Şimdi Ara

Anahtarsız Çalıştırma Sistemi kiti taktırma..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
64.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aracıma anahtarsız kumanda sistemi taktırmak istiyorum.

aşağıda tarifi var. birisi yapmış.. ama fiyat vermemiş.
    ancak uzaktan motor çalıştırma sistemi de taktırılmış bu özelliğin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=-urCXf9kB_Q]

benim istediğim.
    -anahtar cebimdeyken araç kapıları açılsın
    -araçtan inince uzaklaşınca kapılar kilitlensin.
    -anahtar cebimdeyken bir düğmeye basayım araç çalışsın.

araç motorunu uzaktan çalıştırmaya gerek yok..(manuel araçlarda sıkıntılı)

ali expresten baktım.
    80-90 dolar arası..

http://tr.aliexpress.com/item/passive-keyless-entry-push-start-system-smart-key-identification-recognized-function-blue-back-light-start-button/1830001965.html

siz ne dersiniz?
    bunun türkiyede montaj fiyatı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 17 Şubat 2015; 9:26:36 >

• CyberBot kullanıcısına yanıt
    CyberBot demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

Zevk meselesi tabi ama boş işler bunlar

Nasıl bir konfor olduğunu bilmeden atıp tutmayın lütfen. Boş iş dediğiniz şey bence tüm araçlarda olması gereken bir özellik.

Konu sahibinden özür dilerim pek bir bilgim yok bu konuda. Ancak araca sonradan takılan ve bu denli yetki veren bir cihazın güvenlik açısından fabrika çıkışlı olması gerektiğini düşünüyorum.
    1950 TL

Satarken geri dönüşü olacağını sanmıyorum bu ücretin. Dolayısıyla çok yüksek bir meblağ. Ayrıca youtube videolarını izledim. Verdikleri kumanda, start stop düğmesi ali express sitesindeki ile birebir aynı. Yani bu ürünü(veya benzerini) modellere uyarlayıp satıyorlar. Tamam kar etsinler de biraz fazla koymuşlar gibime geldi...
  • Zevk meselesi tabi ama boş işler bunlar
  • quote:

Nasıl bir konfor olduğunu bilmeden atıp tutmayın lütfen. Boş iş dediğiniz şey bence tüm araçlarda olması gereken bir özellik.

Konu sahibinden özür dilerim pek bir bilgim yok bu konuda. Ancak araca sonradan takılan ve bu denli yetki veren bir cihazın güvenlik açısından fabrika çıkışlı olması gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Verticall -- 17 Şubat 2015; 9:44:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Verticall

quote:

Alıntıları Göster
    her seferinden elimde eşyalarla bir zor oluyor kapı açmak.

evet orijinal olsa daha iyi ancak şu anda böyle bir araç alma durumun yok.

• En kolayı clio4 al orjinal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

En kolayı clio4 al orjinal olsun.
    Genel olarak böyle sistemlerde immobilizer ın iptal edilmesi yada mevcut anahtarın kontakın içine yada yanına konulması gerekir. Aracın hırsızlara karşı çok bir güvenliği kalmıyor yani. Bir de eğer sistem kendi içerisinde güvenli değilse herhangi birisi kendinde anahtar varmış gibi aracı da çalıştırabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master_monster

Genel olarak böyle sistemlerde immobilizer ın iptal edilmesi yada mevcut anahtarın kontakın içine yada yanına konulması gerekir. Aracın hırsızlara karşı çok bir güvenliği kalmıyor yani. Bir de eğer sistem kendi içerisinde güvenli değilse herhangi birisi kendinde anahtar varmış gibi aracı da çalıştırabilir.

Alıntıları Göster
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/keyless-go-anahtarsiz-git-uzaktan-calistir-67394181#product-information

ARTIK ELLERİNİZ DOLU BİR ŞEKİLDE ANAHTAR ARAMANIZA
    ARABANIZIN ISINMASINI BEKLEMENİZE
    CEBİNİZDE ANAHTAR TAŞIMANIZA ARACINIZI DEĞİŞTİRMENİZE GEREK YOK

OTOMATİK TANIMA: Sadece sürücü 2,5 veya 3 metre arabadan uzaklaştında, kapılar otomatik olarak kilitlenir ve alarm sistemi devreye girer. Aracınıza 1,5 ila 2 metre aralığında yaklaştığınızda, sistem anında kapıların kilidini açar.
    UZAKTAN ÇALIŞTIRMA:Aracınızın motorunu uzaktan çalıştırarak, 15 dakika süreyle motorun ve kaloriferin ısınmasını sağlayabilir ve yola çıkmaya hazır hale getirebilirsiniz. (Motoru STOP etmek için anahtarı kullanabilir veya 15 dakika sonra otomatik kapanmasını bekleyebilirsiniz.
    IMBOLIZER : PKE sistemi bir Immbolizer fonksiyon da içerir. Kullanıcıların dışında güvenlik tehdidi olursa LED Sesli alarm ve ışıklar uyarı verecektir.
    HATIRLATICI: Sürücü üzerinde PKE anahtarıyla araçtan uzaklaşırsa ve ya kapıyı kapatmadan aracı bırakırsa kapı sistemi ses ile hatırlatır.
    UYKU MODU: Sürücü aracına 36 saat boyunca aracına yaklaşmassa, sistem aracın aküsünü korumak için güç tasarruf moduna girer. Tekrar yakınına geldiğinde aktif hale geçer.
    UZAKTAN TAM KONTROL: Motor, kapı kiliti açıp/kapama, boşta kalan ile camları ve ya bagajınızı kontrol edebilirsiniz.
    ŞIK TASARIM: Görsel olarak her araca uyum sağladığı gibi, Cüzdanınızda taşıyabilme olanağı sağlar.
    RFID: Sinyal Kesici Jammerlardan Etkilenmez.
    KİMLİK DOĞRULAMA: ID kimlik CHiP eşleşer kodlar çalışır.
    DÜŞÜK TÜKETİM: Standby aralıkları:0.6mA@12V
    OTOMATİK ADAPTASYON: Orjinal ateşleme sistemine adapte olur. Titreşime karşı dayanıklıdır.
    KORUMA: Yüksek sıcaklık koruması, yüksek voltaj ve kısa devre koruması
    HAFIZAYA ALMA: Güç-Kesme hafıza fonksiyonu ile güvenli sürüşe imkan sağlama
    USA ÇİP: MCU Mikrochip’leri Amerikadan ithal edilmiş olup kalitesi garanti altına alınmıştır

Güç Bağlantısı: Sadece müzik dinlemek istiyorsanız, sadece mavi POWER dümesine birkez bastığınızda, ACC açılmış olur, Bir daha bastığınızda güç kapanır.
    Motor Çalıştırma: Fren’e basarak, POWER düğmesine sürekli basarak motorunuz otomatik olarak çalışmaya başlar. Kışın soğuktan veya aküsünün zayıflamasından dolayı aracınız zor çalışıyorsa POWER düğmesine çalışıncaya kadar basmanız yeterlidir.
    Durdurma: Motorunuz çalışırken frene basarak POWER düğmesine 0,5 saniye basarak aracınızın motorunu durdurabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/keyless-go-anahtarsiz-git-uzaktan-calistir-67394181#product-information

ARTIK ELLERİNİZ DOLU BİR ŞEKİLDE ANAHTAR ARAMANIZA
    ARABANIZIN ISINMASINI BEKLEMENİZE
    CEBİNİZDE ANAHTAR TAŞIMANIZA ARACINIZI DEĞİŞTİRMENİZE GEREK YOK

OTOMATİK TANIMA: Sadece sürücü 2,5 veya 3 metre arabadan uzaklaştında, kapılar otomatik olarak kilitlenir ve alarm sistemi devreye girer. Aracınıza 1,5 ila 2 metre aralığında yaklaştığınızda, sistem anında kapıların kilidini açar.
    UZAKTAN ÇALIŞTIRMA:Aracınızın motorunu uzaktan çalıştırarak, 15 dakika süreyle motorun ve kaloriferin ısınmasını sağlayabilir ve yola çıkmaya hazır hale getirebilirsiniz. (Motoru STOP etmek için anahtarı kullanabilir veya 15 dakika sonra otomatik kapanmasını bekleyebilirsiniz.
    IMBOLIZER : PKE sistemi bir Immbolizer fonksiyon da içerir. Kullanıcıların dışında güvenlik tehdidi olursa LED Sesli alarm ve ışıklar uyarı verecektir.
    HATIRLATICI: Sürücü üzerinde PKE anahtarıyla araçtan uzaklaşırsa ve ya kapıyı kapatmadan aracı bırakırsa kapı sistemi ses ile hatırlatır.
    UYKU MODU: Sürücü aracına 36 saat boyunca aracına yaklaşmassa, sistem aracın aküsünü korumak için güç tasarruf moduna girer. Tekrar yakınına geldiğinde aktif hale geçer.
    UZAKTAN TAM KONTROL: Motor, kapı kiliti açıp/kapama, boşta kalan ile camları ve ya bagajınızı kontrol edebilirsiniz.
    ŞIK TASARIM: Görsel olarak her araca uyum sağladığı gibi, Cüzdanınızda taşıyabilme olanağı sağlar.
    RFID: Sinyal Kesici Jammerlardan Etkilenmez.
    KİMLİK DOĞRULAMA: ID kimlik CHiP eşleşer kodlar çalışır.
    DÜŞÜK TÜKETİM: Standby aralıkları:0.6mA@12V
    OTOMATİK ADAPTASYON: Orjinal ateşleme sistemine adapte olur. Titreşime karşı dayanıklıdır.
    KORUMA: Yüksek sıcaklık koruması, yüksek voltaj ve kısa devre koruması
    HAFIZAYA ALMA: Güç-Kesme hafıza fonksiyonu ile güvenli sürüşe imkan sağlama
    USA ÇİP: MCU Mikrochip’leri Amerikadan ithal edilmiş olup kalitesi garanti altına alınmıştır

Güç Bağlantısı: Sadece müzik dinlemek istiyorsanız, sadece mavi POWER dümesine birkez bastığınızda, ACC açılmış olur, Bir daha bastığınızda güç kapanır.
    Motor Çalıştırma: Fren’e basarak, POWER düğmesine sürekli basarak motorunuz otomatik olarak çalışmaya başlar. Kışın soğuktan veya aküsünün zayıflamasından dolayı aracınız zor çalışıyorsa POWER düğmesine çalışıncaya kadar basmanız yeterlidir.
    Durdurma: Motorunuz çalışırken frene basarak POWER düğmesine 0,5 saniye basarak aracınızın motorunu durdurabilirsiniz

Alıntıları Göster
    faydalı bir özellik ama sonradan takılması güvenlik riski doğurabilir. Yani biri bu sistemleri çözüp aracımızı elini kolunu sallayarak götürmesin isterim. Bundan emin olmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

faydalı bir özellik ama sonradan takılması güvenlik riski doğurabilir. Yani biri bu sistemleri çözüp aracımızı elini kolunu sallayarak götürmesin isterim. Bundan emin olmak lazım.

Alıntıları Göster
    tr fiyatı 570 TL imiş.
    montaj en az 200 TL tutar..

http://www.robokonfor.com/urun.php?urunid=12

• quote:

tr fiyatı 570 TL imiş.
    montaj en az 200 TL tutar..

http://www.robokonfor.com/urun.php?urunid=12

Alıntıları Göster
    inanamıyorum?!
    bu donanım sonradan takılabiliyor muymuş?
    yıllarca eksikliğini hissettim.
    hatta sırf bu yüzden mercedesten(vito-viano) vazgeçip
    reno(grand scenic) almayı bile düşünüyordum.
    şimdi incelemeye başlayıp ilk fırsatta sipariş vereceğim.
    konuyu açan ve haberdar olmamızı sağlayan arkadaştan allah razı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: derememo

inanamıyorum?!
    bu donanım sonradan takılabiliyor muymuş?
    yıllarca eksikliğini hissettim.
    hatta sırf bu yüzden mercedesten(vito-viano) vazgeçip
    reno(grand scenic) almayı bile düşünüyordum.
    şimdi incelemeye başlayıp ilk fırsatta sipariş vereceğim.
    konuyu açan ve haberdar olmamızı sağlayan arkadaştan allah razı olsun.

Alıntıları Göster
    Yeni bir araç alırsam olmasını isteyeceğim ilk özelliktir. En yararlı donanımlardan birisi bence. Alışınca çok rahat oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Yeni bir araç alırsam olmasını isteyeceğim ilk özelliktir. En yararlı donanımlardan birisi bence. Alışınca çok rahat oluyor.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,

Bu start engine yani düğme ile çalıştırma işi baya mesele..
    direksiyon kilidini sökmek gerekiyormuş.

bende bu üründen almaya karar verdim.
    sadece araca yaklaştığım zaman aracı açsın
    uzaklaşınca kilitlesin. camlar acıksa kaldırsın. alarm çalıştırsın.

bu arada arabamda hiç alarm yok. ama orijinal uzaktan kumandası var..

Cardot otomatik akıllı araba alarm sistemi
    http://tr.aliexpress.com/item/cardot-auto-smart-car-alarm-system-ad-smart-key-hopping-code-design-multiple-functions-jumper-setting/1363978100.html

Yeni akıllı anahtarsız giriş sistemi
    http://tr.aliexpress.com/item/NEW-smart-keyless-entry-car-alarm-system-is-with-2pcs-card-smart-keys-hopping-code-protection/1364028418.html

Ancak kargo ücretsiz ürün bulamadım.
    yardımcı olurmusunuz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 3 Mart 2015; 13:16:24 >

• Benim araçta var anahtarsiz giriş ve calistirma ilk baslarda gereksiz gibi geliyordu simdi ise gerekliliğini anladim. Elimi cebime atmadan arabaya binip inmek çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

Benim araçta var anahtarsiz giriş ve calistirma ilk baslarda gereksiz gibi geliyordu simdi ise gerekliliğini anladim. Elimi cebime atmadan arabaya binip inmek çok güzel

orjinalınde mı vardı sizmi sonradan taktırdınız?
    ve aracınız nedir?
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    Orijinal var araç mitsubishi attrage cvt.
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    Ben daha montaj yapacak ustanın varlığından şüpheliyim...
  • 20 yillik teknolojiler aslinda lakin firmalar yapmiyor.kişin uzaktan caliştirma opsiyonel donanim olarak alinabilmeli her aracta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOMBO KRALI -- 3 Mart 2015; 15:20:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOMBO KRALI

20 yillik teknolojiler aslinda lakin firmalar yapmiyor.kişin uzaktan caliştirma opsiyonel donanim olarak alinabilmeli her aracta.
    Gayet faydalı, özellikle küçük bebekli yaşayanlar için çok ideal, eller dolu bir kolda bebek bir kolda poşetler kapıyı kapat eve çık, böyle konfor varmı. Sonradan takılınca verimli olur mu bilmem, benim araçta kapı koluna dokunmadan kapıları açmaz. Yanına yaklaşınca kapı açılmıyor yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Gayet faydalı, özellikle küçük bebekli yaşayanlar için çok ideal, eller dolu bir kolda bebek bir kolda poşetler kapıyı kapat eve çık, böyle konfor varmı. Sonradan takılınca verimli olur mu bilmem, benim araçta kapı koluna dokunmadan kapıları açmaz. Yanına yaklaşınca kapı açılmıyor yani.

aynen katılıyorum
    keşke orjinal olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 31 Mart 2016; 8:50:49 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: parker48

aynen katılıyorum
    keşke orjinal olsa.

Alıntıları Göster
    Merhaba

Ben de bir kaç haftadır bu konuyu araştırıyorum,
    Anladığım kadarıyla biraz direksiyon altındaki kablolarla uğraşmak gerekiyor,

öncelikle hangi markayı alacağınızı tespit etmelisiniz,
    116 dolara ebayda satılan birkaç cihaz var, ben bunların uygun olduğunu düşünüyorum,

bu arada aracınızın elektrik diyagramını bulmak gerekiyor (kabloların renklerinin ne anlama geldiğini tespit etmek için)
    bunu webde bulabilirsiniz,

örneğin google a "Ford Focus Wiring Diagram" yazıp incelerseniz çıkıyor,

sonrası sizin el becerinize ve youtubeda anlatılanları iyice anlamanıza kalıyor.

Bir kaç ay sonra ben de alıp takacağım. Umarım başarılı olurum ve dönerim tekrar size.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.