Şimdi Ara

Ankara POYRAZ OTOGAZ LPG TANK degişim felaketi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir arkadaşım Ankarada iskitler POYRAZ OTOGAZ firmasında lpg tankını değiştirmek için gitmiş.240 liraya yapacaklarını söylemişler 95 liralık fatura kesmişler kdv den kaçmak için,neyse buraya kadarı kurnaz ama Allah korkusu olan esnaf için normal bir durum.
    Arkadaş demiş ki tankla beraber şamandra vb parçaları da değiştirin. Yok demişler sağlam. Tankı değiştirmişler.
    İki gün sonra lpg kokusu sarmış aracı ve bağajı kontrol ettiğinde aşağıdaki buzlanma gibi bir durumla karşılaşmış. Yani araçta sigara içen biri ve gaz kaçağının boyutu korkunç. Ölüm riski net.
    POYRAZ OTOGAZA götürüp durumu anlatmış göstermiş fotoğrafı.
    Ee senin şamandran arızalı demişler ve arkadaşım ben yenisi ile değiştirin dediğimde niye sağlam dediniz demiş.
    Şimdi değiştirelim demişler pişkin pişkin ve normal değişim ücretinden daha fazla bir ücrete.
    Kısaca konu burada ücret değil bir insanın hayatı.
    Belki buraya yazman bir şey değiştirmeyecek ama bilin istedim böyle esnaflar da var daha doğrusu kendine esnaf diyenler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deeplord -- 5 Ağustos 2017; 18:49:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazık ya. Rezillik resmen.

Adı sanı duyulmuş adam gibi yerlere gidin arkadaşlar.

Sıfır alacaklar mümkünse bayide taktırsınlar LPG

dönüşümünü.

• Gerçekten rezillik, LPG kaçağı olunca böyle mi oluyor, Nasıl anlaşılır kaçak olduğu hocam?

• Lpgli aracım yok bu arkadaşın aracı ama bu kaçak direkt olarak ölüm riski oluşturuyor kaçak değil bildiğiniz tank tamamen boşalıyor hızla. Daha yetkin arkadaşlar durum hakkında bilgi verirse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: deeplord

Lpgli aracım yok bu arkadaşın aracı ama bu kaçak direkt olarak ölüm riski oluşturuyor kaçak değil bildiğiniz tank tamamen boşalıyor hızla. Daha yetkin arkadaşlar durum hakkında bilgi verirse sevinirim.

Lpgli aracım var ve icinde bazen sigara içiyorum, bende inceden bi tırstım şuan.Bakımları yetkili serviste yaptırmakta fayda var.Her usta işini düzgün yapmıyor çünkü.Sağlam götürüyorsun bozuk teslim ediyorlar falan aracını.O yüzden bilindik sağlam yerlere gitmek lazım.

• Sırf bu yüzden kesinlikle lpg li aracı almayı aklıma bile getirmem. Ekonomisi herseyi on numara fakat adam gibi usta bir elin parmağını geçmez.

• Türkiye'de LPG'li araç bomba diyince kimse kızmasın.

İlk okul mezunu, bilgisiz ve eğitimsiz ne kadar adam varsa LPG ustasıyım diye geziyor ve merdiven altı iş yapıyor.

Yasaklanması lazım komple LGP'li arabaların ülke çapında.
  • Maliyeye şikayet etsin eksik fatura kestiler diye. Yalnız kendi de ceza alır mı bilmem. İhbarcının ceza almamadı lazım ama bilene sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: başaran

Gerçekten rezillik, LPG kaçağı olunca böyle mi oluyor, Nasıl anlaşılır kaçak olduğu hocam?

Ben evdeki çakmakları kendim dolduruyorum. Kenardan sızan gaz aynen böyle buz yapıyor. Çok az sızarsa buz yapmıyor.
  • Bu tank takıldıktan sonra o herifler yakın bi yerden 10liralık gaz aldırıp sızdırma varmı diye nasıl kontrol etmemişler.Bu nasıl iştir böyle

• işte bu yüzden hem araştırıp birşey yaptıracaksan oraya yaptıracaksın ve biraz da bu işin ustası kendin olacaksın, en iyi yere de götürsen bu işi yapan adamın kafası başka yerdeyse hata yapar, bu tarz montaj ve tamir sonrası da araçta ne yapılmış olursa olsun tedbirli olup kontrol etmekte fayda var, arızaların çoğu onarım sonrası çıkar
  • Düzgün lpg servisleri var ama çoğu langır lungur usta bozuntusu adamlar. Daha benimle doğru düzgün konuşamıyor usta diye ortalıkta geziyor bu tipler.

• Üç kuruş ucuz olacak diye dandik firmalarda bu tür işlerinizi yaptırmayın. Çok pahalıya gelir. Şikayetinizi de yapın ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

Türkiye'de LPG'li araç bomba diyince kimse kızmasın.

İlk okul mezunu, bilgisiz ve eğitimsiz ne kadar adam varsa LPG ustasıyım diye geziyor ve merdiven altı iş yapıyor.

Üniversite bitirin ce adam mı olunuyor eşeğe altın semer de giydirsen eşek eşektir

• quote:

Orijinalden alıntı: TAŞKIN OTOGAZ SITKI USTA

quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

Türkiye'de LPG'li araç bomba diyince kimse kızmasın.

Üniversite bitirin ce adam mı olunuyor eşeğe altın semer de giydirsen eşek eşektir

Katılıyorum son dönemde üniversite mezunlarının çoğu lise mezunları ile aynı eşit vizyon ve bilgiye sahipler.

Önemli olan kişinin kendini geliştirmesi ve dürüst olması.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.