Şimdi Ara

Android Telefonlarda Sms Gondermeme Sorunları ve Çözümleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
22.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android Telefonlarda Sms Gondermeme Sorunları ve Çözümleri

Arkadaşlar merhaba son 1 aydır yaşadığım sms problemini ve çözümünü paylaşmak istedim.

kullandığımız 2 samsun akıllı telefon var
    Samsung Note 4
    Samsung j5 2016

Not: sorun yaşadığım cihazlar android 6.0.1 farklı sürümdeki cihazlarda aynı sorun var mı bilmiyorum
    bu uyarı ve hatırlatmanın dikkate alınmasında fayda var.

Bu cihazların birini eşim birini ben kullanıyorum ve son güncellemeden sonra
    internete bağlı değilken yolladığımız sms lerin karşıya gitmediğini farkettim.

Daha önce de butür sorun yaşamıştım varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak sms sağlayıcınız haricinde
    whatsapp , viber , messenger vb. internet erişimine ihityacı olan diğer sms
    uygulamalarının varsayılan mesajlaşma uygulamasını seçmiş iseniz sorun yaşanabileceği biliyorum
    fakat bizim sorunumuz bunlarla ilgili değil bizim sorunumuz farklı her iki sorundan da bahsedeceğim
    ilk olarak bu yeni problemden bahsetmek istiyorum.

Sanırım son güncelleme ile aktif olan bir problem çünkü birkaç ay önce bu sorun yoktu
    Şimdi sorunun ne olduğuna bakalım

Problemimiz diğer mesajlaşma programları ile alakası yok çünkü varsayılan mesajlaşma ayarlarına baktığımda
    cihazın orjinal mesajlar uygulaması seçili olduğunu gördüm.

Gelişmiş mesajlaşma
    Biraz inceledim ve Sorunumuzun gelişmiş mesajlaşma denilen melet olduğunu buldum bu gelişmiş mesajlaşma denilen melet
    diğer mesajlaşma uygulamalarındaki gibi cihazın kendi mesaj uygulamasıyla resim ve belge vs göndermemize olanak sağlıyor.
    eğer gelişmiş mesajlaşma açık ise herangi bir 2. mesajlaşma ile alakalı olmadan orjinal mesajlaşma uygulaması da
    internet gereksinimi duyuyor ve gelişmiş mesajlaşma açık ise ve o an birşekilde internete bağlı değil iseniz
    normal metin mesajlarınız da karşıya gitmiyor taki internet bağlantınız aktif olunca peş peşe karşıya gidiyor.

Şimdi dikkat ettim ve bu mesaj ayarı internet devreden çıkınca kendini normale çevirmiyor ve ben bunu gugün arayıp
    samsunga bildirdim müşteri hizmetlerindeki teknik destek elemanı konu yetkili birime iletip sorunun hallolması için gerekenin yapılası için kayıt aldık dediler.

Bu sorun android tarafından düzeltilene kadar veya bu ayarı devreden çıkarmak için ne yapmamız gerekli bakalım

"Sırasıyla"
    /Mesajları tıklayın
    / 3 nokta üstüste vardır onu tıklayın (Yan üstte)
    /ayarlar
    /gelişmiş mesajlaşmayı tıklayın

/ gelişmiş mesajlaşma devre dışı bırakın.

Neticede sorunun hallolduğunu göreceksiniz.

Not: eğer gelişmiş mesajlaşmayı kapatamayı denediğinizde gelişmiş mesajlaşma kapatılamadı hatası alıyor iseniz
    internet bağlantı ayarlarından wifi veya veri bağlantısını açın ve tekrar deneyin kapandığını göreceksiniz.

Bunların dışında 2. mesajlaşma uygulmalarının devre dışı bırakılması
    whatsapp , viber , messenger vb. internet erişimine ihityacı olan diğer sms
    uygulamalarının varsayılan mesajlaşma uygulamasını seçmiş iseniz veya istemeden değiştirdiyseniz
    tekrar geri orjinal mesajlaşma uygulamasını seçmek için yapmanız gerekenler.

"Sırasıyla"
    /ayarlar
    /uygulama yöneticisi
    /hepsi (tüm uygulamalar)
    /mesajlaşma
    /varsayılan olarak ayarla
    /varsayılanları sil diyin
    dediğiniz zaman mesajlaşmaya bağlı uygulamalardan mesaj gönderme özellikleri ilk günki gibi (fabrika ayarları) olur.

devamında mesajları tıklayıp yan menü (3 nokta üstüste) tıklayın
    / ayarlar
    / varsayılan mesajlaşma uygulaması
    / mesajlaşma uygulaması diyip mesajları seçin

işlem tamam umarım birilerinin işine yarayacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.