Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (629. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.313
Cevap
122
Favori
513.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: juve212

aslında arkasına da jelatin falan düşündüm de hangi telefoncuya sorsam yapmıyoruz dediler olmadı

nasıl yani anlamadım. ben iki tane z5 olduğu için evde 5 tane ön 5 arka jelatin sipariş verdim kendim taktım. zaten arkada ufak tefek toz kalsa bile belli olmuyor ekran gibi değil orası. kendin taksanda olur. biraz kabarcık kalabilir sony yazısının orda ama onuda güzel yaparsan çok az kalır ki rahatsız edici bi görüntüsü olmuyor onunda.
  • juve212 J kullanıcısına yanıt
    Donanımhaberin saçmalığı işte.. Başına sonuna birşeyler ekliyor..

https://goo.gl/j1XvZ5
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    ben kendim beceremem diye düşündüm ama bi sipariş verip deneyeyim bakalım şu linkte kırılmaz cam Premium diyor ama uyumlu olur galiba
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    teşekkürler diğerini almaktansa bu kılıf daha mantıklı bundan da sipariş vereceğim
  • quote:

ben kendim beceremem diye düşündüm ama bi sipariş verip deneyeyim bakalım şu linkte kırılmaz cam Premium diyor ama uyumlu olur galiba

z5 için seçenekte var orda. kırılmazı çok tavsiye etmem. kenarları çabuk kalkıyor arka tarafta. jelatin al daha iyi olur. zor değil ama ilk seferde başarmakta kolay değil :D beraberinde gelen ıslak bez ve kuru bez iyi olursa toz kalmıyor. kimisinden ıslak bezde çıkmıyor oda var. dediğim gibi arka kapak için kırılmazı tavsiye etmem. belkide benim aldığım kötüydü ondan olmuştur dicem ama sanmıyorum. Benim yaptığım gibi yap istersen oda 20 tl . 5 ön 5 arka jelatin şeklinde satın al 2 3 taneside denemede gitse :) .

Not: jelatini yapmak kırılmazdan daha zor. kırılmaz cam biraz daha kolay uygulanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 1 Ocak 2018; 13:0:1 >

• arkadaşlar merhaba kullananlara sormak istedim telefon alacamğımda

z5 hala alınır mı şuanda 1400 lira

ısınma sorunu devam ediyor mu hala genelde ondan dert yanmışlar herhangi bir iyileştirme var mı yazılımla
    gneelde oyun oynamam zaten onun için normalde sıkıntı yaratmıyorsa sorun olmaz benim için yine ama

birde batarya performansı nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: grejuva6

arkadaşlar merhaba kullananlara sormak istedim telefon alacamğımda

z5 hala alınır mı şuanda 1400 lira

ısınma sorunu devam ediyor mu hala genelde ondan dert yanmışlar herhangi bir iyileştirme var mı yazılımla
    gneelde oyun oynamam zaten onun için normalde sıkıntı yaratmıyorsa sorun olmaz benim için yine ama

birde batarya performansı nasıl

hala alınırmı kısmı senin bileceğin iş :) ısınma sorunu var günlük kullanımda bazen olması gerekenden fazla ısınabiliyor. genel olarak ısınma problemi var yani. ama root yaparda xda daki modlardan yüklersen azaltabilirsin. batarya olarak günü rahat çıkartıyor. çok iyi değil kötüde değil bataryası.
  • quote:

Arka tarafa kırılmaz cam takmayın. O zaman kılıflar oturmuyor. Eğer kılıf takacaksanız zaten cama gerek yok. Eğer kırılmaz cam takacaksanız hiç kılıf takmadan kullanmaya devam edin, tabi bu seferde köşeler korunmasız kalıyor. En iyisi gri renkli saydam silikon kılıflardan almak. Hem cihaz gözüküyor hemde korunuyor :)

• Arkadaşlar ben üst menü kısayolları (wi-fi,konum,mobil veri,uçak modu vs) bölümünde telefonu sesli,sessiz ve titreşim gibi geçiş yapabileceğim ikonun olduğu yeri bulamadım ve menüye de ekleyemedim.Ancak telefonun sağ tarafındaki ses açma kapama tuşlarına basınca telefonu sessize alabiliyorum. Bunun daha kolay bir yolu yok mu ? Siz en kısa yolda nasıl titreşim veya sessize alıyorusunuz.
  • Ben koruyucu jelatini çıkardım sanki dokunmatik tepkimesini azaltıyor 1 haftaya yakındır öyle kullanıyorum şuan sıkıntı yok lakin Gorilla Glass olmadığından kırılma riski yüksek herhalde çizilme olayı yok herhaldr ne diyorsunuz 1 metreden düşse kırılır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Ben koruyucu jelatini çıkardım sanki dokunmatik tepkimesini azaltıyor 1 haftaya yakındır öyle kullanıyorum şuan sıkıntı yok lakin Gorilla Glass olmadığından kırılma riski yüksek herhalde çizilme olayı yok herhaldr ne diyorsunuz 1 metreden düşse kırılır mı ?

bi kaç defa düştü ama kırılma olmadı bende(z1 ve z5).ekran çok çizilirsede sonyde ek ekran koruyucu var. kaldırınca sony yazısı gidiyor duymuşsunuzdur. yani kırılmaz cam jelatinden daha iyi bi koruma sağlayan ek koruması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutlualper

Arkadaşlar ben üst menü kısayolları (wi-fi,konum,mobil veri,uçak modu vs) bölümünde telefonu sesli,sessiz ve titreşim gibi geçiş yapabileceğim ikonun olduğu yeri bulamadım ve menüye de ekleyemedim.Ancak telefonun sağ tarafındaki ses açma kapama tuşlarına basınca telefonu sessize alabiliyorum. Bunun daha kolay bir yolu yok mu ? Siz en kısa yolda nasıl titreşim veya sessize alıyorusunuz.

"rahatsız etmeyin" diye hızlı ayar butonu olması lazım. aradığın o değilse play store araştır vardır illaki kullanışlı bi uygulama.
  • Z1 de duymuştum ben kendinden korumalı geliyor diye Z serisinin hepsinde var o zaman bu ? ya benim anlamadığım Gorilla Glass neden koymuyorlar öyle olsa kullan direkt gerçekten sağlam öyle ben yine taktırcam ya nolur nolmaz.

Bidr kılıf lazım bana köşeleri sert olcak şekilde bi tane zor buldum o da en ince slikondan fazla yumşak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Z1 de duymuştum ben kendinden korumalı geliyor diye Z serisinin hepsinde var o zaman bu ? ya benim anlamadığım Gorilla Glass neden koymuyorlar öyle olsa kullan direkt gerçekten sağlam öyle ben yine taktırcam ya nolur nolmaz.

Bidr kılıf lazım bana köşeleri sert olcak şekilde bi tane zor buldum o da en ince slikondan fazla yumşak.

kılıf için arkadaş sormuştu. yazdıklarımıza bakın.

gorilla glass olsada bazen tek düşme ile kırılıyor. bunun için youtube a girmeye bile gerek yok :) çevrenizde görmüşünüzdür tanıdıklarınızın kırık camlarını.
  • jelatin olarak pek görmedim genelde kırılmaz cam satıyorlar sanırım kırılmaz cam da bi deneyeyim telefonun kenarları kolay kolay deforme olmaz gibi kırılmaz cam zarar görürse kılıfa geçerim
  • juve212 J kullanıcısına yanıt
    Telefonun kenarları kolay deforme oluyor. Öncelikle boya atması kenar kısımlardan olabiliyor. İkinci olarak da bir darbe neticesinde alüminyum kenarlar çabuk zedeleniyor. Gerçi alüminyum kasa cihazların hepsi için geçerlidir bu.

Arka kırılmaz camın da uygulaması biraz zor, ön cam gibi kolay şekilde yapışmıyor yüzey mat olduğu için. Parmakla üstünden geçerek yapıştırılabiliyor fakat sony yazısının olduğu bölge tam yapışmadığından kenarlarında hafif boşluk kaldığı görülüyor. Yine de kullanılmaz değil güzel görünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EKE58

Telefonun kenarları kolay deforme oluyor. Öncelikle boya atması kenar kısımlardan olabiliyor. İkinci olarak da bir darbe neticesinde alüminyum kenarlar çabuk zedeleniyor. Gerçi alüminyum kasa cihazların hepsi için geçerlidir bu.

Arka kırılmaz camın da uygulaması biraz zor, ön cam gibi kolay şekilde yapışmıyor yüzey mat olduğu için. Parmakla üstünden geçerek yapıştırılabiliyor fakat sony yazısının olduğu bölge tam yapışmadığından kenarlarında hafif boşluk kaldığı görülüyor. Yine de kullanılmaz değil güzel görünüyor.

aynen arka cam öyle. kenarlarıda biraz çabuk attı bende. o yüzden jelatinle değiştirdim.
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Jelatinle nasıl görünüyor bir fotoğrafı var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EKE58

Jelatinle nasıl görünüyor bir fotoğrafı var mı

atayım yarına. şuan müsait foto çekebileceğim bi cihaz yok :)
  • EKE58 kullanıcısına yanıt
    hocam o zaman kenarlarıda korunsun diye kılıfla kullanmak şart 1 yıl falan geçip eskiyince kılıf çıkarılıp arkada kırılmaz camla ya da jelatinle falan kılıfsız kullanılır
  • 
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.