Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (630. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cevap için teşekkür ederim

telefon dışarıdan güzel görünüyor , root olayını yapmam büyük ihitmalle uğraşmayı sevmiyorum o konuda .

çok kararsız kaldım hala satıyorlarsa vardır bir iş diyorum ama bakalım
  • Arka kapağa camı napcanız yahu takın bi tane sağlam kılıf bakın dalganıza zaten kılıfsız kullanmak çok zor hemen terden kayıp düşer telefon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Arka kapağa camı napcanız yahu takın bi tane sağlam kılıf bakın dalganıza zaten kılıfsız kullanmak çok zor hemen terden kayıp düşer telefon.

Aynen bıraz kaygan. Birde komple jelatın var kılıf arayan arkadaslar için. Yanları felan kapatıyor parça parça ama oda cabuk soyuluyor. Yine koruma işinde en iyisi kılıf onuda ince yada kalın yada çerçeve zevkinize göre alın

@grejuva6

Telefon güzel aklında baska alternatıf varsa yada fiyat aralığı belkı bıraz daha yardımcı olabiliriz.

• osmancan71 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim ilginiz için
    aklımda 3 model var

sony z5 - 1400 lira
    moto z play - 1400 lira
    xiaomi redmi note 4 (64gb-32gb)- 1200 - 1000 lira

bütçem 1400 lira
    genel olarak baktıklarım batarya performansı , kamerası , birazda görünüş
    nerdeyse hiç oyun oynamam , internet - kamera ağırlıklı kullanırım ,
    bir de çok sık diyemem ama ara sıra araziye çıktığım için konum açık dolaştığım olabiliyor bataryayı onun için biraz bakıyorum ama diğerlerinden ödün verecek kadar elzem birşey değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: grejuva6

aklımda 3 model var

sony z5 - 1400 lira
    moto z play - 1400 lira

bütçem 1400 lira
    bir de çok sık diyemem ama ara sıra araziye çıktığım için konum açık dolaştığım olabiliyor bataryayı onun için biraz bakıyorum ama diğerlerinden ödün verecek kadar elzem birşey değil

Kullanıcı olmadığım için ıkı model ıcın net yorum yapamam. Ama gsm arena vb. Sitelerin testlerıne felan göz atayım. Eskıden olsa cın malı dıye kötülerdık ama şimdi durumlar bıraz farklı :) detaylıca ıncelemek lazım.

• Z5 compactımın arkası bu şekilde yaz ayından beri artık yaptırmak istiyorum ne kadara patlar nerde yaptırabilirim? Gaziantep'te oturuyorum

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

• Beyler video çekerken gran mı desem her yerde karıncalanma var 1080 P 30-60 fps ve 4K da ise hiç fark yok tamamen aynı herkesin kamerası mı böyle benim cihazın kamerası mı sıkıntılı ?

Fotolarda mevcut bu lakin X Reality'le çok keskin foto deneyimi sunuyor tabi kendi ekranında hani benim beklentim mi fazla videonun tamamen keskin görünmesi lazım değil mi 4K sonuçta sanki 480p çekersin ya öyle.

Telefonu alırken pek dikkat etmedim eğer böyleyse video kalitesi rezalet.

• quote:

Beyler video çekerken gran mı desem her yerde karıncalanma var 1080 P 30-60 fps ve 4K da ise hiç fark yok tamamen aynı herkesin kamerası mı böyle benim cihazın kamerası mı sıkıntılı ?

Fotolarda mevcut bu lakin X Reality'le çok keskin foto deneyimi sunuyor tabi kendi ekranında hani benim beklentim mi fazla videonun tamamen keskin görünmesi lazım değil mi 4K sonuçta sanki 480p çekersin ya öyle.

Telefonu alırken pek dikkat etmedim eğer böyleyse video kalitesi rezalet.

60fps kısa bi video yüklüyorum bu mesajda ediylerim yüklenince. full hd. aslında gündüz çekimi güzel bi videoda vardı. ama hem uzun mb yüksek hemde düğünden çektiğim biraz özel bi video. oradan 10 saniye kırpacaktım bu kezde görüntü formatı vs.. gerçek görüntü kalitesini veremem diye uğraşmadım

kamerada megapiksel kadar mercek ve yazılımda önemli diye biliyorum. kamera işinden anlayan arkadaşlara sormak lazım .
    video şu
    https://youtu.be/2JtYf4_ALDM

@EKE58 fotolarda kalite düşmüş olabilir ama gözüküyor yinede wp den aldım.https://i.hizliresim.com/mJVNPZ.jpg
    https://i.hizliresim.com/Ey7AYB.jpg
    https://i.hizliresim.com/jQEN5D.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 2 Ocak 2018; 18:44:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: grejuva6

aklımda 3 model var

sony z5 - 1400 lira
    moto z play - 1400 lira

bütçem 1400 lira
    https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=8094&idPhone2=7534&idPhone3=8531
    https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7534&idPhone2=8531&idPhone3=8094
    https://www.chip.com.tr/haber/xiaomiden-redmi-note-4-basarisi_67558.html
    https://www.chip.com.tr/inceleme/sony-xperia-z5_4663.html
    https://www.chip.com.tr/inceleme/lenovo-moto-z_4910.html

şuralarda karşılaştırma inceleme var. lenovo 1400 den fazla galiba ? hepsinin + ları - leri var mesela z5 te 810 işlemci olması.

mesela incelemelerde z5 ile moto z arasında batarya olarak çok bi fark yok gibi. ama biri 2900 birisi 2600 olmasına rağmen z5 daha çok harcamış fakat sonuç olarak kapasitesi yüksek bataryasının.

xiaomi nin diğer iki telefona karşı pek bi + sını göremedim. yeni 2017 çıkışlı bide bataryası 4100 mah. ama oda sonydeki gibi 2900 olup 2600 lük bataryaya (küçük farklada olsa) yenilmesi gibi bi performans veriyorsa kötü.

kamerayı önemsiyorsan z5 ile moto z xiaomi den daha iyi kağıt üzerinde. Birde bu yazdığımdan emin değilim yanılmamak için iphone x e baktım :) diyagram açıklığı moto z de 1.8 yani 2.0 dan daha iyi bi değer (bu söylediğimide araştır istersen bende internetten zamanında araştırdıklarıma dayanarak yazdım bunu)

ram ve gpu olaylarına çok değinmek istemedim. oyun vs. oynamıcaksan sürekli üçüde götürür. nadirde olsa 3gb ramin yetmediği oluyor onuda belirteyim

z5 güzel bataryası ortalama kamerası iyi tasarım güzel. üçü arasında 5.2" ve boyut olarak en küçükleri
    xiaomi hakkında bişey diyemem sen biraz araştır onu :)
    lenovo da batarya olarak z5 ile aynı gibi. kamerasınında megapikseline çok takılma. internetten bi kaç fotosunu incele daha iyi olur. Tasarımına bişey diyemem kağıt üstünde büyük bi telefon kullanmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 2 Ocak 2018; 19:20:58 >

• osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Bence gayet güzel durmuş. Telefon yeşil mi? Bize siyah diye sattıkları z5'ler maalesef siyah değil de :D arkası bozarık duruyor kasa da füme gibi değişik tonlarda. Sizin telefonun arkası koyu duruyor sanırım yeşil renk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende odayı çekmiştim dün ışık tepedeki lambadan geliyor gran yani karıncalanma düşük ışıktan oluyor diye biliyorum yalnız ben öğlen vaktide çektim gene var tabi gece vakti kadar değil Z5 in kamerası mükemmel değiö lakin iyi bi kamera test puanlamasında S6 Edge beraber 87 puan aldı.

Fotodaki gran e alıştık sıkıntı yok ortamda ışık olcak ve diyafram değeri düşük olcak çok keskin fotolar için gündüz yani ışık olduğunda X-realityle üstüne yokta video çok sinirimi bozdu yahu 1080 p 30 fps ile 4K arasında fark olmaz hatta 4K videoda karıncalanma daha fazlaydı gerçi Teknolojik Marketlerde ki 4K özel çekim oluyor insanın algısında öyle bir şey yok pro makineler değil lakin uyduda 4K kanal görüntüsü bekliyor insan o kadarda olsun.

Seninkinde de var karıncalanma yalnız benimkinde daha fazla anlaşıldı gece video çekimi rezalet ışık olmadığı için ISO değeri yükselir bunun sonunca noise oluşur yani karıncalanma olur diye bir şey okumuştum olay bu galiba.

X serisinin nasıl acaba veya diğer amiral gemilerinde de böyle mi bu ??

• quote:

Orijinalden alıntı: EKE58

Bence gayet güzel durmuş. Telefon yeşil mi? Bize siyah diye sattıkları z5'ler maalesef siyah değil de :D arkası bozarık duruyor kasa da füme gibi değişik tonlarda. Sizin telefonun arkası koyu duruyor sanırım yeşil renk

ben kırılmaz cam için iyi olmuyor dedim :) jelatin epeydir var yoksa. kırılmazın kötü yanı kenarların daha çok kavlaması. belki birde verdiği hissiyat.

@CR7_35 gündüz çekim gayet güzel çıktı bende. hatta dediğim videoyu komplesini yarın up eder size özelden atarım vaktim olursa.

bi kaç tane kamera programı var ilk mesajda onları dene istersen belki çözüm olur.

z serisindeki bu gran sorunu vardı. x serisindede bi miktar devam ediyo diyolardı. Xz1 nin kamerası olmuş diyolar onuda denemedim xz konusunda bi sor istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 2 Ocak 2018; 23:5:19 >

• Tamam eyvallah yarın öğlen manzara ve mekan çekimi yapıp sonuca bakayım büyük ihtimal Z serisinin kamerası gran li yani ışık az veya hiç olmadığında ortaya böyle bi sonuç çıkıyor normal yani.

Neyse Şubatta yeni Sonyler çıkacak Haziranda da amiral gemisi çıkacak deniyor fiyatlar uyarsa geçebilirim.

Z5'in iki eksiği oldu gözümde 810 işlemcisi ve kamera video performansı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 2 Ocak 2018; 23:12:24 >
  • quote:

Tamam eyvallah yarın öğlen manzara ve mekan çekimi yapıp sonuca bakayım büyük ihtimal Z serisinin kamerası gran li yani ışık az veya hiç olmadığında ortaya böyle bi sonuç çıkıyor normal yani.

Neyse Şubatta yeni Sonyler çıkacak Haziranda da amiral gemisi çıkacak deniyor fiyatlar uyarsa geçebilirim.

Z5'in iki eksiği oldu gözümde 810 işlemcisi ve kamera video performansı.

bende bakıyorum baya. 2 modeli kesinleşti. xperia xz pro-a felan var bide söylentide. haziranda değildir amiral gemisi. Eylül olması lazım İFA da tanıyorlar. Sony 2 kez amiral gemisi tanıyor yılda. Eylülü beklemektense Xiomi Mi7 beklicem yani sony şu ocak şubat mwc ces döneminde güzel bişi tanıtırsa olur. yoksa artık bırakcam sony i :) her sene boş beklenti sıktı artık :D 3. sony telefonum z5. değişilik olmuş olur

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xa2_ultra_and_xperia_l2_rendered_in_3d-news-28949.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 2 Ocak 2018; 23:20:5 >

• Wappush uyarısını çözebilen var mı? Çok pis bir şey hep sms geldi zannediyorum. Yukarda hep bir uyarı

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=125833454

• https://m.androidcentral.com/these-are-all-phones-sony-launching-2018

Şöyle bı link var. 799 dolar yazıyo ıns okadar olmaz :) bızde dahada katlanacak çünkü.

• Sony'nin fiyat politikası iyi bence sürekli bi düşüş var yani indirim bak XZ Premium +3500 den girdi şimdi ithalatçı garantili 2800 e buluyorsun keza diğer modellerde öyle.

Samsung almıyorsan sıkıntı yok ben tasarımın gene odun tarzı olcağından korkuyorum mesela Z serisi omni balance tasarımı için nimettir bence hepsi çok iyiydi Z5 Premium özellikle kalın değil çok şık ve sağlam XZ Premium ağır ve biraz daha kalındı gerçi onunda şık bi tasarımı vardı çevreveleri oval gibi.

Bekliyoruz ya Şubata ne kaldı şurda şimdi 845 işlemci 6 GB Ram ve üstü özelliklerle gelirse amiral gemisi +3800 den başlaması muhtemel lakin para sorunu olmayan adam alır onu direk beklicen 3 ay 5 ay sonra alcan ciddi indirim ve düşüş oluyor öyle.

Ben G6 ve U11 e geçmeyi düşündüm birinin işlemcisi eski biride TR mevzusu sıkıntılı oreo güncellemesi gelmiş U11 e dil olayı sıkıntı gibi cihaz farklı ülke cihazı hani TR'den başka bi firmayla tekrar anlaşmışlar falan filan bide kulaklık jack girişi yok USB tybe C den dinliyorsun onun dışında çok iyi telefon Sony yağ gibi akıyorsa HTC de öyle G6 yine sorunlar var iki kamerada rezalet resmen bulanık foto çekiyor bide 821 işlemci var.

Yani vazgeçtim fiyatlar çok uygundu biri 2100 diğeri 2200 de çıkarttım kafamdan yeni modele odaklandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 3 Ocak 2018; 12:6:27 >

• quote:

Sony'nin fiyat politikası iyi bence sürekli bi düşüş var yani indirim bak XZ Premium +3500 den girdi şimdi ithalatçı garantili 2800 e buluyorsun keza diğer modellerde öyle.

Samsung almıyorsan sıkıntı yok ben tasarımın gene odun tarzı olcağından korkuyorum mesela Z serisi omni balance tasarımı için nimettir bence hepsi çok iyiydi Z5 Premium özellikle kalın değil çok şık ve sağlam XZ Premium ağır ve biraz daha kalındı gerçi onunda şık bi tasarımı vardı çevreveleri oval gibi.

Bekliyoruz ya Şubata ne kaldı şurda şimdi 845 işlemci 6 GB Ram ve üstü özelliklerle gelirse amiral gemisi +3800 den başlaması muhtemel lakin para sorunu olmayan adam alır onu direk beklicen 3 ay 5 ay sonra alcan ciddi indirim ve düşüş oluyor öyle.

Ben G6 ve U11 e geçmeyi düşündüm birinin işlemcisi eski biride TR mevzusu sıkıntılı oreo güncellemesi gelmiş U11 e dil olayı sıkıntı gibi cihaz farklı ülke cihazı hani TR'den başka bi firmayla tekrar anlaşmışlar falan filan bide kulaklık jack girişi yok USB tybe C den dinliyorsun onun dışında çok iyi telefon Sony yağ gibi akıyorsa HTC de öyle G6 yine sorunlar var iki kamerada rezalet resmen bulanık foto çekiyor bide 821 işlemci var.

Yani vazgeçtim fiyatlar çok uygundu biri 2100 diğeri 2200 de çıkarttım kafamdan yeni modele odaklandım.

Fiyat ıyı düşüyor kısa sürede ama dusmesı cıkması derken biraz bekletcek ondan yüksek dedım :) z5 felan güzeldi aynen z1 vRdı bende arkadasımda z3. X serısını elıme almadım ama oda fena degıl görüntülerde.

Htc ler guzelde arayuzunu sevmedım ben. Eskı telefonları batarya performansı olarak cok kötüydü yenılerı hıc incelemedım. Fıyat olarata bana pahalı gelmişlerdi. Şuan ne durumda fiyatları bılmıyorum. Ben z1 ve z5 ı çıktıktan bır sene sonra aldım fıyatları iyiydi ozamanlar. Z1 2 seneden fazla kullandım bunada 1.5 sene oldu yenı alırsam heralde bı 3 sene gıder bana. Hem biraz daha tecrübelendık telefon seçerken :)

Baklm sony de aradığım özellikleri bulamazsam xıaomı mı7 felan bakarım. Yada baska cıhazları incelerim

Web teknoda türkçe cevırı yapılmış dünkü bı haberin. Neyse... Konuyu boş mesajlarla doldurduk :)

http://www.webtekno.com/sony-xperia-xz2-premium-a-ait-konsept-goruntulerin-yer-aldigi-video-h38815.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 3 Ocak 2018; 12:42:31 >

• z5 compact e5803 kullanıcısıyım. Sceryavuz sağolsun telefonu rootlarken çok yardımcı oldu özel kernel ve recovery hazırladı.
    Ancak çözemediğimiz bir sorun var bu safetnynet zımbırtısı.Bu fixlenmiyor bir türlü bu yüzden banka uygulamamı kullanamıyorum telefon rootluyken.
    xda'daki green kernel yapımcısıyla iletişime geçtim fakat oda test etmem için bir boot verdi.Oda malesef derman olmadı bu soruna.e5823'Te çalışıyor ama.Yani bizim z5 compact'ın yurtdışı versiyonu.

Şimdi telefonun rootu uçmaması adına, flashlanabilir e5823'e ait rootlu son sürüm rom lazım.Bu romu flashlayıp green kernel ile sorunu çözeceğimi düşüünüyorum.Ancak flashlanabilir sürümünde rootlu hale gelmesi konusunda şüpheye düştüm sonuçta magisk ile kullanıcaz, roma hangi zip'i göstericez super su mu yoksa magisk mi bunlara emin olamadığım için yardımcı olursanız sevinirim.

• Zangieff kullanıcısına yanıt
    Önce magisk tanıtılması lazım. Ama safetynet in stabil bir kullanımı yok bildiğim kadarıyla, en son kullandığımda (magisk v13) ziraat uygulaması 2 yeniden başlatmada 1 uygulamayı kullandırtmıyordu. Ki en son magisk i Z5 te deneyen yine @TheVerge hocamdı xda dan hatırladığım kadarıyla.

• 
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.