Şimdi Ara

Apartman önüne park kavgası ( Şikayet şekli öğrenildi ) ( Şikayet Sonucu Zabıta geldi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
4
Favori
68.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Carser

Şehir hayatı her türlü stress sıkıntı. Mecbur ettiler bizi sıkıştık kaldık. Ah bir fırsat olsa da dönsek köyğmğze bağımıza. Aracımızı bahçemize patk etsek

Hocam demeyin şöyle abd'deki bahçeli garajlı müstakil evlere o kadar özeniyorum ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Mesela bizim sokakta boş bi arsa vardı herkes oraya park ederdi hiç gürültü patırtı olmazdı.İşguzar bi komşu tuttu şikayet etti belediye arsa sahibini buldu ve adam gelip arsayı çevirdi.Şimdi millet köşe kapmaca oynar gibi park yeri arıyor.18 dairelik apartmanın 3 araçlık park yeri var,binanın önüde toplasan 3 araç anca alıyor ve bu binada 10 araç var geri kalan 4 araç nereyi boş bulursa çekiyor haliyle kavga gürültü eksik olmuyor.Belediyeler bina yapılırken otopark sorununu düşünüp öyle izin vermeli ama alık alık bakıyorlar

Hocam garajı zorunlu tutuyorlar aslında 2 arabada girse zorunlu ama müteahhitler allem edip kallem edip garaj yapmamak için 40 takla atıyorlar. Amaçlar o bodrumu da ev yapıp satmak. İlk başta garaj yapılıp sonra eve çevrilen bina bile gördüm nasıl yapmışsa adam tapu da almış.

• quote:

Şehir hayatı her türlü stress sıkıntı. Mecbur ettiler bizi sıkıştık kaldık. Ah bir fırsat olsa da dönsek köyğmğze bağımıza. Aracımızı bahçemize patk etsek

Hocam bizim köylerde durum daha kötü. Adam kardeşine kızıyor yolu kapatıyor. Kimse evine barkina getiremiyor arabasını. Koca köy yola çekiyor arabasını.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Müteahhit projeyi belediye ye teslim ediyor ve ruhsatını alıyor. Daha sonra belediyeye proje yenilemesi diyor garajı ev yapıp çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: prof.dr.13175

Müteahhit projeyi belediye ye teslim ediyor ve ruhsatını alıyor. Daha sonra belediyeye proje yenilemesi diyor garajı ev yapıp çıkıyor.

Perde beton bodrumun betonunu kesip cam açıp eve çeviren de gördüm. Mesela bizim evimiz müstakil evimiz önüne peşpeşe 3 araba park edebiliyor. Kapalı garajımız vae kapısının önü 2,5 metre yer işkal ediyor bu yüzden evin önüne 2 araba koyacak yer var ve buraya araba koyanlara birşey demiyoruz isteyen istediği gibi koyabiliyor. Sıkıntımız garajın kapısının önüne araba çekilmesi çok şükür uzun zamandır sorun yaşamadık sokağımızda oturanlara öğrettik alıştırdık. Bazen zorda kalan komşumuz olduğunda bizden izin alp garajın önüne park edebiliyor da. Tek sıkıntımız yabancı olanlar bizi bilmeyenler hiç birşey demeden arabalarını bırakıp gitmeleri hatta az kalsın geçtiğimiz kpss sınavına gidemeyecektim biri yüzünden Allah'tan arabayı koyanında kpss sınavı varmış adamı ararken geldi arabasını aldı

• aslında bütün apartmanların alt katları projede garaj olarak geçer bilir misiniz ?
    ama bir yolu bulunup orası da daire yapılır
    ve ondan sonra millet park için birbirini yer :)

konuya gelince bu durum bulunduğun yere göre değişir (hukuki olmasa bile örf,adet şeklinde) ,insanlar ilk olarak kendi bulunduğu ev,apartman önüne park yapmalı ama çok fazla binanın olduğu yerde bunu söylemek bile komik ötesi olur
    ben bir tane örnek vereyim ;
    yolun % 90 veya daha fazla kısmı bomboş olduğu halde (o zamanlar araç sayısı orada çok azdı) ,adam gelip 2 tane arabasını mutlaka bizim binanın önüne park ediyordu
    kendi kapı önün bomboş iken niye gelip bizim binanın önüne bırakıyorsun dediğimde ,siz iyi kolluyorsunuz oraya koyduğum arabalara da gözcülük edersiniz demişti :)
    ben bu kadarda olmaz deyip kızdığımda aynen sizin savunduğunuz tarzda "yollar sizin mi ,istediğim yere park edemem mi" gibisinden insanı dinden çıkartacak laflar etmişti :)

ha birde çoğu bina sahibinden oraya yol yapılırken ,yol ve kaldırım katkısı adı altında belediye para alıyor
    yani bir yerde bina önü öncelikle orada yaşayanlarda olmalı
    ancak dediğim gibi iş zıvanadan çıkmışsa ,her yer araba dolmuşsa bunu söylemenin de anlamı yok :)
    bu şartlarda ilk gelen neresi boş ise orayı kapacak ,başka çare yok
    daha bunlar iyi günler ,ileride nüfus arttıkça ve bu şekilde park alanı düşünülmeden binalar yükseltilmeye devam ettikçe ,park yeri bulmak piyango da büyük ikramiyeyi yakalamış gibi olacak :)

• arkadaişlar size tavsiyem, böyle işleri güzellikle halledin, neden diye sorarsanız 3 günlük dünya zaten, kimseyi incitmeye kırmaya değmez. bakın ülkemizde neler oluyor, dünya da neler oluyor. biraz ders çıkarmak lazım, güzel yaşamak lazım hayatı.
  • hiç tanımadığım biri garajın önüne bırakmış zar zor buldum. Bana dediği; sokak bu nereye bırakayım? Rahatsız oluyorsan garaja bırakma arabani. Herhalde Söyleyecek başka birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

quote:

Orijinalden alıntı: xnoname

İşte senin gibilerin zihniyettinden kaynaklanıyor böyle kavgalar zaten mantıksız kardeşim iyi dinle ! Bir evin cephesi en fazla 4 5 araba alır geri kalan nereye bırakacak artı sokak kimsenin malı değil! O halde sen de bir misafirliğe veya şehir dışına tatile gittiğinde cebine koyarsın arabanı! Benim evimin önüne koymak gibi bir kompleksim yok o kompleks sen ve senin gibilerde var!

kimse kimsenin apartmanın onune arabasını koyamaz.git kendi binanın onune koy.ben arabamı kendi binanın onunde gormek isterim.belki kamera sistemim var.belki guvenligim var.para verip bişeyler yaptirdim belki.ben yaptircam ettircem sen gelcen benim binamin onune park etcen oylemi?yok oyle bişey.seninle tartişilmaz.kim bilir o bina sahiplerinide nasıl cıldırttın.seviyeni hemen belli ediyorsun bel alti vurarak.zaten haksız oldugunu burdaki yorumlarda da gorunuluyor.millete kopurmeyle olmuyor?

park yasak tabelası yoksa trafiğede engel yoksa canı isteyen arabasını canı istediği yere koyar. sokak ortak kullanım alanıdır. arabanı kendi binanın önünde görme takıntın varsa git müstakil bi evde yada otoparklı bi sitede yaşa.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

Delinin Birisi çıkar bomba ihbarı yapar aracınıza sonra başınız ağrır

eski mahallemde çok park sorunu yaşardım. aracıma park meselesi yüzünden bikaç kez bomba ihbarı yapılmış benim haberim bile yoktu. polis geliyor dışardan inceliyor plakayı alıp gidiyormuş.
    mahallede ara sıra yoldan geçerken sohbet ettiğim bi amca vardı adam bana durumu anlattı. şikayet edenlere dava açtım. asılsız ihbar, iftira, polisi meşgul etme gibi suçlardan ceza yediler. bende tazminatımı aldım.
    bu tarz asılsız ihbarlar çok riskli bence başı ağrıyan taraf ihbar edenler olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

quote:

quote:

İşte senin gibilerin zihniyettinden kaynaklanıyor böyle kavgalar zaten mantıksız kardeşim iyi dinle ! Bir evin cephesi en fazla 4 5 araba alır geri kalan nereye bırakacak artı sokak kimsenin malı değil! O halde sen de bir misafirliğe veya şehir dışına tatile gittiğinde cebine koyarsın arabanı! Benim evimin önüne koymak gibi bir kompleksim yok o kompleks sen ve senin gibilerde var!

kimse kimsenin apartmanın onune arabasını koyamaz.git kendi binanın onune koy.ben arabamı kendi binanın onunde gormek isterim.belki kamera sistemim var.belki guvenligim var.para verip bişeyler yaptirdim belki.ben yaptircam ettircem sen gelcen benim binamin onune park etcen oylemi?yok oyle bişey.seninle tartişilmaz.kim bilir o bina sahiplerinide nasıl cıldırttın.seviyeni hemen belli ediyorsun bel alti vurarak.zaten haksız oldugunu burdaki yorumlarda da gorunuluyor.millete kopurmeyle olmuyor?

park yasak tabelası yoksa trafiğede engel yoksa canı isteyen arabasını canı istediği yere koyar. sokak ortak kullanım alanıdır. arabanı kendi binanın önünde görme takıntın varsa git müstakil bi evde yada otoparklı bi sitede yaşa.

büyük şehirde yaşıyorsan bir de evin şehir merkezinde ise garaj yada müstakil bahçen varsa daha büyük sıkıntı. Senin garajın var yandakinin yok karşıdakinin yok. Ne olacak yada ne oluyor senin garajınin önüne bırakıyor. Garajın ne anlamı var şimdi. 2011 den bu sene hazirana kadar garaj kullandım. Hazirandan beri de müstakil bahçeme bırakıyorum. Sana bilinçsiz parklar yüzünden 5 senedir yaşadıklarımı anlatsam garajli yada bahçeli evden nefret edersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayzer75

TR'de orman kanunu var aman deyim canını tehlikeye atma

O zaman orman bölge müdürlüğüne şikayet edicez bu durumu. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

quote:

quote:

büyük şehirde yaşıyorsan bir de evin şehir merkezinde ise garaj yada müstakil bahçen varsa daha büyük sıkıntı. Senin garajın var yandakinin yok karşıdakinin yok. Ne olacak yada ne oluyor senin garajınin önüne bırakıyor. Garajın ne anlamı var şimdi. 2011 den bu sene hazirana kadar garaj kullandım. Hazirandan beri de müstakil bahçeme bırakıyorum. Sana bilinçsiz parklar yüzünden 5 senedir yaşadıklarımı anlatsam garajli yada bahçeli evden nefret edersin.

garajlı bahçeli bi evde yaşıyorum ancak evim şehir dışında etrafta benden başka yaşayan yok arazimde baya büyük. şehirden taşındığımdan beri bu tarz sorunlar hiç yaşamadım.

şehirde hiç garajlı evim olmadı ama çözümü olduğunu düşünüyorum. belediyeye git garaj önünü yer işgaliye bedelini ödeyerek satın al. sonra istediğin gibi kapat garaj önünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: prof.dr.13175

quote:

Hocam bizim köylerde durum daha kötü. Adam kardeşine kızıyor yolu kapatıyor. Kimse evine barkina getiremiyor arabasını. Koca köy yola çekiyor arabasını.

Mağdurlar yolu kapatan kişiyi mahkemeye versin o yol her türlü açılır hocam. Bir kişi mülkiyet hakkını kötüye kullanamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

hiç tanımadığım biri garajın önüne bırakmış zar zor buldum. Bana dediği; sokak bu nereye bırakayım? Rahatsız oluyorsan garaja bırakma arabani. Herhalde Söyleyecek başka birşey yok.

Hocam bu adamın yaptığı suçtur çünkü park eden aracın çıkamayacağı şekilde park eden araç çektirilebilir. en kötü şikayet ettiğinizde çekici gelmesede ceza yazarlar örneğini çok gördüm
  • Hocam mülk sahibi olmadığımızdan anlayamıyoruz heralde bu ''önüne park ettirmeme'' olayını...

Bizim dükkanın önüne de araba konmasın diye babam el arabası falan koyuyor, ben de uyuz oluyorum, babam kendi arabamızı bile koydurmuyor, bankanın caminin önüne falan koyup arabayı yürüyoruz dükkana kadar...

Tramvayla veya otobüsle gidip gelsek de aynı yolu yürüyoruz yani, ama babam dükkanın önüne araba konmasını istemiyor... Sanayinin geneli bu şekilde zaten, herkesin düşüncesi şu; atıyorum sanayi 1940'da kurulduğunda arsalar paylaştırılırken o yolun geçtiği yer bizim arsamızdan alındı zaten o yolda benim de hakkım var ve o yolda istediğimi yaparım gibisinden düşünüyorlar... Dediğim gibi sanırsam mülk sahibi olmadan anlayamayız...

Park kavgaları hakkında da büyük konuşmamak lazım çünkü inanın birisi sizin hakkınızı gasp ettiğinde çok manasız bir şekilde sinir kat sayılarınız katlanarak artıyor, elinizde olsa o adamın arabasının üstüne çıkmak istiyorsunuz...

Bir AVM otoparkında bi boşluk bulup koyacaktım arabayı, ben geri geri koyarım hep çıkması kolay olsun diye, o boş yerin az ilerisine gidip durdum geri vitese taktım yavaş yavaş geliyorum, beyaz pololu bi denyo gelip lak diye benim girmek istediğim yere koymasın mı ? kornaya da bastım, geri geri gelirken görüp durdu da sonra tekrar koymaya devam etti... O gün bizi Allah korumuş başka açıklaması yok, arabada arkadaşlarımla 4 tane delikanlıydık o adam 2 kişiydi ve Allahtan kavga çıkmadı...
    Böyle hak yeme olaylarında insan sinirine cidden hakim olamayabiliyor.

• bi tylol hot içer miyiz kullanıcısına yanıt
    Yol adamın kendi arazisinden geçmekte ve tapulu malı. Belediyeye devretmedi. O yüzden muhtar daha fazla birşey yapamadı. Yukardan dolanmak gerek. Açıkçası kimsede dolanmak istemiyor eski yolu. Yani diyeceğim o ki vatandaş olarak o yoldan hiçbir şekilde hak idda edemiyoruz.

• Gündüz mesai saatleri içinde tapulu malları değil kapı önü. Ancak akşam oldu mu tamamen apartmanın insiyatifine kalıyor kapı önleri. Bununla ilgili çokproblem yaşadı yan apartmanımız.
  • Kentsel dönüşümden faydalanan müteahhitlerden ensesi kalın olan varsa, yıkıp yerine yaptığı binaya apartmanın ihtiyacının 3 katı kadar otopark yapıp (mağmaya doğru), bunu da müteahhit payı olarak alıp, işletse para basar.

Neyse, sonuçta evinizin önü sizin tapulu malınız değildir. Gelirim. Oraya koyarım. İstersem arabamı o noktada sabit tutar, yerinden 3 ay kıpırdatmam.

Bunun sebebi basittir. Herkesin işi farklı saatlerde. Arabalar farklı saatlerde kullanılıyor. Farklı saatte gidiyor, farklı saatte geliyor. O yüzden kimsenin kendi apartmanın önüne park etmesi mümkün olmuyor. Ortak alanı ortak kullanmanın mantığı budur.

Çok dert ediyorsanız parasını verin, sizin olsun. O zaman ne yapsanız haklısınız.

Ben genelde bu hadsizlere gülüyorum. Ayna katlar, silecek kaldırır hıyar. Hiç de sallamam. Bunu yapanın apartmanına bakıp, sırıta sırıta arabama biner giderim. Hiç umurumda olmaz. Çizerse de, görüntüsünü veririm kaskoya. Hayatının şokunu yaşar faturayı görünce.

• Benimde aynı şey başıma İstanbul Leventte geldi. Zarzor yer bulup park ediyorum, son zamanlarda silecegimi kaldırıp, arabanın çizip, bi de antenimi sokmusler. Hepsi ayrı zamanlarda oldu. En sonunda pes ettim, otoparka 280 lira bayılıyorum artık aylık. Belediyenin sokağını kendilerinin zannediyorlar. Ben mi sana leventin ortasina, İstanbul un en yoğun yerine gelip villayı iş yerine çevir dedim? Hem villaları alıp is yerine çevirip yoğunluğu artıriyolar bide silecegimi kaldırıp, antenimi sokup, arabami ciziyolar. Madem park senin için önemli gidersin özel park yeri olan yerde iş yeri acarsın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.