Şimdi Ara

Anakarttan ekran kartı görüntüsü alabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşin içinde çıkamadığım bir durum var ekran kartım Leadtek GeForce 9800 GT,anakartım asus h81m-plus tv'ye bağlıyorum.İkisindede HDMI var,fakat ekran kartından ses alamıyorum,sanırım ses desteği yokmuş,onun için bende anakarttan bağlıyınca onboard ekran kartı devreye giriyor,ekran kartının kullanımını nasıl yapabilirim?

• halil_tuyun48 kullanıcısına yanıt
    anakart takarsan sadece onboard ekran kartından faydalanırsın gtx 9800 den performans alamazsın
  • Burada İngilizce anlatıma bakabilirsiniz:http://smallbusiness.chron.com/switch-onboard-gpu-asus-53059.html
    Kasanın güç düşmesine basınca Windows logosu gelmeden önce, yazıların çıktığı yerde DEL tuşuna basıp basıp çekin bios ekranı gelene kadar.
    Advanced Mode giriş yapın
    System Agent Configuration Yazan bölüme girin
    "Initiate Graphics Adapter" yazan yeri seçin ve orada yazan değeri "iGPU" yapmak için "+" veya "-" tuşlarıyla değiştirin
    Exit'a tıklayın Save Changes & Reset seçeneğine tıklayın pc yeniden başlayacaktır onboard modunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu işin bir çaresi yokmudur.yoksa ekrankartını sökcem boşa ses ve voltaj çekmesin bari...
  • myalperen kullanıcısına yanıt
    sağol arkadaşım,onu denedim iki hdmı da görüntü veriyor sıkıntı anakartta onboard kullanıyor,hariciyi kullanamıyorum,ekrankartında ses alamıyorum. :(
  • halil_tuyun48 kullanıcısına yanıt
    eski kartlarda direkt hdmi'dan ses desteği yoktu yanlış hatırlamıyorsam hatta ilk amd destek verdi nvidia sonraları destek veremeye başladı ,eski tip cd okuyuculardaki gibi ince bir kablo oluyor (spdif kablosu) onu anakarta bağlayıp ses alıyordun.

hatta şu videoda tam dediğim şeyi anlatıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 11 Ocak 2016; 15:11:28 >
  • ilgin bi durum
  • anakart takarsan sadece onboard ekran kartından yararlanirsin gtx 9800 den performans bekleme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • anakart takarsan sadece onboard ekran kartından yararlanirsin gtx 9800 den performans bekleme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinemhkn

anakart takarsan sadece onboard ekran kartından yararlanirsin gtx 9800 den performans bekleme

En iyisi kasadan sokmem olacak sanirim.Sagolun bisi ogrenmis olduk en azindan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.