Şimdi Ara

Ankara-Antalya hangi güzergah? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
3
Favori
235.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hangi yolu tercih etmeliyiz yıl 2011 benim için mesafe önemli değil yollar düzgün olsun yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: MGP

hangi yolu tercih etmeliyiz yıl 2011 benim için mesafe önemli değil yollar düzgün olsun yeter

Tek kriteriniz yolların düzgünlüğü ise Afyon yolundan gelin kesinlikle...

Konya yolunda yer yer asfalt yenileme çalışmaları da var bugünlerde (akseki bölgesinde), trafik aksayabiliyor bazen...Ayrıca bölünmüş yol olmamasından dolayı aşırı bir yoğunluk var...
  • Geçen yıl bu zamanlarda Konya üzerinden Alanya'ya gitmiştim. Seydişehir'den sonra bazı yerlerde yol çalışması olduğu gibi aşırı bir kalabalık da vardı. Yol çalışmalarının olduğu bölgelerden birinde arabamız zift oldu, daha sonra lekeleri çıkartabilmek için 2 gün uğraştığımı hatırlıyorum. Hatta o noktada araçların bir çoğu zifte bulanmaktan kurtulamamıştı:)

Bu sefer önümüzdeki günlerde Gündoğdu'ya (Manavgat'ın yaklaşık 15 km batısı oluyor) gideceğim. Geçen yılki tecrübelerimden yola çıkarak bu sefer Afyon-Isparta-Aksu güzergahını kullanmaya karar verdim. Döndükten sonra deneyimlerimi yazarım.

Bu yollar hakkında güncel bilgisi olan arkadaşlar da deneyimlerini yazarlarsa çok iyi olur.
  • Isparta yolunda da çalışma var. Ayrıca tek şerit yol. Önermem. Yorucu virajlarla dolu. Kargı civarı sürekli viraj ve rampalarla insanı yoruyor. En iyisi Burdur yolu. Antalyanın içine kadar duble yol ve çalışma yok. Daha 15 haziranda geldim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilimveEdebiyat

Antalya Merkez, Kemer'e gidecekseniz Afyon Burdur üzerinden
    Aksu Belek tarafina gidecekseniz Afyon Isparta üzerinden
    Alanya, Manavgat Side tarafina gidecekseniz Konya üzerinden
    Macera ve manzara istiyorsaniz Polatli, Yunak,Aksehir, Egirdir üzerinden :)

Bu saydigim güzargahlarin hepsini kullandim, gecerlilikleri tecrübeyle sabittir.

aynen hocam iş ve aile geregi ankara -antalya yılda 2-3-4 kere yapmışımdır ,güzergahlar bunlardır,

yanlız!!! sivrihisar a kadar ortalama hız radarı var aman dikkat! cezayı yersin sonra...
  • Evet, Gündoğdu'ya Isparta üzerinden gittim, Konya üzerinden geldim. Her iki yolu da gördüm, güncel yorumlarımı yazıyorum.

1) Kilometreyi evde sıfırlayıp yola çıkmıştım, dündüğümde sayaç 1090 km'yi gösteriyordu, bunun 560 km'si gidiş, 530 km'si ise dönüş oldu. Bu mesafelerin birbirine bu kadar yakın olmasınınbana göre iki nedeni var, birincisi evimin yaşamkentte olması, ikincisi ise gündoğdu'nun manavgat'ın yaklaşık 15 km batısında olması.

2) Isparta yolu beklediğim kadar iyi çıkmadı. Söylendiği gibi Isparta'dan sonra viraj çok, ayrıca Afyon çıkışında ve Isparta tarafında yol çalışmaları vardı, bu yolu tercih etmek çok da avantajlı olmadı.

3) Dönüşte kullandığım Konya güzergahında ise Seydişehir'e gelmeden küçük bir kısımda yol çalışması vardı, onun haricinde bir sıkıntı yoktu. Ayrıca bu yolun dağ şeridi kesimi Isparta tarafına göre daha az gibi geldi bana, dönüş yolu daha rahat oldu kısacası.

4) Antalya'ya gidecek olsam elbette Burdur yolunu tercih ederdim ama gideceğim yer arada bir yerde kalınca birbirine hemen hemen eşit uzaklıkta olan iki yolu da denemek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xpss

Evet, Gündoğdu'ya Isparta üzerinden gittim, Konya üzerinden geldim. Her iki yolu da gördüm, güncel yorumlarımı yazıyorum.

1) Kilometreyi evde sıfırlayıp yola çıkmıştım, dündüğümde sayaç 1090 km'yi gösteriyordu, bunun 560 km'si gidiş, 530 km'si ise dönüş oldu. Bu mesafelerin birbirine bu kadar yakın olmasınınbana göre iki nedeni var, birincisi evimin yaşamkentte olması, ikincisi ise gündoğdu'nun manavgat'ın yaklaşık 15 km batısında olması.

2) Isparta yolu beklediğim kadar iyi çıkmadı. Söylendiği gibi Isparta'dan sonra viraj çok, ayrıca Afyon çıkışında ve Isparta tarafında yol çalışmaları vardı, bu yolu tercih etmek çok da avantajlı olmadı.

3) Dönüşte kullandığım Konya güzergahında ise Seydişehir'e gelmeden küçük bir kısımda yol çalışması vardı, onun haricinde bir sıkıntı yoktu. Ayrıca bu yolun dağ şeridi kesimi Isparta tarafına göre daha az gibi geldi bana, dönüş yolu daha rahat oldu kısacası.

4) Antalya'ya gidecek olsam elbette Burdur yolunu tercih ederdim ama gideceğim yer arada bir yerde kalınca birbirine hemen hemen eşit uzaklıkta olan iki yolu da denemek istedim.

Eyvallah tesekkurler.. Bu durumda alanya-manavgat arasindan ankaraya konya uzerinden gidecegiz.. Yorumlar icin tesekkurler

• hazır konu acılmısken sorayım, 1.6 benzınlı ve dızel arac ortalama kac tl ıle antalyaya ınebılır. ? Yer ankara.

• arkadaşlar ben antalya ya giderken %99 ısparta üzerinden gidiyorum ve yol duble olmasada manzara harika. KIRIKKALE DEN ISPARTA ÜZERİ ANTALYA TAM 632 KM. BU SEFER KIRIKKALE-ANKARA-POLATLI-YUNAK-AKŞEHİR-EĞİRDİR ÜZERİNDEN ISPARTA-ANTALYA YOLUNUN ORTASINA YOL ÇIKIYOR VE BU İSTİKAMET İSE 570 KM. BENİM SORUM ŞU BU YOL NASIL? BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLABİLİR Mİ?
  • Ankara-kemer yapıyorum sabah 4'te yola çıkacağım. Standart afyon güzergahı mı gideyim, yoksa konya üzerinden biraz uzatarak mı? Benim için düz yol daha keyifli. Dahası yol çalışması ya da bir sıkıntı gören duyan var mı bu iki güzergah üzerinde.

BU ARADA ÇOK HEYECANLIYIM İLK HORTUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Ankara-kemer yapıyorum sabah 4'te yola çıkacağım. Standart afyon güzergahı mı gideyim, yoksa konya üzerinden biraz uzatarak mı? Benim için düz yol daha keyifli. Dahası yol çalışması ya da bir sıkıntı gören duyan var mı bu iki güzergah üzerinde.

ankara afyon sandıklı kecıborlu burdur bucak antalya kemer bu guzergah en kısa ve duz yoldur

ıyı yolculuklar :)

edit = yaklasık 10 gun oncesıne kadar burdurda 2 3 km lık yol calısması vardı baskada yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eudo -- 11 Ağustos 2013; 3:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eudo

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Ankara-kemer yapıyorum sabah 4'te yola çıkacağım. Standart afyon güzergahı mı gideyim, yoksa konya üzerinden biraz uzatarak mı? Benim için düz yol daha keyifli. Dahası yol çalışması ya da bir sıkıntı gören duyan var mı bu iki güzergah üzerinde.

ankara afyon sandıklı kecıborlu burdur bucak antalya kemer bu guzergah en kısa ve duz yoldur

ıyı yolculuklar :)

edit = yaklasık 10 gun oncesıne kadar burdurda 2 3 km lık yol calısması vardı baskada yoktu

+1

• GMD. kullanıcısına yanıt
    antalyaya giderken afyon ısparta yolu uyutuyor adamı 20 km fazla yapıp konya üzerinden giderseniz seyir zenki mükemmel şahşen ben konya tarafından gidiyorum.
    @GMD.
  • İyi geceler arkadaşlar bende önümüzdeki günlerde ankara antalya yapacam yakın zamanda giden arkadaşlardan bir kaç öneri almak istiyorum. Öncelikle birincisi güzergah önerisi ikincisi; hangi güzergah yakıt / yol yönünden daha uygundur açıkcası yakıt önemli benim için (not: bozuk yoldan 30 km kısa gidecem diyederken,uzun ve duble yol tercih etmeyerek daha fazla benzin yakmak istemiyorum ona göre fikir verirseniz sevinirim.) üçüncüsü kepeze gidecem ilk defa gidecem yardımcı olursanız sevinirim. iyi geceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilimveEdebiyat

Antalya Merkez, Kemer'e gidecekseniz Afyon Burdur üzerinden
    Aksu Belek tarafina gidecekseniz Afyon Isparta üzerinden
    Alanya, Manavgat Side tarafina gidecekseniz Konya üzerinden
    Macera ve manzara istiyorsaniz Polatli, Yunak,Aksehir, Egirdir üzerinden :)

Bu saydigim güzargahlarin hepsini kullandim, gecerlilikleri tecrübeyle sabittir.

güzel özetlemişsiniz.

afyon-burdur üzerinden gelmenizi öneririm
  • gün aşırı aynı konu açılıyor,aslında temel güzargahları sabit konu yapmak lazım...
  • Bu sefer de ben hortlatayım :)

Ankara-Belek arası hangi güzergah şu an uygun. Yeni Konya-Antalya yolu bitmiş olsa tercih belliydi ancak şu an itibariyle 3 alternatif var.

Ankara-Konya-Manavgat-Belek
    Ankara-Afyon-Isparta-Belek
    Ankara-Afyon-Burdur-Antalya-Belek

Isparta yolu iyi gibi ama Isparta-Antalya yolu virajlı ve gidiş-geliş olduğu için düşündürüyor. Daha önce hep Side'ye gittim ve Konya üzerinden gidiyordum ancak Belek biraz daha ortada kaldığı için kafam karıştı biraz.

Yol durumu hakkında bilgi verebilecek var mı?
  • Herkese selamlar,

Konu biraz eski ve son mesaja cevap gelmemiş ama bilenler cevap verirse çok sevinirim.
    Ankara'dan Belek'e gideceğim ve Google haritalar en kısa yol olarak Polatlı - Akşehir - Yunak - Eğirdir üzerinden gösteriyor.
    Daha önceki mesajlarda bir arkadaş macera ve manzara isteyenler bu yolu tercih edebilir demiş.

Bu yol (D695) hakkında bilgisi olanlar cevap verebilirse çok sevinirim. Bölünmüş karayolu mu, çok virajlı mı en çok merak ettiğim hususlar...
  • Asıl soru afyon ikbal de aşçı tabağı mı yoksa konya da tiritçi mithat mı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba;

ankara konya antalya güzergahında hangi bölümler duble yol hangi bölümler değil bilgi verirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.