Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (701. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şebeke problemine çözüm bulan var mı, ne yaptıysam bu problemi çözemedim. Cihaz bazen güzel sinyal alıyır, bazen hiçbir şekilde sinyal almıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Eskiden Sony Ericcson neo cihazıma çok yapmıştım. Greenify gibi programlarla şarj süremi uzatabilir miyim acaba. Biraz ondan yapmayı düşünüyorum. Telefonu kulllanmasam bile şarjı hızlı azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iboshow15

Eskiden Sony Ericcson neo cihazıma çok yapmıştım. Greenify gibi programlarla şarj süremi uzatabilir miyim acaba. Biraz ondan yapmayı düşünüyorum. Telefonu kulllanmasam bile şarjı hızlı azalıyor.
    neo v vardı bende de :) thermal fix diye bişey vardı xda da onu kuruyodum z5e birde bi mod daha vardı oda bataryayı felan azcık topluyodu. ama bulamadım adınıda unuttum.
  • Arkadaşlar merhaba,

E6603 Xperia Z5 cihazımda büyük bir hata ile custom Rom kurmaya kalktım, çeşitli işlemler sonucunda telefonumu açılmaz hale getirdim. Yetkili servis çözüm bulmadı. Sonunda bir telefoncuda tekrar 7.1.1. yükletmeyi başardım.

ANCAK artık telefonumun parmak izi menüsü yok ve video çekimi yapamıyorum çünkü ekran donuyor. (Fotoğraf çekiyor ancak onda da yakın belge çekiminde odaklama sorunu var.) (Farklı kamera uygulamalarında ise video çekimi yapılabiliyor.)

İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda sanırım DRM keylerini kaybetmem dolayısıyla bunların başıma geldiğini düşünüyorum.

Telefonumu çok seviyorum, bu kaliteli telefonu çöpe atmak istemiyorum. Bu sorumu halledebilmem için bana teknik olarak yardımcı olur musunuz?
  • Chner kullanıcısına yanıt
    Hocam İstanbulda iseniz sorununuzu çözebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için çok teşekkür ederim. İstanbul'da değilim ama yakın sayılırım, gelebilirim, semt olarak neredesiniz, nasıl ulaşabilirim?
    İlk sayfada drm patch li kernel var onu kurarsanız sorununuz çözülür

• Hocamlar selamlar. Xperia Z5 kullanıcısıym. Telefon küçük bir kaza geçirdi ve ekranın üst kısmı kırıldı. Telefon normal çalışıyor ancak ekranın üst kısmının dokunmatiği çalışmıyor. Sadece alt kısmının dokunmatiği açılıyor. Kamerayı falan açabiliyorum ama kilit ekranını deseni tamamlayamadığımdan telefonu kullanamıyorum elimde kaldı. Şuan tek fonksiyonu aram cevaplamak ve foto çekmek.

Telefon içindeki foto-video-ses kayıtlarımı kurtarmak istiyorum. Telefonun ekranını kullanmadan bunu yapmanın bir yöntemi var mıdır?

Ek olarak ekran değişim fiyatları ve güvenilirliği-sağlamlığı nasıldır? Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.
  • drm çözüyor mu? ben drm siz kullanmıştım kısa süre ya bunları hiç denemedim yada bu sorunlar olmamıştı. merak ettim deneyip yazar umarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scheissenberg

Hocamlar selamlar. Xperia Z5 kullanıcısıym. Telefon küçük bir kaza geçirdi ve ekranın üst kısmı kırıldı. Telefon normal çalışıyor ancak ekranın üst kısmının dokunmatiği çalışmıyor. Sadece alt kısmının dokunmatiği açılıyor. Kamerayı falan açabiliyorum ama kilit ekranını deseni tamamlayamadığımdan telefonu kullanamıyorum elimde kaldı. Şuan tek fonksiyonu aram cevaplamak ve foto çekmek.

Telefon içindeki foto-video-ses kayıtlarımı kurtarmak istiyorum. Telefonun ekranını kullanmadan bunu yapmanın bir yöntemi var mıdır?

Ek olarak ekran değişim fiyatları ve güvenilirliği-sağlamlığı nasıldır? Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.
    Otg kablosu ile bir fare bağlayın. Böylece kilit ekranını aşıp, en azından içindekileri kurtarmanıza fayda sağlayacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Xperia z5 dual telefonum kırıldı ve garanti kapsamında değildir diye bir telefoncuya yaptırdım, yan sanayi takmışlar bir çok problem yaşadım pişman oldum. Ve uslanmaz ben tekrar düşürdüm onu, ekran yine çalışmaz oldu ve bataryası da yandı sanırım bu kez. Bir umut kendi servisine gönderdim ancak çakma kasa değişimi yapıldığı için ilgilenmediler ve geri gönderdiler. Çok çaresizim. Sony bizi neden terk ettin? Yerine alacak telefon bulamıyorum. Benim pişmiş tavuğa hala bir çözüm önerisi olacak akla talibim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delindrella

Arkadaşlar merhaba. Xperia z5 dual telefonum kırıldı ve garanti kapsamında değildir diye bir telefoncuya yaptırdım, yan sanayi takmışlar bir çok problem yaşadım pişman oldum. Ve uslanmaz ben tekrar düşürdüm onu, ekran yine çalışmaz oldu ve bataryası da yandı sanırım bu kez. Bir umut kendi servisine gönderdim ancak çakma kasa değişimi yapıldığı için ilgilenmediler ve geri gönderdiler. Çok çaresizim. Sony bizi neden terk ettin? Yerine alacak telefon bulamıyorum. Benim pişmiş tavuğa hala bir çözüm önerisi olacak akla talibim.
    Sony ı acılen bırakmalısın

• Arkadaşlar telefonu hoparlör tamiri için bırakacağım, tamir edilirken güvenmediğim için usb bağlantısını nasıl kapatabilirim.

• grossien G kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir kapatmadan bahsediyorsunuz? Otg-bellek vs gibiyse yazılımsal olarak telefon kitliyken zaten ulaşım yok bunlara, yok fiziksel derseniz micro usb portunu sökmeniz lazım ki ses sürücüsü tamiri için telefoncuya bırakıyorsanız bunu yapamazsınız büyük ihtimalle.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmancan71

Sony ı acılen bırakmalısın

Alıntıları Göster
    Eyvallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chner

Arkadaşlar merhaba,

E6603 Xperia Z5 cihazımda büyük bir hata ile custom Rom kurmaya kalktım, çeşitli işlemler sonucunda telefonumu açılmaz hale getirdim. Yetkili servis çözüm bulmadı. Sonunda bir telefoncuda tekrar 7.1.1. yükletmeyi başardım.

ANCAK artık telefonumun parmak izi menüsü yok ve video çekimi yapamıyorum çünkü ekran donuyor. (Fotoğraf çekiyor ancak onda da yakın belge çekiminde odaklama sorunu var.) (Farklı kamera uygulamalarında ise video çekimi yapılabiliyor.)

İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda sanırım DRM keylerini kaybetmem dolayısıyla bunların başıma geldiğini düşünüyorum.

Telefonumu çok seviyorum, bu kaliteli telefonu çöpe atmak istemiyorum. Bu sorumu halledebilmem için bana teknik olarak yardımcı olur musunuz?
    Arkadaşlar merhaba, 15 gün önce bu mesajı atarak yardım talebinde bulunmuştum.

Sağolsun @BRC_KHAN telefonuma gerekli kurulumları yaptı, video ve parmakizi sorunum tamamen çözüldü.

Arkadaşlar, dikkatinizi çekerim, KVK yetkili servis bu sorunuma karşılık 1.200 TL'ye anakart değişecek demişti.

@BRC_KHAN 'a yakın ilgisi, yardımı ve dürüstlüğünden dolayı teşekkür ederim.

Esas ben çok teşekkür ederim hocam beni tercih ettiğiniz için, uzun ömürlerde kullanın cihazınızı :)
    telefon o kadar etmiyor :D geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmancan71

telefon o kadar etmiyor :D geçmiş olsun
    Teşekkür ederim. Ben bu tavrı KVK'nın baştansavmacılığı olarak düşünüyorum, hiçbir donanımsal sorun olmadığı, yazılımsal sorun olduğunu söylememe rağmen başlarından böyle savdılar. Güzel olan şu ki, böyle bir forum var ve başta @BRC_KHAN olmak üzere içtenlikle yardım eden insanlar vesilesiyle çözüm buldum.
  • Merhaba arkadaşlar,

Telefonda ayarlar sekmesinde bulunan mobil ödeme için kullandığım "Dokun ve Öde" seçeneği birdenbire ortadan kayboldu. Telefonu kapatıp açtım, hâlâ yok. Çözümü var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.