Şimdi Ara

Android, iOS'tan 2 kat daha stabil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://blog.gsmarena.com/android-is-actually-twice-as-stable-as-ios/

Ben demiyorum, adamlar test etmiş karar vermiş..

Bu arada şu "stabil" kelimesinin yerine dilimizden güzel bir kelime seçsek de hepimiz onu kullansak?

• Doğru android 4.4.2 kitkat hele saf anroidli cihazlar öyle benim telefonunun Rami 1gb bostayken 250mbini kullanıyor saf android olduğu için ayrıca android multitasking yani çoklu işlemde daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sonuca kendileri inanıyormu acaba

• Benim bir süredir gözlemlediğim de tam olarak bu. İOS 7 ile safari bile çökebiliyor. Arayüz geçişleri 6 gibi yumuşak ve anında değil. Kitkat ile İOS iyice kötü gözükmeye başladı. Note 3 G2 ve İpad Air sahibi olarak 2 kattan daha fazla bile stabil olduğunu düşünüyorum. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar akrambam g2 almisdi cihazi inceledigimden sonra boyle karara geldimki android artik cok buyuk yol kat etmis tamam donanim supher ama yazilim onceleri hakikaten takiliyordu ama artik android 4.2 ve sonrasi stabilite anlaminda hakikaten mukemmellesiyor ve bu yilin soundaki surumle birlikte artik android stabilite sounu tamamen ortadan kalkacak

• Samsung droids had the lowest crash rates among both tablets and smartphones.

S3 kullanmasam yutacagim ben de.

• Ios 7.1 li ipad air ve 4.4.2 li htc ond kullanan biri olarak 2 kat mi bilmem ama bencede daha stabil

• Uygulamalarda ios un daha cok cokmesi genel olarak daha az stabil oldugunu gostermez
    5s in stabilitesi suan sadece 5ste var

• Arkadaşlar hepiniz iyi konusuyorsunuz, güzel konusuyorsunuz da hic birinizin elinde adamlar daki bilimsel veri yok. Tek bir telefona bakarsanız genellikle olumsuzlukları biriktirirsiniz. Burada adamlar çok büyük bir kullanıcı sayisi ile uzun sayılabilecek bir zaman diliminde bilimsel bir bulgu elde etmişler..

• DeLiCe_DoLuCa D kullanıcısına yanıt
    Orasi dogru yanliz ipad airda safari 4 ayda 200 kere coktu heralde ios 7.1 le buyuk olcude cozulmus olsada halen arada cokuyor. Ayarlar hata mesajlariyla dolu macrumors forumunda 150 sayfa nerdeyse bu sorun hakkinda olusmus 1 konu var. Bence bu direk bir sorun programlarin cokmesinden daha onemli. Programlarin cokmesi genelde problem kaynakli oluyor cunku isletim sisteminden cok bu yuzrne ben cok umursamiyorum imdb app i ios 7.1 geldiginden beri kitleniyordu mesela daha yeni guncellemeyle duzelttiler ama default browserin surekli cokmesi kabul edilemez bir sorun sunuda soylemem lazim tabi eski ipad im ipad 2ios 6 da suan ve safari abartili durumlar disinda hicbir sorun cikarmiyor.

• 4.4 alan tüm telefonlar uçuyor :) bu bir gerçek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.4.2 g2 kullaniyorum daha akicisi varsa nexus5tir 4.4.2 resmen 4.1 evriminin bir ust kademesi insana oha dedirtiyor

• bi samsung zaten tutturamadı stabiliteyi 4.4.2 de onun harici tüm firmalar kullanıcıyı memnun etti
  • Kitkat kitkat diyonuzda htc onede kitkat yokkende böyleydi , kitkat geldi yine ayni..

• quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

http://blog.gsmarena.com/android-is-actually-twice-as-stable-as-ios/

Ben demiyorum, adamlar test etmiş karar vermiş..

Bu arada şu "stabil" kelimesinin yerine dilimizden güzel bir kelime seçsek de hepimiz onu kullansak?

doğrudur saf android bayağı hızlı

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Yiğidi öldürüp hakkini yememek lazim; Samsung'u hic sevmiyorum ama Samsung telefonların genel sorunları sistemin zaman zaman şişip yavaşlaması, vaadedilen bazı özelliklerin çok basarili olmaması ve kusurlarının bulunmasından ibaret. Geri kalan sorunlar firmanın kendisinden kaynaklanıyor.

Ama söz konusu "tutarlılık" ise Samsung cihazlar marketteki uygulamalarla azami uyumluluğa sahip. Bunun temel sebebi de cihaza özel olan uygulamalarin en çok Samsung cihazlar için yazılması aslında.

• quote:

Yiğidi öldürüp hakkini yememek lazim; Samsung'u hic sevmiyorum ama Samsung telefonların genel sorunları sistemin zaman zaman şişip yavaşlaması, vaadedilen bazı özelliklerin çok basarili olmaması ve kusurlarının bulunmasından ibaret. Geri kalan sorunlar firmanın kendisinden kaynaklanıyor.

Ama söz konusu "tutarlılık" ise Samsung cihazlar marketteki uygulamalarla azami uyumluluğa sahip. Bunun temel sebebi de cihaza özel olan uygulamalarin en çok Samsung cihazlar için yazılması aslında.

Ne alaka? Kullandigim cihazds sd800 yongaseti var kurulmayan yada gorunmeyen bjr uygulama sorunu yok

• Diğer cihazlar uyumsuz demedim, yanlış anlaşılmasın. Ama cihaza özgü, özellikle root gerektiren uygulama ve modifiye yazılımları en çok Samsung cihazlar için var. Cihaza özgü yazılımları bir kenara koyarsak zaten son 2 senenin neredeyse bütün mantıklı cihazları her uygulamaya uyumlular.
  • quote:

Diğer cihazlar uyumsuz demedim, yanlış anlaşılmasın. Ama cihaza özgü, özellikle root gerektiren uygulama ve modifiye yazılımları en çok Samsung cihazlar için var. Cihaza özgü yazılımları bir kenara koyarsak zaten son 2 senenin neredeyse bütün mantıklı cihazları her uygulamaya uyumlular.

Modifiye yazilim olarak samsung snapdragon yongasetli cihazlar ile yarisamaz hocam.exynos kapali bir yongaseti tamamen ozgur degilsiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.