Şimdi Ara

Antibiyotik Erken Bırakılırsa Bakterinin Bağışıklık Kazanması ⁉️

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Antibiyotik Erken Bırakılırsa Bakterinin Bağışıklık Kazanıyormuş beyler bayanlar bu doğrumu bilen varmı araştırdım doğru bi kaynak bulamadım , şuanda öyle bi ilaç verdi doktor 3-4 gündür pek bir işe yaramadı gibi bare dedim çok kullanıp vücudumu kimyasal ile doldurmuyim dedim ama bi yerde okudum eğer erken bırakıp tüm kutuyu bitirmezsen vücudun bu ilaca karşı Bağışıklık üretiyor bi daha hasta olursan ileride bu tarz ilaçlar sende işe yaramıyormuş doğrumu acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E24E8F01 -- 28 Ekim 2015; 15:05:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• antibiyotik virüse etki etmez
  • ...
     Antibiyotik Erken Bırakılırsa Bakterinin Bağışıklık Kazanması ⁉️

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Terrence kullanıcısına yanıt
    Virüs yada bakteri yada mikrop yani Söylemek istediğim erken bırakırsam vücudumda bi bağışıklık söz konusumu , çünkü söylentiye göre sözlüklerden okudum eğer doğru dozda alınmazsa sorun olabiliyormuş

• hacı antibiyotiğin markası dozu ne ?

hangi hastalığın için verildi ?
  • Vücudun değil bakteri direnç kazanır.
  • armstrong26 kullanıcısına yanıt
    Faranjit ve grip için Ultracef 500 MG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E24E8F01 -- 28 Ekim 2015; 16:08:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCr7

hocam kan tahlili yaptımı peki tanı koymadan önce ?

gripte işe yaramaz ama farenjitte eğer bakteriyal bir enfeksiyonsa antibiyotik vermesi normal
  • Kardeş antibiyotik kutusunu bitir ki faydalı olsun.

• bakteri direnç kazanır doğrudur.

edit: google'da antibiyotik direnci diye aratabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi what_tha -- 28 Ekim 2015; 21:40:50 >
  • Bakterilerin nesillerinin tükenmeme sebeplerinden biridir bağışıklık kazanmaları. 12 saatte bir alın diye boşuna demiyorlar. Dozu doğru aldığında bakterilerden kurtulursun büyük oranla ama bi doz bile kaçırsan direnç sahibi bakteri sayısı çok fazla artar.

• Ben sadece bir kapsül içtim antibiyotikten ve bıraktım
    sorun olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCr7

Ben de daha 4 gün önce faranjittim boğazımda adeta bağımsızlıklarını ilan etmişlerdi halimi görecektin var ya resmen ağlıyordum inanılmaz ağrı ve acı vardı. bana Multisef verdi 6 iğne, 4 ü bittiğinde turp gibi oldum ama içimde kalmasın diye diğer 2 iğneyi de vurdurdum hani belki tam iyileşmez diye, daha demin son iğneyi vurdular. Ama dediğim gibi ben de ilk iğneden belli iyileştirici etki yaptı, sen de iyileştirmediyse doktora başvur ve hatta Multisef'i iste, eğer verirse muhakkak vurdur

• Evet doğru yarım bıraktığın zaman bakterilerin tamamı yok olmuyor kalanlar direnç kazanıp bunu diğer bakterilere aktarıyor böylece antibiyotik etki etmiyor siz doktorunuzun dediği dozda ve aralıkta kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UGzeg

Bakterilerin nesillerinin tükenmeme sebeplerinden biridir bağışıklık kazanmaları. 12 saatte bir alın diye boşuna demiyorlar. Dozu doğru aldığında bakterilerden kurtulursun büyük oranla ama bi doz bile kaçırsan direnç sahibi bakteri sayısı çok fazla artar.

Ben akşam 9 öğle 12 arası antibiyotik iğnesini oldum yani 9 saat süreyle? Acaba bir şey olur mu? Doktor 6 adet verdi ve hepsi bitti.

• Virütik enfeksiyonlarda da antibiyotik yazılması kadar doğal birşey yoktur. Virüs bağışıklık sistemini zayıf düşürür. Daha sonra bu da bakteriyel enfeksiyonlara davetiye çıkarır. Doktorlar bu yüzden grip olana bile yazarlar antibiyotik. Başka türlü bakterilerle kolay kolay baş edilemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.Valjean

quote:

Orijinalden alıntı: UGzeg

Bakterilerin nesillerinin tükenmeme sebeplerinden biridir bağışıklık kazanmaları. 12 saatte bir alın diye boşuna demiyorlar. Dozu doğru aldığında bakterilerden kurtulursun büyük oranla ama bi doz bile kaçırsan direnç sahibi bakteri sayısı çok fazla artar.

Ben akşam 9 öğle 12 arası antibiyotik iğnesini oldum yani 9 saat süreyle? Acaba bir şey olur mu? Doktor 6 adet verdi ve hepsi bitti.

Hocam doktor o saatlerde dediyse sıkıntı olmaz daha iyi bilirler dozunu. Ama siz geciktirdiyseniz o zaman bakterilerin bağışıklık kazanma olasılığı artar ve tekrar aynı hastalığa yakalandığınızda antibiyotiğin etkisi olmaya bilir.

*9 saat değil 15 saatte bir almışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UGzeg -- 28 Ekim 2015; 22:37:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: R3DROS3V3RTIGO

Ben sadece bir kapsül içtim antibiyotikten ve bıraktım
    sorun olur mu?

Sorun olur.

İleride dünyanın kökünü kazıyacak olan şey nükleer patlama vs. değil, ölmeyen bakteriler olacak.
  • Dovahkiin kullanıcısına yanıt
    Korktum şimdi , mesela 500 MG 10 'lu tablet kullandım ama birisi içerken yere düştü ve saat aralıklarınıda arada kaçırdım ve bu bi sorun yaratırmı bir hap bile sorun yaratırmı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.