Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (69. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.074
Cevap
129
Favori
1.619.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun hocam bahsettiğiniz krem hematen mi? Makat içine mi sürüyorsunuz? Etkisini çabuk gösteriyor derken nasıl bir etki yapıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • myheart70 M kullanıcısına yanıt
    sağolunuz evet hamaten krem makat etrafına kulak pamuk tıkacı sayesinde hafifce içeriye doğru ittiriyorum sabah akşam 2 defa, 15 gündür maşallah kanamam yok lifli ve bol sıvılı beslenmeye çalısıyorum makat çatlaklarını onarması açısından başarılı tam tedavi için sıkı şekilde iyi beslenmek gerekiyor şuan ağrım sızım yok arada oturmaya bağlı olarak çok hafif karıncalanma var nadir ama valla kıçıma visco minder aldım onunda faydası baya var tavsiye derim arkadaşlar

Arkadaşlar şunuda söylemek isterim sadece krem le bu iş bitmiyor malesef siz sert dışkılama yaparsanız gene azar lakin bol lifli bol sıvı domates ve salça ve acıyı hayatınızdan çıkarabilirseniz ve bu şeklide beslenebilirseniz bu illeti yenebilme şansınız var lakin hayatınızdan azcık gırtlağınızı kesmeniz gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 4 Mayıs 2017; 13:54:25 >
  • dhii D kullanıcısına yanıt
    Aynı durum bende de sorun. Bir önceki dışkılamada tam boşaltma olmadığı zaman rektumda kalan kısmında sıvı emilimi daha çabuk oluyor ve dışkı sertleşiyor bir sonraki dışkılamada o sert kısmı çıkartmak bize zulüm oluyor çünkü makat bölgesi hassaslaşıyor yırtıkdan ötürü. Belki sert bile sayılmaz normal kişi için ama bize acı veriyor. Arkasından yumuşak geliyor amma iş işten geçiyor. Tam ağrı sızı kalmadı derken ben de aynı olayla sıkıntı başlıyor.

Çözümü var aslında ama sürekli yapmak zarar verir diye çekiniyorum. Çözüm de şöyle ki orta boy enjektör ile zeytinyağı-ılık su karışımını (sadece zeytinyağı da olabilir) makat içine sıkmak. Bu şekilde yaptıktan 5 dk sonra wc gidiyoruz kendi kendine akıp gidiyor ne acı ne sızı olmuyor. Lakin yine dediğim gibi sürekli yapmak zararlı olabilir.

Bu hastalık sonucu zayıfladım kimileri seviniyor ama ben zaten zayıftım kilo almak için uğraşıyordum :) Fazla yemek istiyorum ama bu kez dışkılama sabah akşam oluyor bu yaranın iyileşmesini geciktiriyor.

• marto1 kullanıcısına yanıt
    Anldm hocam tşk ederim cvp için. Beslenme ve Ikınmama en önemli noktalar. Domates yemiyorum da kuru fasulye nohut salçasz nasıl gider bilmiyorum :)

aynen salça hemen hemen herşeyde var asıl bağırsak çalıştıran adeta bağırsakların mazotu gibi nohut ile fasulye çok geçmiş olsun ara ara beslenme alışkanlıklarımla ilgili burdan paylasımlar yaparım sizde baya değişik yöntemler denemişsiniz
  • Evet çok çeşitli yöntemler denedim. Patlıcan sapı suyu, pamukla zeytinyağı kantaron yağı (hem makata sürerek hem içerek) venoruton forte varis hapı Dr yazmıştı. Bepanthen plus krem (yanma yaptığı için çok fazla kullanamadım) Anestol Pomad krem, Lanolin meme çatlak kremi, sıcak su oturmaları, sıcak su torbası vs.

Şuan sadece sabah akşam yemek öncesi 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı içiyorum. Ağrı olursa makata zeytinyağı döküyorum çay kaşığı ile. Ve yine ara ara zeytinyağı-ılık su karışımını lavman şeklinde yapıyorum

• Proctolog kremi çatlak için işe yariyor mu? Yan etkileri var mi? Ve ben 16 yaşindayim yaşima uygun mudur? Kortos bir işime yaramadi.

Lazerle ameliyat hakkinda ne düşünuyorsunuz?

• arkadaşlar burda konusu geçti. ben dahil hemorrel kullanan kaç kişi oldu forumda. kullanan arkadaşlara sorup teyit edebilirsiniz...

denemeniz durumunda mutlaka faydasını göreceksiniz...
  • belli bir noktadan sonra ameliyattan sonrası yalan oluyor maalesef. ne yaparsanız yapın sadece anı kurtarıyorsunuz.
  • Merhaba arkadaşlar bugun farkli bi doktora gittim hafif çatlagim var hoca yeni bir ilac verdi ve kortosun gereksiz oldugunu soyledi bana FİTO diye bir ilac ve sicak suya oturma tavsiyesinde bulundu sizce geçer mi?

• deta2323 D kullanıcısına yanıt
    Kabız olmamak için elinden geleni yap.

Lifli ye bol su iç.

Yumuşak yaparsan iyi olur.

Kontrole ne zaman çağırdı?

• Benden sonra birisi hemen girmisti zaten hastane cok yogun ne kadar cok hasta var arkadaş sormayi unuttum 2 hafta sonra gidecem artik kontrole yalniz bu hoca bir oncekine gore ilgiliydi.

+ şunuda soyliyeyim kortosu 1 hafta daha kullandim gorunus acisindan daha once makatta delikler vardi o delikler kapanmiş ve duzgun duruyordu o taraf.Yani kortos agrilarimi azda olsa yinede hafifletip gorunusu duzeltti.

Fitoda yararliymis hemde yan etkisi yok sadece bir kac tane var o da her ilaclarda bulunur onlarda cok seyrek gorulurmuş.

Hadi hayirlisi bakalim 2 hafta sonra yazacam..

• Tam iyileşme dönemine girmiştim (kaşınma harici ağrı yanma neredeyse yok gibiydi) Bir kere kuru dışkılamada geri geldi. Sert de sayılmazdı aslında.

Her dışkılama öncesi zeytinyağı-ılık su yapsam çok güzel olacak ama üşendik yine geldi. Eskisi gibi çok kötü değil ama sızlıyor...

Her sabah rahat yapıyorum ama akşama kadar iş yerinde klozet olmadığı için bekleyen ufak bir kısmı da kuru olsa yine azdırıyor.

Alaturka wc yi çok seven ben şimdi korkuyorum çömelmeye

Ben de 1.5 ayda 82 den 74e düştüm, sürekli yulaf ezmesi salata çorba meyve salatası...Makat acısından korktuğum için yemek yemekten korkar oldum. Sanırım bu aralar düzelme hissediyorum dışkılamamda düzeldi çok şükür galiba sindirim sistemim alışıncaya kadar kabızlık çektim. Şuan sindirim sistemimi iyi hissediyorum. Ayrıca spor yapmak çok etkili oluyor bilhassa koşu tavsiye ederim. Verdiğiniz tavsiye için teşekkür ederim katı gelirse denerim :)
  • Aradaşlar sizin çatlağınızı doktor ya da siz görebiliyor musunuz? benim çatlağı doktorlar göremiyor içerde olduğu için göremiyoruz diyorlar ama parmak kontrolüyle emin bir şekilde;kasılmadan ve acıdan da anlaşılıyor çatlak diyorlar.

Bu arada dışkılamamı düzelttim PROCTO-GLYVENOL krem ve fitil kullanıyorum iyi geldi üstüne rectoderm kullanmaya başlayacağım. Sabah krem ve fitili öğleden sonra rectodermi kullanmayı düşünüyorum. Allah hepimize acil şifalar versin.
  • Merhabalar, Hemoroid (Basur) ve Anal Fissür (Makat Çatlağı) problemi olan Arkadaşlara Duyurulur bu forum içerisinde bir çoğu ürünü kullanarak fayda gördüğünü yazan arkadaşlarımız oluyor buda gayet doğal bende size başka bir üründen bahsetmek istiyorum Hemorrel Krem %100 bitkiseldir bu forum içerisinde kullanan ve yorumlarını yapan arkadaşlarımız olu (araştırısanız bulursunuz) fakat herkesin bilmesi gereken bir konu gerçek Hemoroid ve Anal fissür hastası iseniz bu krem sizin için bir çözüm olabilir. çünkü (bazı hastalar gizli memeden bahsediyor) Bu krem Hemoroid ve Anal Fissür problemlerinde gerçekten çok faydalıdır.Bu konuda bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlar 05417268325 nolu telefondan bana ulaşabilirler. Herkese Geçmiş Olsun
  • bıraz stres ve gergınlık, bırazda yeme alıskanlıgında bosvermıslık ıle dun kendını bellı eden sınsı derdım bugun yıne başgösterdi. çantamdan ayırmadıgım kremlerıme hemen basladım, hemen yeme ıcme alıskanlıgımıda duzenleyecegım.

aman derdım, bu hep pusuda olacak; buyrun ıste bende tam rahat etmısken nuksettı. sakın ıhmal etmeyın.
  • Arkadaşlar bende hafif catlak var.Ne ilerledi ne bitti.Ara dira batma ve kasinti oluyor hafif o kadar.

Leğen alip sicak suda oturma banyosu yapacam 15dk yaralari iyilestirip aciyi kesiyormuş bu bilimsel olarak açiklanmiş.

Ayrica fito krem verdi doktor bu krem çatlaklarin kapanmasini sagliyor sabah aksam suruyorum yan etkisi yok fiyati 15tl di sanirim.

Arkadaşlar caninizi sikmayin Makat Hastaliklarinda ki en kolay hastalik bence Fistul. Kil Dönmesi,Hemoroid daha kötu acisi olsun ameliyati olsun çok kötu hastaliklar yine Fistul'un tedavisini yapabiliyoruz acisi dayanilmaz bir aci değil.

Ben bekliyorum tip gelişsin daha kolay şeyler çiksin kalici kurtulmak icin kesim mesim yapilmayan ameliyat olmak istiyorum.Gerçi botoks yine varda çok pahali tip ilerledikce ucuzlayacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreee23 -- 25 Mayıs 2017; 10:3:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreee23

Arkadaşlar bende hafif catlak var.Ne ilerledi ne bitti.Ara dira batma ve kasinti oluyor hafif o kadar.

Leğen alip sicak suda oturma banyosu yapacam 15dk yaralari iyilestirip aciyi kesiyormuş bu bilimsel olarak açiklanmiş.

Ayrica fito krem verdi doktor bu krem çatlaklarin kapanmasini sagliyor sabah aksam suruyorum yan etkisi yok fiyati 15tl di sanirim.

Arkadaşlar caninizi sikmayin Makat Hastaliklarinda ki en kolay hastalik bence Fistul. Kil Dönmesi,Hemoroid daha kötu acisi olsun ameliyati olsun çok kötu hastaliklar yine Fistul'un tedavisini yapabiliyoruz acisi dayanilmaz bir aci değil.

Ben bekliyorum tip gelişsin daha kolay şeyler çiksin kalici kurtulmak icin kesim mesim yapilmayan ameliyat olmak istiyorum.Gerçi botoks yine varda çok pahali tip ilerledikce ucuzlayacak..

Hocam merhaba, öncelikle fistül ile fissür çok farklı şeyler. sendeki fissür.

Fissür kronikleşmemişse, yani akut ise bahsettiğin sıcak su oturma yöntemi ve çeşitli birbirinin benzeri ( rectoderm hariç ) kremlerle tedavisi mümkün.

Ancak kronik ise bu ilaçların yada oturma banyolarının sağladığı tek şey rahatlama. asla tedavi değil. Tek kesin tedavisi LİS ameliyatı ki onda dahi nüks riski var.

Bu yazdıklarımda bir bilgi olsun,

Herkese geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

Orijinalden alıntı: emreee23

Arkadaşlar bende hafif catlak var.Ne ilerledi ne bitti.Ara dira batma ve kasinti oluyor hafif o kadar.

Hocam merhaba, öncelikle fistül ile fissür çok farklı şeyler. sendeki fissür.

Fissür kronikleşmemişse, yani akut ise bahsettiğin sıcak su oturma yöntemi ve çeşitli birbirinin benzeri ( rectoderm hariç ) kremlerle tedavisi mümkün.

Ancak kronik ise bu ilaçların yada oturma banyolarının sağladığı tek şey rahatlama. asla tedavi değil. Tek kesin tedavisi LİS ameliyatı ki onda dahi nüks riski var.

Bu yazdıklarımda bir bilgi olsun,

Herkese geçmiş olsun.

Kariştirmişim.

Ne yaparsak yapalim tekrar mi edecek şimdi fissur? Benim şuan hafif gun icinde hic hissetmiyorum ara sira cok hafif batma oluyor geciyor.

Sicak suya oturma tedavisine daha baslamadim.Kremleri kullanmaya başladim.

Yani diyelim benim hastaligim ilerledi ameliyat olsam bile yinede tekrar edecekse işimiz iş umarim 1-2 seneye tip bu konuda ilerler.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.