Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
26.696
Cevap
520
Favori
1.724.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mi box için internette film izleyeceğim en iyi tarayıcı hangisidir puffin güzel gibi ama abonelik ücreti istiyor tavsiyesi olan var mı film izlemek için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefaslar kullanıcısına yanıt
    Puffin apk indir
  • Herkese merhaba,

Malum av1 çözen tv box'lar çıktıktan sonra sahteleri türedi. Önceki sayfalarda bahsedilmişti...

Mecool KM6 model tv box'ta ve av1 çözdüğü ilan edilen cihazlarda; TV Box ayarlarına dokunmadan ( yani tv box'un kendi donanım ayarları ile ) av1 kodlamalı video'yu donanım destekli çözmesi gerekir.

Windows PC kullananlar ve Mecool KM6 cihaza sahip olanlar, şu link'ten av1 kodlamalı örnek video'ları indirip izleyebilir ;

https://www.elecard.com/videos

Merak edenler için av1'in video parametreleri( örnek video'lar 8bit, 25fps çekilmiş. Ama olsun, idare ediverin gari ) ;

( 4K )2160p, 10bit, 50fps çekilmiş video bulanlar eklesin lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 27 Şubat 2021; 18:24:44 >

• Denedim

• Önceki video 'lar ; 2160p ama 8bit ve 25fps... Yani biraz light 4k gibi birşey...

Burada av1 uzuncana bir video daha var...

1080p çözünürlü 3mbit video akışı ;

bitmovin.com/demos/av1

• Bu av 1 mevzuu ammada uzatildi. Av1 li videolar zaten oynatiliyor mx playerla vs . Donanim destekli olsa ne yazilim destekli olsa ne. Yukardaki videolari ugoos lada tivo ilede yazilimsal destekli oynattim mx playerla. Bana gore alinacak cihazda oncelikler Malzeme kalitesi yazilim destegi kullanilan islemci ve ram. S905x4 lu cihaza sirf av1 wifi6 vs var diye s922 parasi vermek mantikligelmiyor bana. 100 dolar ustu s905x serisi icin fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 28 Şubat 2021; 0:50:47 >
  • İlk verdiğim linkteki av1 video'lar tanıtım amaçlı ve dönüştürülmüş video. 2160 olupta 25fps video biraz sıra dışı... Anladığım kadarıyla encode edilmiş. Yani av1 desteği olmayan cihazlar tarafından oynatılmasına şaşırmadım.

2nci linkteki av1 video ise, 1080p ve oldukça yoğun bir video. Pc'de akıcı bir şekilde oynattım. 2nci linkteki video'ya dikkat edilirse, 1080p olmasına rağmen 3mbit akış var. Diğer video biçimlerinde 1080p için, akiş 10 - 12 mbit'in altına düşmez. Yani av1 band genişliğinden de tasarruf sağlamaktadır.

Herhangi bir video kodlamasını oynatırken, işlemcinin donanım desteği yoksa, cihaz video'yu açsa bile ısınır. Yani uzun süreli izleme mümkün olmaz. Bu nedenle video kodlama biçimlerinde, işlemcilerin donanım desteğinin bulunması önemlidir.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Donanim destekli olmasi tabiki onemli ancak islemci guclu olduktan sonra gerisi cok daha kolay. Misal ben suan ugoos am6 plus imda hem corelec hem android tv hemde stock ugoos android kullaniyorum. Bir cihazda uc sistem. Android tv yi yazilimsal olarak magisk ile module olarak oynatiyorum. Sadece 2 derece fazla oluyor sicaklik, stock android e gore. Zaten dusuk sicaklikta calisan cihaz. Bunu s905 cihazlarda yapmak zor. Mali g31 li s905 serili ve plastikten imal cihaza 100 dolar fazla, zaten 110-120 dolarlara metal kasa mali g52 li s922 li cihazlar var.Kimi markalar wifi6 koydu ayni fiyata satiyor. Meecool un bu cihazi 60- 70 dolara duser,diger markalarda piyasaya surunce s905x4 lu cihaz. Bu arada meecool kd1 in s905 y2 ve 2gb ram ile km6 ya yakin performans vermesi s905y2 ile s905x4 un guc olarak birbirine yakin oldugunu bana dusunduruyor. Su y2 icinde 4gb ddr4 lu cihaz cikarsalar oda 100 bine yakin puan alir heralde. Bende y2 li tivoda var keske ddr4 ram ve vulkan destegi olsaydi, akis cihazi olarak netflix vs acisindan iyi ancak zorlamaya gelmiyor. Meecool kd1 de iyi is cikarmis netflix destegide olsa tam fiyat performans cihazi olacakmis. Av1 wifi6 dan vs. cok s922 den ve mali g52 den daha guclu donanimlar heyecan verici olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 28 Şubat 2021; 1:49:35 >

• Bu arada suan dunyada av1 i donanim duzeyinde destekleyen tek telefon mediatek li oppo reno 3-5 g imis. Apple in samsungun vs donanimsal av1 i destekleyen cihazi yok.

• selamlar herkese şuanda youtube 60 fps leri sıkıntısız takılmasız oynatan en ucuz cihaz nedir arkadaşlar?aliexpressten alınacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan341

selamlar herkese şuanda youtube 60 fps leri sıkıntısız takılmasız oynatan en ucuz cihaz nedir arkadaşlar?aliexpressten alınacak.

Meecool kd1 al tam fiyat performans cihazi.

• eyvallah hocam değerlendiricem.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Donanim destekli olmasi tabiki onemli ancak islemci guclu olduktan sonra gerisi cok daha kolay. Misal ben suan ugoos am6 plus imda hem corelec hem android tv hemde stock ugoos android kullaniyorum. Bir cihazda uc sistem. Android tv yi yazilimsal olarak magisk ile module olarak oynatiyorum. Sadece 2 derece fazla oluyor sicaklik, stock android e gore. Zaten dusuk sicaklikta calisan cihaz. Bunu s905 cihazlarda yapmak zor. Mali g31 li s905 serili ve plastikten imal cihaza 100 dolar fazla, zaten 110-120 dolarlara metal kasa mali g52 li s922 li cihazlar var.Kimi markalar wifi6 koydu ayni fiyata satiyor. Meecool un bu cihazi 60- 70 dolara duser,diger markalarda piyasaya surunce s905x4 lu cihaz. Bu arada meecool kd1 in s905 y2 ve 2gb ram ile km6 ya yakin performans vermesi s905y2 ile s905x4 un guc olarak birbirine yakin oldugunu bana dusunduruyor. Su y2 icinde 4gb ddr4 lu cihaz cikarsalar oda 100 bine yakin puan alir heralde. Bende y2 li tivoda var keske ddr4 ram ve vulkan destegi olsaydi, akis cihazi olarak netflix vs acisindan iyi ancak zorlamaya gelmiyor. Meecool kd1 de iyi is cikarmis netflix destegide olsa tam fiyat performans cihazi olacakmis. Av1 wifi6 dan vs. cok s922 den ve mali g52 den daha guclu donanimlar heyecan verici olacak.

s922x işlemcili cihaz kullanmadığım bir cihaz değil. Dreambox Two( s922x ) cihazı kullanıyorum. Cihazdaki linux DreamOS image, android yazılımlara göre neredeyse boşta çalışıyor diyebilirim.

Yukarıda link'ini verdiğim av1 video'ları, Dreambox Two cihazda oynattım. İşlemci yükü ve ısısı bir miktar artıyor. İşte o da s922x işlemcinin av1'i video kodlamasını donanım destekli çalıştırmadığının kanıtıdır.

Bir de orijinal av1 çekilmiş içerikler olmadan, bu mevzu çok su kaldırır. Gerçek av1 kamera ile çekilen içerikleri görmeden, şu an elimizdeki s922x işlemcili cihazların, av1 video'ları efektif oynatıp - oynatamadığını bilemeyiz. Yani gerçek av1 kamera ile çekilen 2 saatlik bir filmin, şu an kullandığımız tv box'larla nefaseti ile izletip - izletmeyeceğini bugünden öngöremeyiz. Benim verdiğim link'ler de dahil olmak üzere, net'te av1 diye verilen video'ların neredeyse tamamı encode edilmiş av1 video'lardan oluşmaktadır.

Bu aşamada av1'in bizim hayatımıza ne şekilde gireceği daha önemlidir, bana göre... Şöyle ki; netflix platformu, band genişliğinden önemli ölçüde tasarruf sağladığı için, önümüzdeki yıldan itibaren internete yüklediği içeriklerini, av1 kodlamalı olarak gönderecektir. Gerek yeni çekilen filmler, gerek av1'e encode edip yüklediği filmleri... Yani önümüzdeki yıldan itibaren, netflix ve diğer platformlarda, av1 video'larla daha sık karşılaşacağız. Benim kanaatim, av1 yaygınlaştığında, elimizdeki tv box'ların donanım desteği bulunmadığı için yenilemek zorunda kalacağız, gibi görünüyor.

Bu kanaatimi doğrulamak için, dün çakma s905x4 işlemcili cihaz( h96 max4 ) bulunan birine, yukarıda link'ini verdiğim video'ları test ettirdim. Sonuçları, @miki 'ninkinde farklı oldu ;

Orijinal ve kodlama yapısı ile oynanılmamış video'ların, donanım destekli oynatılması konusunda, hevc video'lar ve/veya 4;2;2 renk örneklemesi üzerinden başka örnekler de verebilirim. Ancak konu başlığının amacından epeyce uzaklaşmış oluruz. Hasılı; tüketici elektroniği ürünlerinde, rahat ve konforlu kullanım için, işlemcinin donanım desteği her zaman önemlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

s922x işlemcili cihaz kullanmadığım bir cihaz değil. Dreambox Two( s922x ) cihazı kullanıyorum. Cihazdaki linux DreamOS image, android yazılımlara göre neredeyse boşta çalışıyor diyebilirim.

Yukarıda link'ini verdiğim av1 video'ları, Dreambox Two cihazda oynattım. İşlemci yükü ve ısısı bir miktar artıyor. İşte o da s922x işlemcinin av1'i video kodlamasını donanım destekli çalıştırmadığının kanıtıdır.

Bir de orijinal av1 çekilmiş içerikler olmadan, bu mevzu çok su kaldırır. Gerçek av1 kamera ile çekilen içerikleri görmeden, şu an elimizdeki s922x işlemcili cihazların, av1 video'ları efektif oynatıp - oynatamadığını bilemeyiz. Yani gerçek av1 kamera ile çekilen 2 saatlik bir filmin, şu an kullandığımız tv box'larla nefaseti ile izletip - izletmeyeceğini bugünden öngöremeyiz. Benim verdiğim link'ler de dahil olmak üzere, net'te av1 diye verilen video'ların neredeyse tamamı encode edilmiş av1 video'lardan oluşmaktadır.

Bu aşamada av1'in bizim hayatımıza ne şekilde gireceği daha önemlidir, bana göre... Şöyle ki; netflix platformu, band genişliğinden önemli ölçüde tasarruf sağladığı için, önümüzdeki yıldan itibaren internete yüklediği içeriklerini, av1 kodlamalı olarak gönderecektir. Gerek yeni çekilen filmler, gerek av1'e encode edip yüklediği filmleri... Yani önümüzdeki yıldan itibaren, netflix ve diğer platformlarda, av1 video'larla daha sık karşılaşacağız. Benim kanaatim, av1 yaygınlaştığında, elimizdeki tv box'ların donanım desteği bulunmadığı için yenilemek zorunda kalacağız, gibi görünüyor.

Bu kanaatimi doğrulamak için, dün çakma s905x4 işlemcili cihaz( h96 max4 ) bulunan birine, yukarıda link'ini verdiğim video'ları test ettirdim. Sonuçları, @miki 'ninkinde farklı oldu ;

Orijinal ve kodlama yapısı ile oynanılmamış video'ların, donanım destekli oynatılması konusunda, hevc video'lar ve/veya 4;2;2 renk örneklemesi üzerinden başka örnekler de verebilirim. Ancak konu başlığının amacından epeyce uzaklaşmış oluruz. Hasılı; tüketici elektroniği ürünlerinde, rahat ve konforlu kullanım için, işlemcinin donanım desteği her zaman önemlidir.

Alıntıları Göster

Suan av1 e kafa yormanin bir anlami yok. Av1 yayginlasana kadar daha cok cihaz eskitiriz. Tv box lari bosver daha apple in samsungun donanimsal olarak av1 i destekleyen teli vs yok. Samsung cok pahali olan 8k li tvlerine belki ekler.Av1 olayi zaten veri tasarrufundan cok bedava olmasi nedeniyle ileride revacta olacagi ifade edilmekte. Av1 olayini abartmanin anlami yok, donanimsal olarak av1 oynatmayan 20 binlik iphone u cope atalim o zaman. Daha suresi var av1 in. Amlogic ve mediatek donanimsal destekli av1 li bir iki urun cikardi diye abartmak anlamsiz. Bunlarin apple samsung google sony vs yaninda degeri yuzde 1 dir. Asil buyuk aktorler bir piyasaya girsin bakalim. Bu arada Netflix diyoruzda misal donanimsal destekli x4 islemcili meecool km6 daha netflix lisansina sahip degil, 480 p yada 540pde anca izleme yapiliyor. Av1 var ama netflix yok ne anladik bu isten hesabi. Zaten av1 formatinda cekilmis icerik yok gibi baska formatlardan cevilrilmis icerikler. Bu yuzden bana gore en az 5 senesi var av1 in tabi baska daha iyi bir kodek cikmazza.

Bu arada odroid n2+ ve ugoos am6 plus suan en top seviyedeki cihazlar. Dream two uydu alici olarak iyi bendede vu var zaten. Ama s922 odroid ce ugoos am6 plus ta daha yuksek frekansta calismakta ve 4gb ddr4 ram var. Zaten istenirse linux tabanli corelectede kullabilirsin. Ha keza ruslarin guzel romlarida var baya hizli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 28 Şubat 2021; 16:40:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Suan av1 e kafa yormanin bir anlami yok. Av1 yayginlasana kadar daha cok cihaz eskitiriz. Tv box lari bosver daha apple in samsungun donanimsal olarak av1 i destekleyen teli vs yok. Samsung cok pahali olan 8k li tvlerine belki ekler.Av1 olayi zaten veri tasarrufundan cok bedava olmasi nedeniyle ileride revacta olacagi ifade edilmekte. Av1 olayini abartmanin anlami yok, donanimsal olarak av1 oynatmayan 20 binlik iphone u cope atalim o zaman. Daha suresi var av1 in. Amlogic ve mediatek donanimsal destekli av1 li bir iki urun cikardi diye abartmak anlamsiz. Bunlarin apple samsung google sony vs yaninda degeri yuzde 1 dir. Asil buyuk aktorler bir piyasaya girsin bakalim. Bu arada Netflix diyoruzda misal donanimsal destekli x4 islemcili meecool km6 daha netflix lisansina sahip degil, 480 p yada 540pde anca izleme yapiliyor. Av1 var ama netflix yok ne anladik bu isten hesabi. Zaten av1 formatinda cekilmis icerik yok gibi baska formatlardan cevilrilmis icerikler. Bu yuzden bana gore en az 5 senesi var av1 in tabi baska daha iyi bir kodek cikmazza.

Bu arada odroid n2+ ve ugoos am6 plus suan en top seviyedeki cihazlar. Dream two uydu alici olarak iyi bendede vu var zaten. Ama s922 odroid ce ugoos am6 plus ta daha yuksek frekansta calismakta ve 4gb ddr4 ram var. Zaten istenirse linux tabanli corelectede kullabilirsin. Ha keza ruslarin guzel romlarida var baya hizli.

Alıntıları Göster

Tam olarak katılamıyorum. Çünkü günümüzde değişimler çok hızlı yaşanmaya başladı.

• Konu ile ilgili bir video yapmıştım , devamını çektim, bilgi ve görüşlerinize sunarım..

• quote:

Orijinalden alıntı: burakgibiyim

Puffin apk indir

Hocam merhabalar, puffin bende yeni kullanmaya başladım. Tv box kullanıyorum. Yalnız film sitelerinde film penceresi açılmıyor. Acaba bir ayar mı yapmak gerekiyor? Bilemedim. Film sitelerinde kullanamıyorum. Birde film sitelerine girerken kare onayı istiyor. Siz bunları yaşadınız mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

• emirayso E kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Firefox tarayıcı kurmanı öneririm eklenti kurabiliyorsun. (origin adblock vs.)

Tarayıcıda iken Film sitelerinde masaüstü istemcisini aktif et. (üç nokta olan kısımdan giriliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_gokturk -- 1 Mart 2021; 8:46:13 >
  • CoreElec Forumdan güzel bir tavsiye.

Bekleyemeyen ve yeni bir cihaz satın almaktan çekinmeyenler için yeni bir cihaz alma seçeneği de var. S922X tabanlı cihazlardan bazıları makul fiyatlıdır ve şu anda ileri teknoloji bir cihaz arayanlar için en iyi seçenektir. S905X3 cihazları çok ucuz olabilir ancak yine de CoreELEC çalıştıran bir cihazın yapmasını beklediğiniz her şeyi yapar. AV1 donanım kod çözme özelliğini tanıtacak olan yakında çıkacak S905X4 cihazları da nispeten uygun fiyatlı olacak. Bununla birlikte, S905X4 tabanlı bir cihaz satın almadan önce beklemenizi şiddetle tavsiye ederim. Daha saygın üreticilerden hiçbiri henüz bir S905X4 cihazı piyasaya sürmedi ve önümüzdeki birkaç ay içinde de piyasaya sürmeyecekler (Şu anda endüstri çapında bir çip kıtlığı var. Gerçekten büyük şirketler bile şu anda tedarik konusunda zorluk yaşıyor). Ayrıca birkaç sahte S905X4 cihazı örneği de var.

Yazının Orijinali ve tamamı için:

https://discourse.coreelec.org/t/coreelec-19-matrix-discussion-kodi-rc/13967/832

• 
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.