Şimdi Ara

Turkuazinternet te satılan Seiko Saat Orjinal mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
6.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

N11 de Turkuazinternet isminde bir mağaza Aydın Saat güvencesiyle Seiko saat satıyor. Orjinalliği konusunda şüphelerim var. Seiko SKS525P Erkek Kol Saati Aydın Saatte 926TL iken burada 339 TL güvenilir mi acaba yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karapenam -- 1 Şubat 2017; 14:45:54 >

• Hocam 45 yorum saat ve satıcı hakkında okuyabilirsiniz hiç sahte diyen olmamış 3-5 tane okudum da...

Yada şöyle olabilir N11 de çok oluyor böyle. Ürün kalmıyor ama aranırlığını artırmak için satıcı ürünü tüm satıcılardan daha düşük fiyat veriyor sonra siz alınca aaa ürün yokmuş çok özür dileriz kusura bakmayın diyorlar iptal ediyorlar siparişi :)
  • Oradan alisveris yaptim, orjinal oldugunu dusunuyorum. Bence alin. Herkesin tercih edecegi bir model ddgil o yuzdem bu fiyata dusmesi mumkun. VD 53 ya da VD 54 mekanizma sorunsuz diye biliyorum cok saglam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurkillinc -- 2 Şubat 2017; 2:26:58 >
  • Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Saati aldım çok güzel ve şık bir ürün..
    Aydın Saati de şimdi aradım "N11 deki Turkuazinternet bizim bayimiz aldığınız ürün orijinaldir" yanıtını aldım.
  • Rica ederim, guzel saatler gostersin
  • karapenam kullanıcısına yanıt
    Saatini iyice araştır bana Sahte Pulsar PZ5019X sattılar. Saat bulaşık yıkarken bile su geçirdi. Altında Made in PRC yazıyor oysa Pulsar seiko citizen gibi japan olarak üretiliyor diye biliyorum. yurtdışında gerçek fiyatı 210 dolar. Aydın saat sitesinde bile 1900 TL fiyatı vardı bana n11 den 500 TL ye sattılar.
  • mulina kullanıcısına yanıt
    Merhaba mulina,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com
    Saat 30 veya 50 mt su geçirmez ise suya sokmaktan kaçınmakta fayda var. Fakat su geçirdi ise garanti kapsamında çözüm arayabilirsiniz. Bugün birçok firma gibi saat firmaları da Çin, Malezya gibi ülkelerde üretim veya montaj yapıyorlar. Seiko saatler mekanizmalar japonya uretimi olup montaj veya kasa, kadran gibi kısımları başka ülke üretimi olabilir. Ama sonuçta Seiko kalite kontrolü altında uretilmektedir. Casio da bu şekildedir. Pulsar ise Seiko alt markasıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • n11 N kullanıcısına yanıt
    Ya siz hiç konuşmayın bir kere. ben 2007 den bu yana 100 TL lik casio bile kullandım böyle pulsar kadar adi bir sahte saat daha görmedim. O zaman açıklayın bana. Aydın Saat de bile 1900 TL ile sattığınız saat neden 500 TL sizde. Resmen bunlara yataklık ediyorsunuz. Onlarda 1900 TL ye sattıkları saati siteden kaldırmışlar ama ben ekran görüntüsünü alıp savcılığa verdim bile. Size şüpheliler arasında dilekçedesiniz. O aptal kadronuzla irttibata geçtik daha ürün ellerinde bile değil iken ürün hakkında incelemelerimizi yaptık ürün orjinaldir diye bu sahtekar Turkuaz İnternet A.ş ve Aydın Saat ' e sahip çıktınız. Sizin müşteri anlayışınız bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulina -- 21 Kasım 2018; 20:29:42 >
  • tekbey kullanıcısına yanıt
    Bİlgilendirme için sağol ama bir insanı savcının eline vermeden önce baya araştırırım ben. Hak hukuk meselesi ince iştir.

• Geçmiş olsun, umarım magduriyetiniz giderilir. Satıcı firmayla irtibat kurun bence garanti kapsamında değişim veya para iadesi talep edebilirsiniz.

Benim tespit ettiğim kadariyla bazı saatler paralel ihracat kapsamında (daha uygun fiyatla) getirilip kutusuz, broşürsüz satılabilir. Böylece tekel de önlenmiş oluyor. Pulsar zaten ucuz fiyatlı sahtesi veya çakmasınin yapılması çok mantıklı olmayan bir marka. Ama bilemiyorum çakma veya kusurlu, defolu bir mal da olabilir. Benim de onceden Pulsar saatim vardı Made in PRC. Fakat movement yani mekanizma Japan idi. Eğer hukuki olarak bir işlem baslattiysaniz belli olur. Açıkçası ben Turkuaz internetten Seiko otomatik bir saat almıştım sorun çıkmadı ve saatten çok memnunum. Bazen şanssızlıklar olabiliyor. Tekrar geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekbey -- 21 Kasım 2018; 20:52:2 >
    Vallahi ben bilmem. İki kere beni eşek gibi kargo ile uğraştırdılar. Turkuaz İnternet Hizmetleri midir ne karın ağrısıdır başta ona gönderdim Git Aydın saat a gönder diyor haydaa.. ondan sonra aydın saaat e gönderdik yok pili değişti diyor güneş enerjisi ile çalışan saatin. Sonra pardon diyor İzolasyon yapıldı diyor ama saatin oynanmış bir yerini daha görmedim. BEn daha bunların sahte saati ile uğraşmıyorum para iademi değişimi yapmıyorlar. Adalet elbet tecelli edecektir beklesinler o parayı adamın boğazında bırakacağım ben.

Yukarıda kendi çektiğim ve internet kanıt olarak sunduğum resimlerle saatin 500 TL ye satılmayacağını ve replika olduğunu ispatladım. n11.com ise bu sahtekarlara yarım ve yataklık etmektedir. n11.com, neyi belirsiz tedarikçileri bünyesinde toplayan bir bit pazarıdır. Güvenilmezdir. Umarım sonunuz sanalpazar gibi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulina -- 21 Kasım 2018; 21:28:43 >

• yeniay58 kullanıcısına yanıt
    Benim resimlerimde dikkat edersen HB de bile aynı şikayetime sahip başkalarını da görebilirsin. Madem orjinal neden bir saat su geçirir Su geçiren japon malı görmedim ben daha. Seiko bunları görse ülkede asardı en azından daha şerefli ve prensipliler.
    3 sene önce bende o firmadan Pulsar saat almıştım. Fiyatı çok uygundu. Hâlâ kullanırım. Su geçirme gibi problemi olmadı.

Ama mesajinizda " Maden İn China" ibaresi ilgimi çekti ve bende hemen kolumdaki saati teyit ettim ve evet "Maden in China" damgası mevcut.

Bunun üzerine internette youtube'de araştırma yaptım ve Pulsar saat incelemelerini izlediğimde "maden in China" damgasinin olmadığını gördüm.

Sonra kendi saatim ile bu damganın olmadığı bir fotoğrafı karsilastirdim birebir aynıydı her ayrıntısı.

Bilemedim şimdi... Aklıma şu geldi: Pulsar saat iki yerde üretim yapiyor da Çin'deki fabrikadakine bu damgayı basiyorlar. Avrupa'daki gelişmiş ülkelere İse Çin'de üretilmeyen saatleri mı gönderiyorlar veyahutta bizim distribütör "Aydın Saat" te mi bir problem var çünkü Aydın Saat, Turkuaz İnterneti yetkili satıcısı olarak teyit etmiş.

Düzeltme:İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amasseia -- 2 Aralık 2018; 18:25:51 >

• amasseia kullanıcısına yanıt
    Pulsar veya Lorus Seiko'nun alt firmalarıdir. Bazı modeller ve ilk üretimler Japonya olabilir fakat genelde Çin, Malezya, Singapur gibi ülkelerde üretim yaparlar. Fakat yine Seiko kalite kontrolünde ve kalitesinde olur. Bugün birçok ürün Çin'de veya ucuz işçi kapasiteli ülkelerde üretilmektedir. Mekanizma Japon uretimi olup kasa, kadran, kordon gibi malzemeler Çin uretimi olabilir. Bu saatin sahte olduğunu göstermez. Zaten Pulsar, Lorus gibi saatlerin replika veya çakmalarını yapmak da maliyet açısından karlı değildir. Saatinizin sahte veya çakma olduğunu sanmıyorum...

Öyledir hocam bizim Türkiye'ye Çin'de üretilen seriler geliyordur o yüzden "Maden in China" ibaresi mevcut... Savı geçerli gibi görünüyor.

Sadece Türkiye'ye değil Avrupa dahil birçok ülkeye o şekilde... Bazı saatleri ucuz alabiliyorsak Çin, Malezya gibi ülkelerde üretime harcanan paraların (personel, işçi, malzeme giderleri vs.) Japonya, İsviçre, Almanya gibi ülkelerden daha az olması büyük etkendir.

O ayrı bir konu. iPhone'su, Dell'i, Hp'si... Nerdeyse tüm markalar PRC'de üretim yaptırır elbet.

Ama konumuza gelecek olursak Avrupa lokasyonunda araştırdığım Pulsar saatlerde China damgası yoktu. Arkadaş bu logoya, kutusuna ve su geçirmesine istinaden sahte yorumunda bulunmuş. Yalnızca CHİNA logosunun bulunması sahte olduğu anlamına gelmediğini biliyoruz.

Siz standart üretim ve kalite bilgilerinden yola çıkarak konuşuyorsunuz. İşin içinde büyük bir saat vurgunu var. Bunu da yapan Aydın saat ve işbirlikçileri. ben bu işin peşini kolay kolay bırakmam. Seiko ve alt markaları Çin de üretim yapıyorlar diye kaliteden ödün verecek ve su geçirecek saat satacak değiller. Koca japon firmaları bu kadar ayağa düşmedi hem siz öyle konuşuyorsunuz da japonlar zaten geçmişten dolayı çinlileri sevmez ve kolay kolay ortak iş yapmazlar. Bana hiç tutarlı gelmedi. Aydın Saat ve Turkuaz gibi firmalar kanunların boşlukları ve sözleşmelerle kendilerini emniyete alıyor illegallik yapıyorlar lanet olsun böyle düzene.
  • Sahte ürün satacaklarını sanmıyorum adamlar distribütör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.