Şimdi Ara

AORUS AD27QD | 27' IPS - WQHD - HDR - 144Hz (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
9
Favori
33.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karaniler

Redditte gördüğüm incelemede fi27q ve fi27q-p modeli önceki ad27qd den daha hızlı tepki süresi ve daha az overshoot a sahipmiş, ayrıca kalite kontrolü daha iyiymiş. Fi27q-p modeli de fi27q e göre daha iyiymiş ve yine kalite kontrolü daha iyiymiş. Fakat lg 27GL850-B nin kalite kontrolü bunlardan da daha iyiymiş.
    Tepki sürelerine yönelik net bir değer var mı hocam? Kalite kontroller zaten olması gereken bir şeydi, sonuçta düz modelde desen 4bin ve üzerinde şuan. Biraz daha para verin daha iyi kalite kontrollü q veya qp alın demek resmen dalga geçmek olur.lg 27GL850-B hız konusunda şuanda lider ama konstrat oranı çok sırıtıyor be hocam. Zaten ıpslerin bu oran düşükken neden bu gibi modelde düşük olmasına izin vermişler ki... Tüm bu duyduklarınız birebir gerçekte olsa arada 1000-1500 TL varan fark var, bu paraya orta halli yüksek hzli monitör alınıyor yav.
    50-100 doların bizdeki oynama payı 1-1.5K

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Hocam kullanıcı incelemesi olduğundan değer yoktu ama fi27q-p nin glow oranı LG den daha fazlaymış, kontrast olarak aynı kullanımda herhangi bir fark belirgin değilmiş sadece ayrı ayrı simsiyah ekran açtığında farkın olduğu fakat önemsiz olduğunu belirtmiş, tepki süresi olarak ta ters şekilde aynı hissiyat varmış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LG de de 144hz+(8+FRC)10bit+freesync ya da gsync aynı anda aktif olabiliyor. DP 1.4 zaten var ee 144 ila 165 hz arasındaki fark çok fazla değil hissetmezsin bile... Büyük bir atılım yok ortada niye 1000-1500 lira fazla veriyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 4 Aralık 2019; 17:28:8 >
    Lg 27gl850g

Tepki süresi overdrive en uygun modda iken(fast)
    (0% -100%) süresi 4.5 ms
    (100% -0%) süresi 3.5 ms
    (0% -100% -0%) süresi 8.0 ms
    (20% -80%) süresi 4.4 ms
    (80% -20%) süresi 4 ms
    (20% -80% -20%) süresi 8.4 ms
    Yine overdrive en uygun modda
    Overshoot oranı %3
    Undershoot oranı %2,4
    Input lag(sinyal gecikmesi)
    Ekranın üst kısmında 9.5 ms
    Ortasında 13.2 ms
    Alt tarafında 16.8 ms
    Görüntüyü tekrar oluşturmak için gereken zaman gecikmesi 7.3 ms

Karşılaştırmak isteyenler için 27gl850g ve Gigabyte fı27q-p,fı27q ve ad27qd kıyaslaması

https://nl.hardware.info/vergelijking/producten/537079-548421-539377-507015

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 4 Aralık 2019; 18:27:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arda505

Lg 27gl850g

Tepki süresi overdrive en uygun modda iken(fast)
    (0% -100%) süresi 4.5 ms
    (100% -0%) süresi 3.5 ms
    (0% -100% -0%) süresi 8.0 ms
    (20% -80%) süresi 4.4 ms
    (80% -20%) süresi 4 ms
    (20% -80% -20%) süresi 8.4 ms
    Yine overdrive en uygun modda
    Overshoot oranı %3
    Undershoot oranı %2,4
    Input lag(sinyal gecikmesi)
    Ekranın üst kısmında 9.5 ms
    Ortasında 13.2 ms
    Alt tarafında 16.8 ms
    Görüntüyü tekrar oluşturmak için gereken zaman gecikmesi 7.3 ms

Karşılaştırmak isteyenler için 27gl850g ve Gigabyte fı27q-p,fı27q ve ad27qd kıyaslaması

https://nl.hardware.info/vergelijking/producten/537079-548421-539377-507015

• acaba rtings uzun süredir neden fi27q için inceleme yapmadı? en stabil versiyonun beklenenin aksine (sonradan hataların düzeltilmesi) ilk çıkan ad27q olup olmadığı konusunda kafamda şüphe uyandırıyor. bu arada fi27q-p alan kullanan arkadaşlar varsa değerlendirme yaparlarsa sevinirim. bu arada fiyatların düşmesini bekliyoruz ama daha çok bekleriz gibi geliyor. yalan dan gömsek mi monitörü acaba redditte falan
  • teyzex T kullanıcısına yanıt
    Yok hocam yeni çıkanlar daha iyiymiş.

• Bu 8bit+FCR olan panellerde nvidia denetim masasında 10bit seçebiliyor musun yoksa max 8bit mi?
  • Q-p modeli 4 farklı sitede satılıyor ama ne enteresandır ki hiçbir yerli kaynakta incelemesi yok. alanda mı yok nedir kimse bir şey yazmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Bu 8bit+FCR olan panellerde nvidia denetim masasında 10bit seçebiliyor musun yoksa max 8bit mi?
    8bit+FCR de Nvidia denetim masasında 8 ve 10 olmak üzere seçenek çıkıyor.
  • teyzex T kullanıcısına yanıt
    Yukarıda bir kqrşılaştırma sitesi var,orqyq bakabilirsin farkları için. Ftk var ama aradaki fiyat farkına değip değmeyeceği tsrtoşılır
  • fi27q modelinden sipariş verdim bakalım nasıl bir panel gelecek
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınızı merakla bekliyorum

• Gigabyte AORUS 27" FI27Q-p modelini alan yok mu hiç? PSU ve monitör dışında tüm sistemi topladım. Monitörü sinerji bilgisayardan alma konusunda da tereddütteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilatin

Gigabyte AORUS 27" FI27Q-p modelini alan yok mu hiç? PSU ve monitör dışında tüm sistemi topladım. Monitörü sinerji bilgisayardan alma konusunda da tereddütteyim.
    Tr online 4 tane satış mağazasında satışta. Ama ne alanı duydum ne de yerli teknoloji sitesinde incelemesini gördüm.
    Evet bazı sitelerde satışa çıktı geçen haftadan itibaren. Dediğiniz gibi nedense hiç incelemesi yok, nedenini anlamadım. PSU gelene kadar bekleyeceğim. Hala inceleme videosu falan olmazsa en ucuz hangi sitedeyse oradan alacağım.
  • Hepsiburada ve amazon.tr e bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

Hepsiburada ve amazon.tr e bekliyorum
    Q-P modelini bekliyorsun sanırım? Yurtdışı Amazon da var ama kargo ve gümrük parası gereksiz pahallı tutulmuş. Anlaşılan Amazon, zamanında yapılan iade, değişim kargolarının acını çıkarmaya çalışıyor.
    Amazon.tr aslında Türkiye'de bir şube gibi çalışıp, Tr'ye gelen ürünlerin toplanması, yurtiçi dağıtımı, gerektiklerinde servislerine gönderi mi, belli oranda stok tutulmasını(yurtdışı siparişlerde yurtiçindeki depodan servis gibi) vs yapsa daha faydalı olurmuş.
    Evet, tam olarak öyle olmasa da usa e göndermek yerine TR dekine gönderme seçeneğimiz olsa çok daha güzel olurdu.

• Bugün aorus fi27q modeli elime geçti.

Sva panel 24" fhd Samsung cfg70 den bu modele geçtim.

İps e geçtiğimde zorluk çekeceğim konusunda endişelerim vardı ama bu ürün hepsini sildi diyebilirim.

Öncelikle kutudan çıktığı hali ile renkler iyi ama ışık ayarı fazla açık geliyor. Lagom.nl sitesini kullanarak dengeli bir ayar yapmaya çalıştım ve sonuç olarak 27" 2k ve yaklaşık 50-55 cm mesafeden 3 saatlik bf5 sonrası gözlerimde herhangi bir yorulma yaşatmadı.

Ölü piksel çıkmadı şansıma.

Panel simsiyah bir sva değil belki ama kalibrasyon sonrası siyahları beni mutlu etti.

Çok az üst kısımda ışık sızması mevcut / ips glow denen olay da olabilir. (parlaklık yüksekken belli)

144 hz 2k speed ayarları ile en az seviyede iz yapıyor.165hz halini denemedim zamanla ona da bakmaya çalışacağım.

Aklımda normalde Asus tuf vg27aq vardı ama stok yok ve fiyatı iyi diye bu ürünü tercih ettim. AD modelinden daha iyi olduğunu düşünerek.

Yukko ya Asus tuf vg27aq gelmiş bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 13 Aralık 2019; 22:26:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.