Şimdi Ara

Renault Yeni Clio mu Ford Yeni Fiesta mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
32.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opel Corsa, Nissan Micra, Fiat Punto elendi. Renault Clio 1.5dCİ ile Ford Yeni Fiesta 1.5 TDCİ modelleri arasında kaldım. Araçlar manual vitesli olacak. İstanbul içi senede 15.000 km gidilecek. Araçta çok fazla aksesuar olması gerekmiyor. ESP, Hava Yastıklarının standart olması Yeni Clio yu daha öne çıkartıyor. Ford Fiesta da bunlar ne yazık ki opsiyonel… Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

• Kullanan kullanmayan birçok arkadaşım yorum yapmış. Ben 1 yıl fiesta kullandım 6 aydır da clio var. İkisini de uzun süre kullanmış olduğum için + ve eksilerini yazayım.

Fiesta 1.5 Tdci 75 Hp 2013 Titanyum X (30000 Km kadar kullandım)
    Clio 1.5 Dci 90 Hp 2014 İcon (10000 km ve halen daha kullanmaktayım)

Fiesta + ları

1 - Daha az rüzgar sesi
    2 - Eco modu olmadığı için rampa iniş çıkış vs farketmez çekiş mükemmel
    3 - Direksiyon tuşları aydınlatmalı olduğu için gece kullanmak için yerini ezberlemeye gerek yok.
    4 - Malzeme olarak biraz daha kaliteli

Clio + ları

1 - Öncelikle dokunmatik ekran bence fiestanın tüm + larını götürüyor.
    2 - Yakıt olarak ECON mod ile 500 km de 10 lira daha az yakıyor.(Aynı yolda sabit hız ile test edildi)
    3 - Normal moda alınca fiestadan daha güçlü çekiş ve yakıt aynı fiesta gibi
    4 - Direksiyon ve süspansiyon olarak çok rahat
    5 - Kesinlikle kimse iddia etmesin clio fiestadan daha iyi viraja giriyor ve yol tutuşu bariz daha iyi.(Hergün 50 km virajlı yolda gitgel yapıyorum hep limitleri zorlayarak giderim ve bir kez bile güvensizlik vermedi)
    6 - Anahtarsız giriş çalıştırma güzel bir özellik.

Fiesta - leri

1 - Yol tutuşu Clio dan çok çok zayıf
    2 - Bagaj biraz daha dar
    3 - Koltukları uzun yolda rahatsız edici

Clio - leri

1 - 4 cam tek tuş ile kalkmıyor
    2 - Malzeme kalitesi bir tık daha düşük
    3 - Hız sabitleyici çok kullanışlı değil(çalışıyor ama Fiestanınki daha güzel)
    4 - Vites geçişleri çok tok değil

Tamamen tarafsız yorum yapmaya çalıştım. İki aracıda uzun süre kullandığım için verdiğim bilgiler nettir.İki araç açısından tekrar seçim yapmak gerekse yine clio derim çünkü çok rahat ve sürerken iki sokak fazladan turlarım çünkü sürmesi zevkli. - olan yönlerini düzeltse inanıyorum ki B segment en çok satılan araç olur.
  • Ben olsam fiestayi tercih ederdim.daha kaliteli daha konforlu daha sağlam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiestada istediklerin opsiyonel ama Clioya göre piyasası daha iyi. İkisinide kullanmış birisi olarak ben fiesta diyorum. Bunu fiesta bende var diye demiyorum bence fiesta daha kaliteli ve yol tutuşu gidişi çok başarılı. Opsiyonel olmasa iyiydi ama 1 kere alıcaksınız zaten güvenlik paketi alın gitsin. Fiyatına baktım ford sitesinde pakete 735TL diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTaLLiCaLi06 -- 1 Şubat 2014; 12:26:05 >
  • Fiesta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pmyoank

Ford fiestada istediklerin opsiyonel ama Clioya göre piyasası daha iyi. İkisinide kullanmış birisi olarak ben fiesta diyorum. Bunu fiesta bende var diye demiyorum bence fiesta daha kaliteli ve yol tutuşu gidişi çok başarılı. Opsiyonel olmasa iyiydi ama 1 kere alıcaksınız zaten güvenlik paketinde: espde hava yastıklarıda var.

Şu anda güvenlik paketli ''0'' araç ellerinde hiç yok. 2. el çok az km de bakıyorum. Ama çoğunda da ne yazık ki güvenlik paketi konulmamış.
    Güvenlik Paketi (Manuel araçlar) 1475 Tl gibi bir rakam. ancak sonradan arabaya eklenemiyormuş.
    ESP (Elektronik Denge Programı),
    TCS (Çekiş Kontrol Sistemi), EBA (Acil Durum Fren Desteği),
    HLA (Yokuş Kalkış Destek Sistemi ), Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları,
    Sürücü ve ön yolcu perde hava yastıkları, Sürücü diz hava yastığı

• Bayii'de her iki aracıda inceleyin gerekirse test sürüşüne çıkın kararınızı kendiniz belirleyin.

Ben Fiesta diyorum her açıd
    an.
  • En iyisini yapıyorsun :D bende aracımı 3750 kmde 2. el olarak aldım. Şuan en iyisi 2. el almak. Benim aracımda güvenlik paketi yok ama paketteki hava yastığı hariç ESP, TCS, HLA, SBS, YGS, ALES herşey var otomatik olması nedeniyle
  • Nissan note

• Fiesta.

• quote:

Orijinalden alıntı: redkid778

Opel Corsa, Nissan Micra, Fiat Punto elendi. Renault Clio 1.5dCİ ile Ford Yeni Fiesta 1.5 TDCİ modelleri arasında kaldım. Araçlar manual vitesli olacak. İstanbul içi senede 15.000 km gidilecek. Araçta çok fazla aksesuar olması gerekmiyor. ESP, Hava Yastıklarının standart olması Yeni Clio yu daha öne çıkartıyor. Ford Fiesta da bunlar ne yazık ki opsiyonel… Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Otopark.com un bence tarafsız l,güzel noktalara değinilmiş test videolari var 2 araç içinde mobilim atamıyorum

• Clio tercih ederdim ben.

Hem güvenlik standart hem de şaka gibi bir tüketime sahip.

Sıkışık trafikte bile 4 litre yakıyor.Çok dar bir devir bandı.

Kırmızısı güzel
  • fiesta 1.5 tdci motor sadece 75 beygir seçeneği var ve kesinlikle tavsiye etmiyorum komşumuzda var bindiğimde sanki laptopu high performans modundan energy saver moda geçirmiş gibi hissediyorum bildiğin kasıyor. ***clionun da 75 beygirlik olanına bakıyorsanız bu görüşü dikkate almayın pek fark yok.***

tip olarak da clionun spor tarzı ortada fiestayı da beğenenler burda fiestaya artı yazabilir.

güvenlik açısından clio daha önde diyebilriz.

konfor açısından fiesta daha iyidir clio tümseklerden geçerken falan arkası çok atıyor ve yollar az birşey bozuksa can sıkabiliyor.

clionun düz vitesi çok kaba benim hoşuma gitmedi

ilk aklıma gelenler bunlar
  • Yıl sonu indiriminden yararlanmak için babama B sınıfı benzinli araç alacaktık. Kafamızda 2 seçenek vardı.
    Clio Icon 0.9 TCe 90HP - Fiesta Titanium X 1.0EcoBoost 105HP
    Sonunda Fiesta'ya karar verildi fakat bayilerde istenen renklerde araç bulunamadığı için alınamadı. Bu arada bu 2 araçtan Clio 40Bin, Fiesta 41Bine alınıyordu.

2 aracı da epey inceleme fırsatım oldu.

Öncelikle şunu söyleyebilirim, malzeme kalitesi olarak ciddi anlamda Ford lehine fark var. Aracın direksiyonuna oturduğunuzda çok net anlıyorsunuz bunu. Ayrıca Fiesta'nın yol tutuşu Clio'da epey üstün.
    Clio'nun tek avantajı dış tasarım olarak görünüyor ki, Fiesta'nın makyajlı hali de hiç yabana atılacak gibi değil. İç hacimde Clio bir tık önde diyebilirim. Ayrıca Clio'nun en büyük avantajlarından biri de renkli ekranı.

Dizayn, donanım, stil için Clio
    Performans, yol tutuş, sportif sürüş dinamikleri, kalite için Fiesta derim.

• hLL6 H kullanıcısına yanıt
    B sınıfında bu motoru tek geçerim.

• 2. el çok az kullanılmış arabalara bakıyorum. Neredeyse ''0'' fiyatına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkid778

2. el çok az kullanılmış arabalara bakıyorum. Neredeyse ''0'' fiyatına.

Siteden bakıyorsan hocam onlar şişirme. Nakit parayı çıkardınmı hemen yumuşar elemanlar
  • Ha bu arada fiestayı inceledim içide dışıda güzel ama o motor olmamış 75hp motormu olur. Clio içinse fuarda bakmıştım o daha güzel. Hele birde kırmızısını aldınmı off off. Çok tatlı
  • Opsiyonlar ekletilip bence ford fiesta alınmalı.
    Yoksa Clio alın.
    Ben clio alıcak olsam oyak üyesi asker akrabamdan rica eder çok uygun fiyata alırdım.
  • Denk kuvvetlerin mücadelesi, iki modelide showroomda inceleyin hangisini beğenirseniz hangisi ekonomik ise onu alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumenu -- 1 Şubat 2014; 17:54:39 >
  • Clionun donanımı ve tasarımı aldatmasın, leş bir araba.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.