Şimdi Ara

Apple 25$ İade (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
27
Favori
16.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cevap: Bize de çok soru geliyor henüz apple tarafından resmi açıklama yapılmasını beklemek durumundasınız, websitemizde yayınlandığı zaman iade talep edebilirsiniz dediler.
  • Yalan habermis app destek oyle birsey yok dedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • simdi bu durum iphone 6 ve 6s leri değerlendirir mi +25 dolar gibi:D
  • verildi de biz de aldık. eğer öyleyse 2 tane 6s'im var gelsin 50 dolar
  • Amerikaya giden bir tanıdıkla telefonu yollasam iade alabilir miyim
  • iphone 5c nin suçu nedir?
  • Fatura lazim mi haberin doğru olduğunu varsayarsak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rerea

iphone 5c nin suçu nedir?
    babam hala kullanıyo telefonu 2014 de aldık

• müdür amerikadaki bir "class-action lawsuit" sonucu varılmış hüküm bu. ABDyi ve belki kazara hawaiiyi kapsar buraları kapsamaz.
  • Eşim de SE var. Alirim bi 25 gayme

• Karargahx kullanıcısına yanıt
    THH, o haberlere itibar edip bir karar veremez, Türkiye Kanunları'na aykırı bir şey bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batmanlı Betmen

Ben de iphone kullanıcısıyım ama resmen, 800-1000 dolar verdiğimiz telefonun eskitme hakkını 25 dolara satın almış adamlar
    Çoğu üretici hatalı üretimli cihazların hatasını bile kabullenmezken adamlar ücret iadesi yapıyor 25 dolar öpte başına koy.

• iPhone 7 için takip

• 25 dolar çok bi para mı ? Adamlar senelerce telefonların anasını ağlattı

• apple ile görüşenler hata ediyor. apple henüz öyle birşey yok diyerek sizi oyalıyor. Burada ödeme yapmayacakları belli. Çünkü öyle bir mahkeme kararı yok. Ama vakit geçirmeden THH ye başvurursak, ve sayımızda çok olursa birşeyleri değiştirebiliriz diye düşünüyorum. Ben faturamla beraber başvurumu birazdan yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDoctor

THH, o haberlere itibar edip bir karar veremez, Türkiye Kanunları'na aykırı bir şey bu.
    Niye aykırı ? Amerikadaki telefonlarla Türkiye'deki telefonlar aynı değil mi ? Burada da emsal gösterilerek davalar açılabilir. Sonuçta Apple bu sorunu kendisi kabul etmiş. Sadece Abd'de olan kullanıcılara bu paranın iade edilmesi saçmalıktan ibaret.
  • Hocam nasıl başvurulacağı hakkında bir rehber olursa ben de başvururum.

• Türk haber sitelerinin clickbait tuzağı bu gene. guardian'ın haberine baktım da, tam olarak çevirisi şöyle: 500 milyon dolara kadar ödeme yapılması için anlaşma sağlandı ve bu da tahmini olarak iPhone başına 25 dolara tekabül ediyor. 500 milyonun minimum 310 milyon dolarının kullanıcılara geri ödenmesi gerekliliğinden bahsetmiş.

ortada Amerika'da açılmış ve anlaşmaya gidilmiş bir toplu dava var. ama daha anlaşmanın detayları, kullanıcılara geri ödenecek tutar bile net olarak açıklanmış değil. Apple ismi ve geri ödeme kavramı işin içinde olunca yerli, yabancı fark etmeksizin tüm haber siteleri ilgi çekecek bir konu olduğu için sanki her şey kesinleşmiş gibi haber yapıyorlar işte. bizim yaşadığımız ülkenin para birimi Türk Lirasıyken tutup da geri ödemenin dolarla olacak olmasını aklınız alıyor mu mesela? resmi bir karar çıksa "dolarla geri ödenecek" şeklinde mi olur?

Amerika'da açılmış ve sonuçlanmış toplu dava için Türkiye'de de emsal alınacağını sanmak veya direkt ödeme yapılacağını sanmak da ancak donanımhaber ölücülüğü mentalitesinden çıkabilirdi zaten. iki ülkenin de kendine has hukuk sistemleri var ama emsal falan, aynen. geri ödeme almak tabii ki de hoş olurdu da biraz gerçekçi beklentilerle yaklaşmak gerek olaya.

• Akşama başvuralım oraya buraya dava masrafı çıksın bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codebringer06 -- 4 Mart 2020; 8:53:53 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.