Şimdi Ara

Amerikada araba aldım + avrupa amerika araba deneyimim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba amerikadayım araba alayım dedim aldım ucuz araba çok para bağlamadım sadece yaz için burdayım diye ve tr ile karşılaştıramıuorsunuz bile

2005 volvo s80 aldım 2.5 motorlu otomatik

2900 dolara 100 dolara kontrol ettirdim 95de sigorta ve burada 1 ay kazancıyla alınabilecek bir şey arabada cruise var deri full elektrikli koltuk sunroof falan ki 3000 e passat da alınıyor 2008 model arkadaş aldı 500 dolara şansa çok iyi arabalar alınabiliyor bazen 1000 dolara 2000 lik toyotalar falan

Almanyada 300 euroya opel alınıyor eski atıyorum

İngilterede 200 pounda bile çalışan araba alınıyorhttps://www.youtube.com/watch?v=I1AeAY8nn_s&feature=youtu.be

Şimdi türkiyede bu paralara ne alabilirsin ve motoru içindekiler ne olur hani düşünmek istemiyorum ucuz olması gereken araçlar birde bunlar ucuz olması gereken araçlar

En iyisi de 2017 2016 model mercedes c300 30bin dolar bir sene çalışarak alabiliyorsun e350 ise 36 bin dolar alan 2 tane arkadaşım var bizde bunlar çalışarak bir ömürde alınamaz hala zamlanıyor her şey

Örnek Amerikada araba aldım + avrupa amerika araba deneyimim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 30 Temmuz 2019; 17:29:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ÖTV ile bu işin hiçbir alakası yok. Yani var ama yok, neden derseniz.
    Ülkede üretim olarak hiçbir şey yapılmıyor, en son et ithal edeceğiz diye haber çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam birkaç gün önce.
    Tarım yok, sanayi ne durumda belirsiz, şirketlerin çoğu yabancılara satılmış durumda (burada çok genel ve büyük pencereden bakın lütfen olaya- bankasından telekomuna, digiturkten, yol-köprü işletmelerine kadar).

Değerli hiçbir şey üretmeyip, bunları da ihraç etmediğin için doğal olarak para da kazanamıyorsun.
    Ee petrol, doğalgaz vs. gibi kaynaklar için sömürdüğün bir ülke veya strateji de yok, burnunun dibinde doğalgaz çıkartıyorlar Akdeniz'de, sen uyuyorsun.
    Elindeki tek gelir kaynağı, 85 milyon vatandaşının cebinden aldığın vergiler (ÖTV, şu bu, adını siz koyun).

Hal böyle olunca da, bir litre günlük süt de 7TL oluyor, elalemin 500 birime aldığı araba sende 15000 birim oluyor vs. vs...

Kurtuluş yolu yok mu? Var tabi ki, ama buna sabredecek insan profili yok bu ülkede. Yapılan pislikleri temizlemek en az 15 yıl alır belki daha da fazla, onun da vizyon sahibi, liyakate dayanan sistemde, dürüst ve güvenilir insanlar eğer bizi yönetirse olacağını düşünürsek, bu ülkenin halkı buna sabır gösterir mi? İlk 5 yıllık iktidardan sonra, 25 olan IQ'su ile "Ee başa geldiler gördük ne yaptılar?" deyip tekrar bildiğini okuyacaktır.

En kesin çözüm yolu, üzülerek söylüyorum, çok acı ve yazık ki bu toprakları ebediyen terk etmektir.
    ehonomimiz coooh eyüü. bizi gosgasniler :D tek tek domates alıyor tek seferede araba alıyor :D benimde ingilterede arkadaş var, 1800 sterlin alıyor asgari, her haltı yiyor maşallah :) arabasını görmeyin bile :))) soruncada; abi ne gelicem türkiyeye diyr :) gelde kız buna... şahsen gelme diyorum :)
  • Oyle hocam ortalama bir isin varsa coluk cocuk yoksa Amerikada S sersine bile binersin ikinci el alip. Amerika hem benzin fiyatiyla hem arabalardaki dusuk vergi arabanin en ulasilabilir oldugu yerlerden biri Dunya uzerinde.
  • ÖTV'den kurtulsak rahatlayacağız biraz. İkinci el piyasasını da ÖTV yükseltiyor.

Bizde kurlar, vergiler sağolsun otomobil yatırım aracı olarak görülüyor. 2 sene önce 80'e aldığın arabayı kullanıp 100'e satıyorsun. Kar ettin sanıyorsun ama tabii dolar olarak bakınca sonuç net.

Bizde olmayan şey, satın alma gücü. Adam 40 bine Mustang GT alıyor, 1 senelik maaşıyla E serisi alıyor, hem de 3 lt motorla. Ev alırken bunun 8 10 katını veriyor ama.

Bizde ev ve otomobil arasındaki makas çok daraldı. D segment bir otomobil fiyatına rahatlıkla ev alınıyor. Avrupa veya Amerika'da hayalini kuramazsın.

Yanlış anlaşılmasın bizde ev ucuz değil, otomobil çok pahalı.

• Ötv siz araba fiyatlarının da çok alınacak bir tarafı yok. Bir video var orda ötv siz araç fiyatlarını anlatıyorlar. Bi izleyin derim. Döviz karşısında tl güçlenmezse ne ötv ne kdv sıfır olsa dahi hiçbir zaman 2900 para birimine o volvoyu alamayız.

• Orada domatesi tane tane aliyorlar.

• Çünkü araba onlarda iki nokta arası ulaşım aracıdır, bizdeki gibi gösteriş makinesi değil.
  • hadi hocam şöyle Nevada eyalet yollarından bir fotoğraf at da arabanızı bir görelim.
  • 2.5T motor sanırım, 4 çeker olması lazım doğru mudur?
  • Amerika'da çok ucuza alınan hatta bit pazarına düşmüş denecek arabalar burada kıymete biniyor. Sonra bizi kıskanıyolar
  • Tokat gibi bir konu daha.

• ehonomimiz coooh eyüü. bizi gosgasniler :D tek tek domates alıyor tek seferede araba alıyor :D benimde ingilterede arkadaş var, 1800 sterlin alıyor asgari, her haltı yiyor maşallah :) arabasını görmeyin bile :))) soruncada; abi ne gelicem türkiyeye diyr :) gelde kız buna... şahsen gelme diyorum :)
  • Burda 2004 modeli 60k farka bak.

• 41gokhan41 kullanıcısına yanıt
    1 seneyi geçti hiç domatez almadım et ve tavuk yiyorum sadece kızartma falan kişisel tercihim

• rollbar R kullanıcısına yanıt
    Mustang sıfırı 23 binden başlıyo ama 2.3 motor var burası için küçük

Benim patronda 4 5 tane araba var 3 ünde 5.7litre v8 var pickup türkiyededeki "hızlı" denilen arabalatdan hızlıdır

• Bu adamlar bizi kıskanmıyorlarmıydı yahu. Yoksa bunu arabadan indiklerinde mi yapıyorlar.
  • Bizim memlekette bu fiyatlar olsa bizim cahil mikketimiz 13 yaşındaki çocuğuna araba alıp olula arabayla yollar
    Önce eğiteceksin nu milleti kardeşim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ÖTV ile bu işin hiçbir alakası yok. Yani var ama yok, neden derseniz.
    Ülkede üretim olarak hiçbir şey yapılmıyor, en son et ithal edeceğiz diye haber çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam birkaç gün önce.
    Tarım yok, sanayi ne durumda belirsiz, şirketlerin çoğu yabancılara satılmış durumda (burada çok genel ve büyük pencereden bakın lütfen olaya- bankasından telekomuna, digiturkten, yol-köprü işletmelerine kadar).

Değerli hiçbir şey üretmeyip, bunları da ihraç etmediğin için doğal olarak para da kazanamıyorsun.
    Ee petrol, doğalgaz vs. gibi kaynaklar için sömürdüğün bir ülke veya strateji de yok, burnunun dibinde doğalgaz çıkartıyorlar Akdeniz'de, sen uyuyorsun.
    Elindeki tek gelir kaynağı, 85 milyon vatandaşının cebinden aldığın vergiler (ÖTV, şu bu, adını siz koyun).

Hal böyle olunca da, bir litre günlük süt de 7TL oluyor, elalemin 500 birime aldığı araba sende 15000 birim oluyor vs. vs...

Kurtuluş yolu yok mu? Var tabi ki, ama buna sabredecek insan profili yok bu ülkede. Yapılan pislikleri temizlemek en az 15 yıl alır belki daha da fazla, onun da vizyon sahibi, liyakate dayanan sistemde, dürüst ve güvenilir insanlar eğer bizi yönetirse olacağını düşünürsek, bu ülkenin halkı buna sabır gösterir mi? İlk 5 yıllık iktidardan sonra, 25 olan IQ'su ile "Ee başa geldiler gördük ne yaptılar?" deyip tekrar bildiğini okuyacaktır.

En kesin çözüm yolu, üzülerek söylüyorum, çok acı ve yazık ki bu toprakları ebediyen terk etmektir.

• Selam hocam resim vs. atarmısınız konuya , öğrencisiniz sanırım hayırlısı olsun
  • Bu raddeden sonra otomobil sevdalıları ya sevdalarını gömecekler ya da Türkiye'den refah seviyesi daha yüksek ülkelere göç edecekler. Allah nasip ederse ben de ABD'ye gideceğim.
  • 1 maaşla ile araba biz burada tek maaş ile iPhone alamıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 30 Temmuz 2019; 14:29:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.