Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (68. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marto1

çok teşekkür ederim dostum bunların çoğunu yapıyorum beslenme konusunda ama fitil ve krem daha evvelden kullandım ama pek fayda etmedi siz fitil ve krem olarak hangi markalarını kullandınız?

ben deki kanama ay da 1 ya da 2 oluyor bazen ayda 1 oluyor maksimum 6 hafta yı geçti tam iyileşme pozisyonu geçtiğim anda benim dikkatsizliğimden dolayı kanama oldu lakin şöyle bir durum var benim vucutta

kanama olsada asla ama asla ne ağrı ne sızı var bunların hiçbiri yok bunları yaptığım diyetlere borçluyum vucutta kendisini evriltiyor bu rahatsızlığa karşı bu illet size bana seve seve sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda faydası var

benim beslenme sitilim de çorba mutlaka var mercimek özellikle kırmızı çok güzel dışkıya kıvam veriyor yanına bulgur brokoli karnabahar taze fasulye bamya patlıcan her türlüsü bezelye özellikle ıspanak yüksek posa ile dışkıyı yumastıyor hafta 3 kere mutlaka yerim semizotu ve ot sebze ile ilgili herşey mutlaka menümde var

dün bir arkadaş tavsiye etti forumdan hamaten krem ilk kullanımda etkisini gösterdi ben de bu sabah ki dışkılama esnasında çatlağı hiç hissettirmedi ben de ve şu saate kadar da tek bir karımcalanma dahai olmadı
    bu illetten diğer korunma olayım soğuk havalarda çok azıyor eskiden ben de elimi soğuk suya değdirsem veya yalınayak betona bassam makatımda hissederdim o karıncalanmayı

bu iş dediğiniz gibi sabır işi uzun süreli ve yaşam şekli haline getirmek gerekiyor ben şahsen artık kabullenip yaşam sitilim haline getiridim ve faydasını alıyorum ağrı sızım yok
    bakalım zaman bu rahatsızlık için en büyük ilaç

teşekkür ederim

Fitil kullanımı benim tedavimdeki iyileşmeyi hızlandırdı. Ürünün adı Kortos

Merhem olarak ise Fito. derinin kendini yenileme sürecini hızlandırıyor

Dışkı yumuşatıcı = Duphalac

Bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız ve ilaçların prospektüslerini okuyunuz
  • Arkadaşlar tam iyileştim diyordum dışkı sertliği ile başa döndüm. Beslenmeme o kadar dikkat ediyorum ama dışkımın ilk kısmı 2-4 cm lik ilk kısmı katı oluyor,bundan kurtulamıyorum. İlk kısmı katı çok az bir kısmı gerisi bazen ishal kadar sıvı bile oluyor.Neden küçücük bir sert oluyor bunu çözemedim doktora gittim ama bilgilendirmedi. Başına gelen varsa yardıma ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden, herkese geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhii

Arkadaşlar tam iyileştim diyordum dışkı sertliği ile başa döndüm. Beslenmeme o kadar dikkat ediyorum ama dışkımın ilk kısmı 2-4 cm lik ilk kısmı katı oluyor,bundan kurtulamıyorum. İlk kısmı katı çok az bir kısmı gerisi bazen ishal kadar sıvı bile oluyor.Neden küçücük bir sert oluyor bunu çözemedim doktora gittim ama bilgilendirmedi. Başına gelen varsa yardıma ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden, herkese geçmiş olsun.

makat daralması yada makat sarkması olabilir prof a görünün bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airport34 -- 25 Nisan 2017; 23:26:20 >
  • Arkadaşlar bendede büyük yaparken, cam çizmesi gibi his oluyor... Hangi doktora gitmeli...
  • manilafortuna kullanıcısına yanıt
    Hep varsa muhtemelen basurdur.

Ama bi kabızlıktan sonra oluştuysa çatlak olabilir.

Genel cerrah a gidilmeli.

Parmak muayenesi yapilacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manilafortuna

Arkadaşlar bendede büyük yaparken, cam çizmesi gibi his oluyor... Hangi doktora gitmeli...

Proktoloji uzmanı
  • nisan 5 den bu yana yeme ıcme alıskanlıgı olarak cıddı bır savas vererek ve kremlerımı duzenlı kullanarak ( son 4-5 gundur hatta sadece gunde 1 kere suruyorum ) suan ıcın sıkıntım yok cok sukur. ama en ufak kabızlık belırtısı ve zorlamada hemen kendını hatırlatıyor burdayım dıye.

kabız olmayın
    kabız olmayın
    kabız olmayın

bol su ıcın bol sıvı alın
    sabahları mutlaka ya çorba ya kayısı suyu
    öğlen mutlaka sebze yemegı yada olmuyorsa illakı 1 tas yogurt
    aksamları az ve hafıf yıyın yogurt salata dayanın gıtsın

pılav makarna ekmek çıktı hayatımdan

fıssur sayesınde 21 gunde 3kılo verdım buarada

ha bırde son nokta , ıkınmak yok ıkınmak yok...

yazdıklarım zaten burada sayflarca yazılan seyler lakın okumaya usenıp son sayfaya bakan yenı muzdarıp arkadaslara tavsıyelerımdır.
  •  Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )uzun süre bu hastalıktan çeken biri olarak bir çok şey denedim bu iki krem gerçekten başarılı
  • Elbet çaresiz dostlarım vardır; anal fissür veya basurdan dolayı. 4 5 sene çektim ben bu basur denen mereti lise hayatım sersefildi kullanmadığım krem ilaç olmadı ama sadece 1 aylık doğal ve kolay tedavi yöntemi ile kalıcı olarak kurtuldum. Öncelikle makatımda çatlak vardı sonra basura çevirdi o yüzden basurdan bahsettiğimi belirteyim.

Gelelim tedavi yoluna. Evet arkadaşlar gidip pazardan bir torba dere otu alın. Ucuz zaten cebinizi yakmaz. Sabah/öğle/akşam (3 öğün) aç karna bir tutam çiğneyin ve hemen 1-2 bardak üstüne su için. 10-15 dakika sonra yemeğinizi yiyin. Bunu 1 ay hep tekrarlayın basurun B si dahi kalmayacak. Üstelik kalıcı olarak. Hem sindirim sistemine faydalı bir çözüm dereotu çiğnemek hem de basura. Umarım ömrünüz boyunca sağlıklı kalırsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokak sporcusu

Elbet çaresiz dostlarım vardır; anal fissür veya basurdan dolayı. 4 5 sene çektim ben bu basur denen mereti lise hayatım sersefildi kullanmadığım krem ilaç olmadı ama sadece 1 aylık doğal ve kolay tedavi yöntemi ile kalıcı olarak kurtuldum. Öncelikle makatımda çatlak vardı sonra basura çevirdi o yüzden basurdan bahsettiğimi belirteyim.

Gelelim tedavi yoluna. Evet arkadaşlar gidip pazardan bir torba dere otu alın. Ucuz zaten cebinizi yakmaz. Sabah/öğle/akşam (3 öğün) aç karna bir tutam çiğneyin ve hemen 1-2 bardak üstüne su için. 10-15 dakika sonra yemeğinizi yiyin. Bunu 1 ay hep tekrarlayın basurun B si dahi kalmayacak. Üstelik kalıcı olarak. Hem sindirim sistemine faydalı bir çözüm dereotu çiğnemek hem de basura. Umarım ömrünüz boyunca sağlıklı kalırsınız..

çiğneyip atıyormuyuz yoksa yiyormuyuz o kısmı anlayamadım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

Elbet çaresiz dostlarım vardır; anal fissür veya basurdan dolayı. 4 5 sene çektim ben bu basur denen mereti lise hayatım sersefildi kullanmadığım krem ilaç olmadı ama sadece 1 aylık doğal ve kolay tedavi yöntemi ile kalıcı olarak kurtuldum. Öncelikle makatımda çatlak vardı sonra basura çevirdi o yüzden basurdan bahsettiğimi belirteyim.

Hocam tabi ki yutuyorsun, vücuduna girecek o ot. Yoksa geviş getirerek ne elde edebilirsin 1 ay düzenli olarak aç karna yap. 1 2 hafta içinde basur gidecek ve 1.ay sonunda kalıcı olarak bu meretten kurtulacaksın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

Hocam tabi ki yutuyorsun, vücuduna girecek o ot. Yoksa geviş getirerek ne elde edebilirsin 1 ay düzenli olarak aç karna yap. 1 2 hafta içinde basur gidecek ve 1.ay sonunda kalıcı olarak bu meretten kurtulacaksın

inşaallah böyle olur. deneyeceğim. teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar bu hastaligi bayadir çekiyorum ama agrim yukselmedi yani 5 aydir var ama ne ilerliyor ne iyilesiyor.Bazen 15 20 gun hic bir agri kasinti hissetmiyorum bazen 3 4 gun hissediyorum.

2 hafta once ilk defa bi doktora gittim hafif çatlak var dedi kortos ve anestol pomad soyledi bunlari kullan dedi o kadar.

1 hafta gecmisti gittim yine kullan dedi kortos da kortizon oldugu icin artik sadece aksamlari kullanmaya basladim.

Fakat agrilarim gecmedi baska krem yok mu? Ameliyatlardan da korkuyorum bir kasi kesiyorlarmiş dahada ilerde dişkimizi tutamiyormuşuz galiba?

Burada özel bi hastanede lazerle ameliyat var ama nasil birşey bilen var mi? Kesi olmadan mi yapiyorlar acisiz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deta2323

Merhaba arkadaşlar bu hastaligi bayadir çekiyorum ama agrim yukselmedi yani 5 aydir var ama ne ilerliyor ne iyilesiyor.Bazen 15 20 gun hic bir agri kasinti hissetmiyorum bazen 3 4 gun hissediyorum.

2 hafta once ilk defa bi doktora gittim hafif çatlak var dedi kortos ve anestol pomad soyledi bunlari kullan dedi o kadar.

1 hafta gecmisti gittim yine kullan dedi kortos da kortizon oldugu icin artik sadece aksamlari kullanmaya basladim.

Fakat agrilarim gecmedi baska krem yok mu? Ameliyatlardan da korkuyorum bir kasi kesiyorlarmiş dahada ilerde dişkimizi tutamiyormuşuz galiba?

Burada özel bi hastanede lazerle ameliyat var ama nasil birşey bilen var mi? Kesi olmadan mi yapiyorlar acisiz mi?

Rectoderm var araştırabilirsiniz. Dr a sormadan kullanmayın , yan etkileri var. baş ağrısı vs.

Ameliyat son çare evet, ama başka care kalmadıysa yapacakta birsey yok. kararı verecek olan sizsiniz.

Herkes tutamıyor diye bir genelleme yapılamaz. Lazerle ameliyat konusunda yorumsuzum.
  • Arkadaşlar bu meret yaklaşık 4 yıldan beri var.Dışkı yaptığım zaman damla damla kan geliyor. 2 sene önce endoskopiye gittim ve televizyondan çatlağı çok net bir şekilde gördüm.Doktor bana ameliyat dedi korktuğum için ameliyat olmadım.Daha sonra bol lifli gıdalar tüketmeye başlayınca düzelmeye başladım.Ancak bu aralar tekrar başladı kan gelmeye artık sıkılmaya başladım bu işten bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlar sizce ameliyat olmalımıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chibichibi

quote:

Orijinalden alıntı: marto1

quote:

Orijinalden alıntı: chibichibi

quote:

Orijinalden alıntı: myheart70

Ameliyat sonrası da tekrarlama riski olduğu söyleniyor. Tamamen iyileşme ne kadar sürer acaba. Yumuşak dışkılamada rahatım ilk günlerdeki gibi değil ama wc sonrası 1 saat sonra falan özellikle de tam boşalma olmayınca kasıntı ile acı yapıyor

1 ay 2 ay 3 ay sene mi? İyileşmiş arkadaş yokmudur acaba ameliyat ya da botoks olmadan??

Ameliyat olmadan anal fissürü yendim.

Standart tedavi süresi 6 hafta diyor doktorlar. Daha fazla da sürebilir, bu süreçte sabırlı olmanız gerekiyor

hocam yönteminiz nedir buraya yazarmısınız ? burda bu olaydan etkilenmiş bir sürü kaderdaşımız var

Ne hissettiğinizi çok iyi bildiğim için uyguladığım tedavi yöntemini yukarıya yazdım

Umarım size de faydası olur

• Arkadaslar sayfa 55 58 arası Patlıcan suyu tarifini veren bi yorum vardı hatta bayada alıntısı yapılmıştı. Neden kaldırıldı acaba bi bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: defro

Arkadaslar sayfa 55 58 arası Patlıcan suyu tarifini veren bi yorum vardı hatta bayada alıntısı yapılmıştı. Neden kaldırıldı acaba bi bilgisi olan var mı ?

merhabalar
    bahsettiğiniz bu olabilir mi?
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=34599897
  • Bende bu zikkimin gecici olani var. Proctolog kullaniyorum yaklasik 2 haftalik daha tedavim kaldi sonra kurtulacagim. Bende hic kanama olmadi ama surekli kasinti vardi.
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Buldum Kardeşim saolasın
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.