Şimdi Ara

Fossil Saat Hakkında Yorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
72.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Fossil FS4656 Almayı Düşünüyorum Ama Daha Önce Fossil Saat Kullanan Varsa Yorumlarını Bekliyorum

Fossil Saat Hakkında Yorum

• Yapılıcak bir yorum yok. Benim arkadaşımda var saat güzel sert bir saat ve kendini kolda belli ediyor yani. Benim hoşuma gidiyor. Arkadaşın dediğine göre dayanıklı bir saat maşallağı var anlıcağın. Şimdiden güle güle kullan.
  • arkadaşlar fossil saatlerin kalitesi falan nasıldır? bir de fossil hangi ülkenin malı ?
  • Amerika malı kaliteli bir marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadircocuk

Amerika malı kaliteli bir marka.

benim isviçre saatlerine karşı özel bir ilgim var . swatch'ın da çoğu modelini beğenmiyorum. o fiyat aralıklarında başka önerebileceğiniz isviçre saat markası var mıdır ?

bir de casiolar nasıldır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E32D1212 -- 12 Ekim 2013; 16:36:57 >
  • Fossil uzak Doğu üretimi olması hayli yüksek ihtimal bir markadır. ..Swatch ya da Casio daha doğru bir tercihtir ;) Bütçeniz nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

Fossil uzak Doğu üretimi olması hayli yüksek ihtimal bir markadır. ..Swatch ya da Casio daha doğru bir tercihtir ;) Bütçeniz nedir ?

Bütçem 300 tl vermiş olduğum modele benzer örneklere, tavsiyelere açığım

• Fossil bildiğiniz uzak doğu malı , amerika malı falan değil , hele kaliteli hiç değil.

300 lira bütçeyle , Orient ,Seiko, Swatch, Casio bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

Fossil bildiğiniz uzak doğu malı , amerika malı falan değil , hele kaliteli hiç değil.

Öncelikle uzakdoğu malı filan değil usa menşeili.orient seiko ya laf edilmez. casio model sıkıntısı var nerdeyse %70-80 aynı tasarım kızılay dağıtmış gibi diyebilirim toplumda(model için konuşuyorum). Swatch ise tr de tadilatı filan olaylı deniliyor çok şişirme ve ederinden hayli fazla . Bi kaç saatçiye sordum onların yönlendirmesiyle fossil aldım. He aldığım model tr de 350-400 arası ama bi seiko olmadığı için amerikadan aldım gayet de hoş oldu 95$ +5$ shipping :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: unexpectguests

quote:

Fossil bildiğiniz uzak doğu malı , amerika malı falan değil , hele kaliteli hiç değil.

Öncelikle uzakdoğu malı filan değil usa menşeili.orient seiko ya laf edilmez. casio model sıkıntısı var nerdeyse %70-80 aynı tasarım kızılay dağıtmış gibi diyebilirim toplumda(model için konuşuyorum). Swatch ise tr de tadilatı filan olaylı deniliyor çok şişirme ve ederinden hayli fazla . Bi kaç saatçiye sordum onların yönlendirmesiyle fossil aldım. He aldığım model tr de 350-400 arası ama bi seiko olmadığı için amerikadan aldım gayet de hoş oldu 95$ +5$ shipping :D

Eskidendi usa üretimi Fossiller. Saatin arkasında zaten yazar ne üretimi olduğu. Made in P.R.C

Güle güle kullanın sizde , dayanıklı ve görüntüsü hoş saatler fossiller , ama mekanizma namına birşey beklemeyin tabi.

• Ben kullanıyorum fena bir saat değil , arkadaşın söylediği gibi arkasında made in china yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamokon

Ben kullanıyorum fena bir saat değil , arkadaşın söylediği gibi arkasında made in china yazıyor

Aynı saatimi kullanıyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

Eskidendi usa üretimi Fossiller. Saatin arkasında zaten yazar ne üretimi olduğu. Made in P.R.C

Güle güle kullanın sizde , dayanıklı ve görüntüsü hoş saatler fossiller , ama mekanizma namına birşey beklemeyin tabi.

ya benim gördüklerim yanlış ya sizin söyledikleriniz saatin arkasında prc menşeili diye bi ibare yok kesin olsun diye kutusuna ve garanti kağıdına baktım u.s.a yazıyor hayırlısı

• quote:

quote:

quote:

quote:

ya benim gördüklerim yanlış ya sizin söyledikleriniz saatin arkasında prc menşeili diye bi ibare yok kesin olsun diye kutusuna ve garanti kağıdına baktım u.s.a yazıyor hayırlısı

Made in P.R.C yazar genelde fossillerin arka kapağında , ya da Made in China.

İlk saatim fossildi ve arkasında yazan buydu. Zaten uzakdoğuda üretiliyor bu saatler

Şöyle örnek bir video verelim , zaten yorumlardada belli oluyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Made in P.R.C yazar genelde fossillerin arka kapağında , ya da Made in China.

İlk saatim fossildi ve arkasında yazan buydu. Zaten uzakdoğuda üretiliyor bu saatler

Şöyle örnek bir video verelim , zaten yorumlardada belli oluyor.

hocam bahsettiğin bu muydu eyw o zaman fabrika olayı ok. itirazım yok ama senin söylemlerine göre apple da çin malı. ayrıca seiko nunda çoğu fabrikası çinde desem ilk defa duyuyor olamazsın bir mal üretildiği ülkeye ait olamaz onun kalitesine ve marka değerine kefil olan şirket ve ülkesine aittir.Beni en şaşırtan seiko olmuştu armani diesel tommy swatch neyse de.. ayrıcahttp://en.wikipedia.org/wiki/Fossil,_Inc.

• 2 tane fossil saatim var ve gözün kapalı al derim dostum. Ama örneğin adidas gibi fossil'e fason üretim yaptıran firmalardan uzak dur. Geçen yıl aldığım adidas sadece 3-4 kez taktıktan sonra (yaklaşık 5 ay) bozuldu ve tamir edilemedi.
  • quote:

hocam bahsettiğin bu muydu eyw o zaman fabrika olayı ok. itirazım yok ama senin söylemlerine göre apple da çin malı. ayrıca seiko nunda çoğu fabrikası çinde desem ilk defa duyuyor olamazsın bir mal üretildiği ülkeye ait olamaz onun kalitesine ve marka değerine kefil olan şirket ve ülkesine aittir.Beni en şaşırtan seiko olmuştu armani diesel tommy swatch neyse de.. ayrıcahttp://en.wikipedia.org/wiki/Fossil,_Inc.

Aslında içinde kullanılan mekanizmalar zaten herşeyi belli eder , hangi ülkenin ürünü olduğu çok önemli değil.

Şöyle bir örnek vereyim : Seikonun fabrikasıda çinde olsa , kullandığı mekanizma japon olduktan sonra sorun olmaz , ama fossil'in mekanizmalarıda çin malı olduğu için , aradaki büyük fark burdan geliyor. Yani çin malı dememizin asıl sebebi çinde üretilmesinden ziyade çin malı ürün kullanmasında. Japon ve Swiss'lerle bu nedenle arasında çok fark oluyor mekanizma kalitesinde.

Fossiller görüntü olarak gösterişli , genelde büyük kasalı modellere sahip bir marka , görüntü için alınabilir , ama kalite için alınmaz kısaca demek istediğimiz bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictator -- 16 Ekim 2013; 10:00:48 >

• orjinal bir fossil saatin arkasında made in china falan yazmaz

Ama çin'de üretilen replika fossil saat alırsan arkasında yazabilir de o zaten orjinal fossil olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

orjinal bir fossil saatin arkasında made in china falan yazmaz

Ama çin'de üretilen replika fossil saat alırsan arkasında yazabilir de o zaten orjinal fossil olmuyor

Fossilin mekanizmalari nedir ?

Ayrica cinde uretilen replika fossile iyi guldum , sanarsin swiss ama seagull replikasi cinde.

• quote:

quote:

Aslında içinde kullanılan mekanizmalar zaten herşeyi belli eder , hangi ülkenin ürünü olduğu çok önemli değil.

Şöyle bir örnek vereyim : Seikonun fabrikasıda çinde olsa , kullandığı mekanizma japon olduktan sonra sorun olmaz , ama fossil'in mekanizmalarıda çin malı olduğu için , aradaki büyük fark burdan geliyor. Yani çin malı dememizin asıl sebebi çinde üretilmesinden ziyade çin malı ürün kullanmasında. Japon ve Swiss'lerle bu nedenle arasında çok fark oluyor mekanizma kalitesinde.

Fossiller görüntü olarak gösterişli , genelde büyük kasalı modellere sahip bir marka , görüntü için alınabilir , ama kalite için alınmaz kısaca demek istediğimiz bu

yani hocam açıkçası benim için bi saat quartz ise istediğin marka olsun ben gerçekten işçilik ve mühendisliğin ön planda olduğu saat arıyorsam kalite arıyorumdur onu da otomatik/mekanik saatlerde ararım quartz mekanizmada ise çok da fark yoktur açıkçası .Fossil babamın markası değil ama gerğinden fazla da eleştirilince anlam veremiyorum 500 tl ye kadar alınabilecek saatlerde fiyat/tasarım/performansolarak başı çekenlerdendir . Yine sözümün sahibiyim 500 tlye kadar bütcem varsa ve tasarımda kalite kadar önemliyse fossil derim yine de. Casio/seiko mekanizma ok ama o bütceyle şık tasarımlı ürün bulmak sıkıntı ki swatch ve orientin hiç değmeyeceğini düşünüyorum hele ki swatch günümüzde ergen saatine bağlanmışken.İsviçreye giden insanlar dikkat etsin tr deki gibi her köşe başındaki saatçide mantar gibi swatch satılıyormu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.