Şimdi Ara

AORUS AD27QD | 27' IPS - WQHD - HDR - 144Hz

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
607
Cevap
13
Favori
26.480
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> AORUS AD27QD | 27' IPS - WQHD - HDR - 144Hz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1815 Mesaj

Amazon.com ve amazon.de de satışa çıkmıştı hatta uzun süre durdu ama stoklar bitti şu aralar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    -SKYNET- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1276 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

Amazon.com ve amazon.de de satışa çıkmıştı hatta uzun süre durdu ama stoklar bitti şu aralar
    AORUS FI27Q-P di mi bahsettiğimiz? Ne bileyim dikkatimden kaçmış anlaşılan, fiyat bilgisi için yurtdışı siteleri ara arar bakıyorumda.ürün hakkında sadece 1 tane alıcı yorumu varda. Bazı yerlerde inceleme videosu vardı ama adamlara numunede gönderilmiş olabilir dedim. Günümüzde bu tarz premium ürünlerin yeni nazı stok sorunu galiba.:) Baksanıza yeni gelin gibi naz yapıyorlar. Hani kalite kontrolü çok iyi olması için çalışıyorlarsa neysede ama yine sıkıntılı ürünleri görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 29 Kasım 2019; 15:51:32 >
    -Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin ama mükemmel olmak için başlamak zorundasın. //-Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer. İçsen de tükenir içmesen de. Bu yüzden, hayattan tat almaya bak. Çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da.
  • Binbaşı
    1815 Mesaj

Evet hocam p olan, istek listesinde çıktığından beri bekletiyorum

|
    |
  • Teğmen
    222 Mesaj
    Saat 18:10 da itopya'ya girdim 3.600 liraya düşmüştü.

Aldım geçtim. İnşallah memun kalırım.

Bu neyin kafasıdır hacı, basitçe size monitör falan yok deseler anlarımda bu nedir ya
    AORUS FI27Q-P 27"
    https://www.amazon.com/Compatible-FreeSync-Exclusive-2560x1440-Response/dp/B07Z196K8Z/ref=as_li_ss_tl?keywords=gigabyte+aorus+fi27q-p&qid=1571584241&sr=8-13&linkCode=ll1&tag=reviewmonitors-20&linkId=ff87ae88d7f9cb904a699a098e6d3ba6&language=en_US
    Birde Amazon'un kendi satışı olacak arkadaş...
    265 dolar taşıma ücreti mi olur, yuhhh! Taşıma ücreti ve gümrük 630 dolar. ürün 650 dolar
    https://i.hizliresim.com/XbrGMj.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 30 Kasım 2019; 16:42:56 >
    |
    |
    Bahsedilenler: karaniler , arda505
    -Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin ama mükemmel olmak için başlamak zorundasın. //-Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer. İçsen de tükenir içmesen de. Bu yüzden, hayattan tat almaya bak. Çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da.

• Yüzbaşı
    454 Mesaj
    |
    |

• Binbaşı
    1276 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: arda505

Şimdilik bizdeki fiyatlarda pek iç açıcı değil

https://urun.n11.com/monitor-ve-ekran/gigabyte-aorus-fi27q-p-27-1ms-qhd-2k-165hz-hdr-10bit-hdmi-dp-rg-P395705144?gclid=EAIaIQobChMIgpbx5J2S5gIVDaWaCh12GwdUEAQYAiABEgKTivD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-27-aorus-fi27q-p-rgb-1ms-165hz-hdmidisplayport-2k-freesync-gaming-monitor-pmu419711
    Bence gereksiz bir pahallılıkla piyasaya girmiş, muadili olan LG 27" 27GL850-B 4bin iken bu 5 bin ve üstü çok anlamsız olmuş. 20hz in farkı bin tl olmamalıydı. Zamanla düşer diye umuyorum artık.
    |
    |

• Teğmen
    201 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

Saat 18:10 da itopya'ya girdim 3.600 liraya düşmüştü.

Aldım geçtim. İnşallah memun kalırım.
    https://www.itopya.com/gigabyte-aorus-27-ad27qd-144hz-1ms-hdmi-dp-2k-freesync-2560x1440-qhd-gaming-monitor/

şu anda 3.599 TL Bu Fiyata Son 34 Ürün demişler

LG 27GL850 4.092,49 TL vatan da şu an

alsam mı acep...

İtopya'dan alınmaz iade etme hakkınız yok sıkıntılı bir yer
    |
    |
    hoper01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ne diyorsunuz arkadaşlar yeni çıkan model sinerji'den alınır mı yoksa birkaç yere daha gelmesini bekleyelim mi? yılbaşından sonra fiyatta otomatik bir artış olur mu? hoş, zaten yeterince pahalı ''girmiş'' ama

Sinerji korkutuyor beni hakem heyeti ile zaman kaybetmek istemiyorum.

|
    |
    teyzex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1815 Mesaj
    Ürün webdenal'a da gelmiş, sitenin yorumları gayet iyi duruyor. Acaba riske girsem mi yoksa hb e gelir mi merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaniler -- 2 Aralık 2019; 14:41:27 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1815 Mesaj
    Gigabyte Türkiye ile konuştuğumda diğer sitelere de geleceğini fakat süre veremediklerini belirttiler. Bence siz de soru sorarak talebin olduğunu gösterebilirsiniz belki size tarih verebilirler.

|
    |
  • Yüzbaşı
    499 Mesaj
    Bu paralara bu monitör alınmaz arkadaşlar. Q-P modelinin maks 4500 olması lazım. Bence çok aciliyetiniz yoksa bekleyin fiyatların düşmesini.
  • Binbaşı
    1815 Mesaj

Hocam zaten 5bin vermem ama sadece 2-3 sitede olduğu sürece fiyatlar inmez, talep edersek diğer siteler de ürünü temin eder.

|
    |
    dakamon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    201 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dakamon

Bu paralara bu monitör alınmaz arkadaşlar. Q-P modelinin maks 4500 olması lazım. Bence çok aciliyetiniz yoksa bekleyin fiyatların düşmesini.
    Anlaşıldı tamam, bekliyoruz sabırla...
    LG 27GL850 daha önce bollaşıRsa piyasada direk alacağım görerek dokunarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoper01 -- 2 Aralık 2019; 17:29:24 >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 2 Aralık 2019; 19:18:14 >
    |
    |
  • Teğmen
    222 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dakamon

AD27QD 3600 liraya alınabiliyorken P modeli 4500 bile etmez. Arada 900 lük ne fark olacak?

900 lira fark ödeyeceksem ne biliyim gerçek 10-bit ya da çözünürlüğün falan artması lazım.

Orijinalden alıntı: mechatengu

AD27QD 3600 liraya alınabiliyorken P modeli 4500 bile etmez. Arada 900 lük ne fark olacak?

900 lira fark ödeyeceksem ne biliyim gerçek 10-bit ya da çözünürlüğün falan artması lazım.

Alıntıları Göster
    P modeli zaten 4500 TL değil, en düşük 5300 TL den başlıyor. Aradaki fark, düz model 144 Hz iken, Q lu model 165hz; Q-P li model ise 165hzin yanında HBR 3 denilen teknolojiye sahip. Yani display port 1.4 destekliyor. Diğer bir değişle Q-P modelinde 2 şey değişmiş. 1. Hz 165 olmuş. 2. HBR3 ile artık AORUS FI27Q-P freesync-gsync compatible+165hz+10bit aynı anda aktif oluyor. Düz modelde AORUS AD27QD 120hz+10bit+freesync-gsync compatible aynı anda aktif. AD27QD de birde overdriveda overshoot denilen problem varmış, geçende birisi öyle yazmıştı. q-p li modelde de var mı bilemiyorum.
    45hz daha yüksekte bu özellikleri kullanabilmek için 1000-1500TL daha vermek ne kadar mantıklı tartışılır...
    Adamlar işi biliyor, önce eksik olarak ver piyasaya sonra tamamlanmış halini biraz daha yüksekten tekrar sat. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 4 Aralık 2019; 12:13:27 >

• Binbaşı
    1815 Mesaj

Redditte gördüğüm incelemede fi27q ve fi27q-p modeli önceki ad27qd den daha hızlı tepki süresi ve daha az overshoot a sahipmiş, ayrıca kalite kontrolü daha iyiymiş. Fi27q-p modeli de fi27q e göre daha iyiymiş ve yine kalite kontrolü daha iyiymiş. Fakat lg 27GL850-B nin kalite kontrolü bunlardan da daha iyiymiş.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
emek server
Sohbet
Media Sözlük
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.