Şimdi Ara

Apple 25$ İade

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
27
Favori
16.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'dan eski iPhone sahiplerine 25 dolar ödeme
    Eski telefon modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiası üzerine açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul eden Apple şirketi, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefona sahip müşterilerine talep etmeleri halinde 25 dolar ödemede bulunacak

Apple şirketi 2017 yılında, eski model cihazlarında "beklenmedik şekilde kapanmaların önüne geçmek" gerekçesiyle performans yavaşlatmasına gittiğini kabul etti, bunun üzerine bazı müşteriler tarafından dava edildi. Şirket, tüketici avukatları ile varılan anlaşma gereği sorumlu olduğunu kabul etti.

Ünlü teknoloji firması, hatasını kabul etmesinin ardından batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirime gitti. Ancak, bir çok kişi bu süreçte yüzlerce dolar harcayıp yeni telefon aldıklarını ve mağdur olduklarını belirterek tüketici avukatlarına başvuruda bulundu.

California merkezli şirket, bu konuda hatasını kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti ve 93 milyon doları avukatlara verilmek kaydı ile 500 milyon dolara kadar ödeme yapma sözü verdi.

AA'nın haberine göre; anlaşma gereği, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefonu olan müşteriler talepte bulunmaları halinde şirketten 25 dolar iade alabilecek.

Kaynaklar:https://www.mynet.com/apple-iphone-6-6s-7-ve-se-model-telefona-sahip-musterilerine-154-tl-odeyecek-110106470803https://www.haberturk.com/apple-dan-eski-iphone-sahiplerine-25-dolar-odeme-2601406-teknolojihttps://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/apple-eski-iphone-sahiplerine-25-dolar-odeyecek,CCNPwPtT9UC2OiP1S_K0Hg
    https://www.theguardian.com/technology/2020/mar/02/apple-iphone-slow-throttling-lawsuit-settlement

Evet gençler yol haritamızı çizelim?

Vapor.Experience @ 3 Mart 2020 11:22:10

Az evvel Apple Destek ile görüştüm. Henüz kendilerine böyle bir kararın tebliğ edilmediğini söyledi. Açıkçası ülkemizde bu şekilde bir iade sürecinin başlatılmasını çok gerçekçi bulmuyorum dedi telefondaki arkadaş. Keşke yapılsa da ben de alsam gibi espriyle geçti görüşme.
    Eğer iade süreci başlatılacak ise de "www.apple.com/tr/newsroom " bu adresten bilgisinin verileceğini söyledi.

burkocan @ 3 Mart 2020 13:25:41

apple müşteri hizmetleri ile görüştüm:

Cevap: Bize de çok soru geliyor henüz apple tarafından resmi açıklama yapılmasını beklemek durumundasınız, websitemizde yayınlandığı zaman iade talep edebilirsiniz dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prens -- 3 Mart 2020; 14:14:31 >

• Ben de iphone kullanıcısıyım ama resmen, 800-1000 dolar verdiğimiz telefonun eskitme hakkını 25 dolara satın almış adamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerede lütfen söyleyin

• Dostlar nasıl başvuracağız? Ben de iPhone 6s kullanıyorum. Cihazımın pil sağlığı %84’e düştüğü için telefonumu yavaşlatıyorlar.

• 6,6s ve 7 kullandık ama sattık. Bize de iade gelir mi?
  • Diğer konuya da yazdım, dava amerikada açılmış dolayısıyla orayı kapsıyor. Siz buradan hak talep edemezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypnotica

Diğer konuya da yazdım, dava amerikada açılmış dolayısıyla orayı kapsıyor. Siz buradan hak talep edemezsiniz.
    Telefon aynı telefon batarya aynı batarya.
    Biz talep edelimde onlar vermesin hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypnotica

Diğer konuya da yazdım, dava amerikada açılmış dolayısıyla orayı kapsıyor. Siz buradan hak talep edemezsiniz.
    İlgili haberler, telefon faturasıyla beraber Tüketici Hakem Heyetine başvurmakta fayda var.
  • Nasıl alınıyor bakalım

• Konu takip
  • nerden alabiliriz 6 da bende var.
  • Mahkemeye gerrk yok aslında bu abd deki bu kararı dosyanıza ekleyin tüketici hakem heyetine verin gitsin %99 kazanırsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hani bize yimmeş dolar.

• Vpn ile Amerika sitesine mail atalım pay pal hesabı iş görür herhalde

• 6 plus dahil degil mi?

• Hypnotica kullanıcısına yanıt
    siz donanımhaber ölücülerini tanımamışsınız :):)
  • Arkadaşlar herkes atıp tutmuş nasıl geri alinicak bu miktar?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.