Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (67. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ishal olmak isteyen magnezyum sulfat icsin ingiliz tuzuda derler 1 bardak suya 1 yemek kasigi kayip icin normal tuz tadi yoktir cok igrenc bi tadi vardir midede bagirsakta ne varsa cikarir 1 saatte etkisini gostermeye baslar 2 gun surer etkisi ona gore sabah ac karnina icerseniz daha iyi olur
  • ARKADAŞLAR KABIZLIKTAN DOLAYI WC'YE ÇIKAMIYORSANIZ SICAK SÜTE BAL KARIŞTIRIP İÇİN. BALLI SÜT NE KADAR SICAK OLURSA İSHALİNİZ DE O KADAR ÇOK OLUR... O AYARLAMAYI SİZ YAPACAKSINIZ...

EN FAZLA YARIM SAATTE ETKİSİNİ GÖSTERİR. YARIM SAATTE WC'YE KOŞTURA KOŞTURA ÇIKARSINIZ (DENEMEYLE SABİTTİR.)

TERSİ DURUM İÇİN DE GEÇERLİDİR. YANİ İSHALSENİZ SOĞUK SÜTE BAL KARIŞTIRIP İÇERSENİZ İSHALİNİZ EN KISA ZAMANDA İYİLEŞECEKTİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengran -- 14 Nisan 2017; 23:0:54 >
  • Botoks olayı nedir arkadaşlar varmı yaptıran netice alan deneyim paylaşım yapan olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: myheart70

Ameliyat sonrası da tekrarlama riski olduğu söyleniyor. Tamamen iyileşme ne kadar sürer acaba. Yumuşak dışkılamada rahatım ilk günlerdeki gibi değil ama wc sonrası 1 saat sonra falan özellikle de tam boşalma olmayınca kasıntı ile acı yapıyor

1 ay 2 ay 3 ay sene mi? İyileşmiş arkadaş yokmudur acaba ameliyat ya da botoks olmadan??

Ameliyat olmadan anal fissürü yendim.

Standart tedavi süresi 6 hafta diyor doktorlar. Daha fazla da sürebilir, bu süreçte sabırlı olmanız gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: marto1

quote:

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun diliyorum bu illet 1 yıldır belli aralıklarda beni de buluyor tam kurtuldum diyorum sert dışkılamada nüksediyor sizide tavsiye debileceğiniz istanbulda iyi bir doktor var mı ?
    makat çatlağı olduğunu düşünüyorum bu konuda uzman doktor

teşekkür ederim Allahta acil şifalar diliyorum hepimiz için

bu konuda bir numara Korhan Taviloğlu deniyor ancak muayenesi ve ameliyat ücretleri biraz yüksektir.

evet kendisine dün kontrole gittim makat çatlağı ve hemoroidim olduğunu soyledi :(
    botoks için %50 ihtimal verdi fiyat olaral 8bin tl
    Ameliyat içinse %93 iyileşme ve malesef 12 bin tl istedi fiyatlar çok astıronomik muhtemelen özel sigortam olduğu için fiyatları şişirdiler bilemiyorum başka özel bir hastene bakacağım

bu konuda ameliyat geçirmiş iyileşmiş başka kişiler yokmu?

Botoks için 8000 lira mı ? Çok fazla bence

Botoksun kendisi 374 lira. nasıl oluyor da bu fiyat 8000 e çıkıyor acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chibichibi

quote:

Ameliyat sonrası da tekrarlama riski olduğu söyleniyor. Tamamen iyileşme ne kadar sürer acaba. Yumuşak dışkılamada rahatım ilk günlerdeki gibi değil ama wc sonrası 1 saat sonra falan özellikle de tam boşalma olmayınca kasıntı ile acı yapıyor

1 ay 2 ay 3 ay sene mi? İyileşmiş arkadaş yokmudur acaba ameliyat ya da botoks olmadan??

Standart tedavi süresi 6 hafta diyor doktorlar. Daha fazla da sürebilir, bu süreçte sabırlı olmanız gerekiyor

hocam geçmiş olsun darısı başımıza nasıl yendınız.

krem tedavı , yeme ve tuvalet alışkanlığını düzene koyarakmı?

ben 2 haftadır hem kremlerımı kullanıyorum hemde yeme ve tuvalet alışkanlığıma dıkkat edıyorum, şuan çok şükür keyfım yerınde. ama bılıyorumkı salarsam kendımı hemen nuksedecek bır dert bu.

ekstra olarak yaptıklarınız nelerdır?
  • chibichibi kullanıcısına yanıt
    Gittiğim yer çok ünlü bir proktoloji uzmanı bu konuda yurt dışında eğitimler almış biri ama hakikaten fiyatları uçuk düzeyde bende hem makat hemde hemorid var ne hikmetse ben de acı neredeyse yok son 4 gündür de kanama yok 14 aydır belli aralıklarda 20 günde 1 kere ,30 günde 1 kere kanama oluyor rekorum ise 1 ay 26 gün dü işleri düzeltme yoluna gelmiştim lakin ufak bir kabızlık tan nüksetti bu rahatsızlık 6 ay ile 9 ay arasında kanama olmazsa ve lifli beslenirseniz kurtulma ihtimaliniz yüksek lakin aç karna kuru yiyecek yerseniz kabız olursanız kanama olur boş mideye önce çorba girecek kahvaltıda yumurta omlet şu sıralar 15 günde 1 oluyor dikkatli gittiğimde en son da maelsef 4 gün önce az kanama oldu bu kanamalar geçmişte yaşadıklarımkinden çok ama çok az miktarda, ağrılarım neredeyse yok son kanamadan sonra dışkı yapıldıktan sobra 1 dk kadar hafif yanma şeklinde olmakla birlikte kesiliyor ama o ağrıyıda kesmeyi biliyorum arkadaşlar size açıklayacağım
    ısırgan otıu gerçekten mükemmel bir bitki

ısırgan otunu 3-5 dakka kaynatıp püre haline getiriyorum temiz bir mendile güzelce katlayıp makata koyuyorum ve yarım saat etrafa sıçramayacak şekilde oturuyorm arzu eden temiz bir tülbentte kullanabilir inanın arkadaşlar ağrıyı kesiyor ve bu işlemi 1 ay boyunca hergün yapın en azından ağrıyı kesersiniz ve kanamalarınız belirgin şekilde azalacaktır
    bir diğer kullandığım yöntem sarı kantoran sarı kantoranda ağrıyı kesiyor lakin şunu keşfettim makatta kasılmalara neden olduğundan dışkı çıkartma esnasında makatın daralmasına neden oluyor ve dışkının sert geçmesine sebep oluyor o yuzden kullanmayı kestim ve saf süzme zeytinyağı sabah,akşam,gece yatmadan önce makata sürüyorm orayı yenilesn diye işte bunlar benim yöntemlerim sizlerinde paylaşabileceğiniz bilgiler varsa sevinirim bu lanet hastalık soğuk havaları çok sever önümüz yaz bu yaz bu işe ağırlık vercem bakalım Allahın izniyle
  • quote:

quote:

hocam yönteminiz nedir buraya yazarmısınız ? burda bu olaydan etkilenmiş bir sürü kaderdaşımız var
  • Ben hamaten ile zeytintağı kullandım şuan bir sıkıntım kalmadı.
  • geçirdim diyen arkadaslar, eger akut çatlak var ise gecirmis olabilirsiniz yada ötelemişsinizde denebilir. Ancak kronikleşmiş ise yapılacak hiçbirşey kalmıyor. ameliyat şart haline geliyor. maalesef :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: gilardo123

Ben hamaten ile zeytintağı kullandım şuan bir sıkıntım kalmadı.

hamaten nedir hocam tam olarak açıklarmısın nette çok şey var da

teşekkürler
  • Arkadaşlar 4 hafta kadar bir süredir vardı rahatsızlığım. İlk zamanlar Anestol Pomad ve bepanthen plus kullandım. Sabah akşam tok venoruton forte (yanlış yazmadıysam) kullandım. Yanma ve kasılma çoktu wc yapmak çok acı veriyordu ve uzun süre devam ediyordu. Sonra bepanthen plus bıraktım Anestol devam ettim yanma biraz kesildi. Bepanthen plus ben de yanma yapıyordu sanki. Bu başlık altında önceki sayfaları ve farklı forumları karıştırdım. Lanolin ( meme çatlak kremi) tavsiye ediliyordu ona başladım. Bir ara sadece vazelin kullandım. 2. Haftada sanırım sıcak su oturmalarını yaptım ama düzenli değil.

Bunların yanında ilk zamanlar iki öğün sabah akşam yedim her yemek öncesi hakiki zeytinyağı 2 yemek kaşığı içtim. Sabah çorba ile başladım çay çok çok açık 1 bardak. Akşamları nohut yada kuru fasulye pilav ıspanak pırasa vs. Su 2 litre diyorlar ama ben 1 lt ancak içebiliyorum sürekli küçük tuvaletim geliyor çünkü. Keten tohumu su ile birlikte aldım yada sabah çorba içine attım 1 tatlı kaşığından biraz az. Kefir hazır kefirden ara sıra alıyorum evde yapmak daha faydalı imiş.

ilk zamanlar makatıma kendim bile dokunamazdım. Zamanla yırtığın dış tarafı iyileşti sanki kremleri içe süremiyordum. Hala süremiyorum gerçi sanırım geçici makat darlığı gibi bir şey oluşuyor yada biz kastığımız için acıyacak diye açılmıyor.

En önemlisi ki benim en büyük eşşekliğim çok ıkınıyordum ben zaten Okb den dolayı takıntı yapıyordum tamamen içi boşalsın diye. Dahası da var ama o eşşekliğim de ben de kalsın. Şimdi klozet harici hiç yapmıyorum. İleride belki normal wc geçeriz. Ve normalde günde 3 kere falan yapıyordum. Şimdi sabahları ılık su aç karnına içiyorum ve wc yapıyorum Ikınmadan kendi çıkıp gidiyor. Akşamları bazen geliyor yapıyorum yine Ikınmadan gelirse yapıyorum kendi gelmiyorsa es geçiyorum.

Bu aralar zeytinyağı ile ılık su karıştırıp orta boy enjektör ile lavman yapıyorum. Dışkı kolay çıksın diye. Ha bir de Kantaron yağı aldım makat içine damlatıyorum bazen zeytinyağı ile karıştırıp yine enjektör ile sıkıyorum. Pamukla fitil denedim ama ben de huy yaptı orda birşey olması tavsiye edenler var geceden sabaha kadar pamuktan emiyormuş.

Bu arada unutmadan basur için çok tavsiye ediliyor ama ben de yaptım 10 tane patlıcan sapı kaynattım suyunu 5 gün sabah akşam içtim.

Velhasıl kelam Dün raporum bitti 1 ay kadar sonra dün işe başladım. Tam iyileşme olmadı ara ara hissediyorum varlığını ama Elhamdülillah işime engel değil. Diyete zeytinyağına ve Ikınmamaya devam. Ne kadar sürecek bilmiyorum belki 2 ay belki 3 ay ama bu alışkanlıklara devam edeceğiz. Derdi veren Allah c.c dermanını da verir inşallah vakti gelince ve bu imtihan bitince

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myheart70 -- 18 Nisan 2017; 21:31:36 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gilardo123

Ben hamaten ile zeytintağı kullandım şuan bir sıkıntım kalmadı.

hamaten nedir hocam tam olarak açıklarmısın nette çok şey var da

teşekkürler

Ezcanede satılan bir krem, al sabah ve akşam olmak üzere iki kere sür. Birde zeytin yağı iç akşamları rahatlarsın.
  • ilk paragrafta yazdıklarınız, normal ilaç sanırım. peki size olumlu etkisi bu ilaçlar mı oldu yoksa diğer zeytinyağı gibi doğal yollar mı? bunun ayrımını yapabilecek şekilde farklı kullanımlar yaptınız mı? teşekkürler.
  • öncelıkle o ilacın adı hamaten değil hametan

Endikasyonları:
    Bebek ve küçük çocukların pişiklerinde, ciddi olmayan yanıklarda, güneş yanıklarında, çizik ve kesik gibi yüzeysel cild lezyonlarında, kuru, çatlamış ve yarılmış cildin bakım ve korunmasında (yaşlı kimselerin cildi dahil) kullanılır.

kısacası direkt olarak anal fissürle alakalı bir krem değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airport34 -- 19 Nisan 2017; 15:3:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memeti

quote:

quote:

hocam geçmiş olsun darısı başımıza nasıl yendınız.

krem tedavı , yeme ve tuvalet alışkanlığını düzene koyarakmı?

ben 2 haftadır hem kremlerımı kullanıyorum hemde yeme ve tuvalet alışkanlığıma dıkkat edıyorum, şuan çok şükür keyfım yerınde. ama bılıyorumkı salarsam kendımı hemen nuksedecek bır dert bu.

ekstra olarak yaptıklarınız nelerdır?

öncelikle teşekkür ediyorum. size de acil şifalar diliyorum

anal fissür tedavisinde ilaç olarak fitil, merhem ve dışkı yumuşatıcı kullandım

her gün sıcak oturma banyosu yaptım

sebze ağırlıklı beslendim. mercimek çorbası, brokoli, kuru fasulye gibi

siyah çay ve kahve içmedim. onun yerine bitki çayı tükettim

burada dikkat edilmesi gereken nokta : anal fissür tedavisi uzun sürelidir ve sabır ister. tedavi tamamlandıktan sonra diyet yapmaya devam edeceksiniz. sonuçta bu sizin yararınıza olan bir şey, sağlıklı beslenme yani
  • quote:

quote:

quote:

hocam yönteminiz nedir buraya yazarmısınız ? burda bu olaydan etkilenmiş bir sürü kaderdaşımız var

Ne hissettiğinizi çok iyi bildiğim için uyguladığım tedavi yöntemini yukarıya yazdım

Umarım size de faydası olur
  • chibichibi kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim dostum bunların çoğunu yapıyorum beslenme konusunda ama fitil ve krem daha evvelden kullandım ama pek fayda etmedi siz fitil ve krem olarak hangi markalarını kullandınız?

ben deki kanama ay da 1 ya da 2 oluyor bazen ayda 1 oluyor maksimum 6 hafta yı geçti tam iyileşme pozisyonu geçtiğim anda benim dikkatsizliğimden dolayı kanama oldu lakin şöyle bir durum var benim vucutta

kanama olsada asla ama asla ne ağrı ne sızı var bunların hiçbiri yok bunları yaptığım diyetlere borçluyum vucutta kendisini evriltiyor bu rahatsızlığa karşı bu illet size bana seve seve sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda faydası var

benim beslenme sitilim de çorba mutlaka var mercimek özellikle kırmızı çok güzel dışkıya kıvam veriyor yanına bulgur brokoli karnabahar taze fasulye bamya patlıcan her türlüsü bezelye özellikle ıspanak yüksek posa ile dışkıyı yumastıyor hafta 3 kere mutlaka yerim semizotu ve ot sebze ile ilgili herşey mutlaka menümde var

dün bir arkadaş tavsiye etti forumdan hamaten krem ilk kullanımda etkisini gösterdi ben de bu sabah ki dışkılama esnasında çatlağı hiç hissettirmedi ben de ve şu saate kadar da tek bir karımcalanma dahai olmadı
    bu illetten diğer korunma olayım soğuk havalarda çok azıyor eskiden ben de elimi soğuk suya değdirsem veya yalınayak betona bassam makatımda hissederdim o karıncalanmayı

bu iş dediğiniz gibi sabır işi uzun süreli ve yaşam şekli haline getirmek gerekiyor ben şahsen artık kabullenip yaşam sitilim haline getiridim ve faydasını alıyorum ağrı sızım yok
    bakalım zaman bu rahatsızlık için en büyük ilaç

teşekkür ederim
  • quote:

çok teşekkür ederim dostum bunların çoğunu yapıyorum beslenme konusunda ama fitil ve krem daha evvelden kullandım ama pek fayda etmedi siz fitil ve krem olarak hangi markalarını kullandınız?

ben deki kanama ay da 1 ya da 2 oluyor bazen ayda 1 oluyor maksimum 6 hafta yı geçti tam iyileşme pozisyonu geçtiğim anda benim dikkatsizliğimden dolayı kanama oldu lakin şöyle bir durum var benim vucutta

kanama olsada asla ama asla ne ağrı ne sızı var bunların hiçbiri yok bunları yaptığım diyetlere borçluyum vucutta kendisini evriltiyor bu rahatsızlığa karşı bu illet size bana seve seve sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda faydası var

benim beslenme sitilim de çorba mutlaka var mercimek özellikle kırmızı çok güzel dışkıya kıvam veriyor yanına bulgur brokoli karnabahar taze fasulye bamya patlıcan her türlüsü bezelye özellikle ıspanak yüksek posa ile dışkıyı yumastıyor hafta 3 kere mutlaka yerim semizotu ve ot sebze ile ilgili herşey mutlaka menümde var

dün bir arkadaş tavsiye etti forumdan hamaten krem ilk kullanımda etkisini gösterdi ben de bu sabah ki dışkılama esnasında çatlağı hiç hissettirmedi ben de ve şu saate kadar da tek bir karımcalanma dahai olmadı
    bu illetten diğer korunma olayım soğuk havalarda çok azıyor eskiden ben de elimi soğuk suya değdirsem veya yalınayak betona bassam makatımda hissederdim o karıncalanmayı

bu iş dediğiniz gibi sabır işi uzun süreli ve yaşam şekli haline getirmek gerekiyor ben şahsen artık kabullenip yaşam sitilim haline getiridim ve faydasını alıyorum ağrı sızım yok
    bakalım zaman bu rahatsızlık için en büyük ilaç

teşekkür ederim

hocam krem şu mudur ?

http://www.pisik.gen.tr/images/hametan-pisik-kremi.jpg
  • airport34 kullanıcısına yanıt
    evet hocam bu krem vallahi daha önce neden kullanmadım diye kafamı duvara vurdum ilk kullanmamda dışkının makattan rahatça çıkmasına neden oldu 7 tl gibi bir ücreti var
    forumdan bir arkadaş arkadaş sabah akşam sür dedi içerisine doğru ben pamuk tıkacı ile sürüyorum zira el sürmek sakıncalı krem öncesi mutlaka makat stril ve temiz olması gerekiyor ki etkisi çok çabuk oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 21 Nisan 2017; 15:46:57 >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.