir sekilde sert birakinca kapaniyor

Bazen cebimde de oluyor

Sizce sorun nedir?

Var mi basina boyle bir sey gelen?

Yaza kadar idare etsin istiyorum yazin 6s alicam veya 7 s i bekleyecegim

Degerli yorumlarinizi bekliyorum..

Yardimci olabilecek biri yok mu?

Bataryada temassızlik var gibi geliyor

Kimsenin basina gelmedi mi daha once boyle bir sey?

• Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt
    ios 10 aslında gayet akıcı. Ben aldığımda ios 7 ile gelmişti cihaz. sonrasında 8,9 ve 10'u kullandım. Arada belirgin bi yavaşlama vs. olmadı. Ancak sonraki sürüme geçmeyi düşünmüyorum. Sanırım 2 yıl daha rahat idare eder beni. Sonra da SE'nin güncel versiyonu çıkarsa ona geçiş yaparım. Yeni modeller büyük geliyor tek elle kullanılmıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

ios 10 aslında gayet akıcı. Ben aldığımda ios 7 ile gelmişti cihaz. sonrasında 8,9 ve 10'u kullandım. Arada belirgin bi yavaşlama vs. olmadı. Ancak sonraki sürüme geçmeyi düşünmüyorum. Sanırım 2 yıl daha rahat idare eder beni. Sonra da SE'nin güncel versiyonu çıkarsa ona geçiş yaparım. Yeni modeller büyük geliyor tek elle kullanılmıyor :)

Hocam benimde aklımda aslında hiç güncelleme yapmamak var telefon halen çok iyi. Ama diyorum ki 1 sene sonra İOS 9 da destek çekilirse İOS 10 a geçip hiç güncelleme yapmasam mi? 9.3.5 bırakacağım ama destek kesilirse uygulamalarda o Zaman daha kötü

• Şu kardeşinize şarj konusunda bi fikir verin. Siri kapalı, bazı uygulamaların gps şeysi kapalı fakat şarjım 4 saatten fazla gitmiyor.

• arkadaşlar ne dersiniz sizce servise göndermeli miyim?

arasına toz ve ufak kirler giriyor. açıklığı tam görmek için resme zoom yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 4 Mart 2017; 23:43:21 >
  • Telefonu hafif şiddetli bir temasta kapanan arkadaşım, forumun fikirlerine ihtiyacın yok. Gönder servise rahatla.

Telefonunun üst tarafı açılan arkadaşım, sen tam olarak neyin peşindesin. Telefonun açılmış, gelecek yazılım güncellemeleri ile o açıklığın kapanmayacağı aşikar. Sende gönder servise rahatla.

Lincoln arkadaşım, aklına gelen her foruma yazı yazmak nasıl bir hobidir öyle. Aynı soruyu tekrar tekrar sorup duruyosun. İnşallah haberin yokken ios 10.2.1 e telefon kendi kendini güncellerde, sende kurtulursun bizde

Son olarak herşeyi kapalı olmasına rağmen 4 saat ekran süresi alan arkadaşım, ben ekranı en parlak seviyede kullanırım. Facebook, whatsapp ve okey plus yüklü. Gün içerisinde kullanım yoğunluğuna göre ekran süresi fark ediyor. Yani benim telefonumun şarjı kullanıma göre 3 saatte de bitiyor 5 saattede bitiyor. Bazen 5 buçuk saatte oluyor. Sorun ekran süresini çok yüksek bir değer görememek ise, aç kişisel paylaşım noktasını koy telefonu bi köşeye. Biriside bağlansın cihazına. Bir kaç saat sonra kişisel erişim noktasını kapat ve şarjının son demlerinde ekran süresine tekrar bak. Orada bu şekilde azmine göre 8 saati bile görürsün.

Vesselam.

• quote:

Orijinalden alıntı: TlhYvz

Telefonu hafif şiddetli bir temasta kapanan arkadaşım, forumun fikirlerine ihtiyacın yok. Gönder servise rahatla.

Telefonunun üst tarafı açılan arkadaşım, sen tam olarak neyin peşindesin. Telefonun açılmış, gelecek yazılım güncellemeleri ile o açıklığın kapanmayacağı aşikar. Sende gönder servise rahatla.

Lincoln arkadaşım, aklına gelen her foruma yazı yazmak nasıl bir hobidir öyle. Aynı soruyu tekrar tekrar sorup duruyosun. İnşallah haberin yokken ios 10.2.1 e telefon kendi kendini güncellerde, sende kurtulursun bizde

Son olarak herşeyi kapalı olmasına rağmen 4 saat ekran süresi alan arkadaşım, ben ekranı en parlak seviyede kullanırım. Facebook, whatsapp ve okey plus yüklü. Gün içerisinde kullanım yoğunluğuna göre ekran süresi fark ediyor. Yani benim telefonumun şarjı kullanıma göre 3 saatte de bitiyor 5 saattede bitiyor. Bazen 5 buçuk saatte oluyor. Sorun ekran süresini çok yüksek bir değer görememek ise, aç kişisel paylaşım noktasını koy telefonu bi köşeye. Biriside bağlansın cihazına. Bir kaç saat sonra kişisel erişim noktasını kapat ve şarjının son demlerinde ekran süresine tekrar bak. Orada bu şekilde azmine göre 8 saati bile görürsün.

Vesselam.

• quote:

Telefonu hafif şiddetli bir temasta kapanan arkadaşım, forumun fikirlerine ihtiyacın yok. Gönder servise rahatla.

Vesselam.

Haaahahahahhahhaha ulan işten gecenin 1inde geldim, sinirden iş yerindekilere söverken bu mesajı okudum ve bütün günün siniri stresi bir anda yok oldu. Bu saatte beni güldürdün hocam Allah da seni güldürsün. On numara cevaplar gelmiş.

• Sa arkadaslar parmak okuyucu sikintili 5s 750 tl ye alinirmı .? Yaptrsak ne kadar tutar

• Arkadaşlar telefonu 2 yıldır kullanıyorum bu ay garantisi bitiyor. Telefonun üst tarafında durum çubuğunun olduğu yerde çok az sarartı var, aldığımdan buyana var hiç artmadı sadece beyaz ekranda çok hafif belli oluyor. Sizce garantiye göndereyim mi sarartı sorunu ile karşılaşan oldu mu? Garanti bitince ilerde sıkıntı olabilir mi? Bu sorunda ekran değişimi mi yapılıyor bilgisi olan var mi?

• tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt
    Parmak okuyucu sonradan yapılabiliyor mu ki?

• Usta home butonunun kendisinde arıza yoksa, butonun arka kısmında bulunan bir kablo değişimi ile tamir işi hallolur. Bu işlemin fiyatı yaklaşık 100 TL. Ama butonun kendisinde bir sıkıntı varsa fiyat daha da artar. 750 + tamir parası ... bence değmez. Garantisi varsa ve cihaz temizse orası başka tabi.

Ayrıca sarı ekran sorunları ile apple ın kapısını çalanların eli boş döndüğünü duymuştum. Çünkü apple bunu bir sorun olarak görmüyormuş. İsterseniz şansınızı bi deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TlhYvz -- 6 Mart 2017; 18:52:46 >
  • Sanırım iPhone 5s min hoparlörü bozuldu ne yapabilirim

• TlhYvz T kullanıcısına yanıt
    hocam kasası açılan arkadaş benim. 5S'de kronik sayılabilecek bir derecede kasa açılması problemi yaşandığını almadan önce biliyordum. başıma gelince yazmak istedim. belki daha önce bu sorunu yaşayan vardır ve bu sebeple servise gönderen olumlu veya olumsuz tepki alan vardır diye yazmıştım. atıyorum servise götürürsem; ''cihazda kullanıma engel bir sorun yok.'' derlerse 2-3 gün boşuna telefonsuz kalmış olurum. açıkcası göndermeyi düşünmüyorum çünkü ufak bir problem... yazmamda ki bir diğer amaç ise böyle kullanırsam ileride herhangi bir sorun falan çıkar mı diye merak etmemdi. bir diğeri ise belki konudaki aktif kullanıcılarında kasası açıktır, kontrol etsinler, belki tüm 5S'ler de uzun süreli kullanımlarda yaşanan esneme payı gibi bir şey olacağını düşünmemdi. yalnız hitap ve yazış şeklinizi çok beğendim, üstte ki arkadaşın dediği gibi tüm sinir, stresi aldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 6 Mart 2017; 21:33:13 >

• Eyvallah :))

• quote:

Usta home butonunun kendisinde arıza yoksa, butonun arka kısmında bulunan bir kablo değişimi ile tamir işi hallolur. Bu işlemin fiyatı yaklaşık 100 TL. Ama butonun kendisinde bir sıkıntı varsa fiyat daha da artar. 750 + tamir parası ... bence değmez. Garantisi varsa ve cihaz temizse orası başka tabi.

Ayrıca sarı ekran sorunları ile apple ın kapısını çalanların eli boş döndüğünü duymuştum. Çünkü apple bunu bir sorun olarak görmüyormuş. İsterseniz şansınızı bi deneyin.

Sorun bölgesel sarartı aslında ama cihaz değişikliği falan olursa sorunlu bi cihaz mi verirler o kafama takıldı 20 gün sonra garanti bitiyor. Ekran resmini ekliyorum belki sorun değildir çünkü aldığımdan beri var 2 yıldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdmsy -- 8 Mart 2017; 22:51:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rdmsy

quote:

Usta home butonunun kendisinde arıza yoksa, butonun arka kısmında bulunan bir kablo değişimi ile tamir işi hallolur. Bu işlemin fiyatı yaklaşık 100 TL. Ama butonun kendisinde bir sıkıntı varsa fiyat daha da artar. 750 + tamir parası ... bence değmez. Garantisi varsa ve cihaz temizse orası başka tabi.

Sorun bölgesel sarartı aslında ama cihaz değişikliği falan olursa sorunlu bi cihaz mi verirler o kafama takıldı 20 gün sonra garanti bitiyor. Ekran resmini ekliyorum belki sorun değildir çünkü aldığımdan beri var 2 yıldır.

iOS 7'li cihazımı arka ışık sızdırması sorunundan servise gönderdim. Değişim çıktı. iOS 9'lu cihaz geldi :) Sizinki de değişecektir.

• 
Sayfa: önceki 10261027102810291030
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.