Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
14.183
Cevap
139
Favori
463.056
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> ★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★
Giriş
    1270 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: delindrella

Arkadaşlar merhaba. Xperia z5 dual telefonum kırıldı ve garanti kapsamında değildir diye bir telefoncuya yaptırdım, yan sanayi takmışlar bir çok problem yaşadım pişman oldum. Ve uslanmaz ben tekrar düşürdüm onu, ekran yine çalışmaz oldu ve bataryası da yandı sanırım bu kez. Bir umut kendi servisine gönderdim ancak çakma kasa değişimi yapıldığı için ilgilenmediler ve geri gönderdiler. Çok çaresizim. Sony bizi neden terk ettin? Yerine alacak telefon bulamıyorum. Benim pişmiş tavuğa hala bir çözüm önerisi olacak akla talibim.
    Sony ı acılen bırakmalısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Nasıl bir kapatmadan bahsediyorsunuz? Otg-bellek vs gibiyse yazılımsal olarak telefon kitliyken zaten ulaşım yok bunlara, yok fiziksel derseniz micro usb portunu sökmeniz lazım ki ses sürücüsü tamiri için telefoncuya bırakıyorsanız bunu yapamazsınız büyük ihtimalle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    grossien kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: osmancan71

Sony ı acılen bırakmalısın

Alıntıları Göster
    Eyvallah
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Chner

Arkadaşlar merhaba,

E6603 Xperia Z5 cihazımda büyük bir hata ile custom Rom kurmaya kalktım, çeşitli işlemler sonucunda telefonumu açılmaz hale getirdim. Yetkili servis çözüm bulmadı. Sonunda bir telefoncuda tekrar 7.1.1. yükletmeyi başardım.

ANCAK artık telefonumun parmak izi menüsü yok ve video çekimi yapamıyorum çünkü ekran donuyor. (Fotoğraf çekiyor ancak onda da yakın belge çekiminde odaklama sorunu var.) (Farklı kamera uygulamalarında ise video çekimi yapılabiliyor.)

İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda sanırım DRM keylerini kaybetmem dolayısıyla bunların başıma geldiğini düşünüyorum.

Telefonumu çok seviyorum, bu kaliteli telefonu çöpe atmak istemiyorum. Bu sorumu halledebilmem için bana teknik olarak yardımcı olur musunuz?
    Arkadaşlar merhaba, 15 gün önce bu mesajı atarak yardım talebinde bulunmuştum.

Sağolsun @BRC_KHAN telefonuma gerekli kurulumları yaptı, video ve parmakizi sorunum tamamen çözüldü.

Arkadaşlar, dikkatinizi çekerim, KVK yetkili servis bu sorunuma karşılık 1.200 TL'ye anakart değişecek demişti.

@BRC_KHAN 'a yakın ilgisi, yardımı ve dürüstlüğünden dolayı teşekkür ederim.
    |
    |
    Bahsedilenler: BRC_KHAN

Esas ben çok teşekkür ederim hocam beni tercih ettiğiniz için, uzun ömürlerde kullanın cihazınızı :)
    |
    |
    Chner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

telefon o kadar etmiyor :D geçmiş olsun
    |
    |
    Chner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: osmancan71

telefon o kadar etmiyor :D geçmiş olsun
    Teşekkür ederim. Ben bu tavrı KVK'nın baştansavmacılığı olarak düşünüyorum, hiçbir donanımsal sorun olmadığı, yazılımsal sorun olduğunu söylememe rağmen başlarından böyle savdılar. Güzel olan şu ki, böyle bir forum var ve başta @BRC_KHAN olmak üzere içtenlikle yardım eden insanlar vesilesiyle çözüm buldum.
    |
    |
    Bahsedilenler: BRC_KHAN

Telefonda ayarlar sekmesinde bulunan mobil ödeme için kullandığım "Dokun ve Öde" seçeneği birdenbire ortadan kayboldu. Telefonu kapatıp açtım, hâlâ yok. Çözümü var mıdır?

Ben Z5 ime Carbon Rom kurmuştum 1 yıldan fazla kullandım hala stabil ancak stock roma sönüp drmları da geri yüklemem gerekiyor
    Konuda da yazdığı gibi önce drmleri geri yükleyip sonra flasherle stocku mu kurmam gerek
    Ve adını değiştirin dediğiniz DRM dosyası şu mu hocam

Nfc nin açık staminanın performans modunda olduğundan emin olun. Nfc aktarımı yapabiliyor musunuz?

|
    |
    gothamcity kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    45 Mesaj

Şu ana kadar hiç dikkat etmemiştim, NFC açık haldeyken görüntülenebiliyormuş sadece, teşekkür ederim

|
    |
    FrknEgeOztrk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

drm dosyası 2mb oluyordu %99 o dur :) ismide zaten TA
    |
    |
    rexot3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Direkt drmi yükleyip flashtoolla stocku mu kurmalıyım yoksa stock kurduktan sonra drmi yükleyip tekrar mı kurmalıyım stock?

yönergede zaten açık yazılmış. telefonda custom rom ve kernel var ise her ihtimale karşı stock rom kernel temiz kurulumu yapın. daha sonra yönergeye göre drm yi flashlayın. bl kapanıyor ve işlem bitiyor. tekrar stock kurmanıza gerek kalmaz işlemden sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 18 Haziran 2019; 23:43:24 >
    |
    |
    rexot3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tamamdır teşekkür ederim
    iyi forumlar
    |
    |
    osmancan71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Z5 anakart lazım
    Nasıl bulabilirim

Arayarak? Buraya bunu yazana kadar sahibinden ve gittigidiyor ilanlarına baksaydınız tabi..

|
    |
    darkshine666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    833 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FrknEgeOztrk

Arayarak? Buraya bunu yazana kadar sahibinden ve gittigidiyor ilanlarına baksaydınız tabi..
    ne kadar zekisiniz,
    keşke benimde aklıma gelseydi oralara bakmak
    türk insanının bu kıvrak zekası karşısında saygıyla eğiliyorum
    |
    |
    Arkadaşlar hala android 6.0.1 kullanıyorum. Bu ses yetersizliği ve batarya yı çabuk bitirmeden dolayı yükledim ve geri dönmüşdüm. Bunu yaptığımda Android 7 çıkmıştı sanırım. Sizce yüklemelimiyim güncellemeyi yoksa gerek yok mu....

SONY XPERIA™ Z5 | Graphite Black
HızlıCevap
Reklamlar
haberler
son dakika
Bey Azura
seo paketleri
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.