Şimdi Ara

an itibariyle kilo vermeye karar verdim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
14
Favori
5.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kilomu aslında hic göstermiyorum yanı nasıl deyım halen kot pantolon ve xl tişört giyiyorum ve öyle aman aman bi göbeğimde yok ama tabi haliyle cok iriyim

bu kararı almama sebeb olan sey ise gecenlerde cok fena hastalandım
    nezle grip artık her neyse hastaneye yatıs verdıler

kan alacaklar kollarımda damar bulamadılar
    ve en sonunda elımın ustunden aldılar kanı ve serumu felanda ordan bagladılar

ve kıloyla ılgılı bır surude sıkıntılarım varmıs meger doktor dort bası mamur bı elıne aldı benı ve o zaman ortaya cıktı
    aslında ben her kıs bu kıloya cıkarım ve baharda bı sıkı dıyet bı spor ve küt 95 lere ınerım yaz boyu 95-100 lerde gezerım ama bıraınca aynen 120 lere yaklasırım

ama bu sefer amacım en az 85 e kadar gerılemek ve bu durumu muhafaza etmek

kendıme has dıet ve yeme teknıklerım var bu husuta kendıme guvenıyorum 2 ay olmasada 3 aya kalmaz 85 kıloya kadar gerılemeyı hedeflıyorum hatta bunu sıze hafta hafta resımlemeye calısacam hadı olmadı 2 haftaya bır

hastanede cekılen bı resımımı eklıyorum ve start verıyorum dıyete spora ve kendı gelıstırdıgım kılo verme taktıklerıme

desteklerınızıde beklıyorum tabııı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cc_cihan -- 9 Şubat 2015; 23:15:05 >

• Hocam öyle ani kilo gibi bir şey düşünmeyin. 3 ayda vermeyin ama 12 ayda verin emin olun bir daha almazsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • devam et. kilolu insanlar genellikle daha çabuk hasta olur sağlıksız oldugu için.

yulaf ezmeside yiyebilirsin
  • Evet yulaf ve diger hem lifli hem dusuk kalorili protein iceren yiyecekler biliyorum

Uzun bi sure izin ve rapor kullanicam kosu bandim thermal esofmanim var v.s var

Bazi ciddi ciddi kilo verdiren yag yaktiran formullerim var hem bunlari Herkese ispatlamis olcam hemde kilolardan kurtulcam haftalik veya 2 haftada bir resim ekliyecem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kilo vermek istiyorsunuz ama kendinize koyduğunuz hedefte kilo vermeniz sağlık açısından size zarar verebilir. Kilo vermek için unlu mamül'ler ve ekmeği kesinlikle hayatından çıkart bunların yerine her yemekte pirinç veya bulgur pilavı ve makarna gibi şeyler ye bu senin karbonhidrat almanı sağlar protein ağırlıklı beslen ve kesinlikle spor yap termal eşofman ben iyi bulmuyorum terlemek kilo vermek değildir vücuttan su kayıp etmektir. Termal eşofman ile terlediğinizde gözenekleriniz hava almayacak buda sizin sağlık sorunu yaşamanıza sebep olacaktır. İlk yapacağınız iş bir spor salonu yazılmak ve düzenli spor yapmaktır günde en az 4 litre su tüketin bu sizin yediğiniz yiyeceklerden vücuda yağ alımını azaltacaktır.

Hedefinizde başarılar dilerim.
  • tavsiyeleriniz icin tesekkurler

termal esofman ıle kosu bandında yapılan kardıo kesınlıkle yagda erıtıyor
    ılerdekı zamanlarda paylasacagım fotograflarda sizde göreceksınız ınceldıgımı ve kılo verdıgımı
    ha yınede ıllakı sız su kaybettınız o ıncelmenız vucuttakı suyun gıtmesı dersenız sız bılırsınız demekkı yag yerıne su depolamıs benım vucudum derım

dıyetımın bır parcasıda gunde en az 3 lıtre su alımı ve kesınlıkle tuzsuz sekersız ve yagsız gıdalar tuketmek
    kahvaltıda kesınlıkle yumurta ve yarım yaglı peynır ve süt
    ekmek yerıne tam bugday ve köy ekmegi
    gün icinde yagsız yogurt
    yulaf kullanımı
    aksamları haftada enaz 3 ogun balık ama ya bugulama yada fırında

ve dıger kendı formullerım goreceksınızkı saglıklı ve hızlı bır kılo verme surecı olacak ınsallah
  • an itibariyle 111 kiloyum

azimliyim ve insallah 1 ay icinde 20kg vermiş olacam
  • şu anda 101 kiloyum azimliyim devamı gelecek...
  • cc_cihan kullanıcısına yanıt
    Tebrikler hocam, yılmadan devam
  • Tebrikler. Nasil yapiyorsunuz?

• awdasase kullanıcısına yanıt
    günde 1000 kalorının altında gıda lıyorum
    sureklı su ıcıyorum
    yaglı sekerlı tuzlu hamurlu kesınlıkle yok

SABAH ERKEN KALKIYORUM VE KALKAR KALKMAZ BUYUK BIR BARDAK SUYA 2 YEMEK KASIGI ELMA SIRKESI VE 5-6 DAMLA LIMON DAMLATIP ONU ICIYORUM

45 DAKIKA SONRA KAHVALTI YAPIYORUM
    AMA KAHVALTIMA BAŞLAMADAN ÖNCE DİLİME MUTLAKA TUZ DEĞDİRİYORUM
    KAHVALTIMDA GALET CUBUGU KULLANIYORUM EKMEK YERINE 2 CUBUK YETERLI
    YAGSIZ PEYNIR KIBRIT KUTUSU KADAR
    AZ TUZLU ZEYTIN
    TAM HAŞLANMIŞ YADA RAFADAN BİR YUMURTA
    VE BIR CAY BARDAGI YAGSIZ SÜT

KAHVALTIDAN 45 DAKIKA SONRA SU ICMEYE BASLIYORUM AMA ICTIGIM SULAR HEP ILIK

3 SAAT SONRA SU ICMEYE 45 DK ARA VERIYORUM VE YA BIR ELMA YADA BIR MUZ YADA 1 KASE YOGURT YADA BIR AVUC KURUYEMIS YADA NE BILIM AZ OLMAK SARTIYLA BI SEYLER ATISTIRIYORUM
    Bİ 45 DK DAHA BEKLIYORUM BU KEZ YINE BASLIYORUM SU ICMEYE VE YINE ILIK

3 SAAT SONRA SUYA 45DK ARA VERIYORUM BU KEZ YA SEBZE YEMEGİ YİYORUM AZ MIKTARDA YADA MESELA BI ALABALIGIN YARISI AMA FIRINDA OLCAK KIZARTMA DEGIL NE BILIM BIR TABAK HAŞLANMIS TAVUK ETI VE SEBZELERI
    BU SEBZE YEMEKLERIM GENELDE ISPANAK PIRASA KABAK YEMEGİ YADA YESIL FASULYE YADA KARNIBAHAR FELAN OLUYO
    BU SEBZE YEMEKLERINDEN BIKARSAM YINE SEBZELI AMA TAVUKLA PİŞMİS Bİ YEMEK OLUYOR YADA BIR ALABALIGIN YARISI OLUYO AMA FIRINDA YINE GALETA CUBUGU 2 ADET
    VE 45 DK BEKLEDIKTEN SONRA HEM YURUYUS YAPMAYA BASLIYORUM HEMDE YINE SU ICMEYE BASLIYORUM ARADAN 3 SAAT GECINCE YINE BI 45DK ARA VERIYORUM SUYA VE BU KEZ MEVSIM MEYVALARINDAN YIYORUM YADA BOL YESILLIKLI YAGSIZ LIMONLU VE AZCIK TUZLU BIR SALATA YIYORUM VE YATANA KADARDA SUYA DEVAM

YALNIZ BIR KAÇ PÜF NOKTAMIZ VAR
    MESELA SULAR KESINLIKLE ILIK OLCAK

YEMEKLERDEN 45DK ONCE SU ICMEYE SON VERILECEK
    VE YEMEKTEN 45DK SONRA SU ICILMEYE BASLANACAK

YEMEKLERDEN ONCE DİLİMİZE KESINLIKLE TUZ DEĞDİRECEZ

AKSAM SAAT 23 DEN ONCE YATMIS OLCAZ

MUMKUN OLDUGUNCA HAREKET ETMEYE CALISCAZ

AÇLIK ÇOK SIKISTIRDIGINDA AGZINIZA BI KAC PARCA SALATALIKTIR EFENIM BIBERDIR DOMATESTIR ATIN BASTIRIN BU ONEMLI BU ISLEM AYNI ZAMANDA METABOLIZMAYI SUREKLI CALISTIRIR

HAYATINIZDAN YAGLI OLAN HERSEYI CIKARTIN AMA BIR TK TEREYAGINI CIKARMAYIN TEREYAGI ASLINDA COK KOLAY YAKILABILIYOMUS YANI HEMEN ENERJIYE DONUYOMUS VUCUTTA VE YARARLI

YEMEK YERKEN SIVI ALMAMAYA GAYRET EDIN

SABAH KAHVALTISINDA ICECEGINIZ SUT BIR CAY BARDAGINI GECMESIN

YUMURTA PROTEIN IHTIYACI VE ACLIK HISININ ONLENMESI COK ONEMLI

YUMURTAYI HAFTADA IKI DEFA TEREYAGINDA COK PISIRMEMEK SARTIYLA YAPABILIRSINIZ

ÇAYINIZA ŞEKERİ OLABILDIGINCEAZ ATIN YADA ICECEKLERINIZE

BAZI OGUN ARALARINDA AZ CORBA VE BIR GALET OLABILIR

MEYVEDEN BISEY OLMAZ DEYIP MEYVEYE YUKLENMEYIN MEYVELER YUKSEK SEKER ICERIYOR ASLINDA COKTA MASUM DEGILLER

BIR AVUC KURUYEMIS YERINE UC ADET KURU INCIR VE 3 ADET KURU KAYISIDA OLABILIR VE HATTA HAFTADA ENAZ 3 GUN BOYLE OLSUN

SIVI ALACAGINIZ ZAMANLARDA SUT VE AYRANADA YER VERIN

BOL BOL YURUMEYE GAYRET EDIN

KIRMIZI ETIDE YINE HASLANMIS AMA AZ OLARAK TUKETIN HAFTADAEN AZ 1 KERE

VE NE YEMEGI YAPARSANIZ YERSENIZ YIYIN YAGSIZ OLSUN

AYCICEK YAGI KULLANMAYIN MUMKUNSE COK AZ ZEYTIN YAGI KULLANIN

ABUR CUBUR KESINLIKLE YASAK HELEKI GAZLI ICECEKLER HAZIR MEYVE SULARI VE CIKOLATALAR TAMAMEN YASAK

CIPS TIR FELAN KESINLIKLE YASAK

HER YIYECEGINIZ SEYIN KALORISINI HESAPLAYIN MESELA YAZIN GOOGLE AMCAYA ISPANAK YEMEGI KAC KALORI V.S

GUNLUK 750 KALORI BILE ALSANIZ ASLINDA YETIYOR AMA BU IYETE SPORUDA EKLERSENIZ BUNU 1000 YAPIN

SÜTÜ LIGHT SECIN AYRANIDA YOGURDUDA PEYNIRIDE

KESINLIKLE OGUN VE ARA OGUN ATLAMAYIN VE AKSAM 7 DEN SONRA MUMKUNSE SADECE SIVI ALIN

ASLINDA BU SOYLEDIKELRI COK BASIT SEYLER VE INANIN OYLE ACLIK KRIZLERINE FELAN GIRMIYORSUNUZ

HERSEY KALORI HESABIYLA BASLAR

MESELA 180 BOYUNDA 10KG AGIRILIGINDA 35 YASINDA BI ERKEK GUNDE 2750 KALORI FELAN YAKAR
    SİZ GUNDE 1000 KALORI YEMEK YERSENIZ 1750 KALORI KARDASINIZ YANI O GUN -1750 KALORIDESINIZ VE BU KILO KAYBI DEMEK

BUNLARI YAPTIGINIZ SURECE KILO VERMEMENIZ TIBBEN VE DOĞA KANUNUNLARI GEREGI IMKANSIZ CUNKU HESAP KITAP ORTADA

AYDA BIR KERE KENDINIZ ODULLENDIRIN AMA FAZLA ZORLAMADAN MESELA GUZEL BI FREE KAHVALTI YAPIN VE GUZEL BI OGLEN YEMEGI AMA OGLEN YEMEGINDEN SONRA DISIPLINI HEMEN ELE ALIN

AKSAM 23 DEN ONCE YATMAK ONEMLI 23 - 03 ARASI VUCUT DINLENIYOR VE KENDINI TOPLUYOR TIBBEN BOYLE

ICTIGINIZ SUYU PH DEGERIDE 7,5 DEN YUKARI OLSUN

BIDE EVINIZDE KOSU BANDI VARSA VEDE TERLEME EŞOFMANI DEĞMEYIN KEYFINIZE

BUNLARI YAPTIGINIZDA AYDA 8 KILO VERMENIZ KESIN VE DAHADA UZERI OLABILIR

ILK AY GUZEL KILO GIDIYOR
    SONRA BUNYE NASIL OLUYOSA BI DURUYOR
    KG VERMIYOSUNUZ BIR HAFTA FELAN AMA FAZLA SURMUYOR TEKRAR KILO VERMEYE BASLIYORSUNUZ

BEN BOYLE YAPIYORUM VE SUANDA DAHA HALEN SPOR YAPMIS DEGILIM 99KG DE SPORA BASLIYACAM

YANI YAKIN BI ZAMANDA

ANLATACAKLARIM BU KADAR

• cc_cihan kullanıcısına yanıt
    Dostum bu tuz konusunu bilmiyordum deneyeceğim, tavsiyeler için tşkler. yağları eritmeye kilo vermeye devam edelim
  • GeceKaranligi kullanıcısına yanıt
    bugun kan verdım ınanılmaz değişimler var ne kolestrol ne şeker nede dıger olumsuzluklar hıcbırınden eser yok :)
  • Helal olsun kardeşim devam et belki biz de feyz alırız.
    Ben de aylardır 100-103 bandına sıkıştım, 1.93 boyum var, haftada bir gün halı saha maçım var filan ama bir türlü inmiyor az dikkat etmesem hemen çıkıyor :).
  • paşam diyetisyenin söylediği sunlar

sureklı yanı her yarım saate bır yada 45 dk bır çok düşük kalorılı seyler atacaksın agzına
    minik parçalar mesela 2 adet fındık yada bır tam cevız ne bılım mesela ıkı dılım elma vs seyler

bu işlem metabolızmayı sureklı çalısır vazıyette tutuyormus

ve ekmek yemekten kaçmayın denıyor ama ekmekten kasıt su tam tahıllı yada yada tam bugday ve az mıktarda yenecek ama hıc yenılmeyecek dıye bırsey tam tersıne yenecek ama az mıktarda ve tam tahıl yada tam bugday ekmegı normal klasık ekmek kesınlıkle yasak

bu formul ozellıklede kılo verırken vucudun duraksadıgı yanı kılo vermeyı durdurdugu donemde çok çok etkılıymıs

ve proteın alımını kesınlıkle kesmıcekmıs kılo vermesı duranlar
    çivi çiviyi söker taktıgı sanırım

aslında sızın boyunuza göre kılonuz çokta degıl hatta ideal gıbı sankı
  • Hızlı verme geri alırsın yavaş yavaş in veya 100 sınır olsun 100 ün altında yavaşla.
    Ben 15 yasinda 97 kg idim boyumuz aynı diyet yaptim yurudum herseyi yedim 83 kiloya dustum hala 83 um hedef 80 in alti

• quote:

Orijinalden alıntı: cc_cihan

paşam diyetisyenin söylediği sunlar

sureklı yanı her yarım saate bır yada 45 dk bır çok düşük kalorılı seyler atacaksın agzına
    minik parçalar mesela 2 adet fındık yada bır tam cevız ne bılım mesela ıkı dılım elma vs seyler

bu işlem metabolızmayı sureklı çalısır vazıyette tutuyormus

ve ekmek yemekten kaçmayın denıyor ama ekmekten kasıt su tam tahıllı yada yada tam bugday ve az mıktarda yenecek ama hıc yenılmeyecek dıye bırsey tam tersıne yenecek ama az mıktarda ve tam tahıl yada tam bugday ekmegı normal klasık ekmek kesınlıkle yasak

bu formul ozellıklede kılo verırken vucudun duraksadıgı yanı kılo vermeyı durdurdugu donemde çok çok etkılıymıs

ve proteın alımını kesınlıkle kesmıcekmıs kılo vermesı duranlar
    çivi çiviyi söker taktıgı sanırım

aslında sızın boyunuza göre kılonuz çokta degıl hatta ideal gıbı sankı

Benim de iş yeri çekmecemde eti form stoğum vardır, acıktıkça 2-3 tane atarım, bazen kahvaltı niyetine arasına peynir koyarak yerim. Beyaz ekmeği çoktan kestim, tatlı, pirinç, makarna, börek, kolalı içecekler zaten yok.

Her maçtan sonraki cumartesi sabahı aç halimle (en az kilo çekecek zaman ) tartılıyorum. Geçen hafta 99.9 dün 99.5 tartıldım....

Sizin kadar becerikli değilim yavaş olsun sürekli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nokmen -- 6 Aralık 2014; 10:32:59 >

• nokmen kullanıcısına yanıt
    siz neredeyse kilosuz sayılırsınız

o yuzden sizdeki kilo verme hadisesi tabiki yavaş olur

kahvaltıyı cok onemseyın bence
    yanı enaz bı haslanmıs yumurta ve bır yumurta buyuklugunde peynır ve bı cay bardağı süt tuketın

sizin haftada verdiğiniz yarım kilo fazla kilolu bırının hafatada verdıgı 2 kilodan daha kayda değer bı rakamdır

form ve dıger kepeklı yada tam bugday yada diğer yogun lifli gıdaları tuketıyorsanız bunlarla bırlıklıkte gunde enaz 2 litre ılık su ıcmenız gerekecek
  • eyvallah tosunum saol uyarılarını dıkkate alacam

yaşın çok genç diyeti fazla abartma
    protein ve kalsıyum suanda senın ıcın hayatı onem tasıyor
  • Önerin için teşekkürler.

Birincisi, bir işte çalışınca hem evde hazırlanma süreci nedeniyle vakit ayıramama (daha erken kalk diyebilirsin ama gece geç yatınca o iş zor oluyor :) ), hem de iş yerinde imkan olmaması ve 9-12 arasında çok az vakit olması nedeniyle ne yaparsan yap kahvaltı güme gidiyor, kahvaltıyı çok sevdiğim halde. Sadece bazı günler eti form arasına evden getirdiğim beyaz peynir koyup yiyorum.

İkincisi de günde 2 litre su mevzusu. O da yok maalesef. Hemen hemen hiç su içmeyen biriyimdir. Onun yerine iş+ev olarak tüm günde 6-8 büyük bardak çay, 2 bardak da nescafe içiyorum. Kimi doktorlar su yerine geçer sonuçta sıvıdır diyor, kimileri de yok arkadaş illaki su içmek lazım diyor. Bu konuyu da henüz tıp dünyası netleştirebilmiş değil sanırım :).

Bir de günlük sabah-öğle sigara saatlerinde bina içinde 3 kat merdiven dahil 2 tur atıyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.