Şimdi Ara

© << ANIME CÂFE since 2005 >> © (946. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.197
Cevap
12
Favori
726.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GitS: SAC -seri- > GitS: SAC 2nd GIG -seri- > GitS: SAC Solid State Society -film-
    Laughing Man ve Individual Eleven olanlar üstte aynı rengi taşıyan serilerin özetleri.

Onun dışında hepsinden ayrı alternatif -bağımsız- olarak;
    1995 yapımı filmi ve arkasından Ghost in the Shell 2: Innocence'i
    veya
    Koukaku Kidoutai 2.0 ve arkasından Ghost in the Shell 2: Innocence'i izleyebilirsin.

Kafam karışmasın arkadaş, bu ne? Epi topu anime izleyeceğiz diyorsanız AniDB'deki yayın tarihlerine göre sıralayıp yardırın gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsuntsunemori -- 24 Ağustos 2011; 9:08:21 >
  • Ghost in the Shell -> Ghost in the Shell 2.0 (Bu ilk filmin 3D hale getirilmiş halidir, istersen atlayabilirsin) -> Ghost in the Shell 2 : Innocence

"Canon" olarak bu saydıklarımın devamı olmamakla birlikte klasik GITS filmlerinden sonra izlemeni önerdiğim Stand Alone Complex'ler için ise önce bu klasörde olmayan Ghost in the Shell : Stand Alone Complex 1st GIG'i indir. Onu sonra da 2nd GIG'i ve ondan sonra da Solid State Society'i izle.

Laughing Man OVA'sı arada yeni sahnelerin de olduğu bir 1st GIG özetidir. Individual Eleven OVA'sı da 2nd GIG için bir yeniden anlatımdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray.gns

GitS: SAC -seri- > GitS: SAC 2nd GIG -seri- > GitS: SAC Solid State Society -film-
    Laughing Man ve Individual Eleven olanlar üstte aynı rengi taşıyan serilerin özetleri.

Onun dışında hepsinden ayrı alternatif -bağımsız- olarak;
    1995 yapımı filmi ve arkasından Ghost in the Shell 2: Innocence'i
    veya
    Koukaku Kidoutai 2.0 ve arkasından Ghost in the Shell 2: Innocence'i izleyebilirsin.

Kafam karışmasın arkadaş, bu ne? Epi topu anime izleyeceğiz diyorsanız AniDB'deki yayın tarihlerine göre sıralayıp yardırın gitsin.

Teşekkürler dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

Uzun süreden sonra yeniden "Bu forumda ne işim var?" düşünmeye başladım ben de bugün.

Bak ben 1 senelik ban isteyeceğim, Defense Devil'in de 3 gün uzaklaştırması var. Sen kal burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyapponzashi

quote:

Uzun süreden sonra yeniden "Bu forumda ne işim var?" düşünmeye başladım ben de bugün.

Bak ben 1 senelik ban isteyeceğim, Defense Devil'in de 3 gün uzaklaştırması var. Sen kal burada.

otursaydın karpuz kescektik? niye ban istiyosun hocam derslere çalışma maksatlı felanmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasdacik

quote:

Orijinalden alıntı: Hyapponzashi

quote:

otursaydın karpuz kescektik? niye ban istiyosun hocam derslere çalışma maksatlı felanmı

Ban'ı bayramdan sonra isteyeceğim ama bu bu bölüme olan son mesajım. Gitmemin sebebi "şu" diyemem. Başka ne denir bilmiyorum, kendinize iyi bakın.

Edit: Neyse ban istemeyeyim. Soru soracak felan oluruz. Ama seyrek girerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baybars -- 27 Ağustos 2011; 18:49:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Defense Devil

© << ANIME CÂFE since 2005 >> ©

Beyler ben çektim görüntüyü Bu gitarist benim düşündüğüm kişimi acaba

Robert Plant ve Jimmy Page değil mi bunlar yav ?
  • Hop Erdek'ten selamlar
  • Konuya doğrudan gireceğim: 1-2 haftada farklı kişilerden birden fazla çok ağır hakaretlere maruz kaldım, bildiriyorum, mesaj siliniyor ama değişen birşey yok. Hal böyleyken merak ediyorum: Benim burada ne işim var diye? Sadece zevk aldığım örnekler sizden farklı diye yada Anime'leri boş zaman geçirme araçlarından farklı argümanlarla yorumladığım yada herşeyden önce bu güne dek haketmeyen kimseye sert hitap etmediğim, daima bir problemi çözmeye çalıştığım için -utanarak söylüyorum- "mongol"a varan hakaretler görüyorsam, görmeye de devam ediyorsam bir karar noktasına gelinmiş demektir. Bundan önce de aynı sebeplerden ötürü bir süre forumdan ayrılmaya karar vermiş ve uzun bir süre gelmemiştim. Ama görüyorum ki ya yönetimde ya kullanıcıların bu platformu yorumlayışlarında bir arıza var ve ben buna sebep oluşturan şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum. Anime - Manga bölümünde kişiye yönelik hakarete varan ifadeler kullananları, üste çıkmak için gerekli gereksiz tartışmalar çıkartanları ve şu tek cümle - c/p bağımlılarını kendi aramızdan dışlanmadıkça, ben gitsem de gitmesem de değişen birşey olmayacak. Haliyle sormak istiyorum: Şu anki forum "seviyesinden" (!) memnun musunuz? frmtr olmak mı istiyorsunuz?

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akuma_Blade -- 30 Ağustos 2011; 1:16:13 >
  • quote:

Konuya doğrudan gireceğim: 1-2 haftada farklı kişilerden birden fazla çok ağır hakaretlere maruz kaldım, bildiriyorum, mesaj siliniyor ama değişen birşey yok. Hal böyleyken merak ediyorum: Benim burada ne işim var diye? Sadece zevk aldığım örnekler sizden farklı diye yada Anime'leri boş zaman geçirme araçlarından farklı argümanlarla yorumladığım yada herşeyden önce bu güne dek haketmeyen kimseye sert hitap etmediğim, daima bir problemi çözmeye çalıştığım için -utanarak söylüyorum- "mongol"a varan hakaretler görüyorsam, görmeye de devam ediyorsam bir karar noktasına gelinmiş demektir. Bundan önce de aynı sebeplerden ötürü bir süre forumdan ayrılmaya karar vermiş ve uzun bir süre gelmemiştim. Ama görüyorum ki ya yönetimde ya kullanıcıların bu platformu yorumlayışlarında bir arıza var ve ben buna sebep oluşturan şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum. Anime - Manga bölümünde kişiye yönelik hakarete varan ifadeler kullananları, üste çıkmak için gerekli gereksiz tartışmalar çıkartanları ve şu tek cümle - c/p bağımlılarını kendi aramızdan dışlanmadıkça, ben gitsem de gitmesem de değişen birşey olmayacak. Haliyle sormak istiyorum: Şu anki forum "seviyesinden" (!) memnun musunuz? **** olmak mı istiyorsunuz?

Saygılarımla.

Sonuçta bu anime/manga olayı bir zevk işidir. Herkes aynı fikirde olacak diye bir fikir yok. Misal kimisi romantik/komedi sever diğeri ise ciddi yapımlardan hoşlanır. Bu konular belli bir seviye olduğu sürece tartışmak/konuşmak zevkli olur. Kişiye hakaret edilmesi bana saçma geliyor. Herkes herkesi sevmek zorunda değil veya herkes herşeyi sevmek zorunda değil. Ama o kişiye yine de saygılı olunulması gerektiğini düşünüyorum.

Forumun seviyesinden memnun olduğum söylenemez. Sözlüğe dönüyormuş gibi geliyor bana. Eskiden donanım haber forumu bana daha bir seviyeli geliyordu. Şimdi ise biri bir sorun ile karşılaşır ise 1 tane doğru yorum var ise onlarca saçma mesaj oluyor.
  • quote:

Konuya doğrudan gireceğim: 1-2 haftada farklı kişilerden birden fazla çok ağır hakaretlere maruz kaldım, bildiriyorum, mesaj siliniyor ama değişen birşey yok. Hal böyleyken merak ediyorum: Benim burada ne işim var diye? Sadece zevk aldığım örnekler sizden farklı diye yada Anime'leri boş zaman geçirme araçlarından farklı argümanlarla yorumladığım yada herşeyden önce bu güne dek haketmeyen kimseye sert hitap etmediğim, daima bir problemi çözmeye çalıştığım için -utanarak söylüyorum- "mongol"a varan hakaretler görüyorsam, görmeye de devam ediyorsam bir karar noktasına gelinmiş demektir. Bundan önce de aynı sebeplerden ötürü bir süre forumdan ayrılmaya karar vermiş ve uzun bir süre gelmemiştim. Ama görüyorum ki ya yönetimde ya kullanıcıların bu platformu yorumlayışlarında bir arıza var ve ben buna sebep oluşturan şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum. Anime - Manga bölümünde kişiye yönelik hakarete varan ifadeler kullananları, üste çıkmak için gerekli gereksiz tartışmalar çıkartanları ve şu tek cümle - c/p bağımlılarını kendi aramızdan dışlanmadıkça, ben gitsem de gitmesem de değişen birşey olmayacak. Haliyle sormak istiyorum: Şu anki forum "seviyesinden" (!) memnun musunuz? **** olmak mı istiyorsunuz?

Saygılarımla.

Sen gidip adama "bence şu şudur" dediği için dalga geçersen bende hakaret ederim.
  • quote:

Anime - Manga bölümünde kişiye yönelik hakarete varan ifadeler kullananları, üste çıkmak için gerekli gereksiz tartışmalar çıkartanları ve şu tek cümle - c/p bağımlılarını kendi aramızdan dışlanmadıkça, ben gitsem de gitmesem de değişen birşey olmayacak. Haliyle sormak istiyorum: Şu anki forum "seviyesinden" (!) memnun musunuz? **** olmak mı istiyorsunuz?

Saygılarımla.

Forumda hakaret edenlere zaten belirli bir ceza uygulanıyor. Burada Rds'den bir alıntı yapıyorum "Şikayet ettiniz de biz mi bakmadık!". Şikayet edersin, eğer tatmin etmediyse forumdestek var, forumla ilgili şikayetler bölümü var. Buralardan çıkan sonuçtan da tatmin olmuyorsan gidersin Flara'ya özel mesaj atarsın, kendi görev alanını aşıyorsa adminlerle görüşür.

Gereksiz tartışma demişsiniz. O kadar bu forumda tartıştım ama hiç hakaret edilmedi bana. Belki sorun sizin üslubunuzdadır. "Üslubunuzu düzeltin, mesajlarınıza dikkat edin" diye uyaranlara facepalm atan bir kişiden gelen bu iddialar pek inandırıcı olmuyor. Ayrıca forumlar tartışma ortamlarıdır.

Şu birilerini dışlama konusunda zaten üzerinize yok onu da belirteyim. Burası benim babamın tarlası değil, kimseyi kovamam buradan. Ha sizin donanımhaberden hisseniz varsa yada gun'un emmoğluysanız o zaman buyurun konuşun. Eğer bir kişinin davranışlarından rahatsızsa çoğunluk, o zaman mesaj atılır durum anlatılır ve dikkat etmesi istenir. Ama siz bunu yapmak yerine "he hö, post kasma, bak kör müsün ana konu var, yeter artık kapansın konu, Avatar izleyip buraya gelme, gundam code geass'ı öper" tarzı yorumlar yaparsanız hakaret de küfür de kaçınılmazdır.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baybars -- 30 Ağustos 2011; 2:43:17 >
  • Akuma_Blade'in avukatı değilim ama onun hiç ''Avatar izleyip buraya gelme, gundam code geass'ı öper.'' yazdığını görmedim forumda. ''Avatar anime değildir, Gundam CG'den daha iyi'' diye belirttiği olmuştur sadece -ki haklıdırda. Üslubu çok serttir, ortak zevki olmadığı adamla muhattap olmaz, evet bu huyları kötüdür ama PMden hakaret işitmeye neden olmaz bu ters özellikleri. Hiç muhattabım bile olmamasına karşın anime bilgisinden yararlandığım, forumdakilerin de yararlandığı bir üyedir. Kendisinin animangatr'de yetkin bir üye olduğunu biliyorum, orada hem çevirmenlik hem de anime tanıtımı yapıyor. Bu tür bir forum üyesine karşı gösterilen tepkileri anlamakta güçlük çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espâda -- 30 Ağustos 2011; 3:02:33 >
  • neden bizim ülkemizde tartışma çok farklı bir şey anlaşılıyo tartışma yapılınca asla kaybetmiycen rakibini hep küçük düşürcen bu nedir yani anlayabilmiş değilim bu forumda biz bizeyiz evet biz bize çok geniş değil sen ben o e buna rağmen neden bu tartışmalarda aşırı ciddiyet tavır alıyoruz birşeyler yapmaya uğraşıyoruz belki 15 dakka sonra ölceksin o zaman bu tartışma yapmanın sana ne yararı kalmış olcak onun yerine bir yoruma gülerken veya evet iyiydi demiş olmayı tercih ederim ben açıkcası

not: kimseye kişisel bir garezim olmadan yazdım ve belirli bir kişiye söylemiyorum sadece forumdaki herkese yazmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasdacik -- 30 Ağustos 2011; 8:12:09 >
  • Forumda geçirdiğim süreyi azaltacak olmasam Anime&Manga bölümlerinin ikiye ayrılıp, bu arkadaşın Anime bölümüne yönetici yapılması için uğraşırdım. Manga bölümünde bari nefes alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baybars -- 30 Ağustos 2011; 8:19:46 >
  • Açıkçası anime ile ilgili bir forumda seviyeden ümidi kesmek lazım. Sonuçta dandik Naruto teorilerini sayfalarca tartışan, milletin kıçından uydurduğu spoilerlara ilk fırsatta inanan, karşısındaki insana ilk fırsatta laf sokmaya çalışan çoğunluğu 15-16 yaşlarında bir anime izleyicisi grubu var elimizde. Ha ben de anime izlemeye o zamanlar başladım ancak kimseye yerli yersiz saldırmazdım. Bugün hangi çeviri grubunun sitesine girsem sürekli ona buna laf sokmalar, başkasını zevklerinden dolayı eleştirmeler, şu mangayı okuyan gerizekalıdır demeler. Sırf böyle insanlar yüzünden anime izlemeyi bırakasım geliyor, ama sonra sıkıntının animelerde olmadığını bildiğim için izlemeye devam ediyorum. Sıkıntı her zamanki gibi insanımızda. Bizim memleketin kültüründen adam olmaz. Apaçilik sanalda da gerçekte de normal karşılanır olmuş insanların içine işlemiş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AMDPhenom

quote:

arkadaşlar animeye yeni başladım death note izledim one piece öneriyolar link felan bulu verseniz bide başka anime önerseniz teşekkürler
    yukardada sordum kimse bilmiyomu yav bu ao no exorcist daki reklam animeyi o kadar övdünüz izlerken dikkatinizimi çekmedi

reklamdaki animeyi bilmemde anime tavsiyesi olarak samurai 7 birde izlemediysen claymore ve deadman wonderland tavsiye ederim

hocam naptın sen yav ben onu geyiğine yazmıştım yukarda kızıyolardı her yere tavsiye diye yazıyolar diye neyse yinede teşekkürler

23 ağustosta atmışsın mesajı ama yeni gördüm geyiğine yazdığını anlamadımve şu anda kendimi çok mal hissediyorumneyse ama sen yinede izlemediysen bence dediğim animeleri izle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMDPhenom -- 31 Ağustos 2011; 0:04:50 >
  • Birisi şikayet edebilirmi mesajım silinsin. Boşa post atmış olmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nipponese -- 2 Eylül 2011; 21:51:40 >
  • Steins;Gate çok iyi animeymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espâda

Steins;Gate çok iyi animeymiş.

Galiba onun bağlı olduğu chaos gate diye bir seri olması lazim ama izlemek çokta gerekli değilmiş. Onu izledin mi?
  • 
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.