Şimdi Ara

Antalyada +19 derecede zorunlu kış lastiği takmak .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm Türkiye'de belli araçlarda zorunlu kış lastiği uygulaması 01.12.2016 itibarı ile başladı . Kış
    lastiklerinin +7 derecenin üzerindeki hava şartlarında kullanmak büyük tehlike yaratıyor Lastik aşırı yumuşuyor
    virajlarda araç aşırı yan yatıyor yoldan kopuyor . fren mesafesi 8-10 metre uzuyor.

Aşağıdaki linkte önümüzdeki günlerde Antalya bölgesindeki hava durumu beklentisi var
    hava sıcaklığı +10 ile +19 derece arasında olacak . peki bu durumda bu sürücülere kış lastiği kullanmayı zorunlu
    hele getirmek ve kullanmayana 602 tl para cezası kesmek bu insanları tehlike atmak hatta ölümle sonuçlanabilecek
    kazaların kucağına atmak olmuyor mu . Küresel ısınma gerçeği var iken
    Aralık ayı geldi hadi bakalım Ardahan'da ve Antalya'da kış lastiği zorunlu yapalım diye nasıl düşünebilir yetkililer .

https://www.mgm.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?il=Antalya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazakbil -- 5 Aralık 2016; 21:31:32 >

• antalya için sakın ama sakın almayın.

almayın

almayın.

araba ıslak yolda kayıyor

öyle. bir kayıyor ki o an içiniz kıyılıyor

7 derecenin altında özelliğini gösteriyormuş bu lanet lastik tipi

not: sende ne işi var demeyin . ankaradan aldım geldim aracı lastikleri üzerinde. değiştiricem para ayırabilirsem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • almamanın cezası 602 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazakbil -- 5 Aralık 2016; 21:22:48 >
  • Bi bitmediniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    niye öyle dedin, 90,000e c segmenti araç bakmaktan daha önemli değilmi bu konu
  • Antalya için kış lastiği zorunluluğu var mı ki?
  • proteo kullanıcısına yanıt
    Tüm Türkiyede
  • Antalya nerde yaziyor

Erzincan Erzurum Eskişеhir Gümüşhanе Hakkari Isparta İstanbul Kars Kastamоnu Nеvşеhir Niğdе Samsun Sakarya Sivas Tеkirdağ Tоkat Tunceli Uşak Van Yozgаt Zоnguldak Aksаrаy Bayburt Karaman Kırıkkalе Batman Şırnak Ardahan Iğdır Karabük Düzcе Kaysеri Kırklarеli Kırşеhir Kocаeli Konya Kütahya Manisa Muş Afyonkаrаhisаr Ağrı Amаsyа Ankаrа Artvin Bilеcik Bitlis Bоlu Burdur Bursa Çankırı Çorum Dеnizli Edirnе Elazığ
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazakbil

Tüm Türkiyede

Antalya il merkezi ve ilçelerin de yok diye biliyorum.
  • Nereden çıktı, Antalya??
  • Antalya da kış lastiği kazaya sebebiyet vermek demek. Ulen yılın belki 10 günü 5 derece oluyor neyin kafasını yaşıyor bunlar böyle bir zorunluluk getirdilerse.
  • Arkadaşlar kış lastiği uygulaması henüz şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan araçlar için diye biliyorum .
    Günde istanbula meyve sebze haline Antalyadan yüklenmiş kaç kamyon yada kaç yolcu otobüsü geliyor .yada diğer iller arasında kaç araç gidip geliyor ,dolayısıyla bu liste ayrımı pek işe yaramıyor . hem şehirlerarası diyeceksin hemde şehir isimlerini belirleyeceksin . o zaman şöyle oluyor Antalyadan yola çıkan bir otobüs istanbula varmadan lastiklerini kış lastiği olarak değiştiriyor . istanbuldan geri dönerkenden Antalyaya yakın bir yerde yazlıkları takıyor . böyle olmayacağı için bu kural aslında tüm Türkiye içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazakbil -- 5 Aralık 2016; 21:55:15 >
  • Ticarilere zorunlu değil mi?

Sıcak yerlerde uygulama yapan yoktu bineklere.. Hangi birine bakacaklar? İlla takacağım diyorsan Cross Climate al yaz kış kullan iş görür. Ceza da yazamazlar, sertifikalı.
  • Antalyalıyım hiç kış lastiği almadım, alanı da görmedim.

• Zorunlu değil diye biliyorum onun dışında Antalyada kışlık conti ts 830 larım yazlık bridgestone turanzalardan daha iyi performans gösteriyordu ve daha az yaktırıyordu yaz sıcağı hariç

• Derin Mavi kullanıcısına yanıt
    evet tabii ticarilerde de zorunluda sanırım eğer iki il arasında yük ve yolcu taşıyan araçlar mesela Ardahan'dan Antalya'ya gelince ne yapacaklar .çünkü lastikleri hamur gibi olur Antalya'nın +19 sıcağında (+19 da denize giren olur Antalya'da ) .
  • 1-ticari araçlara zorunlu,
    2-listede yok
    3- o kamyonlar toroslara tırmanışa geçince görüyor karı. Yolun yüzde 90 i soğuk iklimde yani.

• Sivas da yaşıyorum ruhsatta hususi kamyonet yazan mitsubishi L200 için kış lastiği zorunlumu? Yoksa tedbir mi polis istese ceza kesebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

1-ticari araçlara zorunlu,
    2-listede yok
    3- o kamyonlar toroslara tırmanışa geçince görüyor karı. Yolun yüzde 90 i soğuk iklimde yani.

4- o kamyon ve tır sahipleri bu kadar dert etmiyordur buna eminim..

Ayrıca küçük araçlar için de yine belirli şehirlerde zorunlu olmasından yanayım. Kar yağınca yazlık lastikli bir otomobilin kayıp Aracıma çarpması zoruma gider sinirimi bozar. Gerekli önlemler alındıktan sonra yine olabilir ama yine de riskleri azaltmak lazım

• selam
    aydında yaşıyorum 2 yıldır ancak kışlıklar üzerinde 2 aydır çok memnunum özellikle yağmurda çok başarılılar nasıl bir kış lastiği yaz lastiğinden daha başarısız olur anlamadım hele geceleri yolculuk yapsanız otobanda ıslak yolda bile çok güvenli yazlıklar yolda durmaz o şartlarda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.