Şimdi Ara

AORUS AD27QD | 27' IPS - WQHD - HDR - 144Hz (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
9
Favori
33.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet oldukça güzel fırsat ama okuduğumu hatırladığım bir kaç olumsuz yorum yüzünden kararsız kaldım buna.
  • TheBadu kullanıcısına yanıt
    Bende vatandan bu monitöre baktım forumdan sonra curve değil sanırım bu bir eksiklik yaratır mı o fiyat bandıdaki 3999tl iyi bir rakam nasıldır Türkiyede başka satan olmaması da beni biraz düşündürdü.
  • __sin__ _ kullanıcısına yanıt
    Rtings in incelediği xb273k modeli farklı bize bu hepsiburadaya gelen iki yeni acer monitörden biri değil,yurt dışında da bu modeller oraya yeni geldi yani xb273k bizde hala yok acerin adlandırması kafa karışıklığı yaratıyor kodlara dikkat et

https://www.acer.com/ac/en/US/content/predator-models/monitors/predatorxb3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 22 Kasım 2019; 14:15:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EjderLefLef

Bende vatandan bu monitöre baktım forumdan sonra curve değil sanırım bu bir eksiklik yaratır mı o fiyat bandıdaki 3999tl iyi bir rakam nasıldır Türkiyede başka satan olmaması da beni biraz düşündürdü.
    Curve olup olmaması eksiklik yaratmaz da 3 model arasında gidip geliyor insan çünkü özellikleri yakın monitörler ve bazı küçük artıları eksileri var. Monitörü bir kere alıyorsun 10-15 sene kullanıyorsun o nedenle nokta atışı yapmaya çalıyor insan. Acer XB273K GPbmiipprzx acayip kafamı karıştırdı.

Bir de bütçe dostu şu an indirimde 2000 TL civarı olan 27 inç 2K 144hz ViewSonic VX2758-2KP-MHD var. Ne kadar iyi bir bilemiyorum. 10 seneden fazladır kullandığım Samsung 19 inç TN panelden geçiş yapıcam. Bilemiyorum Altan bilemiyorum kararsızlık ne kötü bir şey :(

• quote:

Orijinalden alıntı: arda505

Rtings in incelediği xb273k modeli farklı bize bu hepsiburadaya gelen iki yeni acer monitörden biri değil,yurt dışında da bu modeller oraya yeni geldi yani xb273k bizde hala yok acerin adlandırması kafa karışıklığı yaratıyor kodlara dikkat et

https://www.acer.com/ac/en/US/content/predator-models/monitors/predatorxb3
    Rtings in incelediği Model XB273K Pbmiphzx ve donanımsal olarak G-sync modülü barındırıyor diye biliyorum. Hepsiburada da satılan nasıl? Onda FreeSync var. LG 27GL850 - XB273K GPbmiipprzx ve Gigabyte Aorus arasında kaldım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 22 Kasım 2019; 14:18:55 >

Evet o model g-sync barındırıyor ama bize gelmedi hepsiburada olan o iki yeni acer monitörlerden biri değil,bizdeki modellerden biri 4 bin küsur diğeri 6 civarında.G-sync compatible olanın fiyatı black friday sayesinde iyi gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 22 Kasım 2019; 14:28:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda505

Evet o model g-sync barındırıyor ama bize gelmedi hepsiburada olan o iki yeni acer monitörlerden biri değil,bizdeki modellerden biri 4 bin küsur diğeri 6 civarında.G-sync compatible olanın fiyatı black friday sayesinde iyi gerçekten
    G-sync compatible olsun sıkıntı değil oda iş göürüyor. Galiba acer da ULMB bulunmuyor. Sanırım düşük kare hızlarında sync sıkıntı demek oluyor.

Vatana gidip şu LG yi canlı mı görsem napsam bilemedim. Hayır o kadar prof da değiliz de 3500-4000 lirayı gözden çıkarınca aralarındaki en iyi olanı seçmeye çalışıyoruz.

Aslında gözüm daha ekonomik modellere de kaçıyor Acer XV272UPbmiiprzx gibi...
    çok doğru söylüyorsunuz bende o yüzden 3 gündür deli gibi monitör bakıyorum önce full hd 23 34 inclerden basladım 1500 civarı buraya kadar geldim :D çünkü bunlar sürekli değiştirilecek şeyler değil her sene değiştirim demek çok mantıklı değil ondan almışken uzun süre gitsin diye düşünüyorsun sonuçta 3999 az buz bir para değil alıp da beğenmemek çok kötü :D viewsonic ve onun gibi modelleri çok bakmadım sonuçta özellikle bu fiyat bandına çıkınca onları almak biraz yanlış geliyor bilemiyorum tabii de. xb273k hepsiburada indirimi ile 4100 geliyor mus nasıl acaba??? aslında lgyi bu monitörü dün vatanın %5lik tüm ürünler indiriminde sepete attım vatan çakallık yaptı indirim uygulamadı monitöre yoksa 3799 alacaktım D:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EjderLefLef -- 22 Kasım 2019; 15:47:26 >
  • dakamon kullanıcısına yanıt
    VA panellerin HDR performansı daha iyi evet. Zaten FALD ile bile IPS'ler 3000:1-4000:1 kontrastlarına geliyor, VA civarı yani.
  • EjderLefLef kullanıcısına yanıt
    LG'nin monitörleri genelde ilk vatana geliyor. Curved tamamen tercih meselesi, monitör geldi çok memnununm şu an. Glow yok.
  • TheBadu kullanıcısına yanıt
    hocam size zahmet biraz kullanıp aksama bir deneyim yorumu yazarmısınız bende artık sıkıldım ona bak buna bak kaç gündür iyise alalım geçelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBadu

LG'nin monitörleri genelde ilk vatana geliyor. Curved tamamen tercih meselesi, monitör geldi çok memnununm şu an. Glow yok.
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. LG 27GL850 aldınız değil mi? Genel deneyimlerinizi güzel bir inceleme ile süslerseniz güzel olur. Seviniriz :) Bizde bilgilenmiş oluruz. Yalnız vatan biraz pahalı satıyor. Benim beklentim maksimum 3500 gibi bir fiyattı.

2K da HDR ile birlikte G-Sync ya da Free sync açık 144hz kullanabiliyor musunuz? Bazı monitörler 2k sync açık 120hz ve 10 yerine 8 bit renk destekliyor.
    Düşük fps lerde sync durumu nasıl yırtılma oluyor mu?
    Arka ışık kanaması, ölü piksel, gölgelenme v.s ters bir durum var mı?
    Görüntü canlılığı, netliği ve film ve oyunlar HDR deneyimiz?

XB273K ile 27GL850 arasında gidip geliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 22 Kasım 2019; 16:10:30 >

DP 1.4 desteği var; 144Hz, 10-bit ve G-Sync aynı anda sorunsuz çalışıyor. DP 1.2 portu olan monitörlerde dediğiniz problem var, 10-bit'te 120Hz'e sınırlıyor.

Backlight Bleeding yok denecek kadar az, sol altta çok minik bir glow var özellikle siyah ekran açıp bakmazsam farketmiyorum hiçbir şekilde. RDR2'de 50 FPS civarı alıyorum ve FreeSync işini çok güzel yapıyor, hiçbir akıcılık eksikliği yok. Önceki monitörümde FreeSync range 70-144Hz'di bunda 48-144Hz ve farkını hissettim.

HDR'ın bir olayı yok, DCI-P3'e geçiyor o kadar.
    sizin dediğiniz xb273k bu sanırımhttps://www.hepsiburada.com/acer-xb273kgpbmiipprzx-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-uhd-ips-hdr400-monitor-um-hx3ee-p13-p-HBV00000O3462

4100tl geliyor ama bu fiyata 4k monitör nasıldır acaba birde 4k kullanmak için çok güçlü sistem gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBadu

DP 1.4 desteği var; 144Hz, 10-bit ve G-Sync aynı anda sorunsuz çalışıyor. DP 1.2 portu olan monitörlerde dediğiniz problem var, 10-bit'te 120Hz'e sınırlıyor.

Backlight Bleeding yok denecek kadar az, sol altta çok minik bir glow var özellikle siyah ekran açıp bakmazsam farketmiyorum hiçbir şekilde. RDR2'de 50 FPS civarı alıyorum ve FreeSync işini çok güzel yapıyor, hiçbir akıcılık eksikliği yok. Önceki monitörümde FreeSync range 70-144Hz'di bunda 48-144Hz ve farkını hissettim.

HDR'ın bir olayı yok, DCI-P3'e geçiyor o kadar.
    Acer xb273k için bir kullanıcı şunu demiş;

quote:

4k 120hz 10bit 4:2:2 or 8 bit 4:4:4 is the best you can do with one cable.

4k 144hz 4:4:4 with two. But no tearing technology will be applied. (adaptive sync is off. This monitor calls it adaptive sync instead of freesync. Just a minor detail)

Acer in sitesinde DP 1.4 gözüküyor ama 4K 144hz için 2 adet DP kablo kullanmak gerekiyormuş ve 8bit renk veriyormuş. Ayrıca diyor Sync kapalı oluyormuş.

Fakat genel olarak monitör çok iyi diyor. İlk kurulumdan sonra başlarda arka ışık sızması belirgin miş. Bir hafta içinde kendi kendine yok denecek kadar azalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: EjderLefLef

sizin dediğiniz xb273k bu sanırımhttps://www.hepsiburada.com/acer-xb273kgpbmiipprzx-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-uhd-ips-hdr400-monitor-um-hx3ee-p13-p-HBV00000O3462

4100tl geliyor ama bu fiyata 4k monitör nasıldır acaba birde 4k kullanmak için çok güçlü sistem gerekiyor.
    Evet bu monitör, benim düşüncem hikayeli oyunlarda çözünürlüğü 2K ya düşürüp ortalama 60 fps ve üzerini yakalayıp öyle kullanmak. Rekabetçi oyunlarda 1080P ve yüksek fps yakalamayı çalışmak. İşte bu durumda görüntü netliği kalitesi nasıl olur bilemedim. Önümüzdeki sene de yeni mimaride çıkan bir üst düzey bir ekran kartı alıp kullanmak. Yani geleceğe yönelik bir yatırım mantığı gibi bir düşünce...

Nvidia ve Amd sürücülerine sonradan gelen 4k ekranda 1080p görüntülerin daha keskin görünmesini sağlayan bir teknoloji vardı adını unuttum şimdi. Onunla nasıl olur acaba

• fi27q 3999 olmuş itopyada. Black friday ayağına fazla beklentiye girmişim yine alamıcaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-27-aorus-fi27q-p-rgb-1ms-165hz-hdmidisplayport-2k-freesync-gaming-monitor-pmu419711
    Bu satışa çıkmış mıydıki? Hiçbir yerde satışı yokta, valla yerli mağazalar beni şaşırtmaya başladı. Amazon gibi firmaların bulamadığı ürünleri adamlar satışa çıkartıyor.( LG860, aorus q-p)

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.