Şimdi Ara

Laptop Güç Işığı Yanıp Sönüyor, Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
10.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde Casper 4L25 serisi İ7 işlemcili, 125 Gb SSD si olan bir cihaz var. Bu problemi son bir haftadır yaşıyorum.

Güç kablosunu takıyorum pil ışığı yanıyor elektrik alıyor hatta usb ışıkları da yanıyor. Fakat güç düğmesine bastığımda yanıp sönen güç düğmesi üç dört saniye de bir tekrarlıyor yanıp sönmesini. Ama laptopta herhangi bir değişiklik yok çalışmıyor.

Hatta çok ilginçtir mesela bazen sabrımı zorluyor açılmıyor isyan ediyorum başka bir şeyle uğraşırken farklı zamanlarda iki kere kendiliğinden açıldı. İlk defa böyle bir sorun ile karşılaşıyorum.

Yaptığım denemeler;
    Statik elektriği boşalttım
    Ram leri temizledim
    Fanı işlemciyi kontrol ettim

Adım hıdır elimden gelen budur gibi oldum, fikri olan arkadaşlarla değerlendirmek isterim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Syg

• Bataryasız denedin mi hocam?
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    Bararyalı, bataryasız denedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redewil09

Bararyalı, bataryasız denedim.
    Sıkıntı adaptörde gibi görünüyor hocam o halde.
    Yarın gün içerisinde bilgisayarcı birisinde deneyelim umarım ondandır.
    Hocam şarj kablosunu farklı bir laptopa taktım soru işaretini gidermek adına taktığım laptop çalıştı :)
  • quote:

Hocam şarj kablosunu farklı bir laptopa taktım soru işaretini gidermek adına taktığım laptop çalıştı :)
    Senin Laptop'un güç girişinden kırık/çatlak olabilir mi?
    Aklıma gelmiyor değil ama öyle olsa bu sefer pil ışığının yanmaması gerekir diye düşünüyorum
  • quote:

Aklıma gelmiyor değil ama öyle olsa bu sefer pil ışığının yanmaması gerekir diye düşünüyorum
    Işık yanar ama yeterli akım gelmez hocam.
  • Bir de laptop prizdeyken, power tuşuna basılı tutup pili çıkarır mısınız?
  • ***@rmour*** kullanıcısına yanıt
    Yok dostum o da olmadı şimdi laptopu sökmeye başladım besleme yerinde kopukluk olduğunu düşünüyorum ama bakalım
  • quote:

Yok dostum o da olmadı şimdi laptopu sökmeye başladım besleme yerinde kopukluk olduğunu düşünüyorum ama bakalım
    Beklemedeyiz...
    Bunu kontrol etmem gerek sanırım yardımcı olabilecek?

Laptop Güç Işığı Yanıp Sönüyor, Açılmıyor
  • redewil09 R kullanıcısına yanıt
    Merak ettim. Son durum nedir?
    Besleme kontrol edildi herhangi bir negatif bir durum yok. Akımın nereye kadar geldiği kontrol edilecek. Bir iki güne kesin sonuç almış olurum.
  • redewil09 R kullanıcısına yanıt
    Bazı anakartlar kendini korumaya alır. Bios pili, hdd, ram, işlemci ve sökülebilecek her şeyi söküp 12 saat boşta bekletip, deneyebilirsin. Ama chipset arızasına da benziyor. Test etmediğim için fikir yürütüyorum.

Not: En son ne zaman bu tarz bir konuya cevap yazdığımı hatırlamadığımı fark ettim.
    Bende en son ne zaman forumda böyle bir konu açtım hatırlamıyorum :)

Anakart koruması olsa kendi kendine açılmaz diye düşünüyorum. Beslemede sıkıntı olmadığını gördükten sonra bobinlerden yapabilir mi diye de düşünmedim değil.
  • hocam çok geçmiş üstünden ama aynı sorunu msi gp62 2QD leopard laptopta yasiyorum, sen çözebildin mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouz_ofline -- 28 Şubat 2023; 20:54:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.