Şimdi Ara

Apartman önüne park kavgası ( Şikayet şekli öğrenildi ) ( Şikayet Sonucu Zabıta geldi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
4
Favori
68.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkes kendi evinin onune ceksin aracını.adamlarda kendi bina onune cekmek istiyor sende gidiyorsun adamların bina onune cekiyorsun.bence adamlar haklı.bu tututmunu devam ettirirsen birgun derin ciziklerle karşılasa bilirsin.
  • Mesela bizim sokakta boş bi arsa vardı herkes oraya park ederdi hiç gürültü patırtı olmazdı.İşguzar bi komşu tuttu şikayet etti belediye arsa sahibini buldu ve adam gelip arsayı çevirdi.Şimdi millet köşe kapmaca oynar gibi park yeri arıyor.18 dairelik apartmanın 3 araçlık park yeri var,binanın önüde toplasan 3 araç anca alıyor ve bu binada 10 araç var geri kalan 4 araç nereyi boş bulursa çekiyor haliyle kavga gürültü eksik olmuyor.Belediyeler bina yapılırken otopark sorununu düşünüp öyle izin vermeli ama alık alık bakıyorlar
  • Ya kavga çıkacak yada baska biryere park edeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnoname

quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Onu diyorum zaten şehir hayatı bu boş buldu koyarlar aynı sizin evin önüne koydukları gibi. Sizin evin önüne koyan adam haklı siz de başjasına koyuyorsunuz sizlerin fikriyatı bu. Haksız mıyım? Yani otopark yoksa birbirinin önüne koymak zorunda kalıyor insanlar. Sonra kim kimin önüne koyacak kavgası.

İyi de hocam ben benim evimin önüne koyandan şikayetçi değilim ki onlar kendi apartmanlarının önüne koyduğumuz araçlardan şikayetçi

bu diger arkadas okumadan ya da tam okumadan yorum yapmaya kalkmis olayi karistirmis

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Hocam tersi durumda var bizim apartmanda 6 araç var 5 araçlık otopark var sadece 3 tanesi kullanılıyor garaj dönüşü dar olduğu için birkaç manevra gerekli iki araçlık yer boş kalıyor yan apartmanımızın tamamen kapalı otoparkı var bina yeni garaj girişi de geniş ona rağmen sadece bir araç koyuyor gerisi boş. Bir aracı koyan arkadaşa neden garaja girmiyorlar dedim aşağı inmeye üşeniyorlar dedi demem o ki otopark garaj olsa da olanlar bile koymadıktan sonra bu iş çözülmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laurin Klement

Hocam tersi durumda var bizim apartmanda 6 araç var 5 araçlık otopark var sadece 3 tanesi kullanılıyor garaj dönüşü dar olduğu için birkaç manevra gerekli iki araçlık yer boş kalıyor yan apartmanımızın tamamen kapalı otoparkı var bina yeni garaj girişi de geniş ona rağmen sadece bir araç koyuyor gerisi boş. Bir aracı koyan arkadaşa neden garaja girmiyorlar dedim aşağı inmeye üşeniyorlar dedi demem o ki otopark garaj olsa da olanlar bile koymadıktan sonra bu iş çözülmez

Bu dediğiniz durum mahallemizde çokça mevcut.Hatta işyerimizin oldugu binanın arkası mis gibi park alanı ama kimse kullanmıyor,geçenlerde o parka girmeyip yol kenarında duran bi kango ya vurmuşlar ve aynı gün yine o parka girmeyen bi şahini çalmışlar.İnsanlar güvenli park yeri varken neden daracık sokakta yol kenarına park eder onuda anlamıyorum.Bakıyorum o kangonun kapısı göçük ve halen yol kenarına park ediyor

benim eski evimde 4 daire 4 garaj vardı. Ben ve bir komşum hergün kullanmadigimiz için garaja koyuyorduk. Diğer ikisi sok çıkar zor geldiği için kapı önüne bırakıyordu. Garaj yada otopark varken bırakmamanin tek sebebi üşengeçliktir.
  • Normalde bu işlere zabıta bakar. Nerede ikamet ettiğinizi bilmiyorum, eğer istanbul kağıthane ise hiç uğraşmayın. Buradaki zabitalarin tek görevi yalandan sokaklar temizmi motorla bakmak ve dükkan önlerinde çay içmek.
  • Delinin Birisi çıkar bomba ihbarı yapar aracınıza sonra başınız ağrır
  • Ac gözlü mutahitler ve yapi denetim denen varlik insan gibi yasanabilir bir apartman ve binanin altina otopark yapsa insanlarda birbirini yemez.
    Ama ters dublex diye bodrumu da satip rant kapmak varken niye düzgün bir yapilasma olsunki...

Memleketin dini imani para olmus.
    Dört beş yıl oldu sanırım o zamanki komşumuzun birisi aracını bina önüne koyuyordu balkonda otururken akşam saat 10 gibi sokağımıza giren alkollü bir vatandaş komşunun aracıyla beraber üç araca çarptı o günden sonra garaja koymaya başladı

Bir dönem belediye özellikle Ankara için herkesin evinin önünden park ücreti alınacak diye bir söylenti vardı bu saçma olur ama şöyle düzenleseler güzel olur. Apartmanda garajı olanlar binasına park etsin kapı önüne koyarlarsa ücret alacağız denebilir veya yeterli otopark olmaz bu durumda da ev sahipleri zorunlu olarak garaja koymalı

Aslında yapacak çok şey var ama ülkemizin ekonomik durumuyla ilgili. Hurda teşvikleri gelebilir belli yaş araçlar trafikten çekilebilir Avrupa gibi araç yaşlandıkça vergi artabilir her semte kapalı otopark yapılıp aylık uygun ücretle park etmek yapılabilir yeni binalarda daire başına bir araçlık garaj yapılması zorunlu olur gibi birçok tedbir alınabilir. Nüfusu bizden daha kalabalık ülkelerde park sorunu fazla görülmez bizde de yapılabilir

Park sorunu küçük şehirlerde ilçelerde bile sorun oldu. Geçen bir araştırmada Iskenderun Merzifon Türkiye'nin nüfusa göre en çok araba olan ilçeleriymiş. Şahsen Merzifon'a gidince eskiden her yere araba koyarken şimdi yer bulamıyoruz ilerleyen yıllarda nasıl olur düşünemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laurin Klement -- 11 Aralık 2016; 15:32:35 >

• İşte senin gibilerin zihniyettinden kaynaklanıyor böyle kavgalar zaten mantıksız kardeşim iyi dinle ! Bir evin cephesi en fazla 4 5 araba alır geri kalan nereye bırakacak artı sokak kimsenin malı değil! O halde sen de bir misafirliğe veya şehir dışına tatile gittiğinde cebine koyarsın arabanı! Benim evimin önüne koymak gibi bir kompleksim yok o kompleks sen ve senin gibilerde var!
  • beyaz masaya şikayet edin kaldırsınlar
  • xnoname kullanıcısına yanıt
    misafirliğe yada şehir dışına tatile gittiğimizde bina önü dışında bir yere, eğer bulamıyorsak paralı otoparka bıraksak olmaz mi? Ayrıca sen evinin önüne koymak istemezsin ama bir başkası kapısının önünde görmek ister. Hiç bu taraftan bakmaya çalıştın mi?
  • auto_man A kullanıcısına yanıt
    Hocam sen konuyu anlamak mı istemiyorsun ? Sokak kimsenin malı değil kanun var hukuk var e kanun diyor ki sokaklar belediyenin ve isteyen istediği yere park eder. Herkes istediğini yapacaksa kanunlar kurallar neden var? Benim evimin önünde sağdan soldan bir sürü araba var erken gelip park ediyor ben geç saat geliyorum yer bulamıyorum erken gelenin benden fazla hakkı olduğunu göstermez bu. Evinin önünde görmek isteyen basar parasını müstakil ve kendine ait otoparklı ev alır
    ben konuyu çok iyi anladım. Sizin açınızdan anlamış olmam için sizin gibi düşünüyor olmam mi lazım? Tabi ki herkes istediği yere park edebilir. Ama benim evimin önüne birkaç sokak öteden yada birkaç bina yanımdan benden 5 dakika önce gelip park eden biri kanunun kuralın dışında düşünürsek etik bir davranış sergilemez. Başka bir yerden gelip sizin evinizin önüne park etmeseler sizde gidip başkasının evinin önüne park etme gereği duymayacaksiniz. Ben misafirliğe gittiğimde birkaç saat için kimseyi zor durumda bırakmam. Kuytu köşe bir yer ararım bulamazsam parasını verir otoparka bırakırım. Duba koymak yanlış. Ama siz aracınızı evinizin önüne koyamıyorsaniz(koymuyorsaniz) diye başkalarıda evinin önüne koymasın diye düşünmek bence yanlış. Not: bugüne kadar aracimi ya garaja yada bahçeme koydum. Hiçbir zaman duba vs. kullanmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 11 Aralık 2016; 16:42:36 >
  • auto_man A kullanıcısına yanıt
    Hocam bunun etikle falan alakası yok burası şehir ve şehir yaşamında etik olan şey kanuna nizama saygı duymaktır siz halen daha şu konuyu anlayamıyorsunuz apartmanda 15 daire var en az 15 araba var her apartman için geçerli bu rakam ve hiçbir aparmanın önü bu sayıda araç almaz çevrede boşluk alan diye bir şey yok her yer birinin apartmanının önü ayrıca belediyeye ait otoparkta yok şimdi bu noktada etik olan tek şey var o da kanuna nizamı uymak!
    bahsi geçen binadaki dubalar kalktığında büyük ihtimalle sen yine park edemeyeceksin. Bu sefer yakın çevreden sağdan soldan ne kadar araç varsa gelip oraya bırakacak. Bu işin çözümü duba kaldırmak değil. Yarın dubayi kaldırırsin üç gün park edersin dördüncü gün yine park yeri aramaya başlarsın. Tavsiyem çevrende otopark varsa fiyatta anlaşmaya çalış. Yoksa park yeri aramakla ömür tüketirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnoname

İşte senin gibilerin zihniyettinden kaynaklanıyor böyle kavgalar zaten mantıksız kardeşim iyi dinle ! Bir evin cephesi en fazla 4 5 araba alır geri kalan nereye bırakacak artı sokak kimsenin malı değil! O halde sen de bir misafirliğe veya şehir dışına tatile gittiğinde cebine koyarsın arabanı! Benim evimin önüne koymak gibi bir kompleksim yok o kompleks sen ve senin gibilerde var!

kimse kimsenin apartmanın onune arabasını koyamaz.git kendi binanın onune koy.ben arabamı kendi binanın onunde gormek isterim.belki kamera sistemim var.belki guvenligim var.para verip bişeyler yaptirdim belki.ben yaptircam ettircem sen gelcen benim binamin onune park etcen oylemi?yok oyle bişey.seninle tartişilmaz.kim bilir o bina sahiplerinide nasıl cıldırttın.seviyeni hemen belli ediyorsun bel alti vurarak.zaten haksız oldugunu burdaki yorumlarda da gorunuluyor.millete kopurmeyle olmuyor?

• Hocam bende evimin önünde görmek isterim her geldiğimde yer olsun isterim ama olmuyor işte o iş toplu yaşmanın kuralları var eşşek gibi hepimiz uyacağız... Arabana o kadar şey yaptıysan kapının önünde de görmek istiyorsan basarsın parayı taşınırsın mütakile koyarsın bahçene... Apartman yaşamında nasıl asansörü kendine tahsis edemezsen apartmanın ortak malıysa sokaklarda ortak kullanım alanıdır kimsenin babasının malı değildir. Zaten kanunda benim yazdıklarımı söylüyorda senin gibi kendini bilmez bencil zihniyet yüzünden kavgalar çıkıyor. Neymiş arabasına kamera sistemi yapmış kapısına koyacakmış bana ne kardeşim kamera sisteminden senin bana mı yaptın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.