Şimdi Ara

Anonymous Çeviri ve RDR 2 Türkçe Yama Tartışma Konusu (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.557
Cevap
11
Favori
75.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
134 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugrpkr

Profilindeki doğum tarihin gerçek ise eğer avukatlığa 17 yaşında mı başladın? Daha lisenin bile son demleri olan yaş sınırı.

Alıntıları Göster
    random tarih o. önceden hesabım vardı burda şifreyi ve emaili hatırlayamadım tekrar üye olurken de resmi bilgi vermek istemedim gereği yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

Bak hele, sen grubun discord kanalında dh ahalisine küfredip sallayan kişi değil misin?

Alıntıları Göster
    Evet hocam bu arkadaş discordun savcısı falan sanırım. Bende bunun yüzünden çıkmıştım discord gruplarından bir kaç arkadaş daha vardı tabii.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Türkçe çeviri yapıp yapmamaları umurumda değil açıkçası. Bu tavırlarla yapacaklarsa hiç yapmasınlar daha iyi.

İngilizce oynarız, onlara kalmadık
    İşte bu. NOKTA.

Fizan'a kadar yolun var anonim çetesi. Pass'a aylık 50 kuruş, rdr 2 yamaya ise tek seferlik 2 lira veririm. ötesi çalışmaz çalıştırmam.

yallah anonim yallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: kullaniciadi12

Sanınırım xblade küfürleri inkar edince ben yalancı durumuna düştüm biraz. Silinen ss in kendinisi değil ama yöneticinin niye sildiğini yazdığı uyarıyı ekliyorum şimdi.

Yama bayram sonunda çıkacak büyük ihtimalle. Bekleyenler rahat olabilir. Grup bu olayların üzerinden biraz zaman geçsin ortalık sakinleşsin diye bekliyor. Walküre kendisine 2 hafta kafa tatili verdi.

Tabi %100 garanti yok %1 çıkmama ihtimali de var ama o da yine grupla alakalı. Yama kopyalanacak para kazanamayacağız diye saçma sapan program yaptılar. O yüzden bu kadar taktı t2. Normal text olarak paylaşsalar yamayı hiç sıkıntı yoktu. Ama grup çok antipati kazandı o yüzden bağış falan yapan olmaz, onlar da çok iyi biliyor bunu ve bu yüzden yama kırılana kadar ne satarsak kar diyorlar. Haklılar da yama kırılsın bunlara bağış yapanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Neyse arkadaşlar bugün bayram hepinizin bayramı mübarek olsun, Allah kurbanlarınızı kabul etsin. Dinimiz de söylüyor bayramlarda kalp kırmayın dargınları barıştırın diye o yüzden bayram bitene kadar mola verelim :) herkese iyi bayramlar.

Artık öyle bir duruma geldim ki o haklıymış bu haklıymış çok fazla takılmıyorum açıkçası. Sadece istediğim şu lanet olayı Türkçe oynamak ve ''Yama bayram sonunda çıkacak büyük ihtimalle'' şu cümlene direkt inanasım geliyor. 30 sa 30 verelim anasını satayım oynayalım şu oyunu Türkçe.

Umarım eminsinizdir bu dediklerinizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Pass ve 50 TL olmasını bende doğru bulmadım ancak 30 TL gayet makul bir fiyatti ona rağmen şikayet ettiler
    Şikayet edenler umarım bu hayatta birşeyi çok isterlerde o şey olmaz
    Kimseye kızma dostum suçun çok büyük kısmı walküre denen proje yöneticisinde.

- Çeviri bittikten sonra teste girmeden bir çok kişi yamayı satın almak istedi, kimseyi dinlemedi millete vasat sevici olmayın dedi sonra gidip bitmemiş yamayı yayıncılara bedava peşkeş çekti

- Test aşamasında yada test bitişinde fiyat açıklanacak dedi, açıklamadı insanları aptal yerine koydu.

- Yama fiyatı için millet birbirini yedi ses etmedi, nabız yokladı.

- Her fırsatta çok uygun olacak dedi, 40-50 TL fiyatlara oyun mu satıyoruz diye millette beklentiyi arşa çıkardı

- 7 ay bekleyen insanlara çat patı pass sistemini dayatmaya kalktı millet tepki gösterince discord kanallarında ''pass sistemi iptal edilmeyecek pass olmazsa bizde çeker gideriz'' dedi

- Pass olmazsa bizde gideriz diyen adam 15dk sonra pass i iptal etti, yamayı bekleyen yüzlerce insan varken discord da 25-30 kişiyle fiyat belirledi

- Yama iptal edildi 1-2 gün millete ''arkadaşlar gücünüzün farkında değilsiniz'' gibisinden boş naralar attı sonra discord da gerçek isimleriyle kayıt olmayan adamları banladı sanki herkes ad/soyad ile kayıt olmak zorundaymış gibi (kendi discord ismi walküre)

- Yama iptal, 7 aydır bekleyen yüzlerce insana tek dedikleri şey ''hiç bir açıklama yapamıyoruz bizi anlayın'' hiç bir bilgi veremiyorlar ama Take2 nin gönderdiği (sözde tabi) şeyi yayıncılara gösterebiliyorlar.

- Gelişme olunca, bilgi gelince duyurularda paylaşacaklarmış ama kimseye ne yaptıklarını söylemiyorlar. Take2 ile iletişime mi geçtin? avukatlarla mı görüştün? mail trafiği mi var? ne olup bittiği kimseye söylenmiyor böyle işte ama lafa gelince yersen tabi her şey oyuncular için :)

Bana göre aşırı fırıldak bir grup ne halt ettikleri, ne yaptıkları muamma. İnşallah dağılır giderler çünkü kesinlikle iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

- Çeviri bittikten sonra teste girmeden bir çok kişi yamayı satın almak istedi, kimseyi dinlemedi millete vasat sevici olmayın dedi sonra gidip bitmemiş yamayı yayıncılara bedava peşkeş çekti

- Test aşamasında yada test bitişinde fiyat açıklanacak dedi, açıklamadı insanları aptal yerine koydu.

- Her fırsatta çok uygun olacak dedi, 40-50 TL fiyatlara oyun mu satıyoruz diye millette beklentiyi arşa çıkardı

- 7 ay bekleyen insanlara çat patı pass sistemini dayatmaya kalktı millet tepki gösterince discord kanallarında ''pass sistemi iptal edilmeyecek pass olmazsa bizde çeker gideriz'' dedi

- Pass olmazsa bizde gideriz diyen adam 15dk sonra pass i iptal etti, yamayı bekleyen yüzlerce insan varken discord da 25-30 kişiyle fiyat belirledi

- Yama iptal edildi 1-2 gün millete ''arkadaşlar gücünüzün farkında değilsiniz'' gibisinden boş naralar attı sonra discord da gerçek isimleriyle kayıt olmayan adamları banladı sanki herkes ad/soyad ile kayıt olmak zorundaymış gibi (kendi discord ismi walküre)

- Yama iptal, 7 aydır bekleyen yüzlerce insana tek dedikleri şey ''hiç bir açıklama yapamıyoruz bizi anlayın'' hiç bir bilgi veremiyorlar ama Take2 nin gönderdiği (sözde tabi) şeyi yayıncılara gösterebiliyorlar.

- Gelişme olunca, bilgi gelince duyurularda paylaşacaklarmış ama kimseye ne yaptıklarını söylemiyorlar. Take2 ile iletişime mi geçtin? avukatlarla mı görüştün? mail trafiği mi var? ne olup bittiği kimseye söylenmiyor böyle işte ama lafa gelince yersen tabi her şey oyuncular için :)

Bana göre aşırı fırıldak bir grup ne halt ettikleri, ne yaptıkları muamma. İnşallah dağılır giderler çünkü kesinlikle iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam açıkçası sen discord grubunda çok destek verdin ,ban olayında sana haksızlık yapıldı belki ama ban olayından sonra bu denli adamlara saldıracağını bu kadar tahmin etmiyordum. Yanlış anlama lütfen 'saldırmak' kelimesini kullanırken. Gerçekten seni kızdırmak ya da sataşmak değil niyetim. Yanlış anladıysan da özür dilerim ama bu denli çeviri grubunun bu kadar art niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum.

• Walkure dedigin adam 1 senede 3-4 grupun yapamadigini yapmis 10 tane yama cikarmis yama yonetecek adam degil derken dusun bence.
    Benim elesitirilerim var ama senin elestirilerinde kin ve nefret dolu ve objektiflikten cok uzak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eskimuhtar kullanıcısına yanıt
    Evet avukatsın.. hmm dogrudur tamam inandık kesin öylesindir. :D :D

Fake hesapları normalde ciddiye almam vızıldayan sinekten farksız görürüm ama yanlış bilgi veriyorsunuz. Emek hırsızlıgı diye bir şey ortada yok. Oyun frimalarının insiyatifine kalmış bir şeydir. Orta çagda cadı avına çıkanlar gibi: 'Ücretli yama yapmak emek hırsızlıgıdır yasal degildir' diyemezsin. Oyun yapımcılarının yüzde 90 dan fazlası hiç karışmıyor böyle meselelere. Oyunumun reklamı oluyor vs bana faydası oluyor diyor. Rockstar gibi yüzde 10 luk kısım bu işlere karşı çıkıyor. Bunlar tamamen oyun yapmıcıları ve çevirmenler arasındaki bir mesele avukat tutmadıklarına göre onunda sebebini söyledik yüzde 90ı bu işlere sıcak bakıyor zaten seninde boşuna kalabalık yapmana gerek yok. Zaten sanal alemle gerçek alemi bir tutan biri ne avukat olabilir ne de 12 yaşından fazla birisi olabilir :). Daha da seni ciddiye almayacağım bu yorumlar zaten sana bir kaç yıl yeter tekrar tekrar oku haha.

• quote:

Orijinalden alıntı: baaburcan

Walkure dedigin adam 1 senede 3-4 grupun yapamadigini yapmis 10 tane yama cikarmis yama yonetecek adam degil derken dusun bence.
    Benim elesitirilerim var ama senin elestirilerinde kin ve nefret dolu ve objektiflikten cok uzak
    Hocam şuraya atılan yorumların yüzde 90 ı siyaset yapar gibi ve takım tutar gibi kafaların yorumları. Adil olmaktan uzak yorumlar. Sen ben gibi çok az kişi var. Bu kafalar yüzünden çevirmenler haksızsa bile adamlar zaten haklı durumuna giriyor ki direk :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunefetr -- 31 Temmuz 2020; 22:33:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Alıntıları Göster
    Şu ilk madde için ne savaş verdim yetmedi şakşakçıları yüzünden uzaklaştırma aldım ne hakaret vardı nede küfür hani buraya atsam ceza verilen şakşakçıların şikayeti yüzünden aldığım uzaklaştırma metinlerini bi tarafınla gülersin :) vay efendim 6 ay bekledin 1 ay daha bekle diye :) 3 5 yayıncıya verilirken sizin neyiniz eksik dedim yine yemediğimiz linç kalmadı. Üstüne üstlük bu 3 5 yayıncıya veriliyorsa demek ki teste gerek yok güzelde çalışıyor kimsede 3 5 çeviri hatasını sorun edecek değil ben ve benim gibiler dedim ama yok şakşakçı kesim var ya onların yüzünden birazda bu grup pohpohlandı gelinen noktada ortada.

Walküre kendisini tanımam nasıl insandır bilmem dm den yazdım neyse parası vereyim oynayayım dedim ama çıt yok sadece okumakla yetiniyor :) şu yazdıklarına o andan itibaren altına imzamı atarım

• Beleş yama yok mu yhaaaa harman olduk miraderim .s .s
  • quote:

Orijinalden alıntı: erbab1

Hocam açıkçası sen discord grubunda çok destek verdin ,ban olayında sana haksızlık yapıldı belki ama ban olayından sonra bu denli adamlara saldıracağını bu kadar tahmin etmiyordum. Yanlış anlama lütfen 'saldırmak' kelimesini kullanırken. Gerçekten seni kızdırmak ya da sataşmak değil niyetim. Yanlış anladıysan da özür dilerim ama bu denli çeviri grubunun bu kadar art niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum.

Alıntıları Göster
    Ban olayından sonra diye bir şey yok dostum. Kimse beni gruptan atmadı, ben kendim adamların tutumunu ve davranışlarını beğenmediğim için çıktım. Olay sadece ban mevzusu değil bu adamların bir çok yanlışı, hatası oldu ben her defasında destekledim ama bir yerden sonra bazı şeyleri görmezden gelemiyorsun. Yazdığım şeylerde tek bir tane yanlış gösterebilir misin? bence gösteremezsin. Ben gruba saldırmıyorum, sadece gördüğüm şeyleri söylemeye başladım. Öncesinde de görüyordum ama hadi neyse muhalefet olmıyım diye susuyordum. Zaten dikkat ettiysen proje başından beri takipte olan adamların %70 i gruba cephe aldı. Bu kadar insan haksız olamaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Satışta olan yamalar için şikayet şablonlarını oluşturdum, isteyenler kullanabilir. En altta İSİM SOYİSİM yazan yere isminizi ve soy isminizi yazmayı unutmayın. Resmi bir mail atıyorsunuz burası önemli.

Hitman
    https://justpaste.it/95rh3

Mad Max
    https://justpaste.it/6px7s

Walking Dead
    https://justpaste.it/5tvcc

Control
    https://justpaste.it/74h5b

Not: RDR 2 için mail göndermemiştim hatta gönderilmesini de doğru bulmadığımı ilk mesajlarımda söylemiştim. Ama özellikle hem forumda görevli hem grubun içerisinde görevli bir moderatör şahsın son günlerde bana karşı olan garezi ve diğer eleştirilere olan yanlı tutumu yüzünden ben de ilgili yerlere mail atmış bulunmaktayım. Siz madem öyle davranıyorsunuz, ben de böyle davranıyorum. En başından beri söylüyorum, insanları bu duruma siz getirdiniz ve getirmeye devam ediyorsunuz. Çeviri dünyasında bu kadar antipati toplayan, bu kadar itici olan, bu kadar ofansif davranan bir grup daha olmamıştır sanırım.

Benim 10 gün önce yazdığım mesajları tarayıp ceza veren, ceza verecek sebep bulamayınca eleştiri mesajımı "tahrik edici unsur" sebebiyle silen moderatör, şu an açık olan 3 tane Anonymous konusunda 100'lerce hakaret, küfür içeren mesajlara hiçbir işlem yapmıyor ne hikmetse. Şöyle 3-5 dakika eski mesajlara bakayım dedim, 10 tane mesaj buldum hakaret içeeren.

Ne yaptıysanız kendiniz yaptınız, KENDİNİZE YAPTINIZ. Başka yerde suçlu aramayın.

EDIT: IO Interactive (Hitman yapımcısı) ve Avalanche Studios (Mad Max yapımcısı) firmalarından maillerimin kendilerine ulaştığına dair oto cevap mailleri gelmiş.
    Hem Hotmail hem Gmail hem de ICloud emailimden gönderdim

Az bile bunlara beter olsunlar. Çocuk parkına çevirdiler forumu 20 gündür. Yok gidiyoruz, yok yok vazgeçtik gitmiyoruz, ama biz gitmiştik, kandırdık sizi gitmedik.

O modu seven yok zaten sanırım bu bölümde. Bu yama olayı ayyuka çıktığından beri eleştirenleri ve karşı çıkanları banlamak için fırsat kolluyor zaten. Dediğin gibi hem grup içerisinde çevirmen ve tester hem de burada moderatör. O yüzden RDR 2 yamasını eleştirenlere ve şikayet edenlere karşı garezi var, fırsat kolluyor ceza vermek için. Buyrun bu da kanıtı

İmzasındaki linklerde adını ve soyadını paylaştığı için söylemem de bir sakınca yok sanırım, Kaan Akyıldız. Verdiğim linkte hem Çeviri Ekibinde hem de Test Ekibinde adı var.

• La ne pis adamlarmışsınız siz ya mübarek bayram günü, nedir bu kadar nefretin sebebi yahu ? mail atıp şikayet edecek kadar kinle dolmuşsunuz niye bu tepkiyi hak edecek konularda göstermiyorsunuz? şikayet ettiniz de elinize ne geçti ? o kadar kişi bekliyordu bu yamayı insanların hevesini kursağında bıraktınız elinize ne geçti ?
    Bayram günü bolca zamanımız varken oyunu Türkçe oynamak varken derdiniz neydi kardeşim nasıl manyaklarsınız lan siz ?
  • Ne güzel 50 tl ye sonrada 30 tl ye satın alıp oynuyacaktık. 2 aydır oynamıyorum oyunu yama çıkacak diye % 48 de bırakmıştım. Ama benim bu oyunu tam anlayacak kadar ingilizcem yok. Kahretsin başka bişey demiyorum.
  • Ben de yamayı beklyenlerdendim...30 Tl de benim için iyi bir fiyattı.
    Bu da MGS Phantom Pain gibi bekleyecek belki bir gün umuduyla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özge Gürel

Hem Hotmail hem Gmail hem de ICloud emailimden gönderdim

Az bile bunlara beter olsunlar. Çocuk parkına çevirdiler forumu 20 gündür. Yok gidiyoruz, yok yok vazgeçtik gitmiyoruz, ama biz gitmiştik, kandırdık sizi gitmedik.

O modu seven yok zaten sanırım bu bölümde. Bu yama olayı ayyuka çıktığından beri eleştirenleri ve karşı çıkanları banlamak için fırsat kolluyor zaten. Dediğin gibi hem grup içerisinde çevirmen ve tester hem de burada moderatör. O yüzden RDR 2 yamasını eleştirenlere ve şikayet edenlere karşı garezi var, fırsat kolluyor ceza vermek için. Buyrun bu da kanıtı

İmzasındaki linklerde adını ve soyadını paylaştığı için söylemem de bir sakınca yok sanırım, Kaan Akyıldız. Verdiğim linkte hem Çeviri Ekibinde hem de Test Ekibinde adı var.

Alıntıları Göster
    Özge'cim naber seni buralarda görmek güzel nasıl eğleniyor musun? Can Yaman'a fazla yanaşma derim bak çok tekin biri değil bakma sen ona bay yanlışı değil bay doğruya yönel sen boşver bu yama konularını.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Ne güzel 50 tl ye sonrada 30 tl ye satın alıp oynuyacaktık. 2 aydır oynamıyorum oyunu yama çıkacak diye % 48 de bırakmıştım. Ama benim bu oyunu tam anlayacak kadar ingilizcem yok. Kahretsin başka bişey demiyorum.
    Hocam yarısına gelmişsiniz zaten bitirin gitsin çoğu kişinin İngilizcesi yok en azından hikayeyi görsel olarakta az çok anlarsınız olurda yama çıkarsa bigün (çok düşük ihtimal tabi) alt yazılı şekilde oynarsınız. Benimde ing çok iyi değil :)

• Anonymous Çeviri ve RDR 2 Türkçe Yama Tartışma Konusu

• Konu şimdi de Discrod'dan atılıp buralara gelip yakınma konusu olmuş. Konunun ne Anonymous ile ne de Rdr 2 ile hiçbir alakası kalmamış. Kişisel problemlerinizi şu konulardan uzak tutun arkadaş. Konunun kilitlenmesi daha iyi olur gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 1 Ağustos 2020; 14:55:22 >
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.