Şimdi Ara

Apple'ın sitesindeki garanti bilgisinde hata var. Servise sormadan ikinci el telefon almayın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • KONUYU YANLIŞ YERE AÇMIŞIM BURAYA TAŞIDIM.

Şimdi size başımdan geçen küçük bir olayı anlatayım, ileride olay sonlanınca detayları ile süreci anlatıcam. İkinci el telefon almak isteyenlerin satın alma ve kandırılma ve mahkemeye verme sürecinin detaylarından sonra bahsedicem olay uzun.

Özet olarak ikinci el olarak 07/02/2019 tarihinde bir iphone 7 cep telefonu aldım. Telefonun 30 Haziran'a kadar garantisi var. Faturası mevcut. Cihaz genel olarak temiz, herhangi bir şekilde şüphe çeken durumu yok. Kamera lensinde toz vardı onu da yine bu site üzerinde ve başka sitelerde sıfır alınan telefonda toz olduğuna dair konular görünce önemsemedim. LETGO ilanında garantili ve orijinal olduğu belirtilmiş. Görüşmelerimizde telefonun değişim telefonu olduğu, garantisinin devam ettiği, satış anı itibari ile herhangi bir sorunu olmadığı söylendi, sözleşmemizi yaptık, telefonu aldım. Apple sitesinde garantisi devam ediyor gözüküyordu.

18/02/2019 geçtiğimiz Pazartesi Bursa GENPA servisine götürdüğüm telefonun "wifi, dokunmatik,ekranda kararma" sorunları ile servise verildiği, servis tarafından "ekran orj değil, anakart batarya yerinden sökülmüş, tamir denenmiş, ses filtreleri delik, servise uygun değil" diye 16/01/2019 tarihinde iade edildiğini öğrendim. Telefonu servise verip bu durumu öğrenen ve bana garantili orj diye satan kişi aynı kişi. Zaten ona ihtar çektim. Alacak davası açıcam, açmadan evvel konuştum sallamıyor, bir şey olmaz sanıyor, neyse detaylara boğmadan sadede geliyorum.

Ben bu durumu öğrendiğimde hemen Apple müşteri hizmetlerini aradım, durumu anlattım, telefon garantili gözüküyor ancak servisten iade edilmiş bu cihaz, bunun garantisi yok, sitenizde hala garantili gözüküyor dedim. Üst yetkilisi ile görüştü, telefon onarıma girmeden iade edildiği için kayıt gözükmüyormuş, kendilerinde bu bilgi yokmuş o yüzden hala garantili gözüküyormuş... bilindik kıvırmalar. Bu durum Amerika'da, Avrupa'da olsa sizi hoplatırlar dedim kapattım.

ÖZETİN ÖZETİ: APPLE İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN YAPTIĞINIZ SORGULAMAYA GÜVENMEYİN, TELEFON YAPILMAYIP İADE EDİLİRSE HALA GARANTİLİ GÖZÜKÜYOR ANCAK SİZ SERVİSE GÖTÜRDÜĞÜNÜZDE BU CİHAZ GARANTİSİZ DENEREK İADE EDİLİYOR,

Durum o kadar karışık ve vahim ki telefonu güvenerek alıyorsunuz ama gizli bir ayıbı kusuru varsa servise vermeden öğrenemiyorsunuz. Yanlış bilmiyorsam diğer firmalarda durum böyle değil. Servisten garantisiz diye çıkan cihaz garantili olarak gözükmez. Müşteri hizmetlerinden bunu öğrenirsiniz ancak ben APPLE ı aradığımda bana cihaz hala garantili diyorlar ben olayın detayını anlatınca anladılar durum...

Yukarıda bahsettiğim olayla ilgili olarak başımdan geçenleri başka bir konuda detaylı olarak anlatıcam, şu an ihtar çektim, paramı iade etmezse Asliye Hukuk Mahkemesine alacak davası açıcam. Ayıbı gizleyerek mal satmaktan dolandırıcılık suçundan suç duyurusunda bulunucam. İşin püf noktası elimdeki sözleşme ve öncesindeki servisten garanti dışı diye aldığı rapor. Zaten rapor olmasa ben de bir şey kanıtlayamam. Apple'ı da dava etmek var planlarım arasında 1 kuruş da olsa tazminat çıksın, haberlerde yayınlansın da anlasınlar durumu isterim ama uğraşacak zamanım pek yok adliyede çalışıyor olsam da :)

Neyse durumun önemli olduğunu düşündüğüm için anlattım, olayın detaylarını bir rehber gibi sonrasında ne yapmak gerektiğini, nelere dikkat edilmesi lazım sonraki bir konuda anlatıcam. Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın. Para değil mevzu enayi yerine koyulmak... Ben de telefonu satmaya niyetlendim alışamadım, küçük geliyor plus falan bakayım dedim Allahtan zamanında ortaya çıktı yoksa kendimi aklamaya uğraşacaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamSs -- 20 Şubat 2019; 15:35:39 >

• Yuh artık, ikinci el cihaz almayı düşünüyordum. Şu andan itibaren vaz geçtim.

Dolandırıcılık, ahlâksızlık, utanmazlık almış başını gitmiş. Allah'tan korkmaz, Kul hakkı nedir bilmez insanlar her tarafta.

Sanırım en mantıklısı kapalı kutu faturalı cihaz almak.

Geçmiş olsun dostum.
    Sakın ola peşini bırakma, bırakma ki güzel bir örnek teşkil etsin...
  • Yuh artık, ikinci el cihaz almayı düşünüyordum. Şu andan itibaren vaz geçtim.

Dolandırıcılık, ahlâksızlık, utanmazlık almış başını gitmiş. Allah'tan korkmaz, Kul hakkı nedir bilmez insanlar her tarafta.

Sanırım en mantıklısı kapalı kutu faturalı cihaz almak.

Geçmiş olsun dostum.
    Sakın ola peşini bırakma, bırakma ki güzel bir örnek teşkil etsin...
  • BackConnect kullanıcısına yanıt
    Paramı vermezse sonuna kadar gidicem mahkeme, icra, vekalet, masraf derken 2-3 e katlanacak, yoksa parası SGK'lı iş ilk girdiğinde 3/1 olması lazım maaşından kesilecek, bu para beni öldürmez ama hasta eder fakat manevi olarak çok rahatsız etti.

İkinci el bir telefon alacaksan, güzel bir sözleşme yapacaksın, servise cihazı verip durumunu rapor ettireceksin ondan sonra alacaksın yoksa şöyle söylim size ben direk hakimle konuşma şansı elde ettim işiniz çok zor her şeyi şüphe kalmayacak şekilde kanıtlamanız lazım, satanın aptallığı servise vermiş olması benim için bir kanıt.Bir seferinde de araba aldım araba pert çıktı, aynı şekilde servise sokup fiyat almışlar yaptırmadan çıkarmışlar şansıma :))) ama onlar fazla uğraştırmadı ihtar çektikten sonra arabayı geri almışlardı. Hep de beni buluyor :)
  • Ülkede kimseye güven kalmadı dolandırıcılık,yalancılık,kar,çıkar,rant vs hat safhada
  • RedManetics kullanıcısına yanıt
    Bu işi yapanlardan biri bana askerim dedi ne kadar doğru bilmiyorum, ayrılırken de allaha emanet ol, allah yardımcınız olsun falan diyorum ama suç duyurusunsa bulununca idari soruşturma geçirince anlayacak durumu
  • DreamSs kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, servis hakkındaki eleştirinize kesinlikle katılıyorum. Gelişmeleri yazarsanız seviniriz. Uyarı ve bilgilendirme için teşekkürler...
  • Bu durum Apple yetkili servisinin ihmali. Satan adamın da dolandırıcılığı. 2 tarafın da bu suçta payı var.
  • Elimdeki telefonun ellenip ellenmedigini veya servise verilip verilmesigini nereden ogrenebilirim? Edirne’de yasiyorum burada Apple Store yok. Yardimci olabilir misiniz? En azindan telefonla arayip servis gorup gormedigini anlamak istiyorum
  • Geçen aylarda genpa cihazıma yetkisiz müdahale var diyerek garanti dışı bırakmıştı garanti gözüküyordu neyseki sorunu halledip garantiden cihaz değişti ama bilginiz olsun onarım merkezi dışında yetkili servisler garantiyi iptal edemiyor alırken aklınızda olsun cihaz onarım merkezine gitmeden garanti dışı bırakılırsa hiçbir kayıtta çıkmıyor garanti duruyor
  • Geçmiş olsun sadece şuradan tırnak tutturabilirsiniz
    Siz satın almadan önce servise gittiyi ve yetkisiz müdahale var diye iade etmişler fakat şahız size garantili diye satmış
    Nitelikli dolandırıcılık var
    Şayet servise verilmemiş olsaydı hiç birşey ispat edemezdiniz sadece su içerdiniz
    Yetkili servisten daha önce servise gelip aide edildiyine dair servis formu alın
  • Ben de şu sıralar 2.el 7 almayı planlıyordum. Artık kesinlikle düşünmüyorum. Bir süre daha bekleyip sıfır cihaz almayı düşünüyorum. Geçmiş olsun hocam. Umarım her şey lehinize gerçekleşir.
  • Fetöcülerin Bylocklu cihazları etrafda dolanıyor ikinci el cihaz alıp hayatınızı karartmayın
  • İkinci el 7 plus aldım ve apple store da pilini de değiştirdim anldım ki temziöiş telefon
    Şimdi bunu satıp hafıZası daha yüskek bi model almak isityordım ikinci el ama şunu okuduktan sonra benimde içime kurt düştü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.