Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
1.624
Cevap
48
Favori
402.038
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      123 Mesaj
      Her tüvalet işkence oluyor malesef. Rahatlatacak her cözüm ilgi ve zaman istiyor. Umursamadigimiz ilk günün ertesinde hemen kendini gösteriyor. Umarim, tecrubelerimizi paylaşarak oluşturduğumuz tecrübe havuzundan hepimiz yararlanıp bu illetten kurtulacağız. Paylaşım yapan tüm dostlara teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Er
      12 Mesaj
      Arkadaşlar bu illeti bende çekiyorum..Yaklaşık 4 ay oldu şuan kantaron yağı ve mor desitin sürüyorum..Kabızlık ilacı içiyorum heladan sonra en fazla 10dk ağrı oluyor..Ama hayattan ciddi anlamda düşürüyor taktiklerinizi ve tecrübelerinizi paylaşın buraları takip eden muhakkak insanlar vardır..Üye olmasına gerek yok bu hastalığı çeken bilir..Her şeyden yemeyi kesmeye başladık sadece su su su başka birşey kalmadı zaten çorba,zeytinyağı,su akrabam bunun ameliyatını oldu hiçbirşey değişmesi 1 yıl sonra tekrarladı..Bende bunları duyunca ameliyata daha antisempati duymaya başladım..Herkes bildiklerini yazsın..
      Ben şuan DAFLON500mg,Desitin Krem (MOR),KANTARON YAĞI kullanıyorum..
      Bilmeyenler için nasıl yaptığımı söyliyeyim..
      Sabah ve Akşam oturma banyosu yapıyorum , arkadaşlar ciddi anlamda bu önemli pas geçmeyin,çünkü amacımız ordaki kas gerilimini azaltmak ve yarayı iyileştirmek ki yara iyileşse zaten acı kalmıcak..Daflonu içiyorum hap kendiis yara iyileştirici özelliği var..Desitin krem pişik ve yanıklarda kullanılıyor.Onuda günde 2 kez yaraya direk temas olucak şekilde sürüyoroum.Kantaron yağı zaten araştırısanız öğrenirsiniz ciddi anlamda yarar sağlıyor çıkışlar kolay günde 3 kez sabah akşam üstü ve gece olarak kullanıyorum.Pamuğa döküp yaraya gömüyorum ve yatıp uyuyuroum..Allah kimseye bu derdi vermesin..Çeken bilir ben buyraya kaydadeğer birşey oldukça yazıcam..Unutmayın ameliyat yüzyıllardır yok..Şifa Allah'tandır..Elinizden geleni yapın ve Allaha dua edin.
      |
      |

• Yarbay
      5257 Mesaj
      Birde şunu deneyin.Hollanda menşei ürün doğal kortizon vs. içermiyor

http://www.hemoclin.com.tr/
      |
      |

Yolsuzluk=Yoksulluk.
      Doğruları konuşmak için en az iki kişi gerekir biri doğru söyleyen, biri doğru anlayana,
      Allah, kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil,doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın..

Doğayı yıpratmayınız,
      Yeteneklerinizi hobi olarak harcamayın,
      İnsanlar kazandıkca kibarlaşırmış.
    • Binbaşı
      1812 Mesaj
      Bendede sorun buyuk ibs ile birlesince cekilmez oluyor

• Teğmen
      112 Mesaj
      ağrı dayanılamayacak kadar kötüyse procto glyvenol fitil kullanın birde anestol pomad... uzun süredir çeken biri olarak tavsiyem doktora gidip tam olarak hastalığınızın ne olduğunu öğrenmek.
      |
      |

• Er
      12 Mesaj
      Arkadaşlar an itibariyle hiçbir acı çekmeden tuvalet ihtiyacımı giderdim..Kantaron Yağı ve Mantazol krem bu işin çözümü oldu bende..Tavsiye ediyorum..
      |
      |

• Teğmen
      123 Mesaj
      Bende de eğer dışkılamamı kontrol edebildiğim surece cok ağrıtmıyor. Yani kendimi kabiz olmaktan hep korumak durumunda kaliyorum. Dışkı yumusak olunca ağrida çok olmuyor. Buaralar keten tohumuna sardım. Sabahlari atiyorum ağzima iki çay kaşığı ve iyice çiğniyorum sonra bol su sanki kabizliktan koruyor gibi. Bilgilerinize

|
      |

• Binbaşı
      1376 Mesaj
      Herkese rabbim şifalar versin. Amin

Bu iki ilacı devamlı kullanın.

Kabızlık önleyici.

Anestol pomad her tuvalette sürün.

Yanlız magatın içine daha fazla sürün

Dışında çamaşır emiyor ve tedavi gecikiyor.

Sabah ve akşam azda olsa zeytinyağı için.

Tuvalettede sık nefes alıp verin ki kendinizi rahatlatın

ZORLAYIP KASMAYIN YANİ.

• Er
      12 Mesaj

Dostum bekunis duphalaca göre daha sağlam bir ilaç ve ishal yapıyor yani direk en azından bende öyle bir etki gösterdi..Duphalac daha sakin daha faydalı olur bence..
      |
      |
      GnCfNrLi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1376 Mesaj

Doğrudur.

Benim demek istediğim 2 ilacında faydası oldu

Çok şükür.

Her bünyede farklılık gösteriyor.

Bekunis bende ishal yapmadı mesela.

|
      |
      luzengor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      422 Mesaj
      6 senedir bu eziyeti çekiyorum, henüz cerrahi müdahele yaptırmadım.

Konuyu bugün gördüm tam 75 sayfa, memleketin yarısının makatı çatlakmış vay arkadaş...

• Yüzbaşı
      953 Mesaj

Yarısı derdini foruma yazanlar öbür yarısıda yazmayanlar

|
      |
      sararmen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1520 Mesaj
      Selam arkadaslar 2 gundur yururken veya hareket ederken makatta batma hıssedıyorum baya acı veren hateketımı sınırlayan bır batma.

Bu acının aynısını 5 6 sene once lısede tekrar yasamıstım doktor basur falan değil merak etme dedı 2 krem verdı (biri fıtıl denıluuor sanırım :)) 1 haftaya gectı.

Sanırım catlak mevzusu..

Ama en onemlı belırtılerden olan tuvalet sonrası agırıyı yasamıyorum. Durumun basında olduğum ıcınmı acaba cunku basur veya kıl donmesı belırtısı değil. Catlak olarakta sadece yururken batma belırtısı var.

Elıme gelen bır cıkıntı uc yok.

Ne onerırsınız obk lı bır manyak olduğum için taktım ve gunluk yasantım berbat.

O makata sokulan ılac kabusum oldu 2 gundur yıne mı kullanacam dıye

• Teğmen
      200 Mesaj
      Arkadaşlar merhaba bende bu hastalıkla geçtiğimiz yıl ocak civarı tanışmıştım sanırım 1 ay gibi bir süreçte tamamen atlatmıştım. Malesef ki kendi hatam sonucu şiddetli bir kabızlık dolayısıyla tekrar nüksetti fakat kanama olmadı 2-3 saat sızlanma hissettim hemen doktora gittim yarayı tahriş etmişsin diyerek kremlere ve oturma banyolarına devam et ve uzunn bir süre diyet uygula hatta bunu alışkanlık edin dedi bu hastalık genelde kış aylarında yenilen ağır yemeklerinde etkisiyle daha çok görülüyormuş. Benim merak ettiğim bu hastalığın kronikleşmesiyle aradan 1 yıl geçince nüksetmesi durumu aynı şeymi şuan benimki kronik mi olmuş oluyor ? ve ben doktora sorduğumda kronikleşme durumu en az 2-2.5 ay boyunca tedavi edilmeyen ve çeşitli sebeplerle (önemsemeyen-utanma durumu-yanlış tedaviler) yarayı derinleştirenlerde olur senin ki nüksetmiş ama bir süre sızlanma ve ağrıların olur hayatını düzene sok geçicektir henüz gençsin toparlarsın ameliyatlık durumun yok dedi bende burdaki deneyimli arkadaşlardan bilgi almak istedim çünkü wc sonrası birkaç saat ağrı ve sızlanma hissediyorum ama şiddetli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandidas22 -- 6 Mart 2018; 14:43:42 >
      |
      |

>>> Bir Aşk'tır BMW <<<

• Onbaşı
      25 Mesaj

Yürürken batma olunca hafiften makat ıslanıyor mu yani akıntı geliyo mu ?

|
      |
      SıradanÇinkoKarbonPil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1520 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: 1rex1

Yürürken batma olunca hafiften makat ıslanıyor mu yani akıntı geliyo mu ?

Akıntı olmuyor hocam,dun doktora gıttım bu arada, cıddı bırseyın yok dedı kabız olmussun dedı bırde acı falan yeme dedı bu ara baya acı bıber yemıstım.

Krem ve fıtıl verdı kullanıyorum. Fıtıl igrenc bırsey

|
      |

• Binbaşı
      1417 Mesaj
      Anal fissür için DAFLON kullananlar varmış, üstteki mesajlarda yazıldığına göre... Daflon, hemoroid için etkili arkadaşlar. Anal fissürde pek bir işe hatta hiçbir işe yaramaz.

Duphalac bildiğim kadarıyla şurup şeklinde. İçimi kolay fakat gaz problemi yaptığı oluyor. Bekunis bir süre sonra ve her bünyede aynı etkiyi göstermiyor diye duymuştum.

Magnesie Calcinee diye toz bir ilaç var. Dozunu bünyenize göre ayarlayarak, dışkınızı yumuşatabilirsiniz. Ama içimi aşırı derecede rahatsız edicidir.

Hap olarak da boncuk şeklinde DULCOLAX diye bir dışkı yumuşatıcı var. Etkilidir, rahatsız etmez. İçimi çok kolaydır. Boyutu neredeyse bulgur tanesi kadar.

Dışkılamadan korktuğunuz için yemek yememezlik yapmayın. Mümkünse lif takviyesi de alabilirsiniz. Eczanelerde gıda takviyesi olarak bulunur.

Korhan Taviloğlu, anal fissür için botox yaptığı hastalarına Gıda takviyesi olarak Lif yazıyordu. Bir de GotuKola diye ismi troll gibi olan:)) bir yara iyileştirici gıda takviyesi de veriyordu. Ayrıca bizzat kendim sordum, Magnesie Calcinee adlı ilacı 1 ay kullanabilir hastanız demişti.

Fakat ne olursa olsun, dışkı yumuşatıcı ilaçları sürekli kullanmayın.

Son olarak, bu hastalık tekrar edebiliyor ameliyat olsanız da. Bu yüzden bir süredir tuvalete çıkmıyorsanız ya da dışkınızın çok sert olduğunu hissediyorsanız, parmağınızla dikkat ederek makat ağzındaki sert dışkıyı parçalamaya çalışın. Sonrasında gelen dışkı zaten yumuşak olacak ve tekrar anal fissüre neden olmayacaktır.

Yazdıklarım bilgi amaçlı olup, gözlemlere ve duyumlara dayalı tavsiyelerdir. Dikkate alıp almamak sizin insiyatifinizdedir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

BMW 5.20 F10

• Teğmen
      200 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Anal fissür için DAFLON kullananlar varmış, üstteki mesajlarda yazıldığına göre... Daflon, hemoroid için etkili arkadaşlar. Anal fissürde pek bir işe hatta hiçbir işe yaramaz.

Duphalac bildiğim kadarıyla şurup şeklinde. İçimi kolay fakat gaz problemi yaptığı oluyor. Bekunis bir süre sonra ve her bünyede aynı etkiyi göstermiyor diye duymuştum.

Magnesie Calcinee diye toz bir ilaç var. Dozunu bünyenize göre ayarlayarak, dışkınızı yumuşatabilirsiniz. Ama içimi aşırı derecede rahatsız edicidir.

Hap olarak da boncuk şeklinde DULCOLAX diye bir dışkı yumuşatıcı var. Etkilidir, rahatsız etmez. İçimi çok kolaydır. Boyutu neredeyse bulgur tanesi kadar.

Dışkılamadan korktuğunuz için yemek yememezlik yapmayın. Mümkünse lif takviyesi de alabilirsiniz. Eczanelerde gıda takviyesi olarak bulunur.

Korhan Taviloğlu, anal fissür için botox yaptığı hastalarına Gıda takviyesi olarak Lif yazıyordu. Bir de GotuKola diye ismi troll gibi olan:)) bir yara iyileştirici gıda takviyesi de veriyordu. Ayrıca bizzat kendim sordum, Magnesie Calcinee adlı ilacı 1 ay kullanabilir hastanız demişti.

Fakat ne olursa olsun, dışkı yumuşatıcı ilaçları sürekli kullanmayın.

Son olarak, bu hastalık tekrar edebiliyor ameliyat olsanız da. Bu yüzden bir süredir tuvalete çıkmıyorsanız ya da dışkınızın çok sert olduğunu hissediyorsanız, parmağınızla dikkat ederek makat ağzındaki sert dışkıyı parçalamaya çalışın. Sonrasında gelen dışkı zaten yumuşak olacak ve tekrar anal fissüre neden olmayacaktır.

Yazdıklarım bilgi amaçlı olup, gözlemlere ve duyumlara dayalı tavsiyelerdir. Dikkate alıp almamak sizin insiyatifinizdedir.

Merhaba hocam siz bu konuda deneyimlisiniz eski yorumlarınızıda okudum. Benimde 1 senenin ardından şiddetli kabızlık geçirmem sonucu(kendi ihmalim yüzünden) nüksetti kanama yok dışkılama esnasında da ağrı ve acı minimum düzeyde ama gün içinde sızlanma oluyor ben makatı sürekli sıcakta tutmaya çalışıyorum kasın gevşek durması için. Diş iltihabım yüzünden 1 hafta antibiyotik kullandım ve kabız etti normalde diyet yapmasamda dışkım hep yumuşaktı 1 yıldır birşey olmamıştı tabiri caizse taşı yesem eriticek gibi sindiriyorum dışkım yumuşak çok şükür ama bu dışkı yumuşatıcıyı kullanmak yinede şartmı ?

>>> Bir Aşk'tır BMW <<<

• Binbaşı
      1417 Mesaj

Merhaba hocam,

Yara iyileşene kadar şart. Aslında şöyle bir durum var. Bu rahatsızlığı yaşayanlar, aynı acıyı tekrar yaşamamak için tuvaleti erteliyorlar. Erteleyince de dışkıdaki su vücut tarafından zamanla emiliyor ve dışkı sertleşiyor. Dışkının sertleşmesi de maalesef çatlağa zarar veriyor. Bu yüzden bir süre dışkı yumuşatıcı kullanmak zorunlu hale geliyor.

Zamanla vücudunuzun dışkı yumuşatıcıya karşı verdiği tepkiyi öğrenirsiniz. Mesela Magnesie kullanıyorsanız, diyelim 3 ölçek içtiniz dışkınız su gibi çıkar ve ishal şiddetli olabilir. Bu da yaraya zarar verir. Fakat 2 ölçek kullanırsınız, dışkınız sıvımsı bir halde çıkar ve 1-2 gün magnesie içmeseniz de dışkınız kolay kolay sertleşmez.

Mümkünse her tuvaletten sonra leğene oturun. Günde 3 kez çıkıyorsanız, 3 kez oturun. Tabi dediğim gibi eğer mümkünse... Çok fazla sıcak su tedavisi uygulamayanlar da sıcak su torbası kullanabilirler. Amaç kasılı olan kası gevşeterek, yaralı bölgeye kan akışı sağlamak ve yaranın iyileşmesini hızlandırmak.

Anal fissür tedavisine hızlı çözüm için, sofranızdan nohut yemeği eksik olmasın. Acınızı hafifletmek için anestol pomad, yaranın hızlı iyileşmesi için nitrogliserinli krem kullanmalısınız.

Ameliyat dahi olsanız, bu rahatsızlığın nüksetmesi maalesef mümkün. Ama hayatınızı ve beslenmenizi düzene sokarsanız senelerce bu rahatsızlığı yaşamazsınız.

Kabız olmamak için bol bol nohut. Elbette dışkıyı yumuşatan gıdalar var, ıspanak gibi ama dışkılamayı tetikleyen en önemli gıda NOHUT. Bağırsak otobansa, dışkı da taşıtsa, nohut da yakıttır tabiri caizse :)

Bir de vücudunuzu tuvalete alıştırın. Her sabah 8’de giriyorsanız ya da her akşam mutlaka bu saatlere uyun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bandidas22 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BMW 5.20 F10

• Binbaşı
      1417 Mesaj

Bu arada bepanthol müdür bepanthen midir neyse :) o krem de anal fissüre iyi geliyor diyorlar. Vücuttaki çatlakların tamamına iyi geliyor herhalde :) Bilginize...

Bir de hocam, sanırım siz dışkı yumuşatıcılardan bıkmışsınız artık, şart mı diye sorduğunuza göre :) Dulcolax diye bir dışkı yumuşatıcı var, internetten biraz araştırıp yorumlara bakın. Kullananlar içiminden de etkisinden de epey memnunlar, yan etkisi de yok gibi bir şeymiş ama detaylı araştırmadım. Siz bir bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 7 Mart 2018; 23:31:15 >
      |
      |
      Bandidas22 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.