Şimdi Ara

Apple 25$ İade (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
27
Favori
16.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hukuk uzmanısınız herhalde, ABD'de yaşanan bir olayı emsal göstererek dava kazanacaksınız öyle mi? Neyi anlatayım ki şimdi ben size neyse kolay gelsin 😀

Ancak ve ancak ABD'de ki gibi Apple Türkiye'ye dava açabilirsiniz bu dava sonuçlanıncada THH o davayı emsal alıp karar verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 4 Mart 2020; 12:1:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDoctor

Hukuk uzmanısınız herhalde, ABD'de yaşanan bir olayı emsal göstererek dava kazanacaksınız öyle mi? Neyi anlatayım ki şimdi ben size neyse kolay gelsin 😀

Ancak ve ancak ABD'de ki gibi Apple Türkiye'ye dava açabilirsiniz bu dava sonuçlanıncada THH o davayı emsal alıp karar verebilir.
    Dostum bana bir şey anlatma :) Koskoca Apple demiş ki ben bilerek yavaşlattım ve bu hatayı kabul ediyorum ama sadece ABD'ye ödeme yaparım diğer kullanıcılara yapmam. Böyle bir şey mümkün değil. Emsal gösterilerek davalar açılabilir. Ben bunu söylüyorum söylediğim şeyde mantıksız değil. Sana kolay gelsin.
  • Karargahx kullanıcısına yanıt
    Dostum neyi emsal gösteriyorsun? Türk Mahkemesi'ne ABD kararını mı sunacaksın? Böyle bir şeyin mantığı olabilir mi?

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    Thh ve Tüketici Mahkemelere başvuru limitleri belli. Thh bi karar verirse Apple gider mahkemeye itiraz eder. Mahkemenin tutumu'da orada ortaya çıkar. Neyse tartışmanın anlamı yok herkes bildiğini yapsın :)

Abd kararını sunacağız diye bir şey yok. Apple kendisi kabul etmiş ama sadece ABDdekilere öderim demiş, buradaki ayrımcılığa istinaden burada davalar açılacak bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karargahx -- 4 Mart 2020; 12:7:26 >
  • Karargahx kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı mantıktayız zaten ama yanlış anlaşılma oldu diye düşünüyorum. Apple'ın böyle bir sorunu var diye bir dava açılır Türkiye'de de bununla ilgili bir karar çıkar sonra onu emsal gösterip THH'ye herkes şikayetçi olur. Ama direkt ABD'de böyle karar verildi bunu emsal alıp ona göre karar verin denilmez.

Umarım hiç birine gerek kalmaz ve Apple dünya genelinde bir program başlatıp ücretleri iade eder maksat tüketici mağdur olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zombitch

Teknik olara bizde 25dolar +ötv+kdv+trt+mrt ne varsa ödemesi gerekiyor. Sonuçta alırken vergiyle alıyoruz.
    Bana 25 dolar verse yeter, gerisini istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple hayranlığına bak sen akıllanmazsınız
  • Neymiş apple, müşterileri ve pil sağlığını düşündüğü için performansı düşürmüş

Şuna inanan varsa gitsin kumda oynasın.

Forum gerçekten cahil ve ağır fanboy kaynıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 4 Mart 2020; 13:35:51 >
  • Gerçekten bunun TR'de gerçekleşebileceğine inanan var mı? :)
  • 2. el apple piyasasi yukselcek desenize

• nasıl başvuracağız
  • Sadece Amerikadakilere ödeme yaparım ne la satarken sadece Amerikaya mı satıyor orman çocukları.Kimlere sattıysa onlara ödeme yapması lazım, böyle saçma iş mi olur Türk yöeticiler elemi geçirdi Apple'ı Umarım ''Amerika için geçerli'' maddesi doğru değildir.

Satarken hoş ödemeye gelince noş böyle iş olmaz böyle racon olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahPapyon -- 4 Mart 2020; 15:17:38 >
  • Çevremde epey bi iphone 6 6s 7 var onların hakkını da ben talep edeyim bari xd xd xd

• Takip 6s var bizde nasiplenelim

• millete cahil falan demek sana mı kaldı? sen neye dayanarak buna inanmadığını anlat da, kendi meramını anlatarak bir fikiri çürütmüş olursun. ama anca karşıt fikirde olanlara bok atarsın bu kafayla.

yapılan açıklamayı tarafsız bir şekilde okursanız mantığını anlarsınız. apple kimsenin babasının şirketi değil, apple'ı savununca ya da saldırınca kimsenin eline bir şey geçmiyor. beklenmedik kapanmaları önlemek adına bileşenlerin çalıştığı voltajı ve voltaja bağlı olarak performansı düşürmek mantıklı bir işlemdir. ama illa komplo teorisyeni olacam, emperyalist şirket la bunlar diye düşünüp dünya düzdür diyen dayı gibi laf atacam diyorsanız işte bu arkadaş gibi kumda oynayın falan demekten öteye gidemezsiniz millete.
  • Takibe aldım konuyu, Apple Türkiye'den bir hareket gelmezse tüketici hakem heyetine başvururum üşenmezsem.
  • Konu takip 150 TL eder peşini bırakmayız

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.