Şimdi Ara

Ankara-Antalya hangi güzergah? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
3
Favori
235.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Kış şartlarında hangi rota tercih edilmeli ? Araç 5 kişi + yarı bagaj olacak. Aracım atmosferik en az yokuşlu ve bir nebze hız yapabileceğim (120-140) yolu tercih etmek istiyorum. Teşekkürler.
    Geçenlerde bu güzergahı kullanma ihtimalim doğduğu için konu açmıştım, kış şartları nedeniyle ben de merak içindeydim. Genel görüş, Afyon-Burdur üzerini kullanmam yönünde oldu.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Ben de araştırdığım kadarıyla o rotada karar kıldım fakat google farklı bir rota gösteriyor bu konuda bahsedilen ilçelerin hiçbirinden geçmiyor. Güvenemiyorum hocam...
    Edit: Bolvadin diye bir ilçeden götürüyor bahsettiğim rotada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin Cann -- 20 Şubat 2019; 15:32:4 >
  • Engin Cann kullanıcısına yanıt
     Ankara-Antalya hangi güzergah?
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Ankara - Antalya değil de Ankara - Kemer koyunca google'a da geldi şu an. Bu rotayı kullanmaya karar verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boran729

Az once ankara-polatli-yunak-aksehir-egirdir-antalya guzergahinda antalyaya geldim.toplam 7 saat surdu konya akseki rotasina gore 100 afyon isparta rotasina gore 50 km kisa lakin konya akseki rotasindaki virajlari dahi ebere bilirken ben bu yolda rahat edemedim.resmen labirent gibi bi yanlis girsen tum ettigin tasarrufu ve zamani kaybedebilirsiniz.polatliya kadar yol guzel polatli yunak aksehir fena degil aksehir egirdir egirdire dogru sollamada sikinti kamyon arkasinda takilip kalabilirsiniz.Egirdir Antalya atasinda 40 kmlik bir bolum varki yola birakin iki arabayi tek araba zor sigan yerler var yakit tasarrufu ettimmi onuda acikcasi bilmiyorum 40 km lik bolumde 40 en fazla saatte 50 km hiza ulasilabiliyor fren gaz geliyosun bu yolu kullanacaklara tavsiyem sabah ankaradan erken cikacaksiniz ve zaman sikintiniz yoksa doga harikalari icinde bi yolculuk olabilir ben gece gectigim icin korku filmi oldu.tecrubelerim bundan ibaret.
    Konunun en iyi cevabını vermişsin. Bende tam bu sene ihtiyacım oldu ve aklımda, Akşehir-Eğirdir yolu virajları acaba 30-50 arası hızlara düşürür mü ve yol dar mı 40 km kısaltcam derken kurtarır mı düşüncesi vardı. Çok iyi açıklamışsın. O zaman yarın Sivrihisar Bolvadin Isparta üzerinden gidiyorum. 490 KM değil 530 u tercih ediyorum. Çok sağolasın tekrar.

• cubera C kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam işinize yaradıysa ne mutlu bana bende açıklayıcı bilgi bulamadığım ve o yola girmenin pişmanlığı ile başka insanlar mağdur olmasın diye yazmıştım iyi günler...
  • burdurdan gel yollar yormaz. Saldayada ugra devletımız oraları da bozmadan gormus olursun. Mıllet bahcesı dedıler yakında sıyanurle altın bıle ararlar bellı olmaz zarrabda her an gerı donebılır yenı bır madalya ıcın
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Ankara-Antalya hangi güzergah?
    macera arayanalrda aksehırden gelebılır tek serıt bol, yollar kamyoncular, apacıler , nostaljı ve adrenalın yuklu ama dogal guzellıklerı olan bır baska yol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Ben de araştırdığım kadarıyla o rotada karar kıldım fakat google farklı bir rota gösteriyor bu konuda bahsedilen ilçelerin hiçbirinden geçmiyor. Güvenemiyorum hocam...
    Edit: Bolvadin diye bir ilçeden götürüyor bahsettiğim rotada.
    google a bakma sen artık yapay zeka kullanılıyor ama tabıkı ulkemız sartlarında zekan varsa yasamak daha da zorlastıgı ıcın yapay zeka bıle error verıyor sana kotu yollar ve suorızler cıkartabılır yanı
  • Bu konu tartışmaya kapalı bana kalırsa. Canını, arabasını, yolcuları düşünen afyon üstü gider. Alanya da olsa merkeze gidecek de olsa afyon yolundan gidilir. Diğeri tam bir saçmalık

Hadi illa o yolu gideceğim derseniz ankara antalya gidişinde konya üstü gidin ancak dönüş kesinlikle afyon üstü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancan_burak -- 3 Ağustos 2019; 15:15:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Bu konu tartışmaya kapalı bana kalırsa. Canını, arabasını, yolcuları düşünen afyon üstü gider. Alanya da olsa merkeze gidecek de olsa afyon yolundan gidilir. Diğeri tam bir saçmalık

Hadi illa o yolu gideceğim derseniz ankara antalya gidişinde konya üstü gidin ancak dönüş kesinlikle afyon üstü
    Hocam merak ettiğim bu yollarda para ödüyor musunuz? Ankara'dan Antalya'ya giderken mesela ücretli mi gidişler? Arabam olmadığı için şehirler arası yollardan bilgim yok. Arabayla ücret vermeden Türkiye'de her şehire gitmek mümkün mü hocam?
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla İstanbul boğaz köprüleri hariç heryerde ücretsiz alternatif yol var. Sadece köprü için hgs ogs sagibi olmak ve para ödemek zorundasınız
  • Arkadaşlar Ankara'dan Alanyaya gidiyorum. iki sene önce Side'ye konya üzerinden gitmiştim. İyiydi. İstediğim şey risksiz, tamamen bölünmüş yol,en düz güzergah. Abartı olmamak üzere uzayabilir yani 20-30km uzasın önemli değil.

Maps üç seçenek veriyor. ve genel yorumlar konya üzerinden. yinede son bi yoklayım dedim. Sizin düşünceniz nedir tabi yıl 2019 yorumu.
  • yasesa kullanıcısına yanıt
    Ankara-Alanya için en iyi seçenek Konya üzeri gitmek. Antalya merkez olsaydı burdur üzeri doğru tercih olurdu.
  • Manavgat tan Konya yoluna saptım gölbaşından angaraya geldik

Torosları sıkıntı etmezseniz gonya yolu

Neredesin diye soran olursa

Gonya yolundayım gonya dersiniz
  • Manavgat-Seydişehir arası Türkiye'deki sayılı sürüş keyfi rotalarından birisi. Bayramlarda biraz kalabalık olabilir ancak gidiş-dönüş günleri haricinde dur-kalk'a kadar yavaşlayacağını sanmıyorum. Ama düz olsun rahat olsun denince direk akıla Afyon geliyor tabii. Ben şahsen Konya üzeri gitmeyi hiçbir şeye değişmem. :) Seydişehir'den Manavgat'a gelene kadarki 60-70kmlik mesafe çok keyifli.
  • herkese merhabalar.. Önümüzdeki çarşamba günü araba ile Ankara'dan Serik-Belek'e gideceğiz. İlk kez gideceğimiz için hangi güzergahı kullanmam konusunda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2 ay önce Ankara'dan Alanya'ya gitmiştik, oraya giderken en kısa mesafe olan Konya Seydişehir üzerinden gitmiştik. Malumunuz Seydişehir-Manavgat arası çok virajlı olduğundan 2 yaşındaki çocuğumuz biraz sıkıntı çıkarmıştı.
  • Yol tavsiyeleri alınır.
  • Antalya merkeze gideceksen yada kemer tarafına afyon üzerinden git. Manvgat Side diyorsan Konya'dan git. Konya üzerinden gidersen Seydişehir den sonra biraz sıkıntı yaşayabilirsin. Seydişehir den hemen çıkınca sağda baraka diye bi yer var etini de severim bir güzel ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathless66

Antalya merkeze gideceksen yada kemer tarafına afyon üzerinden git. Manvgat Side diyorsan Konya'dan git. Konya üzerinden gidersen Seydişehir den sonra biraz sıkıntı yaşayabilirsin. Seydişehir den hemen çıkınca sağda baraka diye bi yer var etini de severim bir güzel ye
    13 yıllık konuymuş... aynen böyle.. direk Afyon üzerinden.. konya dan uzar..konya dan gidersen Manavgat'a inip oradan antalyaya döneceksin... ters olur..
    arkadaşın dediği gibi.. rota üzerinde değil ama.. barakada kavurma muazzam dır..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.