Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
6.014
Cevap
129
Favori
1.615.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
81. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sabah aksam bir kere surdum. Ic tarafada parmağıma sürüp iç tarafa ittiriyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Herkese merhabalar. Konu açacaktım ama bu konuyu gördüm o yüzden buraya yazıyorum

2 yıl önce wc'de kan gelmişti, basur şüphesi ile doktora gittim çatlak oluşmuş dedi. basitçe atlattım

Mart ayının başında tekrar kan geldi ve biraz kabız olmama yorduğum için doktora gitmedim. 2 hafta sonra tekrar kan geldi ve 1 gün sonra genel cerrahi doktoruna gittim. gaitada gizli kan tahlili yaptırdı ( 1 defa ) sonuç: negatif. yani sıkıntı yok

ilk 4-5 gün biraz ağrı-sızı ve sertleşme vardı. sonra geçti.

lifli yiyeceklere ağırlık vermeye başladım. yulaf ezmesi, elma, badem ve günde 2,5 - 3 lt su tüketiyorum
    kepekli makarna, kuru kayısı ve kuru incir aldım

merak ettiğim bir şey var. 1 haftadır çay içmiyorum. içerken de hep şekersiz içerdim. sıcak olduğu için de bağırsak hareketlerini artırırdı ve rahatlıkla tuvalet ihtiyacımı giderirdim

sizce çay içmekte bir sakınca var mı? sıcak-ılık, açık-koyu vb..

hem çay hem gıda tüketimi açısından fikre ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Geçmiş olsun

Siyah çay içmeyin. Onun yerine ıhlamur veya papatya çayı için. Yeşil çay da içebilirsiniz
  • chibichibi kullanıcısına yanıt
    Açık içince tuvalet ihtiyacını rahatlıkla giderebiliyorum

Yine de içmeyeyim mi?

Ayrıca bugün başka doktora gittim. Fitil verdi :( Araştırdım çok zor uygulanıyormuş
  • quote:

Yine de içmeyeyim mi?

Ayrıca bugün başka doktora gittim. Fitil verdi :( Araştırdım çok zor uygulanıyormuş

çay ve nescafe tarzı kahveleri içme hocam.sindirimi zorlaştırır, kabızlığa yol açar. Boşver. İlla içeceksen günde 1 tane türk kahvesi içebilirsin hazmı kolaylaştırır. çay içeceksende farklı şeyler dene. klasik çayı boşver bir süre.
  • Arkadaşlar tekrar olsun diye yazıyorum bu hastalıkta ilaçlardan daha önemli nokta beslenme alışkanlığınızı değiştirme merhem filan yardımcı rolde. İlk bir ayda dışkı yumuşatıcı en büyük yardımcınız.
    İyileşme yediklerinizi değiştirme ve düzenli tuvalet alışkanlığı ve sıcak su banyosu ile hızla başlıyor kullanacağınız ilaçlar sadece iyileşmeye yardım ediyor.

İnsanların yılma sebebi iyileşme sürecinin uzun olması. Ortalama çok dikkat eden bir hastanın şikayetlerinin bitmesi 2 Ayı buluyor.
    Şikayetler tamamiyle bitince ufak ufak katı beslenme rejiminden abartmamak şartıyla gevşemeler yapılabilir. Eğer gün içinde çok abartmışsanız mutlaka dışkı yumuşatıcı bir ilaç kullanmalısınız.
  • quote:

Yine de içmeyeyim mi?

Haftada 1 kez çok açık içebilirsiniz, eğer çok seviyorsanız

Arkadaşın dediği gibi tamamen terk etmeniz sizin için daha iyi olacaktır

Fitili mutlaka kullanın. başlangıçta zorlanacaksınız, sonra ise sizin için uygulaması daha kolay olacak
    ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 6 Mayıs 2017; 20:53:39 >
  • 2 haftaya yakın oldu fissür (daha önce iki kere olmuştu ve kendiliğinden geçmişti ne acı ne ağrı) Bu kez çok kötü Ağrı acı vs.

Anestol Pomad ve bepanthen plus kremlerini kullanıyorum. Her yemekten önce 1 yemek kaşığı zeytinyağı içiyorum. 10 tane patlıcan sapı kaynatılım 4. günümdeyim sabah akşam aç karnına içiyorum. wc esnasında acı azaldı ama wc sonrası bazen öyle bir kasılma ve acı başlıyor ki anlatamam. Makara zeytinyağı döküyorum çay kaşığı ile sarı kantaron yağı damlatıyorum. Hafifledi ama wc sonrası özellikle sabah ilk wc den sonra kasılma acı geçmedi. Bir de ben normalde 3 kere büyüğe çıkıyorum çıkmasan kuruyor.

Orta boy iğne aldım ama makata enjekte olayı çok zor kısa ucu??!

Az evvel Lansinoh lanolim krem aldım eczaneden onu deneyeceğiz bir müddet bakalım. Allah c.c bütün hastalara acil şifalar nasip eylesin inş

• quote:

çay yerine sütlü kahve uygun mu hocam?

fitili 1 defa kullandım devamlı kullanmayı düşünüyorum. çok ağrı sızı yok ama arada kaşınır gibi oluyor. doktor sorunca söyledim ve bu yüzden fitil yazdı sanırım

daflon da kullanıyorum her gün

Kahve ve siyah çay kabızlık yapar. bu nedenle bitki çayı tüketmelisiniz

Sütlü kahveyi haftada 1 kez içebilirsiniz.

İlk defa fitil kullanıyorsanız bu durum tuhafınıza gidebilir. ancak anal fissürün tedavisinde fitil kullanımı önemlidir

Daflon, hemoroide etki eden bir ilaçtır. Anal fissür için kullanılmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: myheart70

2 haftaya yakın oldu fissür (daha önce iki kere olmuştu ve kendiliğinden geçmişti ne acı ne ağrı) Bu kez çok kötü Ağrı acı vs.

Anestol Pomad ve bepanthen plus kremlerini kullanıyorum. Her yemekten önce 1 yemek kaşığı zeytinyağı içiyorum. 10 tane patlıcan sapı kaynatılım 4. günümdeyim sabah akşam aç karnına içiyorum. wc esnasında acı azaldı ama wc sonrası bazen öyle bir kasılma ve acı başlıyor ki anlatamam. Makara zeytinyağı döküyorum çay kaşığı ile sarı kantaron yağı damlatıyorum. Hafifledi ama wc sonrası özellikle sabah ilk wc den sonra kasılma acı geçmedi. Bir de ben normalde 3 kere büyüğe çıkıyorum çıkmasan kuruyor.

Orta boy iğne aldım ama makata enjekte olayı çok zor kısa ucu??!

Az evvel Lansinoh lanolim krem aldım eczaneden onu deneyeceğiz bir müddet bakalım. Allah c.c bütün hastalara acil şifalar nasip eylesin inş

Geçmiş olsun

Sadece merhemlerle anal fissürü tedavi edebilmeniz zordur. Merhemle beraber fitil ve dışkı yumuşatıcı kullanmalısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: bolein

Arkadaşlar tekrar olsun diye yazıyorum bu hastalıkta ilaçlardan daha önemli nokta beslenme alışkanlığınızı değiştirme merhem filan yardımcı rolde. İlk bir ayda dışkı yumuşatıcı en büyük yardımcınız.
    İyileşme yediklerinizi değiştirme ve düzenli tuvalet alışkanlığı ve sıcak su banyosu ile hızla başlıyor kullanacağınız ilaçlar sadece iyileşmeye yardım ediyor.

İnsanların yılma sebebi iyileşme sürecinin uzun olması. Ortalama çok dikkat eden bir hastanın şikayetlerinin bitmesi 2 Ayı buluyor.
    Şikayetler tamamiyle bitince ufak ufak katı beslenme rejiminden abartmamak şartıyla gevşemeler yapılabilir. Eğer gün içinde çok abartmışsanız mutlaka dışkı yumuşatıcı bir ilaç kullanmalısınız.

Haklısınız
  • Tşk ederım. Dışkı yumuşatıcı pek tavsiye edilmediği için yazdırmamıştım. Normalde ibs den dolayı çamursu yumuşak olurdu gerek duymamıştım ama psikolojik olarak tam kabız değilim ertelemiyorum da yine de tam yumuşak olmuyor. Wc de kasıyorum sanırım. Yaranın iyileştiğini hissediyorum Önceden makata dokunamazdım şimdi içeriye doğru krem sürebiliyorum.

Muhtemelen duphaloc alıcam gibi geliyor. En kötüsü wc den sonra kasılma acı geçmedi. 5 gün 5 gün rapor alıyorum işe gidemiyorum. İnşaallah tez zamanda şifa nasip eylesin Mevla c.c

• quote:

Tşk ederım. Dışkı yumuşatıcı pek tavsiye edilmediği için yazdırmamıştım. Normalde ibs den dolayı çamursu yumuşak olurdu gerek duymamıştım ama psikolojik olarak tam kabız değilim ertelemiyorum da yine de tam yumuşak olmuyor. Wc de kasıyorum sanırım. Yaranın iyileştiğini hissediyorum Önceden makata dokunamazdım şimdi içeriye doğru krem sürebiliyorum.

Muhtemelen duphaloc alıcam gibi geliyor. En kötüsü wc den sonra kasılma acı geçmedi. 5 gün 5 gün rapor alıyorum işe gidemiyorum. İnşaallah tez zamanda şifa nasip eylesin Mevla c.c

dulcolax ı araştırın derim.
    ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 6 Mayıs 2017; 20:53:53 >
  • ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 6 Mayıs 2017; 20:54:7 >
  • quote:

hangi bitkisel çayları içmem gerek arkadaşlar?

internetten çok araştırdım ama yeşil çay bile zararlı diyenler var karar veremiyorum

ıhlamur veya papatya içebilirsiniz

Hemoroid hastalığını tecrübe etmiş olan yaşlı bir teyze, "yeşil çay kabızlık yapmaz" demişti bana

Gene de siz bilirsiniz
  • Arkadaşlar stres dolayısıyla wc erteledim ve sanırım sertleşti dışkı şimdi iyice stres yaptım..

Ikınmadan nasıl çıkarabilirim? İçinde iken yumuşatma gibi bir durum olabilir mi ilaç vs??

• quote:

Arkadaşlar stres dolayısıyla wc erteledim ve sanırım sertleşti dışkı şimdi iyice stres yaptım..

Ikınmadan nasıl çıkarabilirim? İçinde iken yumuşatma gibi bir durum olabilir mi ilaç vs??

bu hastalıkta önemli olan kesinlikle dışkınızı bekletmemeniz

Dışkı yumuşatıcının kaç saat sonra etki edeceği hakkında bilgi sahibi değilim, ancak içildikten hemen sonra anüsten çıkmaya hazır dışkınızı yumuşatmayacağı kesin

Ikınmadan tuvaletinizi yapacaksınız. ıkınırsanız iyileşme olmaz
  • Yav arkadaş normal şartlarda ishalimsi çamursu dışkıdan yakınırdım ibs nedeniyle. Şimdi psikolojik ya da öğün azalttığım için mi bilmiyorum gelmedi wc ihtiyacım gitmeyince de panik oldum. Neyse ki ılık su kayısı kurusu derken yumuşadı. ( tabi makattan zeytinyağı da döktük.

Elhamdülillah bugünümüze

• S.aleyküm hayırlı günler.

Bu hastalıktan muzdarip olan tüm arkadaşlara önce geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gerçek bir anal fissür ve hemeroid hastası olarak 2 aya yakın zamandır kullanmış olduğum ve halen de kullanmaya devam ettiğim Hemorrel isimli kremi sizlere tekrardan hatırlatmak istiyorum. Krem benim çekmiş olduğum rahatsızlıkların kökten çözümü niteliğinde. Gerçekten bu rahatsızlıktan muzdarip olan arkadaşlar için mucizevi bir ürün niteliğinde. Makattaki çatlağı hissetmiyorum artık. Kremi 2 aya yakın kullanıyorum ve hiçbir yan etki vs. sorunla karşılaşmadım. Ürün %100 doğal ve güvenli. Ayrıca kremi kullanırken pehriz ve diyet yapmanızı şiddetle tavsiye ederim hastalığı daha kısa sürede atlatabilirsiniz. Ben 8 ay önce bu hastalığa yakalandığımda 150 kiloydum şuan 105 kiloyum. Arkadaşlar bu yazımı her zaman güncel tutatacağım ve gelişmeleri sizinle paylaşacağım. Şu vakte kadar bir problem yaşamadım Allah' a şükür. Umarım yazımı dikkate alan okurlar vardır. Hemorrel krem ile ilgili daha fazla bilgi için bana veya beni bu ürünle tanıştıran Yılmaz beye ulaşabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.