Şimdi Ara

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU.. (1428. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35.327
Cevap
187
Favori
1.698.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14261427142814291430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kalenderxxx

quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

sabah baktım ders - ekle sil kısmı bu şekilde

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU..

gittim büroya e-devletten çıkardığım belge ve transkriptle, bürodaki görevli arkadaşa sordum neden bu belgeyi şimdi istiyorsunuz üç senedir öğrencinizim. bizde bilmiyoruz neden istediklerini diyor.

aldığım hatayı söyledim, ders ekle sil yapamıyorum dedim. sistemde zaten mezuniyet diploma notunuz gözüküyor. sizden neden istediler bizde bilmiyoruz herkese yollamışlar saçma saçma iş yapmışlar diyor.

e dedim ne olacak bu hata? aralıklala deneyin, sizin not ortalamanız zaten bilmem kaç senesinde girilmiş bizim yapabileceğimiz bir şey yok dedi...

anlayacağınız boşu boşuna büraya gittim. ve hala ders ekle sil işlemi yapamıyorum. bürolar olaydan bir haber.

arayıp söveceğim ama telefonları çalmıyor bile ( 0850 200 46 10 )

yapacağınız işi seveyim AÖF.

gün içerisinde bahsettiğim numaradan iki kez arayıp görüşmeyi başardım.

bu durumu anlatıp halen ders ekle sil yapamadığımı söyledim. ikisinde de görüştüğüm arkadaşlar yoğunluktan falandır dedi.

dedim büroya götürdük not ortalaması kağıdı hiç bir şey yapmadılar, sistemde bu bilginin olduğunu söylediler

ses yok... sonra ortalama hesaplama falan dedi sıkmaya başladı gene.

velhasıl koca bir gün geçti hala ders ekle sil kısmında aynı şey yazıyor.

Bende aynı durumdayım. Sizde düzelme oldu mu ?

bende de aynı kırmızı uyarı veriyor yoğunlukdan olabilir börüya belgemi verdim hala ders seçemedim

• AVB44 kullanıcısına yanıt
    bende de hala aynı, bu gün de aradım hala yoğunluk falan diyorlar.

siz gidip verdiyseniz kesin açılır diyor da benim götürdüğüm belgeye baktılar almadılar zaten sistemde var diye.

hala ne diye ders ekle/sil açılmıyor anlamıyorum.
  • şu an açıldı ben de ders seçtim 347 TL ohh : )
  • Kamu yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim. Geçen sene 1. dönem tüm derslerin sınavına girdim, sadece matematik dersinden kaldım. 2. dönem hiç bir dersin sınavına girdim. Şu an öğrenci portalında öğrenci durumum pasif gözüküyor. Ders ekle sil bölümünde 1. yarıyıldan kalma matematik dersi gözüküyor.

Sorum şu: Öğrenci durumumu aktif yapmak için 1. dönemin harcını mutlaka yatırmalı mıyım? Sadece matematik için 243 lira harc parası ödememi istiyor sistem doğru mudur?
  • aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Ben internetten ödedim temiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamu yönetimi 7. Dönem 7 tane ders verdi yabancı dil yok doğru mudur? 310.5 lira ödedim internetten kredi kartıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ULUSLARARASI İKTİSAT TEORİSİ
    BALKANLAR'DA SİYASET
    ORTA ASYA VE KAFKASLARDA SİYASET
    STRATEJİ VE GÜVENLİK
    KARŞILAŞTIRMALI SİYASAL SİSTEMLER

300 küsür ödedim, iyice artıyor fiyatlar.
  • Beyler ben 7 dersten kalmışım lakin ders seçme ekranında sadece 2 ders. Çıkıyor başka çıkmıyor sebebi nedir her dönemi ayrı ayrımı alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

Beyler ben 7 dersten kalmışım lakin ders seçme ekranında sadece 2 ders. Çıkıyor başka çıkmıyor sebebi nedir her dönemi ayrı ayrımı alıyor.

Tabiki ayri ayri aliyor.orda yazar zaten bu guz donemi.bahar donemi bu donem bittikten sonra.

• İyi günler pek bilgim olmadığından soruyorum. Örgün iki yıllık elektronik mezunuyum. Dgs girdim eskişehir aöf tercihi yaptım lisans tamamlamam için. Birde ikinci üniversite kapsamın da Ata aöften 2 yıllık okuyabilir miyim çünkü ikiside açıköğretim olacak çakışma vs olur mu ?

• Merhaba Arkadaşlar,
    Benim sorum olacak. Ben Aöf işletme 2. sınıfa geçtim. Şimdi sistem bize üst dönemden 45 krediyi geçmeyecek şekilde ders seçmeye imkan tanıyor. Böyle olunca da üst dönemlerden ders seçerek (kalmadan tabi :) ) okulu 4 yıl yerine 3 senede bitirebiliyormuşuz ki, forumlarda böyle bitiren arkadaşlar varmış. Şim di bende böyle 3 senede bitirme macerasına girişmeyi düşünüyorum. (başarılı olamayada bilirim tabi)

Şimdi ben 3. yarıyıldan zorunlu olan 6 dersimi seçtim. ve bunların yanına derslerin zorluk derecesi olarak forumlardan okuduğum kadarı ile 10 (en zor) 1( en kolay) olmak üzere bir değerlendirme oluşturdum. (sizlerde zorluk dereceleri ile ilgili yorumda bulunubilirsiniz, bu durum kişiden kişiye değişiyor bende ortalama olarak çoğunluk görüşünü dikkate aldım. Örneğin Maliyet muhasebesine %95 herkes çok zor demiş bende 10 puan verdim)

III.YARIYIL Ders Adı Zorluk derecesi
    HUK211U TİCARET HUKUKU I 9
    İŞL207U DÖNEMSONU İŞLEMLERİ 8
    İST201U İSTATİSTİK I 8
    İKT203U MİKRO İKTİSAT 7
    İŞL205U İŞLETME YÖNETİMİ 4
    İŞL209U İŞLETME BİLGİ SİSTEMLERİ3. 4

Şimdi Bu seçtiğim 6 ders haricinde 5.yarıyıl güz döneminden de 3 ders seçerek, bir daha ki yılda 5. dönemden kalan 3 ders ile 7 .dönem deki 6 dersi de alarak( yani her dönem 9 ar ders alarak) mezun olmayı düşünüyorum.

5. dönem derslerinin de zorluk derecelendirmeside aşağıdadır.

5.YARIYIL Ders Adı Zorluk derecesi
    İŞL301U ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK 3
    MUH301U MALİYET MUHASEBESİ 10
    PZL103U PAZARLAMA YÖNETİMİ 2
    İŞL305U YÖNETİMDE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR 4
    FİN201U FİNANSAL YÖNETİM I 10
    İŞL303U ÜRETİM YÖNETİMİ 5

Bu tablolara bakarak 3. dönemdeki 6 dersime ilave olarak üst dönemden bir zor ders ve 2 kolay ders seçmeyi düşünüyorum. Bu derslerde zor olarak Maliyet Muhasebesi, kolay olanlarda Pazarlama yönetimi ile uluslar arası işletmecilik. Üst dönemde olan arkadaşlar yada 3 senede bitiren arkadaşlar bu seçimim değerlendirirse memnun olurum.
    Ben sayısalcıyım bu benim 2. üniversitem. 1. sınıftaki matematik ve iktisat en sevdiğim derslerdi ve pek zorlanmadım ( AB ile geçtim). ama muhasebe ve hukuk beni zorladı. ( b ile geçtim) Değerlendirken bunlarıda göze alırsanız memnun olurum.
    Tabi kısadan hiç kasma adam gibi her dönem 6 dersini al bitir 4 senede de diyebilirsiniz, çünkü oda bir seçenek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tazdevil -- 28 Eylül 2017; 14:33:33 >

• Arkadaşlar Merhaba

Bende ikinci üniversite kapsamında Güz Dönemi kayıtlarımı yenileyeceğim

Deslerim aşağıdaki gibi

Bölüm MEDYA VE İLETİŞİM

Ders Kodu Ders Adı Yarıyıl Ders Kredisi Harf Notu
    MEİ105U SİYASAL İLETİŞİM 1. Yarıyıl 3,0 FF
    HUK101U HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI 1. Yarıyıl 4,0 FF
    MEİ101U HABERCİLİĞİN TEMEL KAVRAMLARI 1. Yarıyıl 4,0 FF
    MEİ103U MEDYA VE İLETİŞİM 1. Yarıyıl 4,0 FF

FOT211U BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI 3. Yarıyıl 4,0 Ekle
    HUK213U MEDYA HUKUKU 3. Yarıyıl 4,0 Ekle
    İLT211U İLETİŞİM ORTAMLARI TASARIMI 3. Yarıyıl 4,0 Ekle
    MEİ201U HABER YAZMA TEKNİKLERİ 3. Yarıyıl 4,0 Ekle
    MEİ203U İNTERNET YAYINCILIĞI 3. Yarıyıl 4,0 Ekle
    MEİ205U MEDYADA ÇALIŞMA HAYATI 3. Yarıyıl 4,0 Ekle

3. Yarı Yıl dönemindeki tüm dersleri eklemeli miyim?

Yoksa 2,00 Ortalama yakalayabilmem için sadece bir kaç tane kolay ders belirleyip eklemem daha mı iyi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkylmz87 -- 28 Eylül 2017; 17:41:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bane93

Ben ikinci üniversite kapsamında üye oldum. Katkı payı almadılar hayret verici bir olay.

2017 - 2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğrenim Gideri 294,44 TL

ödedim

2017 - 2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Katkı Payı

0 TL yazıyor.

Böyle olan var mı aranızda? Gerçi 35 lira 35 liradır

Edit: 2.senem bu.

Edit 2: 10 ders seçtim bu arada

2. universite olarak kayit olundu. MUAF dersler secen var mi arkadaslar. Turk Dili, Inkilap, Ingilizce I ve II derslerinden muaf olarak 275TL odendi.
    Uygun gibi.
  • 3 tarayıcı ile kredi kartı ile ödeme yapmayı denedim hiç birinde aksiyon olmuyor ikinci tıklayışımda aktif link var 10 dk sonra tekrar deneyin diyor
  • Aof lisans işletme 3. yariyila geçtim bu sene 21 yaşındayım 2017/2018 öğretim yılı ücretlerini yaptırmıyıp sinavlara girmez isem askerlik tecili devam edecekmi yoksa tecil bozulacak mı?

• Arkadaşlar merhaba ek tercih kayt tarihi geçti mi aöf

• Arkadaşlar ben ders kaydı yaptım kredi kartı ile ödemeyi de gerçekleştirdim. Şuan öğrenci durumunda aktif yazıyor. Sanırım gidip kitapları almaktan başka işim kalmadı.
  • Kitaplar ne zaman dağıtılacak bilgisi olan varmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasımda sınav var ama nereye çıkacağına nerden bakıcaz?

Bir tane link var https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/sinavlar-ve-sorumluluk-uniteleri/sinav-sorumluluk-uniteleri ama burdada herhangi bişey yazmıyor.Nereye kadar çalışcaz ne yapcaz bir bilgisi olan var mı.İnternette 4 yazan var kaç ünite varsa yarısı kadar diyen var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanZüperGahraman -- 30 Eylül 2017; 22:44:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

Kasımda sınav var ama nereye çıkacağına nerden bakıcaz?

Bir tane link var https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/sinavlar-ve-sorumluluk-uniteleri/sinav-sorumluluk-uniteleri ama burdada herhangi bişey yazmıyor.Nereye kadar çalışcaz ne yapcaz bir bilgisi olan var mı.İnternette 4 yazan var kaç ünite varsa yarısı kadar diyen var.

Ders 8 Ünite ise 4-4 ikiye bölünüyor,ilk 4 ünite vize sınavı son 4 ünite final sınavı (finallerde ilk 4 konulardan da çok genel mânâda soru geliyor).yanılmıyorsam muhasebe veya istatistik 7 üniteydi oda 4-3 ayrılmıştı.

• 
Sayfa: önceki 14261427142814291430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.