Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (699. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 697698699700701
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cnkst

Bu telefonun HD Ses Teknolojisi'ni nasıl aktif ederim, vodafone 4g acik
    Edemezsin. Volte desteği yok türkiyede z5 e.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar...
    Flashtool ile yazılım yüklemesi yaparken son aşamada resimde görüldüğü gibi bir hata alıyorum ve yazılım yüklemesi yapamıyorum.
    ★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

Sorun neden kaynaklınıyor olabilir yardımlarınızı bekliyorum.
  • Merhaba arkadaşlar ekranın sol üst köşesinde sarı bi leke var üstten aşağı geliyor... Bir de şarj yuvası sorunlu bazen şarj ediyor bazen etmiyor aynı yüzdede kalıyor aynı sorunu yaşayanlar var mı?

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

• grgzmurat G kullanıcısına yanıt
    Ekran aynı benim de sol üstten sararma mevcut. Dayımda z5 premium vardı onda da daha ileri boyutta bir sararma vardı. Bu telefonların kronik problemi bu maalesef. Garanti dolmuşsa çaresi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Official LineageOS 14.1'de Magisk SafetyNet kontrolünden geçmenin bir yolu var mı? Basic Integrity'den geçiyor ama CTS Profile'den geçemiyor bir türlü. Sizin paylaşmış olduğunuz SafetyNet Cleaning Tools da fayda etmedi. XDA'da bunun için aslen Xiaomi cihazlardan birine çıkartılmış olan universal fix'i önermişler ama o da işe yaramadı. Herhangi bir öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maylin -- 13 Nisan 2019; 19:29:57 >
  • Maylin kullanıcısına yanıt
    Magisk sürümünüz nedir?
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    En son stabil ve beta sürüm olmak üzere ikisini de denedim. Yani v18.1 ve v19.0. SafetyNet'ten geçsin yeter ki farklı bir sürüm de yüklerim gerekirse sorun değil
    Öncesinde var olan sürümden uninstaller ile Magisk'i kaldırın.

Şuradaki en son versiyon zip'i ve apk'yı yükleyin.

https://github.com/topjohnwu/Magisk/releases

Şuradaki fix'i kurun.. (şifre:dhfix)

https://www.sendfilessecurely.com/getfile.aspx?id=SZVxZ133A5QNQsKVBAmCDEnssDkgrLQ14qIe

Sonucu paylaşırsanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 14 Nisan 2019; 22:55:34 >
  • Arka kameramda bazı küçük lekeler var. Sanırım koruyucu film soyuluyor. Fotoğraf çekimine etkisi nedir bu lekelerin? Daha önce Z5 kullanan bir arkadaş daha bu sorundan bahsetmişti. Ne yapmalı bu durumda?

• Orjinal şarj cihazı bozuldu nette güvenerek bulabileceğim orjinal şarj aleti satan site biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kozmonot.

Arka kameramda bazı küçük lekeler var. Sanırım koruyucu film soyuluyor. Fotoğraf çekimine etkisi nedir bu lekelerin? Daha önce Z5 kullanan bir arkadaş daha bu sorundan bahsetmişti. Ne yapmalı bu durumda?
    Ben kolonyayla sökmüştüm o kaplamayı. Tabi tam sökülmedi ve iyi de olmadı. Ama o soyulurkenki kadar blur efekti yok kamerada. Şimdi sadece biraz blurlu çıkıyor.

Maalesef bu da işe yaramadı. Durum hala aynı, CTS Profile'den geçemiyor cihaz.

Stok rom ve custom kernel ile sorunsuz calisiyordu, belki romda kullanilan kernelde eksik bir seyler vardir. xda da rom konusuna yaz en iyisi gelistiriciyi etiketliyerek.

• Kozmonot. kullanıcısına yanıt
    İsopropil ile tamamiyle çıkıyor ama ters ışık kamera performansını uv filtreleme olmadığı için önemli derecede etkiler. Kapak/lens koruyucu plastik değişimi faydanıza olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Millet Z5 maceramı teknik sebeplerden ötürü burada sonlandırıyorum. İleride belki güzel çalışmalarlan gene bu sayfalara uğrayabilirim (tabi o vakte kadar Z5 kullanan kalırsa). O vakte kadar sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 18 Nisan 2019; 9:9:51 >
  • gladio2 kullanıcısına yanıt
    Cihazın açılmasını istemesem de sanırım en iyisi uygun bir vakitte garantiye yollamak.
  • arkadaşlar kolay gelsin ekran kırılması sonucu z5 dual cihazın ekranı değiştirildi herhangi bir serviste. Fakat orijinal olmadığı için çok hoşuma gitmedi vede kamerası nasıl olduysa bozuldu. Bende orijinal ekran ve kamera buldum bir arkdaştan kamerayı denedim fakat bembeyaz ekran çıktı. Ekranı değiştiridim oda ilk açılışta mor ekran da kaldı ve kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı. Sizce sorun ne olabilir. Teşekkürler...
  • S3rd//R S kullanıcısına yanıt
    Kırmızı yanıp sönen led ışık cihazın ağır yazılımsal yahut donanımsal panic moduna girmesinden dolayıdır. Ribbon kablolar çok kırılgan yapıda olduğu için kırmış olabilirsiniz, konektörü tam oturmamışta olabilir. Diyagnoz için başka bir cihazda yahut kaliteli hata payı düşük bir tester ile devreyi kontrol etmeniz, konnektörleri fiziksel muayeneye tabi tutmanız gerek. Ayrıca şahsi görüşüm cihaz üzerinde cihaza, sony nin genel yapısına aşina olmayan bir teknisyen çalıştığında böyle sıkıntılar çekildiği yönünde, ifixit e bakarak eli yatkın olan biri yapsa daha iyi bir çalışma olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Çözümü buldum sonunda Magisk v19.0'ın üstüne linkteki modülün v4.0.1 versiyonunu TWRP'den flaşladım, şu an tamamen SafetyNet'ten geçiyor
    https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/module-magiskhide-props-config-t3789228
    Harika ilk mesaja ekleyim..
  • 
Sayfa: önceki 697698699700701
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.