Şimdi Ara

ANLIK FPS DROP (GÜNCEL!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

5 gün önce vatan %18 kdv indiriminden kasa topladım. Kasa bileşenlerim aşağıdaki gibidir.

ANAKART ASUS PRİME B350-Plus
    İŞLEMCİ AMD RYZEN 5 1600
    EKRAN KARTI ZOTAC AMP! EDITION 1060 6GB
    RAM CORSAIR 8GB VENGANCE KIRMIZI 2400Mhz
    HARD DISK WD 3.5" 1TB BLUE 7200RPM
    SSD SANDISK 240GB PLUS
    KASA-PSU XIGMATEK FRONTLINER EN8811 600WATT

Şöyle bir sorun yaşıyorum ki bazı oyunlarda ve yaptığım benchmarkta anlık spikelar giriyor. Witcher 3 ultrada oynarken hiç sorun olmazken GTA'da anlık spikelar giriyor ve FPS bazen 10 lara 12 lere düşüyor. Yaptığım benchmarkta da (Heaven Benchmark 4.0 kullandım) AVG FPS 109 iken min FPS 9 görünüyor. Bu sorunun nasıl üstesinden gelebilirim. Şimdiden teşekkür ederim. Birde anakartın uyumlu ramlerinden bakıp kontrol ettiğim 2400Mhz ramim 2133 görünüyor biosta.

Not: Ekran kartı, BIOS ve Anakart Driverlarım güncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurrap -- 26 Ağustos 2017; 12:28:22 >

• Dostlar sorun güncel.
  • Şimdi afterburner ile baktım. LIM diye bir gösterge var onda voltage yazıyor ama anlık fps droplarının olduğu an NO LOAD yazıyor. Bu göstergenin ne olduğuna baktım sıcaklık limiti diyor ama ekran kartı 57-60 derece arası çalışıyor fan hızı %100 iken.

Ram kullanımı 7250 MB civarında,
    CPU kullanımı Yüzde40 da GPU kullanımı Yüzde 60-70 arası değişiyor.

Yine fps drop olduğu anlarda CPU 20 lere düşüyor GPU kullanımı da 40-50 civarına düşüyor drop olduğu anda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.