Şimdi Ara

Annem Ölüyor ve Benim Yapabileceğim Hiçbirşey Yok(24.10.2016 vefat etti) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
1
Favori
9.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
91 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gozlerim doldu aglayasim geldi Basiniz sagolsun hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üzüldüm be kardeşim.. Hayat bazılarımıza gerçekten zor

Allah rahmet eylesin nur içinde uyusun

• quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Saol arkaşım saol,böyle düşünmen bile beni mutlu etti,böyle insanların olduğuna inanmak istiyorum ama pek göremiyorum malesef,cenaze belediye servisinde bile dedikodu yapan kadınlar vardı,anlayamıyom insanları bari acılı insanların yanında yapmayın şunları,cenzedede kendilerinden soğuttular ya onlarada bravo ne diyeyim,size ne arkadaş gelin böyle yapıyomuşio ona öyle yapıyomuş size ne,et duanı,bi avuç toprak,su at efendi gibi git gel,bunu bile yapamıyolar malesef.

Servis aracı bile dolmadı üzüldüm biraz isterdimki daha çok insan gelsin,bi ben aradım telefon rehberindeki noları,bi burası var kimsem olmadığından facebook,tweet vs kullanmıyorum,burayada yazdım,belki ordan görür çabalarımıda sevinir diye,çok çekti kadın babmdan,çok dövdü kadını zamanında,bazen üzülür ben onu delirttim derdi güya günah çıkarırdı,kadıncağız öyle bi hastaydıki sürekli kafada kurup tanımadıklarıyla bile kavga ederdi,birine kafayı takar uğraşırdı,sabahlara kadar kendini döver,ağlardı zaten çileliydi bide kansere yakalandı,hayır iyiydi kötüydü onada tamamda,arkadaş akli melekesi yerinde olmayana bu acı niye,niye içim acıyor normal ölseydi tamamda,bu çok fazla geldi,sonuçta benimde yarına çıkcağım belli deil,gerçi onu gömeni oldu,ben ölürsem dükkanda ölümü kim bulur artık kokuya gelirler heralde ne arayanım kaldı ne destek olanım bi o arardı,elime babamdan gizli para sıkıştırırdı-son güne kadar sıkıştırdıda of of güzel anam ruhun şad olsun-,arada öperdi filan öyle işte ne diyim.

Kardeşim valla ne denir bilmiyorum, gel oturup dertleşelim diyeceğim kendimi seninle dertleşebilecek seviyede görmüyorum, sıkıntım olsada arkadaşlarlà Full lay lay lom takılan birisi olduğum için pek anlamam dertleşmekten. Tekrardan Allah sana sabır versin.

• Hocam geçenlerde denk gelmişti bu konu okuyunca üzülmüştüm. Şimdi başlığa yeni eklenen yazıyı görünce içim cız etti çok üzüldüm. Allah sabır versin size. Mekanı cennet olsun annenizin.

• Allah rahmet eylesin,başın sağolsun.
    Ben de babamı 1,5 sene önce kaybettim.Maalesef anne,babanın yeri dolmuyor.Allah sabırlar versin.

• Allah rahmet eylesin.. Bundan sonrasını dolduracak şeyi bilemiyorum ne denir ne yapılır :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başın sağolsun,Allah sabırlar versin...
  • Allah rahmet eylesin, başın sağ olsun kardeşim.

• Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

• Allah rahmet eylesin başın sağolsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djvietnam -- 26 Ekim 2016; 0:42:42 >
  • ALLAH mekanını cennet eylesin.Çok üzücü bir durum kimse ailesi yaşarken kıymet bilmez bende dahil bazen fani dünyanın hırsına kapılıp kırıp döküyoruz veya aynı şekilde üzülüyoruz ama ilerde keşke dememek için hep yapıcı olmamız lazım tekrar Allah rahmet eylesin size ve yakınlarınıza sabır versin ben ankaradayım eğer bir isteğiniz olursa kendimin yapabileceği şekilde yardımcı olurum
  • Saolun arkadaşlar pekçok özelden,direkt destek mesajları geldi kendimi daha güçlü hissediyorum sayenizde,yılmayıp ve iş bulup başımın çaresine bakmaya çalışıcam,çevremdeki kimseden hayır gelmeyeceği belli,neyseki artık sizler varsınız çok sıkışırsam haber ederim.

En azından kaldığım dükkana iyi bi garaj kapısı gibi bişey yaptırmak istiyom,hem soğuk girmez,böcek girmez hemde havalandırabilirimde artık kokmaz bu sayede.
  • Arkadaşım başın sağolsun. Allah hiç kimseye böyle bir ölüm vermesin. Kimseyi de böyle sınamasın.

1 sene arayla anneanemi ve babaannemi kaybettim. Anneannem yemek yerken ansızın göçüp gitti uçmağa. Babaannem yıllarca çekti kolay olmadı aramızdan ayrılması. Anneme ve babama bakıyorum şimdi. Babam belli etmemeye de çalışsa eskisinden çok uzak bi adam. Çok yıprandı.Babaannemein vefat ettiği gün gözlerinden artık yaş akmıyordu oğlum kurtuldu artık acılarından demişti. O ses tonu ve çaresizliği halen kulaklarımda. Annemde günlerce ağladı ama 1 sene sonunda kendine geldi. Çünkü anneannem bir anda gitti ve kimseyi zorlamadı.

Her zaman dua ederim Allah'ım bana sevdiklerimin acısını gösterme ve bana kolay ölüm ver. Ölmeyecek gibi davransakta ö-le-ce-ğiz.

Gece gece çok fena oldum

• Annemle konuşmuyoz , kızdı bana son zamanlarda , hayattaki en büyük korkum ailemden birilerinin ölmesi. Cidden nasıl dayanırım bilmiyorum . Geçmiş olsun .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah rahmet eylesin basın sağ olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başınız sağolsun.
  • Konuyu iki kere gordum okudum birşeyler yazamadım, boğazım dugumlendi...
    Canım kardeşim basın sağolsun. Ölüm dışında herşey yalan saçma sadece ölüm gerçek, diğer şeyler anlamını yitiriyor ölüm karşısında.
    Yasemin annemizin mekanı cennettir inşallah.
    Ruhuna bir elfatiha...

• Allah rahmet ve merhamet eylesin kardeşim.
    Benim de başıma üzücü bir olay geldi son dönemde.
    Annem arkamda, motosikletle geziyorduk. Yol kenarına park edilmiş iki arabanın arasından köpek çıkıp üstümüze saldırdı.
    Ani refleks olarak ben de debriyajı salıp gaza asıldım. Tabi motor tekere geldi ve annem kalçasının üstüne düştü.
    Sonuç : Çatlak.

Annem ağrıdan, olması gerekenden fazla antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyordu, farkettim, uyardım ancak dinlemedi.
    İyi olduğunu düşündüğüm bir akşam üstü, Bandırma'ya gidiyorum, Teyzemlerde kalacağım dedim ve evden çıktım.

O gece babam aradı, anneni ameliyata aldılar, hemen gel dedi. Mide delinmesi
    Saat 03:00
    Nasıl giyindim, evden nasıl çıktım, motora binip nasıl geri gittim hatırlamıyorum.
    Doktor biraz umutsuz konuşmuş, ayakta duramıyordum, babama hayatımda ilk defa sarıldım, ağladım.
    Kantine gitmemi söyledi babam. Gittim, anneannemlerle birlikte oturduk.
    Sonra babam aradı cebimden, kimseye ses etmeden hemen yanıma gel dedi.
    Bunu dediği anda, içimden bir şey koptu, anne? dedim içimden kendi kendime. anne?

Babamın yanına gittim, yüzüne baktım, doktorla görüşmüş, annen iyi, biraz sora çıkaracaklar diyene kadar geçen sürede kalp krizi geçirebilirdim.

Tansiyonum yükselmiş (16-10) iğne yaptılar, yatmam için acilin yatakhanelerine gönderdiler ama yatamadım.
    Yatmak ne mümkün ki?
    İğnenin acısı ve baş dönmesinden topallaya topallaya önce anneannemlere müjdeyi vermeye, sonra ameliyathanenin kapısına gittim.

Annem ameliyathane'den çıkıp normal odaya alınana kadar yaşadığım stresi tarife imkan yok.
    Her şey bir yana, bütün bu olanların müsebbibi olmam, canımı inanılmaz yaktı.
    Ya anneme bir şey olsaydı dedim kendi kendime sürekli. ya bir şey olsaydı?

Birkaç gün normal odada kaldı, yemek yiyemiyor, balgam atamıyor (narkozdan dolayı belirli bir süre balgam atması gerekiyor nefes açılması için)
    iş yerindeydim sanırım, net hatırlamıyorum. Babam aradı. Yine aynı ses tonuyla ''anneni yoğun bakıma aldılar, hemen gel'' dedi.
    Aynı şeyleri tekrar yaşadım, inanılmaz gergin bir yol oldu benim için.

Neyse ki annem şu an iyi.

İnsanın ailesinden birini kaybetmenin ne demek olduğunu bilmesem bile, kaybedecek olmanın nasıl hissettirdiğini bilirim.
    Annem iyi olduğu halde, yaşadığımız en ufak bir olayda bile darmadağın oldum.
    Annemi veya babamı (Allah korusun) kaybetsem neler yaşarım, nasıl kendime gelirim bilemiyorum.

Annenin, Babanız yanınızdayken sarılın onlara, kucaklayın, sevginizi gizlemeyin.
    Sonra çok geç olabilir.

• Cenabi hak taksiratini affetsin.Sanada sabir versin.Eninde sonunda gideceğimiz yer orası.Şuurunda olmayi bilmek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şazenuş -- 26 Ekim 2016; 9:32:36 >
  • başın sağolsun
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.