Şimdi Ara

An itibarıyla Dizel mi benzinli mi almalı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkes (doğal olarak) kendi kullanım amacı ve arabadan beklediğine göre cevap veriyor. Eğer arabayı çalıştırıp yoğun trafikte uzun süre kargo dağıtım aracı gibi kullanıyorsan en mantıklısı dizel. Eğer arabayla genelde uzun yol yapıyorsan ve senin için arabanın konforu 100 kmde 1-2 litre yakıttan önemli değilse atmosferik. Eğer sanayide tanıdığın varsa (veya paran çoksa) "yokuşta hızım kesilmesin hem de donanımhaber'e girip yakıt tüketimim ile yalan bilgiler vereyim (istanbul'da trafikte 14 lt yakan arabayı haftasonu çevre yolunda kullanıp "şehiriçi 100 kmde 4 lt yakıyor" diyen vagcı tayfa mesela)" diyorsan turbo benzinli tercih etmek daha iyi olacaktır.

• dizel ytd

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bisiklet…

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe yeterse elektrikli

• Paran yetiyorsa dizel tabi ki. Benzinli alınacaksa küçük hacim turbolu modeller alınmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 25 Kasım 2021; 17:32:14 >
  • Hicbiri

• Dizel

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkes (doğal olarak) kendi kullanım amacı ve arabadan beklediğine göre cevap veriyor. Eğer arabayı çalıştırıp yoğun trafikte uzun süre kargo dağıtım aracı gibi kullanıyorsan en mantıklısı dizel. Eğer arabayla genelde uzun yol yapıyorsan ve senin için arabanın konforu 100 kmde 1-2 litre yakıttan önemli değilse atmosferik. Eğer sanayide tanıdığın varsa (veya paran çoksa) "yokuşta hızım kesilmesin hem de donanımhaber'e girip yakıt tüketimim ile yalan bilgiler vereyim (istanbul'da trafikte 14 lt yakan arabayı haftasonu çevre yolunda kullanıp "şehiriçi 100 kmde 4 lt yakıyor" diyen vagcı tayfa mesela)" diyorsan turbo benzinli tercih etmek daha iyi olacaktır.

• bu zamana kadar dizeldi, dizel sonrası elektrikli olmalı. özellikle bizim gibi akaryakıtın pahalı olduğu ülkelerde yakıt derdini çok fazla düşünmeden arabasına sık sık binen gezmeyi sevenler için tabii bu söylediğim. hee yok ben 10km işe gidiyorum, arada bir markete pazara gidiyorum, senede 10bin km bile yapmam diyenler için turbo-benzinli (az ve kısa mesafe kullanım için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 25 Kasım 2021; 18:20:52 >
  • DİESEL

• Tabii ki dizel..
    Her zaman dizeldi zaten..
    Yok benzin yok lpg saçmalıklarıyla kimse uğraşmamalı zaten.
    Alacaksın dizeli bakacaksın keyfine..
    Az yakar çok gider..
    Yok çevreyi düşünecekmişim yok havayı kirletiyormuş nasihatlarına da kulak asmayacaksın..

• john mclane kullanıcısına yanıt
    100 km 3.8 litre yakıyo demiş adam babama duster 1.5 dizel icin bizi mi kandırmıs hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • highest in the room kullanıcısına yanıt

Yoo kandırmamış doğru demiş.

uzun yol sabit hız ile rahatça bu değer elde edilir

• sıfır almıcaksan benzinli. dizel motorların bakım maliyetleri çok yüksek.

• dizel

DİZEL

D İ Z E L

D İ İ İ Z E E E L

• Şu an hybrid en mantıklısı. Özellikle sıkışık şehiriçi trafiğinde araç benzinli motoru hiç kullanmıyor bile.

• 5.0 karma ortalamam var

mazot 10 tl olsa bile km de 50 kuruş yakarım.

• n a v y_35 N kullanıcısına yanıt

Onun için tam hibrit lazım, bazı markalarda son dönemde çıkan hafif hibritler çok da ekonomik değil.

• Halen km de 40-50 kuruş arasi gezebilme firsatini bana verebildiği icin tabiki dizelllll

• Kaç km yapıyorsun. Kısa mesafe mi genelde.

Bu iki soruya göre cevap değişir. Günde 4 defa 5 km yol yapan soğuk iklimde yaşayan adama dizel al demek saçmalıktır.

Tüm gün 3 saat şehir içi dışı 100 km araç kullanacak kişiye ise benzinli al demek saçmalık.

İhtiyacını belirle ona göre al. Cidden garip bir kişi bile sormamış kullanma şartlarını. Buna göre yazmayan tipleri dinleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Kasım 2021; 22:15:19 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.