Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
17.770
Cevap
93
Favori
1.022.012
Tıklama
Giriş
      4329 Mesaj
      27 Eylül 2017 12:04:49
      Daha önce ders seçmiştim,şimdi girdim bu yazı çıktı

"""Dikey geçiş/lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptırdığınız ve Fakültemiz kayıtlarında önlisans mezuniyetinize ait genel not ortalaması bilginiz olmadığından KAYIT YENİLEME (DERS SEÇİMİ(EKLE/SİL)) İŞLEMİ YAPAMAYACAKSINIZ. Önlisans mezuniyetinize ait genel not ortalaması bilgisi bulunan Öğrenim Durum Belgeniz veya Not Durum Belgeniz(Transkript) ile birlikte AÖF bürolarına başvurmanız gerekmektedir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim - Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15 - (4) maddesi; (Değişik:RG - 5 / 9 / 2017 - 30171).
      Giriş ekranına dönmek için tıklayınız."""

Herşeyleri ters bu adamların.Henüz parayı da yatırmamıştım

Bir süre yokum...

• Yüzbaşı
      435 Mesaj
      27 Eylül 2017 12:27:58
      quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

"""Dikey geçiş/lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptırdığınız ve Fakültemiz kayıtlarında önlisans mezuniyetinize ait genel not ortalaması bilginiz olmadığından KAYIT YENİLEME (DERS SEÇİMİ(EKLE/SİL)) İŞLEMİ YAPAMAYACAKSINIZ. Önlisans mezuniyetinize ait genel not ortalaması bilgisi bulunan Öğrenim Durum Belgeniz veya Not Durum Belgeniz(Transkript) ile birlikte AÖF bürolarına başvurmanız gerekmektedir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim - Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15 - (4) maddesi; (Değişik:RG - 5 / 9 / 2017 - 30171).

Aynısı bendede çıkıyor Lisans GNO hesaplaması için ,önlisans GNO'su içerenevrak istiyorlar anladığım kadarıyla da neden ? Mezun olduğumuz okula sorsalar ya
      |
      |

• Binbaşı
      1057 Mesaj
      27 Eylül 2017 12:41:08
      quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

Beyler bu fiyat nedir yahu ? Daha ders seçmeden 275 lira para çıkarmışlar. Ders ekledim 307 lira oldu. Herkeste mi aynı ?

bendede yüksek çıkıyor normal donemi artı alttan 3 tane ders seçiyorum 293 tl çıkıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      8139 Mesaj
      27 Eylül 2017 12:42:15

Oha bu kuyruk ney arkadaş valla şu çektiğimiz işkenceye bak arkadaş. Birde bunu çıkardılar başımıza bu adamlar ne yapacaklarını bilmiyorlar.
      |
      |
      ONUR_345241 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1738 Mesaj
      27 Eylül 2017 12:58:31
      quote:

bende de aynı dün transcripti verdiler sisteme hala hata veriyor

• Yarbay
      3651 Mesaj
      27 Eylül 2017 13:23:02
      İlk kez kayıt yaptıranlar gidiyor demi büroya ?

Ders ekle sil işlemi yapanlar gidecek mi ?

Ha bi de geçen sene ki ekrandan farklı bi seçim sistemi çıkmış bu kırmızı renkte olanları otomatik alıyor muyuz yoksa isteğe bağlı mı ? İsteğe bağlı olmuş herhalde seçmezsem alınmıyor.

|
      |

Ahmet Kaya Hayran Kulübü
    • Binbaşı
      1289 Mesaj
      27 Eylül 2017 15:43:36
      kaçıncı dönemdeysenız onu alın
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      27 Eylül 2017 16:05:34
      Arkadaşlar merhaba;

Konu ile ilgili bilgilerini paylaşabilecek arkadaşların cevap vermesini rica ediyorum. Dün AÖF kayıt yenileme işlemleri için, AÖF web sitesine giriş yaptım. Ancak karşıma, "Dikey geçiş/lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptırdığınız ve Fakültemiz kayıtlarında önlisans mezuniyetinize ait genel not ortalaması bilginiz olmadığından KAYIT YENİLEME (DERS SEÇİMİ(EKLE/SİL)) İŞLEMİ YAPAMAYACAKSINIZ. Önlisans mezuniyetinize ait genel not ortalaması bilgisi bulunan Öğrenim Durum Belgeniz veya Not Durum Belgeniz(Transkript) ile birlikte AÖF bürolarına başvurmanız gerekmektedir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim - Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15 - (4) maddesi; (Değişik:RG - 5 / 9 / 2017 - 30171).
      Giriş ekranına dönmek için tıklayınız." şeklinde bir yazı çıktı. Bu sebeple, bu sabah AÖF bürosuna giderek talep etmiş oldukları Ön Lisans Geçici Mezuniyet Belgemi verdim. Kayıt Yenileme ile ilgili herhangi bir problemim kalmamış oldu. Fakat, benim Güz Döneminden alacağım ders yok, "askerlik" yapmadığım için bu durumu ertelemek adına Bahar Döneminde dersler bırakmıştım. Geçtiğimiz yıl, güz döneminde dersim olmasa dahi kayıt yenileyebiliyordum. Ama şimdi sisteme giriyorum, "Güz Dönemi ders bilgisi bulunamadığı için borç bulunmamaktadır, kayıt yeniletemezsiniz." gibi ifadelerle karşılaşıyorum. Bu arada, e-devlet'den askerlik durum bilgisi sorgulattığımda 31.12.2019'a kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur diyor ama öğrencilik durumu bittiği takdirde 2 ay içerisinde askerlik şubesine gidilmesi gerekmektedir yazıyor. (Bu arada 1990 doğumluyum.)

Şimdi sorum şu; anlaşılan kayıt yenileyemeyeceğiz ben ve benim gibi olanlar. Dolayısı ile öğrenci durumumda "PASİF" görünmekte. Böyle olduğu için iki ay sonra asker kaçağı durumuna düşecek miyim? Bahar Dönemi kayıt yenileme zamanı gelene kadar, öğrencilik durumundan muaf mıyım? Ve diyelim ki korktuğum başıma geldi ve asker kaçağı durumuna düştüm ve Bahar Dönemi kayıt yenileme süresine kadar kaçtım. O gün kayıt yenilemeye gittiğimde bu kaçaklık durumu ortaya çıkar ve kayıt yenilememe engel olunur mu? Sabahtan beri uğradığım bu şok karşısında stres içindeyim. İş, güç, geçim derdi, uzun dönem askerlik yapma riski vs. vs. derken kendi içimde çıkmaza girdim. Bedelli askerlik çıktığı da yok zaten.

Bu konuyla ilgili bilirkişi arkadaşlarım ben ve benim gibileri aydınlatabilirlerse çok sevinirim. Herkese iyi günler dilerim.

• Yarbay
      4355 Mesaj
      27 Eylül 2017 17:54:11
      quote:

Orijinalden alıntı: AVB44

quote:

Bende de aynı yazı var. Bu belgelerim de kayıp. Ne yapacağım şimdi

• Yarbay
      4355 Mesaj
      27 Eylül 2017 18:06:39
      quote:

Uygulamanız gereken adımlar kısaca şöyle:

Önlisans için genel not ortalamanızı gösteren resmi bir belge (Transkript) buluyorsunuz.
      Belgenizi ayarladıktan sonra en yakın AÖF bürosuna gidip teslim ediyorsunuz.
      Normalde 5-10 dakikada yapılan bir işlem fakat sıraya göre artabilir.
      Daha sonra ders ekle/sil işleminizi yapabiliyorsunuz.
      Ders ekle/sil işleminden sonra Ziraat Bankasına ödeme yapıyorsunuz veya online olarak kredi kartı / banka kartınızla ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.
      |
      |

• Yarbay
      4355 Mesaj
      27 Eylül 2017 18:07:11
      ” Önlisans Transkript belgemi nasıl bulacağım? ” Diyorsanız;

Ben de Anadolu Üniversitesi AÖF’te okuyorum ve az önce gerekli işlemleri gidip yapmış biri olarak anlatıyorum sizlere. Meslek Yüksekokulundan mezun olduktan sonra, zaten okulum bu belgeleri vermişti bana. Ben de hiç bir kuruma bu belgelerin aslını vermemiştim. Aslı hep bende duruyor. AÖF için de bunun fotokopisini çekip gittim ve yeterli oldu, işlemlerim tamamlandı. Sizin transkript belgeniz yok ise kaybolduysa ya da herhangi bir sebepten elinizde bulunmuyorsa AÖF bürosuna diplomanızla gitmeniz gerekiyor sanırım.
      Kesin bilgi için AÖF büronuzu arayıp bilgi isteyebilirsiniz.

Bir de bu konuya yorum yazan arkadaşımız, E-devlet üzerinden alınan öğrenim durum belgesinin de kabul edildiğini söylüyor.

İlgili sayfaya şuradan ulaşabilirsiniz:

https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-mezun-belgesi-sorgulama

Yine de emin olmak istiyorsanız, dediğim gibi AÖF bürosunu arayıp sorabilirsiniz.
      |
      |

• Binbaşı
      1738 Mesaj
      27 Eylül 2017 18:07:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

quote:

Orijinalden alıntı: AVB44

quote:

Bende de aynı yazı var. Bu belgelerim de kayıp. Ne yapacağım şimdi

kaybolmaz hangi üni.den mezun olduysanız isteyin aöf ise bürodan çıkarırlar bana öyle yaptilar çünkü.
      |
      |

• Teğmen
      195 Mesaj
      27 Eylül 2017 18:46:36
      quote:

Orijinalden alıntı: must@fa

quote:

Orijinalden alıntı: cnrkilic

Merhaba arkadaşlar bu döneme ait dersim yok lakin askerlik için yinede kayıt ücreti yatırıp durumu aktif yapmak istiyorm ama ders secemedigimden ücret yeri gelmiyor ne yapmamız lazm

Varmı arkadaşlar bilgisi olan aynı durumdayım son senem hiçbiyerde bilgi bulamadım?

Hocam aynı sıkıntıyı yaşıyorduk çözüldü.aöf büroya gittim bugün sistemde sıkıntı var 1-2 güne düzelir dediler.ve az önce kayıt ekranında söylediğimiz seçenek çıktı ben kredi kartıyla ödememi yaptım.sistemde sıkıntı var sürekli hata veriyor ben denk getirip ödedim bilgin olsun

|
      |

• Teğmen
      161 Mesaj
      27 Eylül 2017 19:18:39

Hocam mutlaka sorun bu durumu çünkü yenilemeniz gerekiyor normal durumda para yatırmanız gerekiyor
      |
      |
      Aras1377 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      66 Mesaj
      27 Eylül 2017 19:58:51
      Arkadaşlar, AÖF'de ilk dönemini yaşayacak olanlar baştaki 300TL civarı meblağ dışında herhangi bir şey yatıracak mı? Ders kaydı vb bir şey yapacak mı?

Onca tecrübe edinmiş forumdaştan biri yanıtlasın lütfen.
      |
      |

• Yarbay
      2912 Mesaj
      28 Eylül 2017 02:06:50
      tek dersim var bu dönem ve 276 tl ücret çıkıyor. kitapları geçen sene zaten aldım. neyin parası yahu bu 276 tl? zaten durumum da iyi değil, sözde harçlar kalkmıştı 300 tl döşemişler neredeyse. en iyisi bu dönem para yatırmayayım donsun. gelecek dönem durumum iyi olursa yatırırım.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
      Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

• Yarbay
      8256 Mesaj
      28 Eylül 2017 07:34:21
      quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

tek dersim var bu dönem ve 276 tl ücret çıkıyor. kitapları geçen sene zaten aldım. neyin parası yahu bu 276 tl? zaten durumum da iyi değil, sözde harçlar kalkmıştı 300 tl döşemişler neredeyse. en iyisi bu dönem para yatırmayayım donsun. gelecek dönem durumum iyi olursa yatırırım.

Harclar orgunde kalkti.aof de oyle bisi yok.saglam zam yapildi 205 di 275 tl oldu donem harc parasi.kayit yenilemek icin mutlaka yatmasi gerekiyor.

|
      |

• Yüzbaşı
      715 Mesaj
      28 Eylül 2017 09:08:59
      Abi nedir bu herşeye zam yaa

|
      |

• Yüzbaşı
      715 Mesaj
      28 Eylül 2017 09:21:58
      Arkadaşlar bana da aynı mesajdan geldi yanlız. Girip bakayım dedim. Dersimi seçtim. Para mı. Yatirdim. Site ye . Çalıştığında gene hata alıyorum bilgisi olan var mı. Acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim2399 -- 28 Eylül 2017; 9:23:3 >
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      28 Eylül 2017 11:13:03

Arkadaşlar, dün bende aynı problemden dolayı sıkıntı yaşadım. AÖF web sitesi dün akşam kapandı ve gece menülerde güncelleme yapılarak sorunumuz çözüldü. Kayıt Yenileme seçeneğine giriyorsunuz, güz döneminde dersiniz olmadığı halde askerlik, sosyal haklar ve öğrenci belgelerinden faydalanabilmeniz için 275,50 TL karşılığında kayıt yenilemek istiyorum diyerek onaylıyorsunuz. Sonra ana menüdeki Kredi Kartı/Banka yolu ile ödeme seçeneğinde, ödeme bilgileriniz oluşuyor. Oraya tıkladığınızda borç çıkacak, ödeme yaptığınızda kaydınız yenilenecek. Öğrenci durumunuz Pasif'den, Aktif'e geçecek. Sistemde sürekli hata olduğu için, bu geçişi takip etmenizi öneririm.
      |
      |
      must@fa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
web tasarım
nice türkiye
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.