Şimdi Ara

Ankara Üniversitesi önkayıt vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar iyi günler bir iki gündür üniversitenin sitesinde önkayıtla ilgili şeyler dönüyo ve otomasyon şifresiyle ilgili.harçlar kaldırılınca otomasyon şifresi iptal oldu haliyle.şimdi önkayıt nasıl yapılacak aradım taradım bulamadım.sitede şöyle birşey buldum

KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEMİYORUM NASIL ŞİFRE ALICAM?
    Katkı Payı ve Öğrenim Ücreti borcu olmayanlarhttps://obs.ankara.edu.tr adresinde bulunan “ŞİFRE AL” butonuna tıklayarak şifre alıp kullanıcı adına öğrenci numaralarını girerek giriş yapabilirler.

oraya girince şifre al diye biryer yok yapan arkadaşlar bi el atarsa çok sevinirim.önkayıt var mı yok mu daha önceki senelerde girenler olmadığını söyledi ama önkayıt sadece ikinci öğretim ve uzaktan öğretim için mi acaba?

• Ben geçen sene kayıt yaptırdım. Ön kayıt yoktu. Klavuza ve numarana göre o saate yakın Tandoğandaki rektörlük ek binasına gidersin ve sıra numaranı beklersin. Gelince kendi bölümünün masasına geçip sıraya girip belgelerini verip zarfını alırsın ve artık Ankara Üniversitesi öğrencisi olmuş olursun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteorgeliyor

Ben geçen sene kayıt yaptırdım. Ön kayıt yoktu. Klavuza ve numarana göre o saate yakın Tandoğandaki rektörlük ek binasına gidersin ve sıra numaranı beklersin. Gelince kendi bölümünün masasına geçip sıraya girip belgelerini verip zarfını alırsın ve artık Ankara Üniversitesi öğrencisi olmuş olursun :D

cevbınız için teşekkür ederim.geçen sene giren bir arkadaşımda aynını söylemişti yanlız sitede şöyle bir bilgi var

Üniversitemize 2012-2013 eğitim-öğretim yılında yerleşen öğrencilerinhttps://obs.ankara.edu.tr/obys/ogrenci/onkayit.aspx adresinden ön kayıt işlemini yapmaları gerekmektedir. Bunun için öğrenci numarası ve 31 Ağustos 2012 tarihinde herhangi bir AKBANK şubesine giderek yatıracakları katkı payı/öğrenim ücreti karşılığında alacakları ödeme dekontu üzerinde yazılı “OTOMASYON ŞİFRESİ” ile girerek ön kayıt işlemini yapacaklardır.

incelemek isterseniz tamamı burda

insanın kafasını karıştırmaktan başka bir işe yaramıyorlar arayıncada önkayıt yok diyolar çok tuhafmış bu okul

• quote:

Ben geçen sene kayıt yaptırdım. Ön kayıt yoktu. Klavuza ve numarana göre o saate yakın Tandoğandaki rektörlük ek binasına gidersin ve sıra numaranı beklersin. Gelince kendi bölümünün masasına geçip sıraya girip belgelerini verip zarfını alırsın ve artık Ankara Üniversitesi öğrencisi olmuş olursun :D

http://obs.ankara.edu.tr/harcdurumusorgula.aspx
    Buradan harç ücreti yarın 0 çıkarsa ;

https://obs.ankara.edu.tr/yenisifreal.aspx

bu adresten şifre alıp yapabilirsin.Fakat; her sene sistem değiştiği için kesin bir bilgim yok. Kendi bilgilerimle giriş yaptığımda 2011-2012 yılı girişlilere aittir diyor.

Yarın harç ücreti sorgula eğer şifre alabiliyorsan altta buton çıkıyor, kimlik bilgilerinle şifreni alıp önkayıt yaptırırsın.

• quote:

quote:

bu adresten şifre alıp yapabilirsin.Fakat; her sene sistem değiştiği için kesin bir bilgim yok. Kendi bilgilerimle giriş yaptığımda 2011-2012 yılı girişlilere aittir diyor.

Yarın harç ücreti sorgula eğer şifre alabiliyorsan altta buton çıkıyor, kimlik bilgilerinle şifreni alıp önkayıt yaptırırsın.

çok teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Teşekkürler gerçekten çok güzel bilgiler

• ön kayıt yok galiba, gelen zarf da hiç öyle bir şeyden bahsetmiyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

ön kayıt yok galiba, gelen zarf da hiç öyle bir şeyden bahsetmiyor çünkü.

evet zarfta yok ama sitede birşeylerden bahsetmiş ama bilmiyorum bende
  • Yeni şifre al sayfasında bilgileri doğru olarak girince kazanan öğrenci yok deniliyor henüz kayıt yaptırmadığımdanmıdır ????
  • Yeni kazanmış olup şifre alabilen var mı ?????
  • En iyisi siz bekleyin bir kaç güne yeni duyuru açıklarlar. Harç ödemeleri kalktığı için otomasyon şifresini ulaştırmak için başka bir yol belirlemeye çalışıyorlardır.
  • quote:

En iyisi siz bekleyin bir kaç güne yeni duyuru açıklarlar. Harç ödemeleri kalktığı için otomasyon şifresini ulaştırmak için başka bir yol belirlemeye çalışıyorlardır.

Teşekkürler Aslında ön kayıt gibi bir mecburiyet yoksa problem olmaz
  • ya peki bn bilgisayar müh. ing deym açıklanan kararnamede ing eğitim veren bölümlerin harcı 1.5 katı devam edicek diyor fakat hazırlık buna dahilmi bn bi yıl hazırlık okuyacağım için bizim durum nasıl olacak o önkayıt sistemi için .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackingmem

Yeni şifre al sayfasında bilgileri doğru olarak girince kazanan öğrenci yok deniliyor henüz kayıt yaptırmadığımdanmıdır ????

ben aldım doğru yazdığınızda otomasyon şifresini veriyor kaydedin diye yazıyo tekrar deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reacti0n

quote:

Yeni şifre al sayfasında bilgileri doğru olarak girince kazanan öğrenci yok deniliyor henüz kayıt yaptırmadığımdanmıdır ????

ben aldım doğru yazdığınızda otomasyon şifresini veriyor kaydedin diye yazıyo tekrar deneyin

Dün kimliği yenilettim seri numarası değişmiştir herhalde o yüzden olmuyor olabilir. İyi ki eski kimliğin fotokopisini almışım Onu deneyeceğim bakalım o zaman ne olacak. Peki ön kayıt yaptınız mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reacti0n

quote:

Dün kimliği yenilettim seri numarası değişmiştir herhalde o yüzden olmuyor olabilir. İyi ki eski kimliğin fotokopisini almışım Onu deneyeceğim bakalım o zaman ne olacak. Peki ön kayıt yaptınız mı ?

şuanda bir form dolduruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: asi0666

ya peki bn bilgisayar müh. ing deym açıklanan kararnamede ing eğitim veren bölümlerin harcı 1.5 katı devam edicek diyor fakat hazırlık buna dahilmi bn bi yıl hazırlık okuyacağım için bizim durum nasıl olacak o önkayıt sistemi için .

arkadaşlar şu konu hakkında yardım olabilecek yokmu acaba okulun öğrenci işleri telefonu açmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi0666 -- 30 Ağustos 2012; 17:58:21 >
  • Riske atmamak için herkes gidip Akbank'a öğrenci numarası ile harç miktarını sorgulaması gerekiyor.

1.5 katı eğer okulu uzatırsan devreye giriyor. Önceden de öyleydi, şimdi harçlar kalkınca okulu uzatanlardan harç miktarı alınır oldu.
  • Arkadaşlar ben otomasyon şifremi aldım.
  • Aldım da nasıl kullanıcam çok merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.