Şimdi Ara

Antika Saat'den anlayan varmı ? Konu : GÜNCEL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • .merhaba arkadaşlar benim deden kalma antika bir saatim var fakat hiç bilgi sahibi değilim bana yardımcı ola bilecek birisi varsa sevinirim öğrenmek istediğim bu saat kaç yıllık orjinal mi şuan güncel fiyatı ne kardır vs vs bilgi verirseniz teşekkürler şimdiden emeklerinize sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aBoLt -- 1 Haziran 2022; 3:39:32 >

• bilgisi olan yokmu acaba

• aBoLt A kullanıcısına yanıt
    Devletin Cumhuriyetten sonra demiryolu çalışanlarına trenlerin zamanında kalkması için verdiği, ilk dönemde isviçreli saat üreticilerine sonrasında sovyet serkisoffa ürettirdiği saatler bunlar. Tahminen üretim yılları 1920-1940’lı yıllar. İlk dönem ürettirilen Omega ve Zenith markalı olanlar biraz daha değerli. Tabii bir de altın olanlar. Sahibindende 100bin lira isteyenlere bakmayın. Büyük çoğunluğun sadece manevi değeri var.
  • Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt

Paylaştığın güzel bilgi için teşekkür ederim ama armida marka saatler farklı oluyor bendekinin aynısını internette bulamadım daha açıklayıcı bilgiye sahipseniz ortalama degerini verirseniz bana saatin ve tamda bu saat hakkında bilgi sahibi ola bilirsek daha iyi olacak

• Malesef piyasası nedir ne kadar eder bilgi sahibi değilim.
  • Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt

tekrar teşekkürler saglıklı günler ( DAHA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLAN VARMI ACABA ? )

• Aşağıdaki 2016 tarihli açık artırmada bir benzeri 45€ ya alıcı bulmuş:

Pocket watch – ARMIDA – 1920s/1930s - Catawiki

Sıfır Armida saatler ortalama 500 dolara satılıyor Batıda. Buradan anlaşılacağı üzere Armida koleksiyonculara hitap eden bir marka değil ve o yüzden vintage olanları bile pek yüksek fiyatlara satılamaz.

Bir de sizin saate Türkiye dışından alıcı çıkmaz çünkü Türkiyeye özel üretilmiş bir saat.

Ben koleksiyoncu olsaydım alır mıydım bilmiyorum. Sanırım almazdım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.