Şimdi Ara

AORUS AD27QD | 27' IPS - WQHD - HDR - 144Hz (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
9
Favori
33.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amazon.com ve amazon.de de satışa çıkmıştı hatta uzun süre durdu ama stoklar bitti şu aralar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

Amazon.com ve amazon.de de satışa çıkmıştı hatta uzun süre durdu ama stoklar bitti şu aralar
    AORUS FI27Q-P di mi bahsettiğimiz? Ne bileyim dikkatimden kaçmış anlaşılan, fiyat bilgisi için yurtdışı siteleri ara arar bakıyorumda.ürün hakkında sadece 1 tane alıcı yorumu varda. Bazı yerlerde inceleme videosu vardı ama adamlara numunede gönderilmiş olabilir dedim. Günümüzde bu tarz premium ürünlerin yeni nazı stok sorunu galiba.:) Baksanıza yeni gelin gibi naz yapıyorlar. Hani kalite kontrolü çok iyi olması için çalışıyorlarsa neysede ama yine sıkıntılı ürünleri görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 29 Kasım 2019; 15:51:32 >
  • -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Evet hocam p olan, istek listesinde çıktığından beri bekletiyorum

• Saat 18:10 da itopya'ya girdim 3.600 liraya düşmüştü.

Aldım geçtim. İnşallah memun kalırım.
  • Bu neyin kafasıdır hacı, basitçe size monitör falan yok deseler anlarımda bu nedir ya
    AORUS FI27Q-P 27"
    https://www.amazon.com/Compatible-FreeSync-Exclusive-2560x1440-Response/dp/B07Z196K8Z/ref=as_li_ss_tl?keywords=gigabyte+aorus+fi27q-p&qid=1571584241&sr=8-13&linkCode=ll1&tag=reviewmonitors-20&linkId=ff87ae88d7f9cb904a699a098e6d3ba6&language=en_US
    Birde Amazon'un kendi satışı olacak arkadaş...
    265 dolar taşıma ücreti mi olur, yuhhh! Taşıma ücreti ve gümrük 630 dolar. ürün 650 dolar
    https://i.hizliresim.com/XbrGMj.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 30 Kasım 2019; 16:42:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arda505

Şimdilik bizdeki fiyatlarda pek iç açıcı değil

https://urun.n11.com/monitor-ve-ekran/gigabyte-aorus-fi27q-p-27-1ms-qhd-2k-165hz-hdr-10bit-hdmi-dp-rg-P395705144?gclid=EAIaIQobChMIgpbx5J2S5gIVDaWaCh12GwdUEAQYAiABEgKTivD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-27-aorus-fi27q-p-rgb-1ms-165hz-hdmidisplayport-2k-freesync-gaming-monitor-pmu419711
    Bence gereksiz bir pahallılıkla piyasaya girmiş, muadili olan LG 27" 27GL850-B 4bin iken bu 5 bin ve üstü çok anlamsız olmuş. 20hz in farkı bin tl olmamalıydı. Zamanla düşer diye umuyorum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

Saat 18:10 da itopya'ya girdim 3.600 liraya düşmüştü.

Aldım geçtim. İnşallah memun kalırım.
    https://www.itopya.com/gigabyte-aorus-27-ad27qd-144hz-1ms-hdmi-dp-2k-freesync-2560x1440-qhd-gaming-monitor/

şu anda 3.599 TL Bu Fiyata Son 34 Ürün demişler

LG 27GL850 4.092,49 TL vatan da şu an

alsam mı acep...
  • hoper01 kullanıcısına yanıt
    İtopya'dan alınmaz iade etme hakkınız yok sıkıntılı bir yer
  • ne diyorsunuz arkadaşlar yeni çıkan model sinerji'den alınır mı yoksa birkaç yere daha gelmesini bekleyelim mi? yılbaşından sonra fiyatta otomatik bir artış olur mu? hoş, zaten yeterince pahalı ''girmiş'' ama
  • teyzex T kullanıcısına yanıt
    Sinerji korkutuyor beni hakem heyeti ile zaman kaybetmek istemiyorum.

• Ürün webdenal'a da gelmiş, sitenin yorumları gayet iyi duruyor. Acaba riske girsem mi yoksa hb e gelir mi merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaniler -- 2 Aralık 2019; 14:41:27 >
  • Gigabyte Türkiye ile konuştuğumda diğer sitelere de geleceğini fakat süre veremediklerini belirttiler. Bence siz de soru sorarak talebin olduğunu gösterebilirsiniz belki size tarih verebilirler.

• Bu paralara bu monitör alınmaz arkadaşlar. Q-P modelinin maks 4500 olması lazım. Bence çok aciliyetiniz yoksa bekleyin fiyatların düşmesini.
  • dakamon kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten 5bin vermem ama sadece 2-3 sitede olduğu sürece fiyatlar inmez, talep edersek diğer siteler de ürünü temin eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: dakamon

Bu paralara bu monitör alınmaz arkadaşlar. Q-P modelinin maks 4500 olması lazım. Bence çok aciliyetiniz yoksa bekleyin fiyatların düşmesini.
    Anlaşıldı tamam, bekliyoruz sabırla...
    LG 27GL850 daha önce bollaşıRsa piyasada direk alacağım görerek dokunarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoper01 -- 2 Aralık 2019; 17:29:24 >
  • Q-P modeli valla yurtdışından alışta daha pahallı. Bu parayı bu teknoloji etmiyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 2 Aralık 2019; 19:18:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dakamon

Bu paralara bu monitör alınmaz arkadaşlar. Q-P modelinin maks 4500 olması lazım. Bence çok aciliyetiniz yoksa bekleyin fiyatların düşmesini.
    AD27QD 3600 liraya alınabiliyorken P modeli 4500 bile etmez. Arada 900 lük ne fark olacak?

900 lira fark ödeyeceksem ne biliyim gerçek 10-bit ya da çözünürlüğün falan artması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

AD27QD 3600 liraya alınabiliyorken P modeli 4500 bile etmez. Arada 900 lük ne fark olacak?

900 lira fark ödeyeceksem ne biliyim gerçek 10-bit ya da çözünürlüğün falan artması lazım.

Alıntıları Göster
    P modeli zaten 4500 TL değil, en düşük 5300 TL den başlıyor. Aradaki fark, düz model 144 Hz iken, Q lu model 165hz; Q-P li model ise 165hzin yanında HBR 3 denilen teknolojiye sahip. Yani display port 1.4 destekliyor. Diğer bir değişle Q-P modelinde 2 şey değişmiş. 1. Hz 165 olmuş. 2. HBR3 ile artık AORUS FI27Q-P freesync-gsync compatible+165hz+10bit aynı anda aktif oluyor. Düz modelde AORUS AD27QD 120hz+10bit+freesync-gsync compatible aynı anda aktif. AD27QD de birde overdriveda overshoot denilen problem varmış, geçende birisi öyle yazmıştı. q-p li modelde de var mı bilemiyorum.
    45hz daha yüksekte bu özellikleri kullanabilmek için 1000-1500TL daha vermek ne kadar mantıklı tartışılır...
    Adamlar işi biliyor, önce eksik olarak ver piyasaya sonra tamamlanmış halini biraz daha yüksekten tekrar sat. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 4 Aralık 2019; 12:13:27 >

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Redditte gördüğüm incelemede fi27q ve fi27q-p modeli önceki ad27qd den daha hızlı tepki süresi ve daha az overshoot a sahipmiş, ayrıca kalite kontrolü daha iyiymiş. Fi27q-p modeli de fi27q e göre daha iyiymiş ve yine kalite kontrolü daha iyiymiş. Fakat lg 27GL850-B nin kalite kontrolü bunlardan da daha iyiymiş.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.